!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Przychodzi przedsiębiorca do banku...

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 30 głosów

30 głosów

6 komentarzy

Przychodzi przedsiębiorca do banku...
W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej wielu przedsiębiorców skorzystać musi z usług placówek bankowych. Nie zawsze chodzi wyłącznie o sfinansowanie wybranej inwestycji. W czym bank może pomóc przedsiębiorcy?

Banki już dawno zauważyły korzyści wynikające z oferowania produktów przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych. Nakłady na reklamę takich produktów są z roku na rok coraz wyższe, bo i wymagania przedsiębiorców się zmieniają. Ponieważ są oni coraz bardziej świadomi swoich praw i możliwości, poszukują dobrych, korzystnych dla nich okazji. Co zatem warto wiedzieć o ofertach banków skierowanych do klientów biznesowych? Kiedy warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez banki?


Gdy zaczynasz działalność…

…bank może pomóc ci sfinansować twój pomysł na biznes. Coraz więcej banków decyduje się na współpracę z początkującymi przedsiębiorcami, coraz częściej też w ofercie banków są dostępne produkty kredytowe bez zabezpieczeń. By jednak móc rozmawiać z bankiem o pożyczce na rozkręcenie biznesu, trzeba solidnie się przygotować – bez dobrego biznesplanu się nie obejdzie. Taki dokument jest zupełną podstawą, bo pozwala zajmującym się szacowaniem ryzyka pracownikom banku stwierdzić, czy twoje założenia są realne, a pomysł ma szansę powodzenia.

Choć początkujący przedsiębiorcy najczęściej odwiedzają placówki bankowe w poszukiwaniu wsparcia finansowego, nie można zapomnieć, że bank może również pomóc w prowadzeniu rozliczeń z klientami i kontrahentami. Konto bankowe to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę. Dobrze też pamiętać o tym, że ustawodawca wymaga, by między sobą przedsiębiorcy rozliczali się bezgotówkowo.


Firma chce się rozwijać

Gdy liczba klientów dynamicznie rośnie, konieczne jest tworzenie nowych stanowisk pracy czy zakładanie nowych oddziałów. W zależności od branży, w jakiej firma działa zdarza się, że z firmowej kasy nie można sfinansować wszystkich tego typu wydatków. Wtedy także przyda się wizyta w banku celem zorientowania się w aktualnej ofercie kredytów gotówkowych.

Prosperujące firmy z sukcesami na koncie mają znacznie łatwiej niż te, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Przede wszystkim mogą one negocjować warunki – zwłaszcza, jeżeli od dawna są klientem banku. Mając w danym banku konto i będąc lojalnym klientem, liczyć można na niższe oprocentowanie lub zwolnienie z dodatkowych opłat (np. za rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji kredytowej).

Jednak przedsiębiorcy nie zawsze zależy na kredycie. Chwilowy zastrzyk gotówki może być niewystarczający, jeżeli firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z linii kredytowej. To specjalny produkt, pozwalający na bieżące finansowanie działalności gospodarczej – klient otrzymuje stały dostęp do puli środków, z których może korzystać.


Pierwsze nadwyżki w firmowej kasie…

…to doskonały moment, by zapoznać się z ofertą produktów inwestycyjnych. Zasadniczo przedsiębiorca ma dwie drogi do wyboru – może skorzystać z produktów gwarantujących wysoki zysk, ale obciążonych dużym ryzykiem, może również zdecydować się na produkty inwestycyjne, które są znacznie bezpieczniejsze, ale gdzie zwrot z inwestycji jest rozłożony w czasie.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu przedsiębiorca wybiera się do banku, warto pamiętać, że współcześnie to jeden z podstawowych podmiotów, z którymi firmy współpracują na co dzień. Warto zatem poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami banków, by móc wybrać ten, którego pracownicy będą w stanie pomóc – niezależnie od tego, na którym etapie rozwoju firma się znajduje.

To może Cię również zainteresować

Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Podziel się

6 komentarzy

Paweł Ziemba

Paweł Ziemba

Banki cenią sobie klientów bankowych przecież na nich zarabiają więc można być pewnym, że będze niezła bajera.
Kustroń

Kustroń

Dobrze, że banki mają odpowiednie działy dla firm. Tam wiele można się dowiedzieć a w końcu decyzję nie trzeba podejmować od razu,
działacz

działacz

Jeśli nie możesz zaciągnąć pożyczki bankowej, możesz ubiegać się o pożyczkę także w skokach oraz innych instytucjach albo starać się o dofinansowanie.
bankowiec renia

bankowiec renia

Jeśli jest zysk, warto udać się do doradcy finansowego.Również jak potrzebny jest kredyt, czy linia kredytowa, taki specjalista powinien doradzić.
Kamila

Kamila

Potencjalny przedsiębiorca zawsze będzie chętnie witany gdyż jest to przecież dla banku zysk, a dla pracownika jaki wciśnie usługę to jest przeciez prowizja ze sprzedaży.
Lampa

Lampa

Idea jest następująca: jeśli masz pewne zdolności (na przykład rozumiesz sprzęt gospodarstwa domowego i możesz go naprawić, znasz pracę hydrauliczną, bez problemu podnosisz ciężkie przedmioty i nosisz je), możesz zaoferować swoje usługi ludziom, którzy ich potrzebują.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.