Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?
Kredyt obrotowy, inwestycyjny czy hipoteczny? Na rynku mamy wiele rodzajów kredytów, tylko który z nich wybrać? Jesteś przedsiębiorcą i zakładasz firmę lub szukasz dobrego sposobu na dofinansowanie istniejącej już działalności? W poniższym artykule wprowadzimy Cię w temat kredytów i odpowiemy na pytanie, czy wzięcie pożyczki to dobre rozwiązanie.

 

Pytanie, czy wzięcie pożyczki z banku jest konieczne, może pojawić się w różnych okresach prowadzenia firmy. Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują pieniędzy na start, inni natomiast potrzebują finansowego wsparcia w trakcie istnienia działalności. Niektórych przedsiębiorców przekonują korzyści, jakie wiążą się z wzięciem kredytu. Do plusów tego typu rozwiązań można zaliczyć możliwość zaliczenia odsetek, prowizji, marży lub ubezpieczenia kredytu w koszty uzyskania przychodów. Wielu przedsiębiorców kieruje się powiedzeniem, że „bez inwestycji nie ma rozwoju” i często pieniądze, które otrzymają, pomagają im lepiej rozwinąć skrzydła w biznesie.

Kredyt obrotowy dla firm
 

Tego rodzaju kredyt zaciąga się na finansowanie bieżącej działalności firmy. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na zakup towarów, surowców czy usług. Można nim spłacić również nieprzeterminowane zobowiązania czy wypłacić wynagrodzenia pracownikom. Zazwyczaj w tego typu kredytach banki nie rozliczają firm z tego, na co wydały pożyczone pieniądze. Kredyt obrotowy udzielany jest zazwyczaj na okres od 1 roku do 5 lat. Jego wysokość jest ustalana na podstawie przychodów przedsiębiorstwa oraz wypracowanych przez nie zysków. Uzyskanie kredytu jest w tym przypadku szybkie i odbywa się w terminie do kilku dni roboczych.
 

Kredyt hipoteczny dla firm
 

Jest to dofinansowanie, które można uzyskać w przypadku, gdy firma chce rozpocząć budowę czy też kupić lub zmodernizować istniejącą już nieruchomość związaną z prowadzoną działalnością. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się długim okresem kredytowania oraz wysokimi kwotami maksymalnymi. Przy udzielaniu kredytu bank może sprawdzić, czy firma nie zalega z płatnościami w ZUS lub US. Decydując się na tego rodzaju opcję, zostaje wpisana informacja o obciążeniu nieruchomości w księgi hipoteczne.
 

Kredyt inwestycyjny dla firm
 

Jest to inaczej mówiąc, kredyt na finansowanie inwestycji. Tego typu kredyt dla firm może być wykorzystany na działania mające na celu powiększenie majątku firmy – takie jak zakup samochodów, sprzętu, budowę nowej hali produkcyjnej czy unowocześnienie maszyn. Również można go przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników, zakup specjalistycznego oprogramowania lub patentu.

Przy kredytach inwestycyjnych firma musi liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego (zazwyczaj jest to ok. 10-20% wartości inwestycji). Również przy tego rodzaju kredycie trzeba przedstawić inwestycyjny biznesplan. Bank na pewno sprawdzi stan finansowy firmy i jej majątek. Taki kredyt jest kierowany do firm z dłuższym stażem działania, tj. 12-24 miesiące. Udzielany jest długoterminowo – zazwyczaj na 15-20 lat.
 

Kredyt dla firm bez zaświadczeń
 

Jest też możliwość wzięcia kredytu bez zaświadczeń z ZUS czy US. Nazywane są one np. „kredytami od ręki”. W takim przypadku nie trzeba przedstawiać dokumentów stwierdzających zdolność kredytową. Tego rodzaju kredytu udzielają banki i parabanki. Nie jest to jednak opcja ciesząca się wielką popularnością, gdyż banki oferują wysokie koszty takiego kredytu. Najczęściej kredyt dla firm bez zaświadczeń można uzyskać z różnych firm pożyczkowych. Tego typu kredyt można dostać nawet przez Internet, a decyzja o jego przyznaniu jest już znana w niecałą godzinę.
 

O czym należy pamiętać biorąc kredyt
 

Przed zdecydowaniem się na pożyczkę z banku należy przemyśleć parę spraw oraz sprawdzić, na co banki zwracają uwagę przy przyznawaniu pieniędzy.

Najważniejsze rzeczy przy wnioskowaniu o kredyt to określenie:

  • jaki jest cel i przeznaczenie kredytu,
  • ile pieniędzy jest potrzebne,
  • jaka jest zdolność kredytowa firmy.

Następnie niezbędne jest uzyskanie pozytywnej oceny finansowo-ekonomicznej oraz niekiedy przedłożenie bankowi biznesowego planu inwestycyjnego. Znając wymogi banków, ich ograniczenia oraz nasze indywidualne potrzeby, łatwiej będzie nam podjąć decyzję w wyborze najkorzystniejszego rodzaju kredytu.

Wzięcie kredytu dla firmy jest dobrym rozwiązaniem, jednak wymaga przemyślenia. Taka pożyczka może nie tylko pomóc na początku drogi zawodowej, ale także może wspomóc istniejącą działalność w momencie, gdy potrzebny jest zastrzyk gotówki. To, na co zostaną przeznaczone pieniądze i jaki rodzaj kredytu zostanie wybrany, zależy od indywidualnych potrzeb. W jednych firmach sprawdzi się kredyt obrotowy na bieżącą działalność, w innych kredyt inwestycyjny np. na zakup surowców, a w jeszcze innych kredyt hipoteczny na budowę nowego biura.

Rynek pożyczek jest szeroki i daje duży wybór. Przed wzięciem pożyczki należy sprawdzić, który z kredytów będzie najlepszym rozwiązaniem. Istotne jest dowiedzenie się, jakie są wymagania przy przyznawaniu danego kredytu. Często w wyborze można skorzystać z pomocy doradców kredytowych, którzy podpowiedzą na co zwrócić uwagę i dokonają analizy możliwości finansowych Twojej firmy. Nie trzeba więc bać się kredytów i pożyczek, trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich szukać i jak po nie sięgać.

Jak widać, powodów na zaciągnięcie kredytu jest mnóstwo. Nie ważne co jest przyczyną wzięcia pożyczki, natomiast ważne jest dobre określenie swoich oczekiwań i wybranie takiej formy finansowania, która będzie dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Rynek kredytowy oferuje wiele opcji, które mają na celu pomoc finansową dla firm. Odpowiednie rozeznanie z pewnością pozwoli Ci na dobór najkorzystniejszego wariantu.

Oceń ten wpis
Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?
Ocena: 3.7, liczba głosów: 10

Opinie

Max Bent
2020-11-26, 10:55
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić swoje długi, czy też potrzebujesz pożyczki kapitałowej, aby usprawnić swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie Twoje problemy finansowe stały się przeszłością. Skontaktuj się z nami mailowo:

oceanfmortgages@gmail.com
oceanfmortgages@gmail.com

To są kredyty hipoteczne Ocean Finance. Osobom zainteresowanym oferujemy pożyczki z rozsądnym oprocentowaniem 2%. Zakres waha się od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.
mr scott
2020-11-14, 22:19
Witaj

Potrzebujesz pilnej pożyczki na pokrycie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki w przedziale od 2000 do 50000000 euro, jesteśmy niezawodni, sprawni, szybcy i dynamiczni, bez kontroli zdolności kredytowej oraz oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie przelewu.

Udzieliliśmy również pożyczek we wszystkich walutach z oprocentowaniem 3% dla wszystkich pożyczek .... Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez e-mail firmy: accessloanfirm2030@gmail.com

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem.

Napisz do nas na: accessloanfirm2030@gmail.com

Whatsapp: +79258159150

Wzgląd
Panie Scott
accessloanfirm2030@gmail.com
Claudia Klein
2020-11-10, 09:37
Witam, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki.
Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767

* Czy poszukujesz środków na spłatę długów?
* Czy szukasz środków na założenie własnej firmy?
* Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów?
* Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?
* Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele?

Jeśli tak, mogę ci pomóc.

* Mogę zaoferować Ci pożyczkę do 15 000 000 euro.
* Możesz wybrać okres spłaty od 1 do 30 lat.
* Możesz wybrać plan spłat miesięcznych i rocznych.
* Elastyczne warunki pożyczki.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: +4915758108767
Max A Bent
2020-10-03, 11:43
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić swoje długi, czy też potrzebujesz pożyczki kapitałowej, aby usprawnić swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie Twoje problemy finansowe stały się przeszłością. Skontaktuj się z nami mailowo:

oceanfmortgages@gmail.com
oceanfmortgages@gmail.com

To są kredyty hipoteczne Ocean Finance. Osobom zainteresowanym oferujemy pożyczki z rozsądnym oprocentowaniem 2%. Zakres waha się od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.
Farna
2019-12-06, 08:41
Wiele firm szuka kredytów i jeżeli to wszystko jest jakoś sensownie zaplanowane to warto rozwijać się. Każdy tak robi a czasami zastrzyk gotówki to jedyna szansa na dalszą ekspansję.
.Mrs VICTORIA JOHNSON
2019-08-10, 08:23
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która zapewni Ci pożyczkę od 10 000 EUR do 10 000 000 EUR (na pożyczkę biznesową lub korporacyjną, pożyczkę osobistą, pożyczkę hipoteczną, pożyczkę na samochód, pożyczkę na konsolidację zadłużenia, kapitał wysokiego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.) ))
A może odmówiono ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FIRM KREDYTU FINANSOWEGO, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który udziela PRAWDZIWYCH KREDYTÓW FINANSOWYCH osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu wynoszącym 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub międzynarodowym paszportem w celu weryfikacji.
Spłata pożyczki rozpoczyna się 1 rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O BEZPOŚREDNĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W ciągu 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego listu: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Kwota wymagana jako pożyczka: ________________
Czas trwania pożyczki: _________________________
Cel pożyczki: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zawód: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

podziękować

CEO Pani VICTORIA JOHNSON
PACIFIC FIRMA KREDYTOWA FINANSOWA
E-mail: pacificfinancialloanfirm@gmail.com
lukasz
2019-08-05, 16:07
Pozdrawiam wszystkich. Dla każdego wniosku kredytowego, skontaktuj się z Panem PLANCQ MICHEL konkretnego pożyczkodawcy, który mnie zadowolić w 72 godzin już. Dzięki referonial czytałem tutaj, udało mi się uzyskać kredyt na Pan PLANCQ MICHEL, warunki są dobre. To naprawdę poważne.
Oto jego adres e-mail: plancqamichel@gmail.com

jego numer WhatsApp: +33752346508

jego stronie internetowej: https://plancq-inversion.com
lukasz
2019-08-05, 16:07
Pozdrawiam wszystkich. Dla każdego wniosku kredytowego, skontaktuj się z Panem PLANCQ MICHEL konkretnego pożyczkodawcy, który mnie zadowolić w 72 godzin już. Dzięki referonial czytałem tutaj, udało mi się uzyskać kredyt na Pan PLANCQ MICHEL, warunki są dobre. To naprawdę poważne.
Oto jego adres e-mail: plancqamichel@gmail.com

jego numer WhatsApp: +33752346508

jego stronie internetowej: https://plancq-inversion.com
Cecelia
2019-07-29, 22:05
2% taniej pożyczki.

Stracić sen w nocy, jak uzyskać pożyczkę.
Szukasz pożyczki na spłatę rachunków.
Szukasz pożyczki na zakup samochodu
szukasz pożyczki, aby powiększyć swój model projektu.

Napisz do nas na adres: larry88buknor@mail.ru, aby uzyskać więcej informacji
CO SIEBIE NUMER: +18454007792

Dzięki
Cecelia
2019-07-29, 20:54
2% taniej pożyczki.

Stracić sen w nocy, jak uzyskać pożyczkę.
Szukasz pożyczki na spłatę rachunków.
Szukasz pożyczki na zakup samochodu
szukasz pożyczki, aby powiększyć swój model projektu.

Napisz do nas na adres: larry88buknor@mail.ru, aby uzyskać więcej informacji
CO SIEBIE NUMER: +18454007792

Dzięki
.Mrs VICTORIA JOHNSON
2019-07-09, 12:45
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki biznesowe lub korporacyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczki zdrowotne itp. ))
A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym do weryfikacji.
Spłata pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Wymagana kwota pożyczki: ________________
czas trwania pożyczki: _________________________
Cel pożyczki: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zajęcie: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

podziękować

CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON
FIRMA PACIFIC FINANCIAL LOAN
E-mail: pacificfinancialloanfirm@gmail.com
Solinka
2019-05-02, 16:04
Jeśli uważasz, że Twoja firma może dostarczyć coś, czego inne firmy nie dostarczają (lub dostarczyć to samo, ale szybciej i taniej), masz solidny pomysł i jesteś gotowy do stworzenia biznesplanu. Pieniądze są ważne w tym i kredyt bywa pomocny.
Szymon Dudkiewicz
2019-04-18, 17:58
Nie inwestuj znacznych kwot, dopóki nie upewnisz się, że sam produkt jest potrzebny ludziom. Nie ma potrzeby doprowadzania wszystkiego do perfekcji, co opóźnia start. Zacznij od tego, co masz i stopniowo rozwijaj się i ulepszaj.
Michał Dylon
2019-04-16, 18:54
No i jeszcze przede wszystkim trzeba brać pod uwagę, że coś może się nie udać. Wiele ludzi jednak dzisiaj żyje na kredyt i radzi sobie więc czemu nie spróbować?
Michał Dylon
2019-04-16, 18:53
Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest rozwój, a jak jest rozwój to potrzebna jest reklama i promocja. W ten sposób jak środki mają zarabiać i jest to pewne to czemu nie?
Zablokowano
2019-02-16, 23:46
Komentarz został zablokowany przez administratora.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.