Najwięksi pracodawcy na Kujawach

Praca Atos Poland Global Services - polska filia jednego z największych integratorów IT

9 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

6 komentarzy
Praca Atos Poland Global Services - polska filia jednego z największych integratorów IT
Atos Poland Global Services jest przedstawicielem jednego z największych koncernów IT na świecie. Główne przedsiębiorstwo działa na całym globie i może się pochwalić obecnością na 71 rynkach oraz zatrudnieniem przeszło 105 000 osób.

W Polsce koncern jest obecny od ponad 20 lat. Firmę reprezentują dwie spółki, a jedną z nich jest Atos Poland Global Services z siedzibą główną w Bydgoszczy. Firma oferuje kompleksowe usługi IT z zakresu integracji systemów, consultingu oraz outsourcingu. Spółka z Bydgoszczy jako część potężnej grupy może się pochwalić statusem lidera rynku europejskiego.

Możliwość pracy w dużym koncernie o międzynarodowych zasięgach jest kusząca dla ekspertów IT oraz początkujących adeptów branży. Warto przyjrzeć się bliżej przedsiębiorstwu i temu jakie warunki pracy oferuje.

Działalność firmy Atos Poland Global Services

Przedsiębiorstwo Atos powstało w 1997 roku z połączenia kilku europejskich spółek. Od tego czasu firma regularnie rosła w siłę na rynku IT i poszerzała swoją infrastrukturę. W 2000 roku Atos zadebiutował w Polsce i na początku działał między innymi jako AMG.net.

Dziś firmę reprezentują nad Wisłą dwie spółki Atos Polska oraz Atos Poland Global Services. Łącznie przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce blisko 5000 pracowników i posiada siedziby w dziewięciu miastach. Spółka Atos Poland Global Services Sp. z o.o. posiada swoją centralę w Bydgoszczy.

Oprócz tego biura firmy znajdują się w:

 • Warszawie;
 • Wrocławiu;
 • Krakowie;
 • Opolu;
 • Łodzi.

Przedsiębiorstwo działa w szerokim spektrum specjalności. Firma zajmuje się integracją systemów oraz opracowywaniem specjalnych rozwiązań informatycznych dla swoich klientów. Oznacza to, że Atos Poland Global Services pracuje nad rozmaitymi projektami IT.

Atos dostarcza infrastrukturę sprzętową oraz software pozwalający usprawniać działalność firm i organizacji. Specjaliści firmy tworzą programy, a także usprawniają istniejące infrastruktury systemowe. W ofercie znajdują się także rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oraz przechowywania danych w chmurze.

Atos Poland Global Services świadczy również usługi analizy i doradztwa w zakresie rozwiązań IT. Lata doświadczeń pozwoliły grupie na realizację projektów w najważniejszych branżach na rynku.

Specjaliści firmy Atos pracują przy projektach na rzecz przedsiębiorstw operujących w branżach:

 • finansów i ubezpieczeń;
 • służby zdrowia oraz badań naukowych;
 • produkcji;
 • sektorze publicznym oraz obronnym;
 • telekomunikacji i mediów;
 • wydobywczej oraz usługowej.

Grupa Atos współpracuje z największymi dostawcami technologii informatycznych na świecie. Dzięki temu korzysta z oprogramowania takich koncernów, jak: Oracle, Microsoft, SAP czy Liferay. Lista dostawców jest o wiele dłuższa i zawiera duże przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji oraz innowacyjne start-upy.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana

Specjalista ds. logistyki

B2B Producent Mebli Sp. z o. o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Pracownik sklepu Radzymin

Work&Profit sp. z o.o.

 • Radzymin
Dodana

Atos Poland Global Services jako część Grupy Atos jest partnerem technologicznym Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich. Spółka wspiera także uczelnie wyższe oraz organizuje programy stażowe dla studentów i absolwentów.

Nagrody i sukcesy firmy Atos

Grupa Atos chwali się pozycją nr 1 na europejskim rynku IT. Przedsiębiorstwo nie rzuca słów na wiatr i faktycznie bierze udział w wielu kluczowych projektach. Jakość świadczonych usług obrazują liczne nagrody, jakie firma zdobywa na świecie.

Między innymi Atos może się pochwalić:

 • wyróżnieniem "Leader in SAP Cloud Migration Services" przyznanym przez firmę analityczną NelsonHall;
 • wyróżnieniem "SEAL Business Sustainbility Award";
 • obecnością w rankingu "IDC FinTech Rankings Top 25 Enterprise";
 • wyróżnieniem "ITSMA Marketing Excellence Award";
 • wyróżnieniem "NetApp EMEA 2020 Partner Excellence Award".

To tylko kilka wyróżnień, jakimi szczyci się Grupa Atos. Także na polskim rynku firma otrzymywała liczne nagrody za swoje produkty. Przedsiębiorstwo wyróżniano także w plebiscytach związanych z rynkiem pracy. Wygląda więc na to, że szukanie zatrudnienia w Atos Poland Global Services może być dobrym pomysłem.

Praca w firmie Atos Poland Global Services

Atos Poland Global Services realizuje rozmaite projekty na rzecz firm reprezentujących różne branże. Do tego przedsiębiorstwo korzysta z usług dostawców technologii IT z całego globu. W efekcie w swoich szeregach potrzebuje ekspertów o różnych umiejętnościach i kwalifikacjach.

Osoby chcące pracować w Atos mogą się związać z firmą już na etapie uczelni wyższej. Firma bowiem współpracuje z najważniejszymi szkołami wyższymi w Polsce. Atos prowadzi działania w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń oraz kreuje długofalowe perspektywy rozwoju.

Firma współpracuje z następującymi ośrodkami akademickimi:

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
 • Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy;
 • Politechnika Poznańska;
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;
 • Politechnika Wrocławska;
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;
 • Politechnika Warszawska;
 • Uniwersytet Warszawski.

Studenci oraz absolwenci uczelni wyższych bez doświadczenia w pracy w IT mają możliwość skorzystania ze specjalnych programów. Przedsiębiorstwo prowadzi Akademię Atos oferującą bezpłatne szkolenia oraz Program IGNITE pozwalający rozpocząć pracę w IT. Firma organizuje także płatne staże dla studentów 3-5 roku studiów.

Atos Poland Global Services jest potężną firmą szukającą wielu specjalistów z różnych dziedzin IT. Mnogość projektów oznacza, że pracę w tej spółce mogą znaleźć osoby specjalizujące się w najróżniejszych procesach. Firma regularnie poszukuje nowych członków zespołu, co może wskazywać na dość dużą rotację. Listę dostępnych ofert pracy możecie znaleźć w tym miejscu:

Ogłoszeń pracy w Atos Poland Global Services można szukać także na portalach z ofertami pracy.

Firma poszukuje także ekspertów władających różnymi językami. Przedsiębiorstwo realizuje projekty dla firm z całego globu, więc znajomość języków może otworzyć przed poszukującymi pracy szersze możliwości budowania kariery w Atos.

Na pracowników czekają liczne benefity pozapłacowe mające uatrakcyjnić potencjalnym kandydatom oferty. Wśród nich znajduje się opieka medyczna, dofinansowania rozrywek czy różne kursy. Pozostaje pytanie, czy Atos Poland Global Services jest faktycznie polecanym pracodawcą?

Opinie o firmie Atos Poland Global Services

Osoby poszukujące pracy bardzo często chcą poznać pracodawcę, do którego chcieliby aplikować. Najczęściej sięgają po opinie byłych pracowników publikowane w internecie. Można znaleźć wiele portali zbierających takie wpisy i trzeba je traktować z pewną dozą rezerwy. Często takie opinie są niczym innym, jak wylewaniem żalów. Mimo to można z nich czasem wyczytać pewne konkrety.

Także firma Atos jest komentowana w sieci. Ze wpisów można wyczytać między innymi, że pracownicy obecni oraz byli chwalą sobie atmosferę, oraz współpracowników. Wygląda na to, że w firmie działają zgrane zespoły.

Niestety wynagrodzenia w Atos plasują się poniżej średniej w branży i wielu ekspertów po zdobyciu potrzebnego doświadczenia odchodzi do innych firm. To zaś kreuje wizerunek firmy bardzo dobrej dla początkujących adeptów branży IT. Atos dzięki międzynarodowym projektom pozwala znacząco podnosić swoje kwalifikacje, co dla młodych specjalistów będzie bardzo cenne.

Źródło: absolvent.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Atos Poland Global Services

Osoby zainteresowane pracą w Atos Poland Global Services mogą korzystać z danych kontaktowych i możliwości aplikacji przy ogłoszeniach. W przypadku pozostałych spraw należy korzystać z konwencjonalnych danych kontaktowych.

Siedziba Główna w Bydgoszczy

Atos Poland

Global Services Sp. z o.o.

Biznes Park Kraszewskiego

ul. Kraszewskiego 1

85-240 Bydgoszcz

tel. +48 22 444 6500

infopl@atos.net

Interesanci mogą także kontaktować się z poszczególnymi biurami działającymi w różnych polskich miastach:

Warszawa

Saski Crescent

ul. Królewska 16

00-103 Warszawa

tel. +48 22 444 6500

Wrocław

Wrocławski Park Biznesu 2

ul. Wołowska 10

51-116 Wrocław

tel. +48 22 444 6500

Kraków

AVIA

ul. Profesora Michała Życzkowskiego 20

31-864 Kraków

tel.+48 22 444 6500

Opole

Budynek Artim

Segment C

ul. Oleska 121

45-231 Opole

tel. +48 22 444 6500

Łódź

Tower Building

ul. Łąkowa 11

90-562 Łódź

tel. +48 42 296 3678

Przedsiębiorstwo działa także w social mediach. Spółka Atos Poland Global Services prowadzi swoje profile na platformach:

https://www.facebook.com/atos.poland.global.services
https://www.instagram.com/wystartuj_z_atos/

Atos Poland Global Services jest częścią potężnej grupy z branży IT, co daje spore możliwości zdobywania doświadczenia. Wygląda na to, że praca w polskich oddziałach koncernu jest przede wszystkim dobrym wyborem dla młodych adeptów branży IT.

Podsumowanie:
 • Atos Poland Global Services, część Grupy Atos, zajmuje się integracją systemów oraz opracowywaniem specjalnych rozwiązań informatycznych dla swoich klientów.
 • Spółka współpracuje z największymi dostawcami technologii informatycznych, takimi jak Oracle, Microsoft, SAP i Liferay, realizując projekty w różnych branżach na rynku.
 • Atos Poland Global Services wspiera uczelnie wyższe, organizuje programy stażowe dla studentów i absolwentów oraz oferuje różnorodne możliwości rozwoju kariery w branży IT.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

wawaczek

wawaczek

Tak duża rotacja pracowników w Atos Poland Global Services może mnie zaniepokoić. Czy to jest standard w branży IT czy może powinnam szukać pracy gdzie indziej?
Gita

Gita

Jako właściciel firmy z branży IT, z czystym sumieniem mogę polecić Atos Poland Global Services jako mocnego partnera biznesowego. Współpraca z nimi to gwarancja profesjonalnego i skutecznego działania.
Narcyz

Narcyz

Oferowane przez Atos Poland Global Services rozwiązania dla firm wydają się być bardzo interesujące. Jak się nie ma doświadczenia w IT, to czy w tej firmie znajdzie się dla mnie miejsce? Chętnie skorzystałabym z ofert szkoleniowych, o których słyszałam.
Eliasz

Eliasz

Nigdy nie pracowałam w Atos Poland Global Services, ale z tego, co czytam, to wygląda na to, że to dobra firma. Dużo ofert pracy, a także darmowe szkolenia dla początkujących w branży? Brzmi świetnie! Zgłaszam się na staż!
Dagmara

Dagmara

Pracuję w Atos Poland Global Services od kilku lat i szczerze polecam tę firmę jako pracodawcę. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla klientów z różnych branż, co sprawia, że nie brakuje nam pracy. Wielkim plusem firmy są też liczne benefity, które otrzymujemy poza wynagrodzeniem.
lONAA34

lONAA34

Dobrze opisana wizytó3ka Atos. Każdy może wygooglać na ten temat więcej jednak jest tutaj prawie wszystko w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.