!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Targi franczyzy - czemu warto się na nie wybrać?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 30 głosów

30 głosów

7 komentarzy

Targi franczyzy - czemu warto się na nie wybrać?
O targach pracy słyszała z pewnością każda osoba aktywna na rynku pracy. Cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród pracowników, pracodawców, jak i osób poszukujących zatrudnienia. Nie są to jednak jedyne targi organizowane w ciągu roku kalendarzowego w naszym kraju. Z myślą o tych, którzy nie są zainteresowani pracą na etacie, ale biznesem, są organizowane m.in. targi franczyzy? Kiedy odbędą się najbliższe? Dlaczego warto wybrać się na targi franczyzy?

Tu spotykają się zainteresowani

Katalog franczyz można znaleźć na wielu serwisach internetowych. Zapoznanie się z takim pozwala potencjalnym franczyzobiorcom sprawdzić, czy i jakie firmy są w stanie pomóc im w realizacji ich marzeń o niezależności. Dodatkowym plusem zapoznania się z katalogiem franczyz jest przeanalizowanie ich zawartości pod kątem lokalnego rynku. W ten sposób można znaleźć i zapełnić lukę, realizując jednocześnie swój plan o pozostaniu przedsiębiorcą.

Mimo że katalog franczyz może odpowiedzieć na wiele pytań, to jednak nie zastąpi rozmowy z potencjalnymi franczyzodawcami. Naturalnym jest, że każda osoba zainteresowana ma wiele pytań i chce uzyskać informacje na temat współpracy. Zgromadzenie przedstawicieli franczyzodawców w jednym miejscu wydaje się idealnym rozwiązaniem i właśnie na to pozwalają targi franczyzy.


8–9 kwiecień w Katowicach

Kiedy odbędą się najbliższe lokalne targi franczyzy? W dniach 8 i 9 kwietnia zainteresowani spotkają się w Katowicach. To właśnie tam odbędą się targi franczyzy. Poza możliwością porozmawiania z wystawcami, uczestnicy będą mogli wziąć również udział w panelach dyskusyjnych i szkoleniach, które poprowadzą eksperci.

Jeżeli jesteś zainteresowany franczyzą i widzisz w takim modelu biznesowym potencjał, to nie powinno zabraknąć cię na najbliższych targach. Biorąc w nich udział, będziesz mógł zapytać poszczególnych wystawców m.in. o możliwe zyski, wymagania, które musisz spełnić czy szkolenia udostępniane przez nich. Dowiesz się również, jakie rodzaje franczyzy się wyróżnia. Po zgromadzeniu takich informacji z pewnością łatwiej będzie ci podjąć decyzję o współpracy.
 

Zanim podejmiesz decyzję, porównaj

Według specjalistów rynek franczyzy w Polsce przeszedł już etap rozwoju i teraz dynamicznie się rozwija. Dla potencjalnych franczyzobiorców oznacza to wiele możliwości rozwoju. Dobrze mieć to na uwadze. Targi franczyzy to doskonała okazja, aby sprawdzić, co mogą zaoferować poszczególni franczyzodawcy. Szczególnie istotne jest porównanie nakładów na reklamę czy wysokości prowizji, której odprowadzanie będzie wymagać dana sieć franczyzowa.

Porównania ofert nie należy dokonywać wyłącznie w oparciu o materiały reklamowe. Targi to doskonała okazja, aby zapoznać się z umowami wstępnymi, rozwiać swoje wątpliwości. W podjęciu decyzji mogą pomóc również rozmowy ze specjalistami. Ci mogą zarówno utwierdzić w przekonaniu, że taki model współpracy sprawdza się w praktyce, jak i przedstawić szczegółowe informacje o sposobie działania poszczególnych sieci franczyzowych.
 

Rozpocznij fascynującą przygodę

Wybranie się na targi franczyzy może być początkiem wielkiej przygody z biznesem. Otwarcie firmy to zawsze krok w stronę niezależności – czasowej i finansowej. Działanie pod znaną marką zwiększa na szanse na odniesienie sukcesu. Jeżeli masz zatem możliwość wziąć udział w targach, to nie wahaj się. Decydując się na taki krok, możesz rozpocząć budowę swojej niezależności.

To może Cię również zainteresować

Franczyza w Polsce - wady i zalety

Podziel się

7 komentarzy

Paweł Kubala

Paweł Kubala

Na takich targach można zobaczyć jakie są pomysły w tym modelu biznesowym.
Jolanta

Jolanta

Każe targi mogą być korzystne. Wtedy zobaczyć można osobiście kto tam jest i dlaczego, jak działa w tym modelu biznesowym itd.
pegaz

pegaz

To zawsze daje możliwość na zorientowanie się na takim rynku. Wiele ludzi rozszerza się w takich sieciach. W końcu przy dobrych wiatrach zyski są dla wszystkich zainteresowanych stron.
Robert

Robert

Nie tylko targi pracy są organizowane, ale też targi franczyzy. Takie targi m.in. umożliwiają osobom poszukującym pomysłu na założeniu biznesu na spotkania z przedsiębiorcami, które oferują pomoc. Osoby zainteresowane franczyzą, powinny uczestniczyć w takich targach.
Beata

Beata

Działalność franczyzowa jest działalnością, w której właściciele lub „franczyzodawcy” sprzedają prawa do swojego logo, nazwy i modelu firmy zewnętrznym punktom sprzedaży detalicznej, których właścicielami są niezależni operatorzy zewnętrzni, zwani „franczyzobiorcami”.
Justa

Justa

Kto kupi Twój produkt lub usługę? Jeśli nie możesz znaleźć dowodów na to, że istnieje zapotrzebowanie na twój pomysł, to jaki byłby sens? Franczyza nie jest taka zła.
Dolka

Dolka

Pomysłów może być wiele. Warto zastanowić się nad działalnością w sektorze usług, firmą w Internecie, firmą sprzedającą towary, ale tylko jako pośrednikiem.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.