Jak napisać ofertę pracy, która zainteresuje kandydatów ze Śląska?

Jak napisać ofertę pracy, która zainteresuje kandydatów ze Śląska?
Po raz kolejny szukasz pracownika, bo twoja firma z roku na rok ma coraz stabilniejszą sytuację na rynku? W takim razie musisz przygotować ogłoszenie, które następnie zostanie opublikowane na portalach. Jak napisać takie, które wzbudzi zainteresowanie dużej grupy kandydatów?

Z twojego punktu widzenia sprawa wydaje się oczywista – im więcej pracowników odpowie na ogłoszenie, tym lepiej, bo tym większą masz szansę, aby znaleźć dobrego pracownika. Aby jednak tak się stało, ogłoszenie musi być dobrze napisane. Czasy, gdy osoby poszukujące zatrudnienia odpowiadały na każde pojawiające się ogłoszenie, już dawno minęły. Dziś coraz więcej kandydatów zwraca uwagę na informacje zawarte w opublikowanym anonsie.


Napisz kilka zdań o swojej firmie

Anonimowy pracodawca najczęściej dostaje mniej odpowiedzi na ogłoszenie niż ten, który napisał chociaż kilka zdań o swojej firmie. Opowiedz zatem o miejscu, które zbudowałeś. Poinformuje czytelników, ile lat działasz na rynku, jakie masz osiągnięcia, ilu pracowników zatrudniasz. Liczby zawsze przekonują, mogą też sprawić, że chęć pracy u ciebie wyrażą najlepsi.

Niektóre portale publikujące ogłoszenia o pracę na Śląsku umożliwiają stworzenie wizytówki firmy. Czy skorzystać z takiej możliwości? Oczywiście! Być może z treścią takiej wizytówki zapozna się osoba, która aktualnie ma pracę, ale szuka lepszej posady w Katowicach. Kto wie, czy nie otrzymasz wówczas aplikacji od naprawdę dobrego pracownika – doświadczonego i z konkretnymi umiejętnościami.


Opisz dokładnie stanowisko pracy i swoje wymagania

Poszukujesz np. księgowego i uważasz, że wystarczy, że wymienisz tylko stanowisko? Okazuje się, że to za mało, bo osoby wykonujące pracę na tym stanowisku bardzo często mają różny zakres obowiązków. Aby zatem nie okazało się, że nie spora część aplikacji nie spełnia twoich oczekiwań, dokładnie opisz stanowisko pracy potencjalnego pracownika i wskazać swoje wymagania.

Najlepiej zrobisz, jeżeli wypunktujesz swoje wygania. Pamiętaj, aby wyróżnić najważniejsze informacje. Jeżeli np. nie ma szans, abyś zatrudnił osobę, która nie będzie potrafiła obsługiwać programu Symfonia, to np. wybolduj taką informację. W ten sposób unikniesz czytania dokumentów osób obsługujących biegle inne programy przeznaczone dla księgowych. Czytaj także: Jak zorganizować rozmowy kwalifikacje, aby... się one odbyły!


Co możesz zaoferować?

Pamiętaj, że dobry pracownik chce być odpowiednio wynagradzany za swoją pracę. Standardem jest dziś, że w ogłoszeniach nie podaje się informacji o wynagrodzeniu. Jeżeli wysokość takiego chcesz uzgodnić z wybranymi kandydatami to możesz podać widełki, możesz również zrezygnować z umieszczenia tej informacji. 

Czy poza wynagrodzeniem możesz coś jeszcze zaoferować potencjalnemu pracownikowi? Może w twojej firmie pracownicy mają dostęp do prywatnej służby zdrowia lub oszczędzają dodatkowo na swoją emeryturę? Nie zapomnij poinformować o tych elementach. Jeżeli w firmie panuje świetna atmosfera, a ty gwarantujesz nieustannym rozwój, to również o tym napisz – nie wszystkim pracownik zależy wyłącznie na wysokim wynagrodzeniu – niektórzy cenią również dobrą atmosferę w miejscu pracy.


Poinformuj kandydatów, kiedy mogą spodziewać się odpowiedzi

Przeglądając opublikowane ogłoszenia o pracę w Katowicach, można zauważyć, że pracodawca zawsze wskazują termin, do którego należy przesyłać kandydatury. Mało który decyduje się zaś zamieścić wzmiankę o tym, kiedy odpowie na otrzymane kandydatury. Chcesz się wyróżnić? Zawrzyj zatem w ogłoszeniu informację, że np. w ciągu dwóch tygodni od momentu zamknięcia rekrutacji skontaktujesz się z wybranymi kandydatami. Dzięki takiej wiadomości sporo osób będzie wiedziało, na czym stoi.

infografika - jak napisać atrakcyjne ogłoszenie o pracę w Katowicach

 

Oceń ten wpis
Jak napisać ofertę pracy, która zainteresuje kandydatów ze Śląska?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Hubert
2019-12-05, 16:36
Generalnie rzecz biorąc rynek pracy na ślasku jest mocno rozbudowany i dlatego warto skutecznie do tego podchodzić. Jest to bowiem duża pula potencjalnych kandydatów.
kier. Daniel
2019-05-17, 10:26
Poszukiwanie odpowiednich pracowników do zakładów pracy na Śląsku, wcale nie jest takie łatwe. Oferta musi być fachowo napisana, aby zachęcić do pracy nowych pracowników. Fajnie żeście to opisali w tym artykule. Pewnie też pomagacie pracodawcom, aby znaleźli doświadczonych i sprawdzonych pracowników???
Oster
2019-05-02, 15:37
Jeśli twoje opisy stanowisk nie są aktualne lub zoptymalizowane pod kątem SEO, umieszczenie ich na różnych bezpłatnych stronach z ofertami pracy jest stratą czasu. Na GŚ dużo jest możliwości.
Bianka
2019-04-16, 12:40
Jeśli określisz określoną kwotę, nowy pracownik z pewnością zwróci na nie uwagę. Zdarza się również, że pakiet socjalny jest półtora razy wyższy niż pensja. Tak to bywa.
Finka
2019-04-06, 12:25
Dobra oferta obejmująca swoim zakresem cały Śląsk musi być nastawiona na konkretne szczegóły. Będzie wtedy odpowiednia tak samo dla mieszkańca Pszczyny jak i Tarnowskich Gór.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.