Szukasz pracownika w Katowicach? Czas się wyróżnić

Szukasz pracownika w Katowicach? Czas się wyróżnić
Możesz zamieścić pojedyncze ogłoszenie, możesz również wykupić abonament. Dowiedz się, jak pomagamy zainteresowanym pracodawcom znaleźć pracowników.

Bezrobocie w Polsce spada – GUS poinformował, że w grudniu 2016 r. bezrobocie wyniosło zaledwie 8,3%, czyli o 1,4% mniej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. W tym miesiącu w województwie śląskim w urzędach pracy było zarejestrowanych 120 tys. osób. Jeżeli prowadzisz firmę na terenie miasta Katowice i poszukujesz pracownika, to musisz wiedzieć, że tak niskie bezrobocie może spowodować, że będziesz miał problem ze znalezieniem pracownika.


Poszukujesz pracownika w Katowicach? Przygotuj atrakcyjną ofertę

Masz sporo możliwości, jeżeli chodzi o publikację oferty – poza portalami internetowymi, możesz również zamieścić ogłoszenie w lokalnej lub specjalistycznej prasie. Z myślą o przedsiębiorcach ofertę przygotowują również agencje zatrudnienia świadczące kompleksowe usługi w zakresie rekrutacji. Musisz jednak wiedzieć, że aby oferta zainteresowała osoby poszukujące pracę, musi być dobrze napisana.


Przygotowując ofertę, koniecznie:

  • Przedstaw się. Wystarczy dosłownie kilka zdań o firmie, której jesteś właścicielem, aby ogłoszenie wyglądało profesjonalnie i wzbudziło zaufanie. Jeżeli zaufasz nam, to przygotujemy dla ciebie profesjonalny profil pracodawcy, w skład którego wejdzie: zdjęcie promujące, opis firmy wraz z galerią, dane kontaktowe i mapa.
     
  • Określ swoje wymagania. Pamiętaj, że osoby pracujące na tym samym stanowisku mogą mieć różny zakres obowiązków, zatem mogą mieć różne umiejętności. Dokładnie poinformuj, kogo szukasz i czego oczekujesz od potencjalnego pracownika.
     
  • Poinformuj, co oferujesz osobie, która zostanie zatrudniona. Czy aplikowałbyś na stanowisko, nie wiedząc, czego możesz oczekiwać? Określ wysokość wynagrodzenia, napisz, czy oferujesz dodatkowe bonusy, np. karnet na siłownię lub dostęp do prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Jeżeli przygotujesz ofertę w taki sposób, to powoła sukcesu będzie za tobą. Teraz czas zastanowić się, gdzie i jak ją umieścić.


Lokalny portal z ogłoszeniami? To może się opłacać!

Z pewnością masz świadomość, że dziś to właśnie internet jest pierwszym źródłem, w którym szukamy odpowiedzi na swoje pytania. W sieci działa wiele portali ogłoszeniowych, na których możesz opublikować ogłoszenie o pracę.

Skoro twoja firma poszukuje pracownika do pracy w konkretnej miejscowości – w tym przypadku w Katowicach, to najlepiej będzie, jeżeli zdecydujesz się właśnie na lokalny portal z ogłoszeniami. W ten sposób otrzymasz odpowiedzi wyłącznie od osób zamieszkujących w tej lub pobliskich miejscowościach.


Czy opłaca się wyróżnić (ogłoszenie)?

Jeżeli ogłoszenie wystawiasz nie pierwszy raz, korzystając z lokalnego portalu z ogłoszeniami, to z pewnością wiesz, że możesz wyróżnić ogłoszenie. Czy takie rozwiązanie się opłaca?

Wyróżnione ogłoszenia są wyświetlane zawsze na górze strony. Oznacza to, że nie ma szans, aby osoba poszukują zatrudnienia nie zauważyła takiej oferty. Dodatkowo możesz wykupić opcję polecenia oferty. Wówczas pojawi się przy niej dodatkowy wyróżnik graficzny, który przyciągnie wzrok szukających zatrudnienia.


Mamy też coś specjalnego dla…

…klientów, których firmy rozwijają się bardzo dynamicznie. Cyklicznie poszukujesz nowych pracowników? Nie opłaca ci się wyróżnić pojedynczych ogłoszeń. W takiej sytuacji skorzystaj z możliwości wykupienia jednego z kilku proponowanych przez nas abonamentów.

Przykładowo możesz wybrać Abonament VIP. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty, przez 12 miesięcy otrzymasz od nas możliwość publikowania ogłoszeń na okres od 14 do 30 dni w rozszerzonej formie graficznej. Co miesiąc będziesz miał też do wykorzystania pewną pulę środków na umieszczanie i promowanie ogłoszeń.

Zainteresowany innymi abonamentami? Pełną ofertę znajdziesz tutaj: praca-katowice.info/cennik

Oceń ten wpis
Szukasz pracownika w Katowicach? Czas się wyróżnić
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Ona95
2019-12-05, 16:27
Duży rynek jest tutaj więc chyba bardzo wskazane jest by korzystać z takich form wyróżniając się na tle innych firm tego miasta. Myślę, że to odpowiednie.
właścicielka firmy
2019-05-17, 09:45
Fajnie opisaliście wszystko w tym artykule. Możesz zamieścić pojedyncze ogłoszenie, możesz również wykupić abonament. Dowiedz się, jak pomagamy zainteresowanym pracodawcom znaleźć pracowników. Teraz po przeczytaniu tego artykułu, skorzystam z Waszego portalu.
liber
2019-05-02, 15:26
Choć Internet zrewolucjonizował poszukiwania pracy, doświadczony poszukujący pracy obejmuje wszystkie swoje bazy, korzystając z każdej dostępnej drogi, w tym tradycyjnych mediów.
Lidka
2019-04-16, 12:29
Poziom edukacji jest pierwszą rzeczą wskazaną we wniosku. Warto wziąć pod uwagę, że nie we wszystkich przypadkach konieczne jest wymaganie od kandydata wyższego wykształcenia.
Paweł Szpak
2019-04-06, 12:56
Konkurencja w Katowicach jest bardzo spora. Dobrze, że istnieją sposoby by się wyróżnić na tle innych podobnych pracodawców działających na tym samym rynku.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.