Czy to Twoja firma?

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu praca

Elbląg

Witaj w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, miejscu, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a historia regionu elbląskiego jest prezentowana w pełnej krasie. Jesteśmy dumnym strażnikiem dziedzictwa Warmii i Mazur, a nasza historia sięga aż 1864 roku, kiedy to jako pruskie Das Städtische Museum zaczęliśmy naszą misję. Choć wydarzenia II wojny światowej zrujnowały wiele, nasza pasja do odkrywania i zachowywania przeszłości nie znała granic, i tak od 1954 roku kontynuujemy tradycję w odnowionych granicach Polski.

Nasze ekspozycje stałe i czasowe to serce muzeum, gdzie prezentujemy unikatowe znaleziska z badań archeologicznych prowadzonych na terenie Starego Miasta w Elblągu. Dzięki nim możemy pochwalić się najbogatszym w Polsce zbiorem zabytków archeologicznych, które są nie tylko świadectwem lokalnej historii, ale i mają znaczenie na skalę europejską. Nasze kolekcje związane z osadą Truso to prawdziwy skarb, który przyciąga miłośników historii z całego kraju.

Jesteśmy liderem w dziedzinie kultury na Warmii i Mazurach, a nasze działania edukacyjne i kulturalne są równie ważne, co same zbiory. Oferujemy warsztaty, zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz organizujemy wydarzenia, które wzbogacają życie społeczności lokalnej i odwiedzających nas gości. Nasze innowacyjne prace wykopaliskowe, prowadzone na skalę rzadko spotykaną w Europie, pozwalają na ciągłe odkrywanie nowych artefaktów i wiedzy, którą z radością dzielimy się z naszymi gośćmi.

Jako najstarsze muzeum w regionie, z dumą zajmujemy pozycję lidera w ochronie i prezentacji dziedzictwa kulturowego północnej Polski. Nasza lokalizacja w historycznych budynkach Podzamcza i dawnego Gimnazjum dodatkowo podkreśla nasze zaangażowanie w zachowanie historii dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic przeszłości, celebrowania bogactwa kultury i uczestnictwa w tworzeniu historii, która nadal jest pisana. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla ciekawych świata i tych, którzy pragną zrozumieć, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy.

Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
księgowość / ekonomia edukacja / badania naukowe / szkolenia / tłumaczenia sztuka / rozrywka / kreacja / projektowanie

Oferty pracy Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu

Mapa Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu

Siedziba główna

Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Praca Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu - oferty archiwalne

  • Opiekun ekspozycji

    Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu
    • Elbląg
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      Obsługa zwiedzających( informowanie o zasadach zwiedzania, w tym w obcych językach, czuwanie nad bezpieczeństwem eksponowanych zbiorów podczas zwiedzania, pomoc przy montażu i demontażu wystaw, pomoc w utrzymywaniu czystości na terenie muzeum.
      Jedna zmiana, od 08:00- 16:00, ( w czasie letnim 10:00- 18:00), praca również w weekendy i święta.

      Wymagania

      • Wykształcenie: średnie ogólnokształcące
      • Inne wymagania: Wykształcenie średnie, mile widziane wyższe, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, sumienność, mile widziana obsługa kasy fiskalnej, j. angielski lub j. niemiecki lub j. rosyjski na poziomie komunikatywnym.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 490 PLN
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną
  • Referent/asystent ds edukacji muzealnej

    • Elbląg

      Przygotowywanie i prowadzenie lekcji muzealnych i warsztatów w tym online, opracowywanie materiałów dydaktycznych, prowadzenie statystyki działań edukacyjnych, aktualizacja muzealnych stron internetowych oraz profili w serwisach społecznościowych, współpraca przy organizacji wydarzeń muzealnych
      Jedna zmiana 7-15
      Miejse pracy: Elbląg + praca w plenerze

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
      • Inne wymagania: Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki historia, archeologia, pedagogika Bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, komunikatywność, empatia, zdolności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole i na samodzielnym stanowisku, mile widziana komunikatywna znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub ukraińskiego.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 010 PLN

Pracodawcy w Elblągu