Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1060        SUBSKRYBUJE: 7262
Tematy, które interesują czytelników:  Wypowiedzenie umowy, Rodzaje umów, Zakres obowiązków pracownika, Praca za granicą, Fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych

Przychodzi przedsiębiorca do banku...

Przychodzi przedsiębiorca do banku...

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej wielu przedsiębiorców skorzystać musi z usług placówek bankowych. Nie zawsze chodzi wyłącznie o sfinansowanie wybranej inwestycji. W czym bank może pomóc przedsiębiorcy?

Banki już dawno zauważyły korzyści wynikające z oferowania produktów przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych. Nakłady na reklamę takich produktów są z roku na rok coraz wyższe, bo i wymagania przedsiębiorców się zmieniają. Ponieważ są oni coraz bardziej świadomi swoich praw i możliwości, poszukują dobrych, korzystnych dla nich okazji. Co zatem warto wiedzieć o ofertach banków skierowanych do klientów biznesowych? Kiedy warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez banki?


Gdy zaczynasz działalność…

…bank może pomóc ci sfinansować twój pomysł na biznes. Coraz więcej banków decyduje się na współpracę z początkującymi przedsiębiorcami, coraz częściej też w ofercie banków są dostępne produkty kredytowe bez zabezpieczeń. By jednak móc rozmawiać z bankiem o pożyczce na rozkręcenie biznesu, trzeba solidnie się przygotować – bez dobrego biznesplanu się nie obejdzie. Taki dokument jest zupełną podstawą, bo pozwala zajmującym się szacowaniem ryzyka pracownikom banku stwierdzić, czy twoje założenia są realne, a pomysł ma szansę powodzenia.

Choć początkujący przedsiębiorcy najczęściej odwiedzają placówki bankowe w poszukiwaniu wsparcia finansowego, nie można zapomnieć, że bank może również pomóc w prowadzeniu rozliczeń z klientami i kontrahentami. Konto bankowe to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę. Dobrze też pamiętać o tym, że ustawodawca wymaga, by między sobą przedsiębiorcy rozliczali się bezgotówkowo.


Firma chce się rozwijać

Gdy liczba klientów dynamicznie rośnie, konieczne jest tworzenie nowych stanowisk pracy czy zakładanie nowych oddziałów. W zależności od branży, w jakiej firma działa zdarza się, że z firmowej kasy nie można sfinansować wszystkich tego typu wydatków. Wtedy także przyda się wizyta w banku celem zorientowania się w aktualnej ofercie kredytów gotówkowych.

Prosperujące firmy z sukcesami na koncie mają znacznie łatwiej niż te, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Przede wszystkim mogą one negocjować warunki – zwłaszcza, jeżeli od dawna są klientem banku. Mając w danym banku konto i będąc lojalnym klientem, liczyć można na niższe oprocentowanie lub zwolnienie z dodatkowych opłat (np. za rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji kredytowej).

To Cię powinno też zainteresować: Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Jednak przedsiębiorcy nie zawsze zależy na kredycie. Chwilowy zastrzyk gotówki może być niewystarczający, jeżeli firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z linii kredytowej. To specjalny produkt, pozwalający na bieżące finansowanie działalności gospodarczej – klient otrzymuje stały dostęp do puli środków, z których może korzystać.


Pierwsze nadwyżki w firmowej kasie…

…to doskonały moment, by zapoznać się z ofertą produktów inwestycyjnych. Zasadniczo przedsiębiorca ma dwie drogi do wyboru – może skorzystać z produktów gwarantujących wysoki zysk, ale obciążonych dużym ryzykiem, może również zdecydować się na produkty inwestycyjne, które są znacznie bezpieczniejsze, ale gdzie zwrot z inwestycji jest rozłożony w czasie.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu przedsiębiorca wybiera się do banku, warto pamiętać, że współcześnie to jeden z podstawowych podmiotów, z którymi firmy współpracują na co dzień. Warto zatem poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami banków, by móc wybrać ten, którego pracownicy będą w stanie pomóc – niezależnie od tego, na którym etapie rozwoju firma się znajduje.

Zobacz inne porady dla pracodawców

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.