!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Wirtualne biura a reklama twojej firmy

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 28 głosów

28 głosów

6 komentarzy

Wirtualne biura a reklama twojej firmy
Firmę można reklamować na wiele sposobów. Wybór powinien być podyktowany m.in. docelową grupą klientów, jakich chce pozyskać przedsiębiorca. Jeżeli tymi są klienci indywidualni, to dobrym rozwiązaniem może być zainwestowanie w reklamę internetową. W przypadku, gdy docelową grupą klientów są przedsiębiorcy, nie obejdzie się bez materiałów reklamowych – ulotek czy katalogów.

Zasadniczo wyróżnić można tradycyjną i internetową reklamę. Nakłady na tę drugą rosną z roku na rok, bo przedsiębiorcy zauważyli, jakie korzyści mogą zyskać. Poza możliwością wykupienia reklam, nabycia artykułów sponsorowanych czy pozycjonowania firmowej strony, nie można zapomnieć o social media. Co jednak w sytuacji, gdy firma dopiero wkroczyła na rynek, a jej właściciel potrzebuje środków na rozwój?


Wirtualne biura to więcej niż wynajem adresu czy biurka

Pojawienie się na rynku pierwszych wirtualnych biur zrewolucjonizowało sposób myślenia o prowadzeniu biznesu, bo pozwoliły one przedsiębiorcom na zminimalizowanie kosztów prowadzenia firmy. Dziś z usług takich podmiotów korzystają zarówno początkujące, jak i intensywnie rozwijające się podmioty gospodarcze. W przypadku jednoosobowych działalności, popularnością cieszy się m.in. coworking, czyli możliwość wynajęcia biurka w centrum miasta (więcej: „A może współdzielenie biura? Coworking coraz popularniejszy!”).

Działalność wirtualnych biur nie ogranicza się jednak wyłącznie do oferowania klientom biurek. Prestiżowy adres może szczególnie pomóc początkującej firmie. Rozpoznawalny adres w centrum miasta wzbudza zaufanie potencjalnych klientów. Ponieważ część wirtualnych biur jest zlokalizowana w centrach biznesowych, firma może korzystać z adresu, który jest znany klientom biznesowym i indywidualnym.

Poza możliwością skorzystania z biurek czy adresu, nie można zapomnieć, że pracownicy wirtualnego biura pomogą również w promocji firmy. Ponieważ takie podmioty zatrudniają specjalistów, są w stanie – najczęściej po konkurencyjnych cenach – wykonać i wydrukować projekty ulotek, wizytówek czy plakatów. Często oferują profesjonalne wykonanie strony internetowej czy pozycjonowanie już postawionej. Na rynku działają biura proponujące swoim klientom zakup usług w pakietach – w ten sposób można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie.


Baner na budynku, flaga na parkingu

Reklama w centrum miasta kosztuje. Ci, którzy zdecydują się na współpracę z wirtualnym biurem, mogą liczyć na reklamę np. na budynku, które wynajmuje biuro. Wówczas za niewielką opłatą lub zupełnie za darmo, mogą zareklamować swoje usługi szerokiej grupie klientów. Trzeba przy tym pamiętać, że wirtualne biuro obsługuje wiele firm, a w budynku, w którym ma swoją siedzibę, działają kolejne. W praktyce dzięki temu zainteresowany przedsiębiorca może szybko zyskać pierwszych klientów.

Postawienie na banery czy flagi, nie powinno obciążyć kieszeni przedsiębiorcy, może zaś pomóc mu w pozyskaniu klientów. Rozwiązanie takie sprawdza się, bo popularność wirtualnych biur rośnie z roku na rok. Może o tym świadczyć m.in. liczba biur powstająca co roku i utrzymująca się na rynku. Trzeba przy tym pamiętać, że rocznie zostaje otwartych ok. 25 tys. firm i tyle samo kończy działalność. Utrzymują się te, które świadczą usługi na najwyższym poziomie i których właściciele zadbali o reklamę.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

6 komentarzy

Marek Huppert

Marek Huppert

Każda forma reklamy jest ważna tylko musi być tak skonstruowana by trafiła do docelowej grupy roboczej.
Wafelek

Wafelek

Każda reklama jak jest skuteczna jest warta swojej ceny. Dzisiaj można wszystko między sobą porównać by skorzystać z najlepszej opcji.
Dakota

Dakota

Inwestowanie w reklamę zawsze ma znaczenie. W przypadku wyboru biura jednak nie wystarczy opierać się na reklamie. trzeba samodzielnie myśleć.
grażyna KL

grażyna KL

Reklamy są wszędzie. W gazetach, telewizji, na budynkach... Banery czy flagi pomagają w pozyskiwaniu klientów.
Banan

Banan

Zaawansowane technologie oparte na chmurze pozwalają firmom działać z maksymalną wydajnością - wspierając usprawnione, bezproblemowe i oparte na współpracy przepływy pracy.
Eliot

Eliot

Eksperci są zawsze gotowi zapewnić osobom fizycznym i prawnym wykwalifikowaną pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z prowadzeniem biznesu. Szczególną uwagę zwraca się na jakość świadczonych usług i terminowość ich realizacji.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.