Własna firma

Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

10 komentarzy

Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?
Kredyt obrotowy, inwestycyjny czy hipoteczny? Na rynku mamy wiele rodzajów kredytów, tylko który z nich wybrać? Jesteś przedsiębiorcą i zakładasz firmę lub szukasz dobrego sposobu na dofinansowanie istniejącej już działalności? W poniższym artykule wprowadzimy Cię w temat kredytów i odpowiemy na pytanie, czy wzięcie pożyczki to dobre rozwiązanie.

 

Pytanie, czy wzięcie pożyczki z banku jest konieczne, może pojawić się w różnych okresach prowadzenia firmy. Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują pieniędzy na start, inni natomiast potrzebują finansowego wsparcia w trakcie istnienia działalności. Niektórych przedsiębiorców przekonują korzyści, jakie wiążą się z wzięciem kredytu. Do plusów tego typu rozwiązań można zaliczyć możliwość zaliczenia odsetek, prowizji, marży lub ubezpieczenia kredytu w koszty uzyskania przychodów. Wielu przedsiębiorców kieruje się powiedzeniem, że „bez inwestycji nie ma rozwoju” i często pieniądze, które otrzymają, pomagają im lepiej rozwinąć skrzydła w biznesie.

Kredyt obrotowy dla firm
 

Tego rodzaju kredyt zaciąga się na finansowanie bieżącej działalności firmy. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na zakup towarów, surowców czy usług. Można nim spłacić również nieprzeterminowane zobowiązania czy wypłacić wynagrodzenia pracownikom. Zazwyczaj w tego typu kredytach banki nie rozliczają firm z tego, na co wydały pożyczone pieniądze. Kredyt obrotowy udzielany jest zazwyczaj na okres od 1 roku do 5 lat. Jego wysokość jest ustalana na podstawie przychodów przedsiębiorstwa oraz wypracowanych przez nie zysków. Uzyskanie kredytu jest w tym przypadku szybkie i odbywa się w terminie do kilku dni roboczych.
 

Kredyt hipoteczny dla firm
 

Jest to dofinansowanie, które można uzyskać w przypadku, gdy firma chce rozpocząć budowę czy też kupić lub zmodernizować istniejącą już nieruchomość związaną z prowadzoną działalnością. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się długim okresem kredytowania oraz wysokimi kwotami maksymalnymi. Przy udzielaniu kredytu bank może sprawdzić, czy firma nie zalega z płatnościami w ZUS lub US. Decydując się na tego rodzaju opcję, zostaje wpisana informacja o obciążeniu nieruchomości w księgi hipoteczne.
 

Szukasz pracy?

Administracja Biurowa, Kadry

Ralen Group

  • Bielsko-Biała
Dodana

Młodszy diagnosta weterynaryjny

VETLAB Sp. Z o.o.

  • Wrocław
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Inżynier robót elektrycznych zatrudnimy

Conress Sp. z o.o. Sp. K.

  • Zduńska Wola
Dodana
Polecana

Projektant - LEROY MERLIN - Olsztyn

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

  • Olsztyn
Dodana
Polecana

Kredyt inwestycyjny dla firm
 

Jest to inaczej mówiąc, kredyt na finansowanie inwestycji. Tego typu kredyt dla firm może być wykorzystany na działania mające na celu powiększenie majątku firmy – takie jak zakup samochodów, sprzętu, budowę nowej hali produkcyjnej czy unowocześnienie maszyn. Również można go przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników, zakup specjalistycznego oprogramowania lub patentu.

Przy kredytach inwestycyjnych firma musi liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego (zazwyczaj jest to ok. 10-20% wartości inwestycji). Również przy tego rodzaju kredycie trzeba przedstawić inwestycyjny biznesplan. Bank na pewno sprawdzi stan finansowy firmy i jej majątek. Taki kredyt jest kierowany do firm z dłuższym stażem działania, tj. 12-24 miesiące. Udzielany jest długoterminowo – zazwyczaj na 15-20 lat.
 

Kredyt dla firm bez zaświadczeń
 

Jest też możliwość wzięcia kredytu bez zaświadczeń z ZUS czy US. Nazywane są one np. „kredytami od ręki”. W takim przypadku nie trzeba przedstawiać dokumentów stwierdzających zdolność kredytową. Tego rodzaju kredytu udzielają banki i parabanki. Nie jest to jednak opcja ciesząca się wielką popularnością, gdyż banki oferują wysokie koszty takiego kredytu. Najczęściej kredyt dla firm bez zaświadczeń można uzyskać z różnych firm pożyczkowych. Tego typu kredyt można dostać nawet przez Internet, a decyzja o jego przyznaniu jest już znana w niecałą godzinę.
 

O czym należy pamiętać biorąc kredyt
 

Przed zdecydowaniem się na pożyczkę z banku należy przemyśleć parę spraw oraz sprawdzić, na co banki zwracają uwagę przy przyznawaniu pieniędzy.

Najważniejsze rzeczy przy wnioskowaniu o kredyt to określenie:

  • jaki jest cel i przeznaczenie kredytu,
  • ile pieniędzy jest potrzebne,
  • jaka jest zdolność kredytowa firmy.

Następnie niezbędne jest uzyskanie pozytywnej oceny finansowo-ekonomicznej oraz niekiedy przedłożenie bankowi biznesowego planu inwestycyjnego. Znając wymogi banków, ich ograniczenia oraz nasze indywidualne potrzeby, łatwiej będzie nam podjąć decyzję w wyborze najkorzystniejszego rodzaju kredytu.

Wzięcie kredytu dla firmy jest dobrym rozwiązaniem, jednak wymaga przemyślenia. Taka pożyczka może nie tylko pomóc na początku drogi zawodowej, ale także może wspomóc istniejącą działalność w momencie, gdy potrzebny jest zastrzyk gotówki. To, na co zostaną przeznaczone pieniądze i jaki rodzaj kredytu zostanie wybrany, zależy od indywidualnych potrzeb. W jednych firmach sprawdzi się kredyt obrotowy na bieżącą działalność, w innych kredyt inwestycyjny np. na zakup surowców, a w jeszcze innych kredyt hipoteczny na budowę nowego biura.

Rynek pożyczek jest szeroki i daje duży wybór. Przed wzięciem pożyczki należy sprawdzić, który z kredytów będzie najlepszym rozwiązaniem. Istotne jest dowiedzenie się, jakie są wymagania przy przyznawaniu danego kredytu. Często w wyborze można skorzystać z pomocy doradców kredytowych, którzy podpowiedzą na co zwrócić uwagę i dokonają analizy możliwości finansowych Twojej firmy. Nie trzeba więc bać się kredytów i pożyczek, trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich szukać i jak po nie sięgać.

Jak widać, powodów na zaciągnięcie kredytu jest mnóstwo. Nie ważne co jest przyczyną wzięcia pożyczki, natomiast ważne jest dobre określenie swoich oczekiwań i wybranie takiej formy finansowania, która będzie dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Rynek kredytowy oferuje wiele opcji, które mają na celu pomoc finansową dla firm. Odpowiednie rozeznanie z pewnością pozwoli Ci na dobór najkorzystniejszego wariantu.

Podziel się

10 komentarzy

Flora Scott

Flora Scott

Dzień dobry z tej strony, Am Mrs Flora Scott, prywatny pożyczkodawca, Oferujemy pilne pożyczki osobiste w przystępnych cenach. jeśli jesteś zainteresowany pilną pożyczką z jakiegokolwiek powodu finansowego, nie wahaj się skontaktować z nami za pośrednictwem (), aby uzyskać więcej informacji na temat tej transakcji pożyczki. Z wyrazami szacunku Pani Floro
Antoni

Antoni

witam wszystkich, to nowy rok i nowe postanowienie, czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? zapłacić debet? zbudować własny dom? lub założyć firmę? jeśli tak, to tutaj jest właściwy wybór i legalna firma, w której możesz ubiegać się o pożyczkę o wartości 100,000.00EUR lub więcej i uzyskać zatwierdzenie środków pożyczkowych w ciągu maksymalnie 24 godzin tego samego dnia złożenia wniosku dzisiaj, nie za dużo mówić i nie ma czasu do stracenia, skontaktuj się z e-mailem poniżej telegram lub Whatsapp +1(787)334-1701 teraz, aby uzyskać szybkie informacje, jak uzyskać dziś pożyczkę uprzywilejowaną, a Stella Rene jest chętna i gotowa pomóc każdemu, niezależnie od twojej religii i oferuje pożyczki na całym świecie, wyślij wiadomość e-mail już dziś i bądź kolejną osobą, która dziś zeznaje o sukcesie tej pożyczki. Antoni
Nadia

Nadia

Trzeba porównać oferty banków i wybrać tą najlepszą.
lider

lider

Oferty takie są w każdym banku. Wystarczy zrobić rekonesans i wtedy można coś ugrać oczywiście gdy ma się podstawy wiązane z bik.
Farna

Farna

Wiele firm szuka kredytów i jeżeli to wszystko jest jakoś sensownie zaplanowane to warto rozwijać się. Każdy tak robi a czasami zastrzyk gotówki to jedyna szansa na dalszą ekspansję.
Cecelia

Cecelia

2% taniej pożyczki. Stracić sen w nocy, jak uzyskać pożyczkę. Szukasz pożyczki na spłatę rachunków. Szukasz pożyczki na zakup samochodu szukasz pożyczki, aby powiększyć swój model projektu. Napisz do nas na adres: , aby uzyskać więcej informacji CO SIEBIE NUMER: +18454007792 Dzięki
Solinka

Solinka

Jeśli uważasz, że Twoja firma może dostarczyć coś, czego inne firmy nie dostarczają (lub dostarczyć to samo, ale szybciej i taniej), masz solidny pomysł i jesteś gotowy do stworzenia biznesplanu. Pieniądze są ważne w tym i kredyt bywa pomocny.
Szymon Dudkiewicz

Szymon Dudkiewicz

Nie inwestuj znacznych kwot, dopóki nie upewnisz się, że sam produkt jest potrzebny ludziom. Nie ma potrzeby doprowadzania wszystkiego do perfekcji, co opóźnia start. Zacznij od tego, co masz i stopniowo rozwijaj się i ulepszaj.
Michał Dylon

Michał Dylon

No i jeszcze przede wszystkim trzeba brać pod uwagę, że coś może się nie udać. Wiele ludzi jednak dzisiaj żyje na kredyt i radzi sobie więc czemu nie spróbować?
Michał Dylon

Michał Dylon

Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest rozwój, a jak jest rozwój to potrzebna jest reklama i promocja. W ten sposób jak środki mają zarabiać i jest to pewne to czemu nie?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka