!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Kredyt dla firmy - co należy wiedzieć?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 22 głosy

22 głosy

6 komentarzy

Kredyt dla firmy - co należy wiedzieć?
Współcześnie banki oferują produkty nie tylko klientom indywidualnym, lecz także przedsiębiorcom. Jeżeli jesteś zainteresowany pożyczką lub kredytem, to swoje kroki powinieneś skierować właśnie do banku. Co przedsiębiorcy znajdą w ofercie banków?

Prowadzenie firmy często wymaga sięgnięcia po pożyczkę czy kredyt. Produkty zaprojektowane z myślą o przedsiębiorcach są dostępne we wszystkich bankach działających na polskim rynku. By jednak zaciągnięte zobowiązanie nie okazało się obciążeniem dla firmy, dobrze wiedzieć, o jaki produkt wnioskować.

Zacząć należy od tego, że w ofercie banków produktów kredytowych stworzonych z myślą o przedsiębiorcach jest wiele. Obok tradycyjnej pożyczki gotówkowej, można wskazać kredyty pod zastaw (np. maszyn, nieruchomości, których firma jest właścicielem) czy kredyty obrotowe pozwalające na finansowanie bieżącej działalności firmy.


Porozmawiaj z doradcą

Standardem jest dziś, że banki zatrudniają specjalistów – tzw. doradców klienta biznesowego. Ich zadanie sprowadza się do zapoznania się z potrzebami przedsiębiorcy i zaproponowania najlepszego z możliwych rozwiązań. Owszem, doradca biznesowy zatrudniony przez bank zaoferuje jeden z produktów dostępnych w ofercie banku, ale z pewnością dokona porównania tak, by rzeczywiście zaoferować najkorzystniejszy produkt.

Rozmowa z doradcą klienta biznesowego jest doskonałym sposobem, by szczegółowo zapoznać się z ofertą banku i wybrać najlepszy kredyt lub pożyczkę. W ten sposób przedsiębiorca może też zaoszczędzić sporo czasu – w trakcie rozmowy otrzyma nie tylko wyniki przeprowadzonej analizy, leczy także materiały reklamowe czy regulaminy, dzięki którym będzie mógł zapoznać się z ofertą wybranego produktu.


Zacznij od banku, w którym masz konto

Gdzie szukać najlepszego kredytu lub pożyczki gotówkowej? Przedsiębiorca powinien zacząć od banku, w którym ma konto, bo to właśnie ten bank ma szczegółowe informacje na temat jego finansów. Większość banków przewiduje również dodatkowe udogodnienia dla osób korzystających już z ich produktów, np. uproszczenie formalności związanych z przyznaniem kredytu czy szybsze rozpatrzenie złożonego wniosku.

Jeżeli bank, z którym przedsiębiorca dotychczas współpracował nie jest zainteresowany współpracą w zakresie udzielenia pożyczki czy kredytu, to warto zainteresować się ofertą pozostałych podmiotów działających na rynku. Być może któryś z nich będzie miał mniejsze wymagania w stosunku do przedsiębiorcy i jednocześnie zaoferuje lepsze warunki w zakresie np. prowadzenia firmowego konta.
Pamiętaj o dodatkowych korzyściach

Porównując oferty kredytów czy pożyczek uwagę warto zwrócić nie tylko na oprocentowanie. Faktycznie, to jest istotne, ale nie zawsze najważniejsze. Banki doskonale wiedzą, że klienci są zainteresowani również innymi udogodnieniami.

Ci, którzy zdecydują się na kredyt – i tym samym uzyskają dostęp do bankowości elektronicznej – mogą liczyć, że będą mogli skorzystać z szeregu innych narzędzi ułatwiających im prowadzenie firmy. Przykłady? Idea Bank oferuje swoim klientom dostęp do terminali płatniczych na preferencyjnych warunkach, zaś Raiffeisen Polbank proponuje dodatkowe bezpłatne ubezpieczenie, z którego przedsiębiorca może skorzystać w ciągu roku kalendarzowego.

To może Cię również zainteresować

Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Podziel się

6 komentarzy

Wojciech Kotkowski

Wojciech Kotkowski

Jak to z każdym kredytem bywa trzeba poznać wszystkie zapisy małym druczkiem i tematy związane z odpowiedzialnością i kosztami.
Tetris

Tetris

Oferty bankowe dobrze jest między sobą porównać. Gotowe rozwiązania nie zawsze są w modzie. To wszystko ma wielkie znaczenie.
kinga

kinga

Z kredytami trzeba uważać. To dotyczy zarówno prywatnych osób jak i firm. Jednak długi trzeba spłacać więc trzeba się dobrze nad tym wszystkim zstanowić.
doradca banku X

doradca banku X

Czasami firma potrzebuje zaciągnąć kredyt. Sprawdzić ofertę banku, gdzie ma się konto firmowe. Teoretycznie tam taki kredyt powinien być najtańszy. Powinno się sprawdzić i oferty innych banków, aby zaciągnięty kredyt był najtańszy.
Badel

Badel

Kredyt jak to kredyt trzeba zapytać o jego ubezpieczenie, wszystkie dodatkowe koszty związane z jego udzieleniem no i porównanie tych opcji między różnymi bankami.
Waldek

Waldek

Problem „rozpoczęcia działalności” sprowadza się w rzeczywistości do pomysłu na biznes, rozwiązywania problemów z papierem i pieniędzmi. Kredyt czasami jest niezbędny.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.