Ubezpieczenie firmowego pojazdu - tylko OC?

Ubezpieczenie firmowego pojazdu - tylko OC?
Prowadzisz działalność gospodarczą? W takim razie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że firmowy pojazd przydaje się w wielu sytuacjach. Zdarza się, że konieczne jest podjechanie do klienta, osobiste załatwienie formalności w urzędzie skarbowym czy wizyta w biurze księgowym.

Poszukujesz dobrego ubezpieczenia OC z myślą o firmowych pojazdach? W takim razie powinieneś być świadomy, że nie zawsze będziesz mógł wykupić wyłącznie podstawowe ubezpieczenie OC. Dlaczego?


Kupujesz samochód? Zadbaj o dobre ubezpieczenie

Decyzja zapadła – kupujesz dla firmy pojazd? W takim razie musisz zadbać o dobre ubezpieczenie OC. To oczywiście zupełna podstawa, bo – o czym powinieneś pamiętać – możesz również wykupić polisę AC czy ubezpieczenie assistance. W odróżnieniu od OC, pozostałe ubezpieczenia są dobrowolne – możesz, ale nie musisz z nich skorzystać.

Wybierając polisę OC dla pojazdu firmowego, musisz pamiętać o porównaniu dostępnych ofert. Okazuje się, że w ramach składki możesz oczekiwać różnych udogodnień. Przykładowo LINK4 oferuje przedsiębiorcom polisę OC wraz z samochodem zastępczym. Niższą składkę możesz wynegocjować wówczas, gdy firma posiada więcej niż jeden pojazd mechaniczny – więcej informacji znajdziesz choćby w ofercie PZU.


Leasing – czy ty będziesz musiał zadbać o ubezpieczenie?

Zakup pojazdu lub pojazdów mechanicznych, którymi będą poruszać się pracownicy firmy, jest kapitałochłonny. Właściciele niewielkich lub początkujących przedsiębiorstw mogą mieć spore problemy, aby pozwolić sobie na nabycie takiego. W ich sytuacji idealnie sprawdza się leasing. Zamiast uiszczać jednorazowo kwotę za samochód, mogą płacić raty leasingowe. Ich wysokość jest przy tym dostosowana od możliwości budżetu firmy.

Poznałeś główne zalety płynące z leasingu? Decydując się podpisać umowę o leasing, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie ty – jako użytkownik pojazdu – możesz być odpowiedzialny za podpisanie umowy OC z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Wszystko zależy wyłącznie od zapisów znajdujących się w umowie.

Ponieważ firmy leasingowe często wymagają, aby pojazdy mechaniczne przez nich udostępniane były  objęte również ubezpieczeniem AC, powinieneś tę kwestię rozstrzygnąć jeszcze na etapie pertraktowania warunków umowy. Wówczas bowiem będziesz mógł wynegocjować najkorzystniejsze dla siebie zapisy. Choć leasingodawca z pewnością nie zgodzi się ponosić całkowitych kosztów składki, to jednak możesz rozmawiać z przedstawicielami o częściowym sfinansowaniu tej opłaty.


Czy musisz podejmować decyzję samodzielnie?

Wybór ubezpieczenia z myślą o firmowej flocie nie jest sprawą oczywistą. Na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich oferuje inne warunki współpracy. Jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy o produktach dostępnych w ofercie poszczególnych ubezpieczycieli, to najlepiej zrobisz, gdy postawisz na profesjonalną pomoc.

W internecie nie brakuje serwisów, na których są publikowane szczegółowe porównania ofert różnych towarzystw internetowych. Zawsze też możesz skorzystać z pomocy zewnętrznych podmiotów, czyli doradców. Tacy będą w stanie odpowiedzieć na twoje pytania i wyliczyć wysokość składki, której uiszczania będą wymagać poszczególni ubezpieczyciele. W ten sposób zaoszczędzisz, mając przy tym pewność, że otrzymasz niezbędną pomoc wówczas, gdy będziesz jej potrzebował.

Oceń ten wpis
Ubezpieczenie firmowego pojazdu - tylko OC?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Jolanta Ptak
2019-12-06, 11:51
Rózne są szkoły czy samo oc czy ac. Przeważnie w samochodach branych na leasing da się wiele pełnych ubezpieczeń w aspkekcie pozyskać co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
kier. aurtobuu pryw.
2019-05-25, 07:54
Ubezpieczenie firmowego pojazdu - tylko OC? W żadnym wypadku- nie masz AC możesz stracić bardzo dużo. Wykup AC czy ubezpieczenie assistance.... Nie żałuj na AC...
Ondra1
2019-05-03, 12:26
Z tego co wiem są bardzo duże zniżki dla firm posiadających floty pojazdów i jest to wtedy bardzo opłacalna rzecz. Jeszcze jak samochody są na leasingu to jest to ciekawe.
AC2
2019-04-18, 18:41
Ja tam wolę AC bowiem nawet jak pracownik by spowodował wypadek to często może być ciężko z egzekucją. Leasing, ubezpieczenie pełen pakiet daje teraz wielu agentów.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.