!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Franczyzna - pomysł na biznes

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 15 głosów

15 głosów

6 komentarzy

Franczyzna - pomysł na biznes
Franczyza może pomóc ci odnieść sukces na rynku. Podpisując stosowną umowę, otrzymujesz dostęp do know-how. Efektem tego jest możliwość korzystania z przetestowanych już rozwiązań, które sprawdziły się i pozwoliły zarabiać osobom znajdującym się w podobnej do twojej sytuacji.

Nie wiesz, czym jest franczyza i jakie korzyści możesz dzięki niej odnieść? Czas nadrobić braki.

 

Działalność gospodarcza – szybko założysz, ale…

Współcześnie firmę możesz założyć bez wychodzenia z domu – przez internet. Jako osoba zainteresowana prowadzeniem działalności gospodarczej z pewnością jesteś tego świadom. Posiadanie firmy wiąże się jednak z ryzykiem. Dla wielu jest ono zbyt duże, by zdecydować się na taki krok. Jeżeli zastanawiasz się, czy podołasz prowadzeniu działalności gospodarczej i będziesz w stanie pokonać konkurencję działającą na lokalnym rynku, to – zamiast rezygnować z marzeń – najlepiej będzie, gdy postawisz na sprawdzone rozwiązania.

Franczyza to model współpracy biznesowej między podmiotami, z w którym jeden z nich czerpie wiedzę i doświadczenie od drugiego. W efekcie franczyzobiorca uzyskuje dostęp do koncepcji prowadzenia biznesu, która została opracowana przez osobę trzecią. Istotną kwestią jest przy tym fakt, że udostępniony model biznesowy jest już sprawdzony – przedsiębiorca będący franczyzobiorcą może mieć pewność, że po zastosowaniu się do otrzymanych wskazówek będzie w stanie zarabiać.

Warto zapoznać się z artykułem: 5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

 

Bo klienci lubią znane marki

Fakt, że franczyza jest coraz popularniejsza łączy się z tym, że większość klientów – mając do wyboru zrobienie zakupów w znanym dyskoncie i osiedlowym sklepiku – wybierze ten pierwszy. Jest to podyktowane m.in. oszczędnością czasu, bo w każdym sklepie sieciowym rozkład produktów jest podobny. Działa też mechanizm przyzwyczajenia. Reguły te przekładają się na to, że nawet właściciele niewielkich sklepów często sprawdzają, czy będą mogli podjąć współpracę z wybranym franczyzodawcą. Takie rozwiązanie opłaca się zatem pod względem ekonomicznym. 

 

Jak zacząć, czyli o współpracy z franczyzodawcą

Postawienie na franczyzę przekłada się na ograniczenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, powinieneś wiedzieć, jak możesz znaleźć franczyzodawcę chętnego do współpracy. Dziś nie jest to skomplikowane. W sieci działa wiele serwisów, na których można znaleźć informacje o franczyzodawcach. 

Decydując się na franczyzę, powinieneś określić interesującą cię branżę. Franczyzodawcy działają w wielu sektorach, a najpopularniejszymi są spożywczy i gastronomiczny. Niezbędne będzie też przeprowadzenie wielu rozmów z potencjalnymi partnerami. Poza ustaleniem warunków współpracy, konieczne jest sprawdzenie, jakie kwoty franczyzodawca przeznacza na reklamy. Od tego czynnika zależy m.in. liczba klientów.

 

Aby nie tracić czasu

Specjaliści zajmujący się zagadnieniem franczyzy w Polsce podkreślają, że aktualnie znajduje się ona w fazie rozkwitu. Na rynku systematycznie przybywa franczyzodawców kuszących atrakcyjnymi warunkami współpracy. Nie oznacza to jednak, że każdy przedsiębiorca może liczyć na szybki zarobek pod rozpoznawalnym szyldem – sieci franczyzowe stawiają wymagania potencjalnym kontrahentom.

Nie chcesz tracić czasu na bezowocne rozmowy? Jeżeli cenisz swój czas, zapoznaj się ze wstępnymi warunkami współpracy z daną siecią franczyzową. Informacje takie są publikowane na stronach internetowych poszczególnych franczyzodawców.

To może Cię również zainteresować

Franczyza w Polsce - wady i zalety

Podziel się

6 komentarzy

Szymon Sikora

Szymon Sikora

W biznesie każda droga jest dobra, jeżeli tylko jest odpowiednio skalkulowana i przemyślana. To tyle w temacie.
Norman Daa

Norman Daa

Sporo osób doceniło taki model i jak widać zainteresowanie tematem jest spore. Dzięki temu łatwiej się odnaleźć.
Gienek

Gienek

Sporo przedsiębiorców dobrze na tym wyszło w temacie franzyczy i dlatego ja z przyjemnością rozważę wszystkie za i przeciw z tym związane.
Guta

Guta

Z pewnością macie rację, że franczyzna to pomysł na biznes, który życzę każdemu, aby się udał. Nie chcę zapeszać, ale aby się udał, musicie mieć na początku bardzo dużo pieniędzy.
mcdonald

mcdonald

Ogólnie rzecz biorąc, franczyzodawca będzie wymagał, aby model biznesowy pozostał taki sam. Na przykład franczyzodawca będzie wymagał od franczyzobiorcy używania mundurów, metod biznesowych i znaków lub logotypów dotyczących samej firmy.
Lora

Lora

A co najważniejsze - możesz założyć firmę, co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Daje to sens Twojej pracy, czyni ją znaczącą i daje ci możliwość zwrócenia większej uwagi na rzeczy, które są dla Ciebie ważne.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.