Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 32738        SUBSKRYBUJE: 7798
Tematy, które interesują czytelników:  Praca na czarno, Call center, Odprawa pracownicza, Czas pracy możliwości, Biuro rachunkowe, Zdjęcie do CV, Rozliczenie PIT, CV wzór

Franczyzna - pomysł na biznes

Franczyzna - pomysł na biznes
Franczyza może pomóc ci odnieść sukces na rynku. Podpisując stosowną umowę, otrzymujesz dostęp do know-how. Efektem tego jest możliwość korzystania z przetestowanych już rozwiązań, które sprawdziły się i pozwoliły zarabiać osobom znajdującym się w podobnej do twojej sytuacji.

Nie wiesz, czym jest franczyza i jakie korzyści możesz dzięki niej odnieść? Czas nadrobić braki.

 

Działalność gospodarcza – szybko założysz, ale…

Współcześnie firmę możesz założyć bez wychodzenia z domu – przez internet. Jako osoba zainteresowana prowadzeniem działalności gospodarczej z pewnością jesteś tego świadom. Posiadanie firmy wiąże się jednak z ryzykiem. Dla wielu jest ono zbyt duże, by zdecydować się na taki krok. Jeżeli zastanawiasz się, czy podołasz prowadzeniu działalności gospodarczej i będziesz w stanie pokonać konkurencję działającą na lokalnym rynku, to – zamiast rezygnować z marzeń – najlepiej będzie, gdy postawisz na sprawdzone rozwiązania.

Franczyza to model współpracy biznesowej między podmiotami, z w którym jeden z nich czerpie wiedzę i doświadczenie od drugiego. W efekcie franczyzobiorca uzyskuje dostęp do koncepcji prowadzenia biznesu, która została opracowana przez osobę trzecią. Istotną kwestią jest przy tym fakt, że udostępniony model biznesowy jest już sprawdzony – przedsiębiorca będący franczyzobiorcą może mieć pewność, że po zastosowaniu się do otrzymanych wskazówek będzie w stanie zarabiać.

Warto zapoznać się z artykułem: 5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

 

Bo klienci lubią znane marki

Fakt, że franczyza jest coraz popularniejsza łączy się z tym, że większość klientów – mając do wyboru zrobienie zakupów w znanym dyskoncie i osiedlowym sklepiku – wybierze ten pierwszy. Jest to podyktowane m.in. oszczędnością czasu, bo w każdym sklepie sieciowym rozkład produktów jest podobny. Działa też mechanizm przyzwyczajenia. Reguły te przekładają się na to, że nawet właściciele niewielkich sklepów często sprawdzają, czy będą mogli podjąć współpracę z wybranym franczyzodawcą. Takie rozwiązanie opłaca się zatem pod względem ekonomicznym. 

 

Jak zacząć, czyli o współpracy z franczyzodawcą

Postawienie na franczyzę przekłada się na ograniczenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, powinieneś wiedzieć, jak możesz znaleźć franczyzodawcę chętnego do współpracy. Dziś nie jest to skomplikowane. W sieci działa wiele serwisów, na których można znaleźć informacje o franczyzodawcach. 

Decydując się na franczyzę, powinieneś określić interesującą cię branżę. Franczyzodawcy działają w wielu sektorach, a najpopularniejszymi są spożywczy i gastronomiczny. Niezbędne będzie też przeprowadzenie wielu rozmów z potencjalnymi partnerami. Poza ustaleniem warunków współpracy, konieczne jest sprawdzenie, jakie kwoty franczyzodawca przeznacza na reklamy. Od tego czynnika zależy m.in. liczba klientów.

To Cię powinno też zainteresować: Franczyza w Polsce - wady i zalety

 

Aby nie tracić czasu

Specjaliści zajmujący się zagadnieniem franczyzy w Polsce podkreślają, że aktualnie znajduje się ona w fazie rozkwitu. Na rynku systematycznie przybywa franczyzodawców kuszących atrakcyjnymi warunkami współpracy. Nie oznacza to jednak, że każdy przedsiębiorca może liczyć na szybki zarobek pod rozpoznawalnym szyldem – sieci franczyzowe stawiają wymagania potencjalnym kontrahentom.

Nie chcesz tracić czasu na bezowocne rozmowy? Jeżeli cenisz swój czas, zapoznaj się ze wstępnymi warunkami współpracy z daną siecią franczyzową. Informacje takie są publikowane na stronach internetowych poszczególnych franczyzodawców.

Oceń ten wpis
Franczyzna - pomysł na biznes
Ocena: 3.5, liczba głosów: 15

Zobacz inne porady

Opinie

Lora
2019-04-18, 19:15
A co najważniejsze - możesz założyć firmę, co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Daje to sens Twojej pracy, czyni ją znaczącą i daje ci możliwość zwrócenia większej uwagi na rzeczy, które są dla Ciebie ważne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.