!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Franczyza (również) dla specjalistów. Sprawdź, czy masz szansę na dochodowy biznes

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

8 komentarzy

Franczyza (również) dla specjalistów. Sprawdź, czy masz szansę na dochodowy biznes
Co to jest franczyza? Najprościej mówiąc, to działanie pod marką znanego przedsiębiorcy. Z punktu widzenia franczyzobiorców takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko poniesienia fiaska na rynku, choć – co trzeba podkreślić – franczyzobiorca ma duży wpływ na to, jak będzie się rozwijał prowadzony przez niego biznes.

Osoby zainteresowane franczyzą mają w czym wybierać – sprawdzonych pomysłów na biznes jest ponad 500. Aby jednak prowadzić niektóre, trzeba posiadać kwalifikacje. Tak jest choćby w przypadku otwarcia placówki partnerskiej renomowanego biura rachunkowego lub kancelarii prawnej.


Od czego zacząć?

Zamierzasz postawić na siebie i wykorzystać swój potencjał? Dobre zrobisz, jeżeli w pierwszej kolejności zorientujesz się, jakie masz możliwości, jeżeli chodzi o franczyzę. Pomocne będą portale, na których publikowane są informacje na temat tego modelu biznesu. 

Specjaliści podkreślają, że receptą na sukces jest również zbadanie potrzeb konsumentów na lokalnym rynku. Zakładając, że chcesz założyć np. partnerską kancelarię radcy prawnego, musisz zorientować się, czy w mieście, w którym chcesz działać, nie ma zbyt wielu takich punktów. Inaczej mówiąc, pierwszym krokiem jest ocena konkurencji.


Dlaczego właśnie specjaliści?

Rynek usług zmienia się, a klienci coraz częściej sprawdzają, czy w danym punkcie mogą liczyć na kompleksową pomoc świadczoną przez specjalistów. Z tego właśnie względu część sieci franczyzowych decyduje się współpracować wyłącznie z tymi, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie.

W ostatnim czasie klientów przybywa choćby punktom oferującym pomoc w rzuceniu zbędnych kilogramów. Naturalnym jest, że pomoc w takich placówkach powinny świadczyć wyłącznie osoby posiadające kierunkowe wykształcenie. Mowa o tych, którzy ukończyli np. dietetykę. W innym przypadku trudno będzie o pozyskanie zaufania klientów.
 

Pomoc na start

Zastanawiasz się, czy franczyza to dobre rozwiązanie? Musisz wiedzieć, że nie jest to gotowa recepta na sukces – będziesz musiał włożyć sporo pracy własnej, aby zauważyć efekty w postaci zysku. Z drugiej jednak strony otrzymasz bardzo gruntowne wsparcie w pierwszych miesiącach prowadzenia firmy. Co więcej, sieć franczyzowa, z którą podpiszesz umowę, pomoże ci np. w znalezieniu najlepszej lokalizacji na twój biznes.

Poza licznymi szkoleniami i kursami, możesz liczyć również na indywidualne podejście. Od specjalistów otrzymasz cenne wskazówki dotyczące prowadzenia biznesu. Wiedza i know-how są równie ważne jest pomysł na biznes – one również wpływają na sukces.

To może Cię również zainteresować

Franczyza w Polsce - wady i zalety

Podziel się

8 komentarzy

Yurda

Yurda

Biznes na tym oparty może przynieść zysk, jednak wcale nie jest to gotowa recepta na sukces.
franczyza

franczyza

Uruchomienie udanej franczyzy to proces. Zbuduj swój biznes etapami i stopniowo przechodź od pracownika do przedsiębiorcy. Franczyza jest ciekawa.
Amanda

Amanda

Franczyza szczególnie dla ludzi bez pomysłu a obrotnych i wiedzących jak wykorzystać potencjał marki jest bardzo ciekawym modelem biznesowym. Sporo na rynku światowym działa takich punktów i ludzie sobie to cenią.
Ulka

Ulka

Temat franczyzy jest poruszany w wielu artykułach na tym portalu. Franczyza (również) dla specjalistów - fajne informacje....
Kuglarz

Kuglarz

Inną opcją jest otwarcie franczyzy istniejącej firmy. Koncepcja, marka i model biznesowy już istnieją; wszystko czego potrzebujesz to dobra lokalizacja i środki na sfinansowanie operacji.
Mika

Mika

W przypadku testu pomysłów i Twojej firmy ten artykuł może ci pomóc. To bardziej testowanie pomysłów w Internecie, ale odpowiedni jest również sprawdzony pomysł.
bear

bear

W czasie kryzysu gospodarczego niektórzy ludzie zdecydowali się na studia podyplomowe, podczas gdy inni - pracownicy dużych i małych firm - próbowali znaleźć okazję, by stać się własnymi mistrzami, aby zabezpieczyć się przed kolejną falą redukcji. Franczyza dla wielu była korzyścią i zdecydowali się na nią.
Iza20

Iza20

A może także inna opcja? Wirtualne i tradycyjne inkubatory dla szkół biznesu pomagają uczniom w tworzeniu własnych start-upów na wszystkie możliwe sposoby, od pozyskiwania funduszy i tworzenia sieci, po znalezienie przestrzeni biurowej i stażystów.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.