Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 16.10.2022
AUDIT HR Sp. z o.o.

LIDER DZIAŁU CNC (K/M)

Kierownik

Umowa o pracę

Pełny etat

Ekspert/lider

Zakres obowiązków

  • Establishment and management of CNC prefabrication in the field of woodworking, components for furniture production
  • Commissioning of machinery, hiring and training of employees, as well as definition and implementation of processes
  • Production and delivery of components to the defined qualities and deadlines and minimum costs
  • Responsibility for work preparation, including CNC Programming
  • Responsibility for machine procurement
  • Responsibility for introduction of new products into production
  • Ensuring the flow of materials in the plant
  • Responsibility for continuous improvement of both KPI’s as well as all standards and processes in the manufacturing area with the goal of generating efficiency improvements
  • Initiate countermeasures in case of deviations of KPI’s, failure to meet targets or technical issues
  • Responsible for ensuring compliance with all safety measures in CNC Prefabrication
  • Pro-actively participate in lean management and Leadership, driving the Kaizen philosophy
  • Preparation and control of the budget for the manufacturing area

Wymagania

  • University degree (minimum Bachelor) in mechanical engineering or a comparable university education
  • MS Office knowledge, as well as knowledge in the relevant programming languages used in CNC machining
  • Experience in an ERP system completes the profile
  • Problem-solving mentality: With his hands-on mentality, he has to solve daily challenges in the field of conflict between “material, machine, man”
  • Decisive with good implementation and Assertiveness, high sense of responsibility, as well as strong cooperation and communication skills
  • Willingness to succeed and the ability to think in complex contexts
  • Particular strengths in terms of structured thinking
  • Organizational talent with a high willingness to perform and learn and great resistance to stress
  • Systematic way of working and willingness to get involved in detail in day-to-day business

Oferujemy

  • Challenging opportunity in the international environment
  • Competitive remuneration based on skills and experience
  • Working in a high-standard and people focused organization
  • Other benefits to come in due course
  • Administratorem danych osobowych jest AUDIT HR Sp. z o.o. 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Walczaka 20, NIP: 5993072584. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Administratora - AUDIT HR Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wlkp. (66-400) ul. Walczaka 20, w celach związanych z realizacją bieżącego oraz przyszłych projektów rekrutacyjnych, w tym na udostępnienie podanych przeze mnie danych osobowych potencjalnym pracodawcom. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych osobowych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych a także prawo ich sprostowania, usunięcia, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia lub ograniczenia ich przetwarzania. Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych dostępną na stronie: www.ochrona-danych.audit.com.pl
Miejsce pracy
  • Nowa Sól pow. nowosolski, Lubuskie
Opublikowana
Wygasła (1 miesiąc)

Praca alert - powiadomienia

Kierownik, Nowa Sól

Włącz obserwowanie, a my powiadomimy Cię mailowo o nowych ofertach