Problem ze znalezieniem pracownika w Wadowicach

Problem ze znalezieniem pracownika w Wadowicach
Niskie bezrobocie i liczne programy wsparcia dla rodziny wprowadzone przez państwo w ostatnim czasie – to właśnie te czynniki przez wielu pracodawców są uważane za kluczowe dla problemu z obsadzeniem wolnych stanowisk. Jak skutecznie szukać pracownika?

Jako pracodawca z pewnością doskonale wiesz, że możesz zakupić najnowszej generacji sprzęt i nowoczesne urządzenia, ale twoja firma nie utrzyma się na rynku, jeżeli nie będzie miała oddanych pracowników. Okazuje się, że o takich w ostatnim czasie coraz trudniej. Wyniki wielu raportów wskazują, że pracownicy są świadomi tego, że teraz jest ich czas i – w sytuacji, gdy nie otrzymują podwyżki – nie wahają się złożyć wypowiedzenie z pracy.

Jeżeli masz problem ze znalezieniem pracownika, to rozwiązań jest kilka. Sprawdź, które wdrożyć, aby pozyskać ręce chętne do pracy.


Dobra oferta o pracę, czyli jaka?

Gdy osoba bezrobotna poszukuje zatrudnienia, radzi się jej dokładnie przyjrzeć wysyłanym aplikacjom. W tych bowiem mogą być błędy, a CV może być napisane w sposób zniechęcający rekrutera do dokładniejszego zapoznania się z jego treścią. Jeżeli od dłuższego czasu poszukujesz osoby chętnej do pracy i nie możesz takiej znaleźć, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ogłoszenie, które opublikowałeś w sieci, nie jest przypadkiem zbyt lakoniczne.

Zapoznając się z treścią przygotowanego ogłoszenia, wczuj się w potencjalnego pracownika – osobę, która poszukuje posady i właśnie natknęła się na twoją ofertę. Czy:

 • Oferta jest napisana prostym językiem?
 • Można w niej znaleźć informacje o twojej firmie?
 • Wymagania są precyzyjne i wypunktowane?
 • Językiem korzyści opisałeś, co proponujesz potencjalnym pracownikom?
 • Nie zapomniałeś o takich informacjach, jak: wymiar etatu, forma zatrudnienia, godziny zatrudnienia?

Analizując ogłoszenie pod tym kątem, możesz szybko określić, czy jest ono napisane w przystępny sposób. Pamiętaj, że dziś o najlepszych pracowników to ty musisz konkurować. Dobrze zatem, abyś zrobił to najlepiej, jak potrafisz.


Gdzie szukać pracowników?

Odrębne zagadnienie wiąże się z tym, gdzie szukać najlepszych pracowników. Dziś, w dobie powszechnego dostępu do internetu, masz naprawdę sporo możliwości. W sieci znajdziesz bowiem:

 • Specjalistyczne portale z ogłoszeniami o pracę – to właśnie na nich powinieneś skoncentrować swoją uwagę, bo to właśnie na nie najczęściej zaglądają osoby zainteresowane znalezieniem pracy. Takie portale pozwalają również promować ogłoszenia, pomagają również w dotarciu z treścią ogłoszenia choćby przez media społecznościowe do osób potencjalnie zainteresowanych.
   
 • Ogólne portale z ogłoszeniami – cieszą się mniejszym zainteresowaniem wśród osób poszukujących zatrudnienia. Dlaczego? Ponieważ na takim portalu ofertę może umieścić każdy. Ponieważ publikowanie ogłoszeń jest zupełnie darmowe, fakt ten wykorzystują oszuści, którym zależy na pozyskaniu danych osobowych.
   
 • Branżowa prasa – kto powiedział, że gazetę zakupisz wyłącznie w kiosku? W ostatnim czasie wiele tytułów pojawia się w formie elektronicznej. Reklama w takim miesięczniku jest znacznie tańsza. Może warto zatem się nią zainteresować?

Jeżeli nie chcesz samodzielnie poszukiwać pracowników, to musisz wiedzieć, że zawsze możesz zadanie to zlecić agencji zatrudnienia.

Oceń ten wpis
Problem ze znalezieniem pracownika w Wadowicach
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Gracjan
2019-12-05, 16:30
Jak widzę w Wadowicach jest sporo ogłoszeń, tak samo z okolicznych miast jak Kalwaria, Sucha Beskidzka czy Andrychów. Bardzo fajnie to wygląda.
Ślicznotka
2019-05-17, 09:58
Macie rację. W Wadowicach odpowiedniego pracownika, specjalistę trudno znaleźć. Oceniam wpis w tym artykule bardzo wysoko. Muszę przeglądnąć inne artykuły.
Wadowice
2019-05-02, 15:32
Ogłoszenia w necie czy www. Jeśli masz taką stronę, wykorzystaj swoją stronę do reklamowania pracy - często osoby, które patrzą na twoją stronę, znają Cię i rozumieją Twoją branżę, więc może to być dobre źródło kandydatów.
Biker
2019-04-16, 12:30
Dokument powinien również wskazywać pożądany wygląd i status społeczny wnioskodawcy na to stanowisko. Jeśli chcesz znaleźć pracownika przez wznowienie, wskaż we wniosku, że elementy te muszą być w nim uwzględnione, aby łatwiej było wybrać kandydatów na wolne stanowisko.
jopek
2019-04-06, 12:32
W Wadowicach jest bardzo dobry klimat do pracy. Niestety nie zawsze każdy w swojej specjalności znajdzie coś dla siebie. To zresztą widać doskonale podczas przeglądania ofert.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.