Najwięksi pracodawcy na Kujawach

Praca Atos Poland Global Services - polska filia jednego z największych integratorów IT

7 czerwca 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

1 komentarz
Praca Atos Poland Global Services - polska filia jednego z największych integratorów IT
Atos Poland Global Services jest przedstawicielem jednego z największych koncernów IT na świecie. Główne przedsiębiorstwo działa na całym globie i może się pochwalić obecnością na 71 rynkach oraz zatrudnieniem przeszło 105 000 osób.

W Polsce koncern jest obecny od ponad 20 lat. Firmę reprezentują dwie spółki, a jedną z nich jest Atos Poland Global Services z siedzibą główną w Bydgoszczy. Firma oferuje kompleksowe usługi IT z zakresu integracji systemów, consultingu oraz outsourcingu. Spółka z Bydgoszczy jako część potężnej grupy może się pochwalić statusem lidera rynku europejskiego.

Możliwość pracy w dużym koncernie o międzynarodowych zasięgach jest kusząca dla ekspertów IT oraz początkujących adeptów branży. Warto przyjrzeć się bliżej przedsiębiorstwu i temu jakie warunki pracy oferuje.

Działalność firmy Atos Poland Global Services

Przedsiębiorstwo Atos powstało w 1997 roku z połączenia kilku europejskich spółek. Od tego czasu firma regularnie rosła w siłę na rynku IT i poszerzała swoją infrastrukturę. W 2000 roku Atos zadebiutował w Polsce i na początku działał między innymi jako AMG.net.

Dziś firmę reprezentują nad Wisłą dwie spółki Atos Polska oraz Atos Poland Global Services. Łącznie przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce blisko 5000 pracowników i posiada siedziby w dziewięciu miastach. Spółka Atos Poland Global Services Sp. z o.o. posiada swoją centralę w Bydgoszczy.

Oprócz tego biura firmy znajdują się w:

 • Warszawie;
 • Wrocławiu;
 • Krakowie;
 • Opolu;
 • Łodzi.

Przedsiębiorstwo działa w szerokim spektrum specjalności. Firma zajmuje się integracją systemów oraz opracowywaniem specjalnych rozwiązań informatycznych dla swoich klientów. Oznacza to, że Atos Poland Global Services pracuje nad rozmaitymi projektami IT.

Atos dostarcza infrastrukturę sprzętową oraz software pozwalający usprawniać działalność firm i organizacji. Specjaliści firmy tworzą programy, a także usprawniają istniejące infrastruktury systemowe. W ofercie znajdują się także rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oraz przechowywania danych w chmurze.

Atos Poland Global Services świadczy również usługi analizy i doradztwa w zakresie rozwiązań IT. Lata doświadczeń pozwoliły grupie na realizację projektów w najważniejszych branżach na rynku.

Specjaliści firmy Atos pracują przy projektach na rzecz przedsiębiorstw operujących w branżach:

 • finansów i ubezpieczeń;
 • służby zdrowia oraz badań naukowych;
 • produkcji;
 • sektorze publicznym oraz obronnym;
 • telekomunikacji i mediów;
 • wydobywczej oraz usługowej.

Grupa Atos współpracuje z największymi dostawcami technologii informatycznych na świecie. Dzięki temu korzysta z oprogramowania takich koncernów, jak: Oracle, Microsoft, SAP czy Liferay. Lista dostawców jest o wiele dłuższa i zawiera duże przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji oraz innowacyjne start-upy.

Szukasz pracy?

Ślusarz / Mechanik układów hydraulicznych

Balticpersonal GmbH

 • Niemcy
 • 10 000-14 000 PLN / mies.
Dodana

Doradca techniczno-handlowy

Abakon Hb spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 • Bielsko-Biała
Dodana

Elektryk, Elektromechanik

POZ BRUK sp. z o.o. sp. j.

 • Rokietnica
Dodana

Brygadzista Prefabrykacji i elementów sprężonych

POZ BRUK sp. z o.o. sp. j.

 • Rokietnica
Dodana

Pracownik Antykorozyjny, Lakiernik Przemysłowy, Piaskarz

Balticpersonal GmbH

 • Niemcy
 • 10 000-13 000 PLN / mies.
Dodana

Atos Poland Global Services jako część Grupy Atos jest partnerem technologicznym Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich. Spółka wspiera także uczelnie wyższe oraz organizuje programy stażowe dla studentów i absolwentów.

Nagrody i sukcesy firmy Atos

Grupa Atos chwali się pozycją nr 1 na europejskim rynku IT. Przedsiębiorstwo nie rzuca słów na wiatr i faktycznie bierze udział w wielu kluczowych projektach. Jakość świadczonych usług obrazują liczne nagrody, jakie firma zdobywa na świecie.

Między innymi Atos może się pochwalić:

 • wyróżnieniem "Leader in SAP Cloud Migration Services" przyznanym przez firmę analityczną NelsonHall;
 • wyróżnieniem "SEAL Business Sustainbility Award";
 • obecnością w rankingu "IDC FinTech Rankings Top 25 Enterprise";
 • wyróżnieniem "ITSMA Marketing Excellence Award";
 • wyróżnieniem "NetApp EMEA 2020 Partner Excellence Award".

To tylko kilka wyróżnień, jakimi szczyci się Grupa Atos. Także na polskim rynku firma otrzymywała liczne nagrody za swoje produkty. Przedsiębiorstwo wyróżniano także w plebiscytach związanych z rynkiem pracy. Wygląda więc na to, że szukanie zatrudnienia w Atos Poland Global Services może być dobrym pomysłem.

Praca w firmie Atos Poland Global Services

Atos Poland Global Services realizuje rozmaite projekty na rzecz firm reprezentujących różne branże. Do tego przedsiębiorstwo korzysta z usług dostawców technologii IT z całego globu. W efekcie w swoich szeregach potrzebuje ekspertów o różnych umiejętnościach i kwalifikacjach.

Osoby chcące pracować w Atos mogą się związać z firmą już na etapie uczelni wyższej. Firma bowiem współpracuje z najważniejszymi szkołami wyższymi w Polsce. Atos prowadzi działania w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń oraz kreuje długofalowe perspektywy rozwoju.

Firma współpracuje z następującymi ośrodkami akademickimi:

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
 • Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy;
 • Politechnika Poznańska;
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;
 • Politechnika Wrocławska;
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;
 • Politechnika Warszawska;
 • Uniwersytet Warszawski.

Studenci oraz absolwenci uczelni wyższych bez doświadczenia w pracy w IT mają możliwość skorzystania ze specjalnych programów. Przedsiębiorstwo prowadzi Akademię Atos oferującą bezpłatne szkolenia oraz Program IGNITE pozwalający rozpocząć pracę w IT. Firma organizuje także płatne staże dla studentów 3-5 roku studiów.

Atos Poland Global Services jest potężną firmą szukającą wielu specjalistów z różnych dziedzin IT. Mnogość projektów oznacza, że pracę w tej spółce mogą znaleźć osoby specjalizujące się w najróżniejszych procesach. Firma regularnie poszukuje nowych członków zespołu, co może wskazywać na dość dużą rotację. Listę dostępnych ofert pracy możecie znaleźć w tym miejscu:

Ogłoszeń pracy w Atos Poland Global Services można szukać także na portalach z ofertami pracy.

Firma poszukuje także ekspertów władających różnymi językami. Przedsiębiorstwo realizuje projekty dla firm z całego globu, więc znajomość języków może otworzyć przed poszukującymi pracy szersze możliwości budowania kariery w Atos.

Na pracowników czekają liczne benefity pozapłacowe mające uatrakcyjnić potencjalnym kandydatom oferty. Wśród nich znajduje się opieka medyczna, dofinansowania rozrywek czy różne kursy. Pozostaje pytanie, czy Atos Poland Global Services jest faktycznie polecanym pracodawcą?

Opinie o firmie Atos Poland Global Services

Osoby poszukujące pracy bardzo często chcą poznać pracodawcę, do którego chcieliby aplikować. Najczęściej sięgają po opinie byłych pracowników publikowane w internecie. Można znaleźć wiele portali zbierających takie wpisy i trzeba je traktować z pewną dozą rezerwy. Często takie opinie są niczym innym, jak wylewaniem żalów. Mimo to można z nich czasem wyczytać pewne konkrety.

Także firma Atos jest komentowana w sieci. Ze wpisów można wyczytać między innymi, że pracownicy obecni oraz byli chwalą sobie atmosferę, oraz współpracowników. Wygląda na to, że w firmie działają zgrane zespoły.

Niestety wynagrodzenia w Atos plasują się poniżej średniej w branży i wielu ekspertów po zdobyciu potrzebnego doświadczenia odchodzi do innych firm. To zaś kreuje wizerunek firmy bardzo dobrej dla początkujących adeptów branży IT. Atos dzięki międzynarodowym projektom pozwala znacząco podnosić swoje kwalifikacje, co dla młodych specjalistów będzie bardzo cenne.

Źródło: absolvent.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Atos Poland Global Services

Osoby zainteresowane pracą w Atos Poland Global Services mogą korzystać z danych kontaktowych i możliwości aplikacji przy ogłoszeniach. W przypadku pozostałych spraw należy korzystać z konwencjonalnych danych kontaktowych.

Siedziba Główna w Bydgoszczy

Atos Poland

Global Services Sp. z o.o.

Biznes Park Kraszewskiego

ul. Kraszewskiego 1

85-240 Bydgoszcz

tel. +48 22 444 6500

infopl@atos.net

Interesanci mogą także kontaktować się z poszczególnymi biurami działającymi w różnych polskich miastach:

Warszawa

Saski Crescent

ul. Królewska 16

00-103 Warszawa

tel. +48 22 444 6500

Wrocław

Wrocławski Park Biznesu 2

ul. Wołowska 10

51-116 Wrocław

tel. +48 22 444 6500

Kraków

AVIA

ul. Profesora Michała Życzkowskiego 20

31-864 Kraków

tel.+48 22 444 6500

Opole

Budynek Artim

Segment C

ul. Oleska 121

45-231 Opole

tel. +48 22 444 6500

Łódź

Tower Building

ul. Łąkowa 11

90-562 Łódź

tel. +48 42 296 3678

Przedsiębiorstwo działa także w social mediach. Spółka Atos Poland Global Services prowadzi swoje profile na platformach:

https://www.facebook.com/atos.poland.global.services
https://www.instagram.com/wystartuj_z_atos/

Atos Poland Global Services jest częścią potężnej grupy z branży IT, co daje spore możliwości zdobywania doświadczenia. Wygląda na to, że praca w polskich oddziałach koncernu jest przede wszystkim dobrym wyborem dla młodych adeptów branży IT.

Podsumowanie:
 • Atos Poland Global Services, część Grupy Atos, zajmuje się integracją systemów oraz opracowywaniem specjalnych rozwiązań informatycznych dla swoich klientów.
 • Spółka współpracuje z największymi dostawcami technologii informatycznych, takimi jak Oracle, Microsoft, SAP i Liferay, realizując projekty w różnych branżach na rynku.
 • Atos Poland Global Services wspiera uczelnie wyższe, organizuje programy stażowe dla studentów i absolwentów oraz oferuje różnorodne możliwości rozwoju kariery w branży IT.

1 komentarz

lONAA34

lONAA34

Dobrze opisana wizytó3ka Atos. Każdy może wygooglać na ten temat więcej jednak jest tutaj prawie wszystko w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka