Przychodzi przedsiębiorca do banku...

Przychodzi przedsiębiorca do banku...
W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej wielu przedsiębiorców skorzystać musi z usług placówek bankowych. Nie zawsze chodzi wyłącznie o sfinansowanie wybranej inwestycji. W czym bank może pomóc przedsiębiorcy?

Banki już dawno zauważyły korzyści wynikające z oferowania produktów przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych. Nakłady na reklamę takich produktów są z roku na rok coraz wyższe, bo i wymagania przedsiębiorców się zmieniają. Ponieważ są oni coraz bardziej świadomi swoich praw i możliwości, poszukują dobrych, korzystnych dla nich okazji. Co zatem warto wiedzieć o ofertach banków skierowanych do klientów biznesowych? Kiedy warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez banki?


Gdy zaczynasz działalność…

…bank może pomóc ci sfinansować twój pomysł na biznes. Coraz więcej banków decyduje się na współpracę z początkującymi przedsiębiorcami, coraz częściej też w ofercie banków są dostępne produkty kredytowe bez zabezpieczeń. By jednak móc rozmawiać z bankiem o pożyczce na rozkręcenie biznesu, trzeba solidnie się przygotować – bez dobrego biznesplanu się nie obejdzie. Taki dokument jest zupełną podstawą, bo pozwala zajmującym się szacowaniem ryzyka pracownikom banku stwierdzić, czy twoje założenia są realne, a pomysł ma szansę powodzenia.

Choć początkujący przedsiębiorcy najczęściej odwiedzają placówki bankowe w poszukiwaniu wsparcia finansowego, nie można zapomnieć, że bank może również pomóc w prowadzeniu rozliczeń z klientami i kontrahentami. Konto bankowe to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę. Dobrze też pamiętać o tym, że ustawodawca wymaga, by między sobą przedsiębiorcy rozliczali się bezgotówkowo.


Firma chce się rozwijać

Gdy liczba klientów dynamicznie rośnie, konieczne jest tworzenie nowych stanowisk pracy czy zakładanie nowych oddziałów. W zależności od branży, w jakiej firma działa zdarza się, że z firmowej kasy nie można sfinansować wszystkich tego typu wydatków. Wtedy także przyda się wizyta w banku celem zorientowania się w aktualnej ofercie kredytów gotówkowych.

Prosperujące firmy z sukcesami na koncie mają znacznie łatwiej niż te, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Przede wszystkim mogą one negocjować warunki – zwłaszcza, jeżeli od dawna są klientem banku. Mając w danym banku konto i będąc lojalnym klientem, liczyć można na niższe oprocentowanie lub zwolnienie z dodatkowych opłat (np. za rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji kredytowej).

To Cię powinno też zainteresować: Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Jednak przedsiębiorcy nie zawsze zależy na kredycie. Chwilowy zastrzyk gotówki może być niewystarczający, jeżeli firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z linii kredytowej. To specjalny produkt, pozwalający na bieżące finansowanie działalności gospodarczej – klient otrzymuje stały dostęp do puli środków, z których może korzystać.


Pierwsze nadwyżki w firmowej kasie…

…to doskonały moment, by zapoznać się z ofertą produktów inwestycyjnych. Zasadniczo przedsiębiorca ma dwie drogi do wyboru – może skorzystać z produktów gwarantujących wysoki zysk, ale obciążonych dużym ryzykiem, może również zdecydować się na produkty inwestycyjne, które są znacznie bezpieczniejsze, ale gdzie zwrot z inwestycji jest rozłożony w czasie.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu przedsiębiorca wybiera się do banku, warto pamiętać, że współcześnie to jeden z podstawowych podmiotów, z którymi firmy współpracują na co dzień. Warto zatem poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami banków, by móc wybrać ten, którego pracownicy będą w stanie pomóc – niezależnie od tego, na którym etapie rozwoju firma się znajduje.

Oceń ten wpis
Przychodzi przedsiębiorca do banku...
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

działacz
2019-12-06, 14:24
Jeśli nie możesz zaciągnąć pożyczki bankowej, możesz ubiegać się o pożyczkę także w skokach oraz innych instytucjach albo starać się o dofinansowanie.
bankowiec renia
2019-05-25, 12:09
Jeśli jest zysk, warto udać się do doradcy finansowego.Również jak potrzebny jest kredyt, czy linia kredytowa, taki specjalista powinien doradzić.
Kamila
2019-05-03, 13:01
Potencjalny przedsiębiorca zawsze będzie chętnie witany gdyż jest to przecież dla banku zysk, a dla pracownika jaki wciśnie usługę to jest przeciez prowizja ze sprzedaży.
Lampa
2019-04-18, 19:22
Idea jest następująca: jeśli masz pewne zdolności (na przykład rozumiesz sprzęt gospodarstwa domowego i możesz go naprawić, znasz pracę hydrauliczną, bez problemu podnosisz ciężkie przedmioty i nosisz je), możesz zaoferować swoje usługi ludziom, którzy ich potrzebują.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.