Franczyzna - pomysł na biznes

Franczyzna - pomysł na biznes
Franczyza może pomóc ci odnieść sukces na rynku. Podpisując stosowną umowę, otrzymujesz dostęp do know-how. Efektem tego jest możliwość korzystania z przetestowanych już rozwiązań, które sprawdziły się i pozwoliły zarabiać osobom znajdującym się w podobnej do twojej sytuacji.

Nie wiesz, czym jest franczyza i jakie korzyści możesz dzięki niej odnieść? Czas nadrobić braki.

 

Działalność gospodarcza – szybko założysz, ale…

Współcześnie firmę możesz założyć bez wychodzenia z domu – przez internet. Jako osoba zainteresowana prowadzeniem działalności gospodarczej z pewnością jesteś tego świadom. Posiadanie firmy wiąże się jednak z ryzykiem. Dla wielu jest ono zbyt duże, by zdecydować się na taki krok. Jeżeli zastanawiasz się, czy podołasz prowadzeniu działalności gospodarczej i będziesz w stanie pokonać konkurencję działającą na lokalnym rynku, to – zamiast rezygnować z marzeń – najlepiej będzie, gdy postawisz na sprawdzone rozwiązania.

Franczyza to model współpracy biznesowej między podmiotami, z w którym jeden z nich czerpie wiedzę i doświadczenie od drugiego. W efekcie franczyzobiorca uzyskuje dostęp do koncepcji prowadzenia biznesu, która została opracowana przez osobę trzecią. Istotną kwestią jest przy tym fakt, że udostępniony model biznesowy jest już sprawdzony – przedsiębiorca będący franczyzobiorcą może mieć pewność, że po zastosowaniu się do otrzymanych wskazówek będzie w stanie zarabiać.

Warto zapoznać się z artykułem: 5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

 

Bo klienci lubią znane marki

Fakt, że franczyza jest coraz popularniejsza łączy się z tym, że większość klientów – mając do wyboru zrobienie zakupów w znanym dyskoncie i osiedlowym sklepiku – wybierze ten pierwszy. Jest to podyktowane m.in. oszczędnością czasu, bo w każdym sklepie sieciowym rozkład produktów jest podobny. Działa też mechanizm przyzwyczajenia. Reguły te przekładają się na to, że nawet właściciele niewielkich sklepów często sprawdzają, czy będą mogli podjąć współpracę z wybranym franczyzodawcą. Takie rozwiązanie opłaca się zatem pod względem ekonomicznym. 

 

Jak zacząć, czyli o współpracy z franczyzodawcą

Postawienie na franczyzę przekłada się na ograniczenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, powinieneś wiedzieć, jak możesz znaleźć franczyzodawcę chętnego do współpracy. Dziś nie jest to skomplikowane. W sieci działa wiele serwisów, na których można znaleźć informacje o franczyzodawcach. 

Decydując się na franczyzę, powinieneś określić interesującą cię branżę. Franczyzodawcy działają w wielu sektorach, a najpopularniejszymi są spożywczy i gastronomiczny. Niezbędne będzie też przeprowadzenie wielu rozmów z potencjalnymi partnerami. Poza ustaleniem warunków współpracy, konieczne jest sprawdzenie, jakie kwoty franczyzodawca przeznacza na reklamy. Od tego czynnika zależy m.in. liczba klientów.

To Cię powinno też zainteresować: Franczyza w Polsce - wady i zalety

 

Aby nie tracić czasu

Specjaliści zajmujący się zagadnieniem franczyzy w Polsce podkreślają, że aktualnie znajduje się ona w fazie rozkwitu. Na rynku systematycznie przybywa franczyzodawców kuszących atrakcyjnymi warunkami współpracy. Nie oznacza to jednak, że każdy przedsiębiorca może liczyć na szybki zarobek pod rozpoznawalnym szyldem – sieci franczyzowe stawiają wymagania potencjalnym kontrahentom.

Nie chcesz tracić czasu na bezowocne rozmowy? Jeżeli cenisz swój czas, zapoznaj się ze wstępnymi warunkami współpracy z daną siecią franczyzową. Informacje takie są publikowane na stronach internetowych poszczególnych franczyzodawców.

Oceń ten wpis
Franczyzna - pomysł na biznes
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Gienek
2019-12-06, 12:04
Sporo przedsiębiorców dobrze na tym wyszło w temacie franzyczy i dlatego ja z przyjemnością rozważę wszystkie za i przeciw z tym związane.
Guta
2019-05-25, 11:34
Z pewnością macie rację, że franczyzna to pomysł na biznes, który życzę każdemu, aby się udał. Nie chcę zapeszać, ale aby się udał, musicie mieć na początku bardzo dużo pieniędzy.
mcdonald
2019-05-03, 12:29
Ogólnie rzecz biorąc, franczyzodawca będzie wymagał, aby model biznesowy pozostał taki sam. Na przykład franczyzodawca będzie wymagał od franczyzobiorcy używania mundurów, metod biznesowych i znaków lub logotypów dotyczących samej firmy.
Lora
2019-04-18, 19:15
A co najważniejsze - możesz założyć firmę, co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Daje to sens Twojej pracy, czyni ją znaczącą i daje ci możliwość zwrócenia większej uwagi na rzeczy, które są dla Ciebie ważne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.