Własna firma

Firma inwestuje. Jakie nieruchomości wybrać?

3 sierpnia 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

6 komentarzy
Firma inwestuje. Jakie nieruchomości wybrać?
Prowadząc firmę i osiągając zyski, z pewnością zacząłeś się zastanawiać, jak zainwestować nadwyżkę pieniędzy. Okazuje się, że możliwości jest wiele, a nieruchomości to jedno z pewniejszych rozwiązań.

Spis treści

Zróżnicowany portfel inwestycyjny

Eksperci zajmujący się rynkiem nieruchomości w wielu publikacjach zastanawiają się, jak będzie on wyglądał za kilka lat. Okazuje się, że możliwości jest wiele. Właśnie dlatego większość specjalistów zajmujących się inwestowaniem podkreśla, że najważniejsze jest posiadanie zróżnicowanego portfela inwestycyjnego. Obok nieruchomości powinny się w nim znaleźć np. lokaty bankowe. W ten sposób bowiem można zminimalizować ryzyko, które – jak wiadomo – pojawia się właśnie przy inwestowaniu.

 

Nieruchomości to więcej niż biura i mieszkania…

…to również ziemia. Szczególnie cenna jest rolna. Specjaliści wskazują, że to jedno z dóbr, którego nie można pomnożyć i właśnie z uwagi na ten fakt podkreślają, że ceny nieruchomości gruntowych będą z roku na rok drożeć. W perspektywie czasu przedsiębiorca będzie mógł zatem zarobić – poza ewentualną zmianą przeznaczenia gruntów rolnych (np. pod budowę osiedli mieszkaniowych), nie można zapomnieć o możliwości ich zbycia rolnikom, którzy będą poszerzać swój areał ziemski.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Jeżeli chodzi o inwestowanie w grunty rolne, to w przypadku Polski koniecznie należy pamiętać o ograniczenia wprowadzonych przez ustawodawcę. Aby nie okazało się, że nabytej ziemi nie można np. wydzierżawić, konieczne jest baczne obserwowanie zmian w prawie. W ostatnim czasie planowanych jest wiele zmian

 

Kto powiedział, że tylko w Polsce?

Jako przedsiębiorca powinieneś pamiętać, że zasadniczo masz więcej możliwości niż klienci indywidualni. Dotyczy to m.in. możliwości inwestowania w nieruchomości. W ostatnim czasie ciekawe wiadomości płyną z litewskiego rynku nieruchomości – tam ich ceny systematycznie rosną, co oznacza, że teraz jest dobry moment na ich zakup.

Gdy mowa o inwestowaniu w nieruchomości, to interesujące są nie tylko rynki Europy wschodniej, lecz także azjatyckie. W ostatnich latach niezwykle intensywnie buduje się m.in. w Chinach, a niektórych eksperci uważają, że to właśnie Chiny w przyszłości będą najpotężniejszą gospodarką świata. Posiadanie nieruchomości w jednym z największych chińskich miast może przynieść spore korzyści finansowe w przyszłości.

 

Kapitałochłonna inwestycja, ale opłacalna

Zakup nieruchomości to inwestycja kapitałochłonna – konieczne jest wyłożenie bardzo dużych środków. Zysku nie można też oczekiwać od razu – najczęściej można go zauważyć dopiero po upływie kilku lat. Jako zainteresowany przedsiębiorca musisz też pamiętać, że zainwestowanych pieniędzy nie będziesz mógł wycofać. Mimo wszystko inwestowanie w nieruchomości i grunty wciąż się opłaca – wystarczy tylko bacznie obserwować rynek i wyczuć idealny moment na zarobek.

6 komentarzy

Łukasz Dudkiewicz

Łukasz Dudkiewicz

Nieruchomości teraz idą w górę, jak taki trend pozostanie to zyski będą większe.
Bolesław

Bolesław

Bingo! Można czasami znaleźć coś naprawdę dobrego. Kierując się takimi wytycznymi. Dzisiaj jednak możliwości jest jeszcze więcej.
7up7up

7up7up

Trochę już bum minął na takie inwestycje jednak trzeba przyznać, że znajdując okazję to dobry wkład jaki procentuje lepiej od jakiejś lokaty.
doradca klienta biznesowego

doradca klienta biznesowego

Jak firma ma bardzo duże zyski, to następuje taki moment gdzie przedsiębiorca, właściciel firmy się zastanawia, gdzie zainwestować nadwyżkę pieniędzy. Możliwości ma bardzo dużo. Nie powinien w coś zainwestować natychmiast, a zastanowić się dokładnie, zbadać rynek m.in. nieruchomości , poradzić się specjalistów w dziedzinie, którzy poradzą, jak można mając pieniądze z nich uzyskiwać zysk.
Elka

Elka

Inwestowanie musi być celne bowiem przez to firma chce osiągnąć korzyści. Rozważenie strategii i dobre zadziałanie w tym zakresie musi przynieść pewny efekt.
HSV

HSV

Pracujesz w firmie i masz wiedzę lub umiejętności, które mogą zapewnić firmie znaczący wzrost, pozwalają zaoszczędzić na czymś itp .Oferujesz swoje usługi dyrektorowi (test jest bezpłatny). Jeśli wynik jest pozytywny, możesz negocjować partnerstwo.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.