Szukasz kierownika lub menagera w Bielsku-Białej? Wykorzystaj Assessment Center

Szukasz kierownika lub menagera w Bielsku-Białej? Wykorzystaj Assessment Center
Metod rekrutacji jest wiele i tylko od ciebie zależy, na którą się zdecydujesz. Sprawdź, na czym polega Assessment Center i kiedy ją zastosować.

Zakładając działalność gospodarczą, musisz mieć świadomość tego, że prędzej czy później, ale będziesz potrzebował pracowników, którzy wesprą cię w codziennych działaniach. Potrzebujesz osoby na kierownicze stanowisko? Poza nadzorowaniem pracy osób zatrudnionych, musi ona również umieć motywować do pracy.

Poszukując pracownika, możesz skorzystać z jednej z wielu metod rekrutacji. Czy wiesz, na czym polega Assessment Center? Współcześnie ta metoda jest doceniana przez specjalistów, którzy radzą korzystać z niej pracodawcom poszukującym kadry zarządzającej. Dlaczego?


Assessment Center – by wnikliwie przyjrzeć się kandydatowi

W dużym skrócie można powiedzieć, że Assessment Center cieszy się tak wielką popularnością, gdyż umożliwia dokładne zapoznanie się nie tylko z wiedzą kandydata, lecz także jego zdolnościami interpersonalnymi. Kadra zarządzająca zakładem pracy jest odpowiedzialna nie tylko za organizację pracy, lecz także motywowanie pracowników. Trudno, aby z zadaniem tym poradziła sobie osoba, która jest nieśmiała, nie potrafi odnaleźć się wśród ludzi lub mającą problemy z komunikacją.

W jaki sposób możliwe jest dokładne poznanie umiejętności i kompetencji kandydata ubiegającego się o stanowisko kierownicze? Z pomocą przychodzą testy, które z powodzeniem można zastosować podczas spotkania z potencjalnym pracownikiem.


Jakie testy warto przeprowadzić?

Przy organizowanej rekrutacji nie planujesz skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia? Musisz wiedzieć, że nie będziesz musiał układać testów – takie są już gotowe i z powodzeniem może je wykorzystać, szukając pracownika. Po jakie testy sięgnąć? Gdy poszukujesz pracowników kadry zarządzającej, najlepiej, abyś skorzystać z następujących testów:

 

  • Zdolności – do takich zaliczają się m.in. testy inteligencji czy testy pozwalające ocenić twórcze myślenie. W zależności od profilu prowadzonej działalności i branży, możesz wybrać takie, które najlepiej pozwolą ci ocenić zdolności kandydata.
     
  • Osobowości – za pomocą testów osobowości sprawdzisz, czy kandydat jest np. komunikatywny. Pamiętaj, że osoba zarządzająca personelem musi umieć dogadać się z każdym pracownikiem, musi również wiedzieć, jak motywować osoby o różnym usposobieniu.
     
  • Kompetencji – korzystając z tych testów, szybko otrzymasz odpowiedź na pytanie, jakie zdolności posiada kandydat. Z twojego punktu widzenia te testy powinny być najważniejsze, bo uzyskany przez potencjalnego pracownika wynik pozwala stwierdzić, czy faktycznie nadaje się on do pracy na stanowisko, o które się ubiega.

Wymienione wyżej testy nie są wszystkimi, z których możesz skorzystać, ale z pewnością najpopularniejszymi i często wykorzystywanymi przez specjalistów. Może warto zatem zdać się na opinię tych, którzy na co dzień przeprowadzają rekrutację, i wykorzystać je przy organizacji własnej?


Gry, ćwiczenia i zadania – po nie również sięgnij

Assessment Center to więcej niż tylko testy. W trakcie takiej rozmowy kwalifikacyjnej powinien znaleźć się czas na przeprowadzenie ćwiczeń i zadań praktycznych. Możesz przed kandydatem postawić problemy, z którymi miałeś styczność w trakcie swojej pracy i sprawdzić, w jaki sposób zareagowałby on na nie. Dzięki temu zweryfikujesz jego sposób myślenia.

Często spotykaną praktyką jest też organizowanie przeróżnych gier, podczas których potencjalny pracownik ma możliwość się wykazać. Obserwując go, możesz ocenić nie tylko jego wiedzę, lecz także zdolności interpersonalne, np. czy nadaje się on na przywódcę.
Czy korzystałeś kiedyś z tej metody rekrutacji, poszukując pracownika?

Oceń ten wpis
Szukasz kierownika lub menagera w Bielsku-Białej? Wykorzystaj Assessment Center
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Rudy
2019-12-05, 16:34
Ciekaw alternatywa. Nie słyszałem o czymś takim. Muszę wgłębić się w zagadnienie i w ten sposób sprawdzić skuteczność.
Robert P
2019-05-17, 10:18
Jestem Bielszczaninem. Mam swoją firmę. Pouczające wskazówki w tym artykule. Na czym polega Assessment Center i kiedy ją zastosować - tego nie wiedziałem. Teraz to wiem i zastosuję testy....
sfcera221
2019-05-02, 15:33
Uwaga: jeśli korzystasz z agencji rekrutacyjnej, pomogą ci one w napisaniu reklamy, która spodoba się właściwemu kandydatowi, a opłata za reklamę online jest zazwyczaj wliczona w opłatę.
Gimia
2019-04-16, 12:43
Aby wysłać reklamę do firmy specjalizującej się w doborze personelu, konieczne jest ujawnienie jej w jak największym stopniu. Warto jest to dobrze wszystko zrealizować.
Makary
2019-04-06, 12:26
Ciekawa opcja, jeżeli chodzi o Bielsko-Białą. Nie wiedziałem do teraz o takiej opcji jeżeli chodzi o nasze miasto i okolice. Z pewnością przyjrzę się lepiej temu tematowi.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.