Czy wiesz, że potencjalni pracownicy szukają informacji o Twojej firmie? Daj się poznać!

Czy wiesz, że potencjalni pracownicy szukają informacji o Twojej firmie? Daj się poznać!
Jako przedsiębiorca koncentrujesz się na prowadzeniu biznesu, prawda? Pozyskiwanie kontrahentów i klientów jest kluczowe dla rentowności twojej działalności, ale nie możesz zapomnieć, że nie tylko ty próbujesz dotrzeć do zainteresowanych – czasem to oni ciebie szukają. Może czas zatem dać się poznać?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że dziś masz ogromne możliwości, jeżeli chodzi o promocję własnej działalności. Poza zainwestowaniem w tradycyjne nośniki reklamowe (np. banery, ulotki), możesz również zlecić firmie tym się zajmującej stworzenie strony internetowej. Dlaczego? Możesz działać lokalnie, ale wówczas, gdy będziesz organizował rekrutację, potencjalni pracownicy będą szukać o tobie informacji właśnie w internecie.


Czym się właściwie zajmujesz?

Twoi klienci i kontrahenci doskonale wiedzą, czym się zajmujesz. Takiej wiedzy nie mają jednak osoby postronne, które dotychczas nie skorzystały z usług twojej firmy. Z tego też względu stworzenie strony internetowej jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem – możesz jedynie zyskać.

Rozważając treść na stronie internetowej, pamiętaj, że musi się na niej znaleźć zakładka „o nas” lub „o firmie”. Ważne jest też, aby klienci mogli zapoznać się z twoją ofertą. Zadbaj także o aktualne dane kontaktowe i pamiętaj o ich aktualizacji, gdybyś w przyszłości zmienił np. numer telefonu. Wszystkie te informacje to podstawa.


Opinie dotychczasowi kontrahenci o twojej firmie – dlaczego warto o nich pamiętać?

Firmy, z którymi współpracujesz czy dotychczasowi klienci wiedzą, że jest rzetelny. Tej wiedzy nie mają jednak podmioty i osoby, które chciałyby rozpocząć z tobą współpracę. Jak zbudować swoją wiarygodność? Powinieneś stworzyć na stronie zakładkę, w której znajdą się informacje o podmiotach, z którymi dotychczas współpracowałeś. To zwiększy twoją wiarygodność.

Alternatywnym pomysłem jest opublikowanie referencji od firm, z którymi współpracowałeś. Sam przyznasz, że zatrudniając pracownika, wziąłbyś pod uwagę fakt, że posiada on opinie wystawione przez poprzednich pracodawców, prawda? W przypadku prowadzenia działalność gospodarczej ma miejsce ten sam mechanizm – firma chce mieć pewność, że współpracuje z podmiotem godnym zaufania, który nie zawiedzie.


Daj się poznać również pracownikom

W mediach społecznościowych firmy są obecne od długiego czasu – nie jest to przypadek. Dlaczego? W ten sposób mogą one nie tylko budować długotrwałe relacje z potencjalnymi klientami, lecz także informować o nowościach w ofercie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto, aby twoja firma była obecna w mediach społecznościowych. Jeżeli będziesz się aktywnie udzielał i zbierał opinie zarówno od kontrahentów, jak i pracowników, to możesz oczekiwać, że zaprocentuje to wówczas, gdy będziesz przeprowadzał proces rekrutacyjny. W takiej sytuacji kandydaci bardzo często poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy – chcą mieć pewność, że firma, w której starają się o zatrudnienie, cieszy się uznaniem w branży.


Jesteś ekspertem – wypowiedz się

Z powodzeniem prowadzisz firmę na rynku od wielu lat? Może zatem warto zaprezentować się w roli eksperta? Dziś jest to o tyle proste, że wystarczy, że nawiążesz współpracę z portalem, na którym jest podejmowana tematyka z zakresu branży, w której działasz. Co więcej, możesz w różnych miejscach w sieci opowiedzieć o swoim pomyśle na biznes czy dążeniu o uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej.

Jeżeli wyjdziesz do potencjalnych klientów, kontrahentów i pracowników prezentując się im jako specjalista, to musisz wiedzieć, że jedynie zyskasz w ich oczach – zostaniesz uznany za eksperta.

Oceń ten wpis
Czy wiesz, że potencjalni pracownicy szukają informacji o Twojej firmie? Daj się poznać!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

baron
2019-12-05, 16:28
Nasza firma zawsze jest dodawana do bazy przez wizytówki. Tutaja także istniejemy. Pracownicy konkretnie szukają także ofert po firmie i mają to od razu szybko wyświetlone.
Alfons
2019-05-17, 09:48
Zawsze szukam pracy w różnych portalach, gazetach lokalnych, w agencjach pracy. Nie wiedziałem, że taki portal jest, gdzie są fajne porady itd. Śledzę nie tylko tę stronę, ale inne też.
PO23
2019-05-02, 15:30
Jedną z wad reklamy w gazecie jest to, że często nie ma dużo miejsca, aby dopasować się do dobrego opisu pracy i może to być kosztowne. Internet jednak łatwiejszy.
Tesin
2019-04-16, 12:30
Ogłoszenie spoko zawsze. Każdy wie, że często dyplom nie mówi o głębokiej wiedzy i umiejętnościach zawodowych jego właściciela. Dobrze wskazać w informacji.
Beata Habdas
2019-04-06, 12:55
Istnieje sporo serwisów dedykowanych społecznościowych, gdzie można prezentować swoją osobę. Dużo rekruterów przegląda takie bazy i może właśnie tutaj prowadzić rekrutację.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.