Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Transport i spedycja na wysokim poziomie - praca Michl Polska Sp. z o.o.

18 sierpnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 7 głosów

7 głosów

9 komentarzy
Transport i spedycja na wysokim poziomie - praca Michl Polska Sp. z o.o.
Katowicka firma Michl Polska zajmująca się transportem samochodów od lat zdobywa uznanie wielu klientów w kraju i za granicą. Współpraca z rzetelnymi spedytorami, sieć własnych magazynów, sprawne zarządzanie i wysoka jakość obsługi tworzą silną markę, cenioną w branży za profesjonalizm i kompleksowość usług.

Branża transportu i spedycji nie należy do najłatwiejszych, a im większa skala działalności, tym trudniej utrzymać dobrą jakość obsługi. Mimo to zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym Michl Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach cieszy się wysoką renomą i z roku na rok zyskuje więcej zadowolonych klientów. 

Jako przedsiębiorstwo jest częścią niemieckiej grupy logistycznej Karl Michl OHG, powiązanej zarówno kapitałowo, jak i operacyjnie z wieloma jednostkami na terenie całej Europy. Członkostwo Michl Polska w grupie świadczy o dobrej obsłudze klientów międzynarodowych oraz udanej współpracy z wieloma przewoźnikami w kraju i za granicą

Michl Polska logotyp

Działalność firmy Michl Polska

Spółka trudni się transportem samochodów, kompleksową obsługą logistyczną i spedycyjną w transporcie krajowym i międzynarodowym. Michl Polska ma w branży opinię jednego z najlepszych i najbardziej dynamicznych spedytorów w Polsce, stale rozwija swoje usługi i doskonali Dział Transportu Przewozu Samochodów Osobowych.

Działalność Michl Polska obejmuje:

 • transport cało pojazdowego (7-10 samochodów),
 • transport pojedynczych samochodów (1-6 sztuk),
 • transport krajowego,
 • transport międzynarodowego (eksport, import, wewnątrz unijny oraz poza unijny np. Szwajcaria i Rosja).

Pracownicy spółki Michl Polska dbają o dobór optymalnych, odpowiednich dla potrzeb klienta rozwiązań, w tym trasy przewozu i właściwego środka transportu. Z usług spółki z Katowic korzystają zarówno wielkie firmy i korporacje, jak i małe przedsiębiorstwa, komisy czy dealerzy samochodowi, a także osoby prywatne.

Spore możliwości i wykwalifikowana kadra działającej od kilkunastu lat firmy pozwalają realizować nawet skomplikowane i nietypowe zamówienia transportowe. Michl Polska oferuje usługi również w zakresie transportu międzynarodowego, obejmujące organizację transportu drobnicowego, cało pojazdowego, ponadgabarytowego, towarów niebezpiecznych oraz przesyłek łączonych (z kilkoma miejscami załadunku i rozładunku). Zasięg działania firmy obejmuje nie tylko wszystkie państwa Europejskie, ale także Rosję, łącznie z Syberią.

Mapa z punktami działalności

Źródło: www.michl-polska.com.pl

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji w Kędzierzyn Koźle

SGP APT Sp. z o.o.

 • 4 800-5 000 zł / mc
 • Kędzierzyn-Koźle
Dodana

Sprzedawca

SKLEP ŻABKA

 • 4 300-5 200 zł / mc
 • Poznań
Dodana
Dodana

Na dziś w grupie Michl pracuje ok. 100 pracowników, którzy wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów. Połączenie operacyjne z innymi jednostkami oraz partnerami logistyczno-transportowymi ułatwia szybki, rzetelny i atrakcyjny cenowo serwis logistyczny.

Umożliwia to również sieć nowoczesnych centrów magazynowych  i przeładunkowych, którą dysponuje firma. Ogromne powierzchnie magazynowe Michl Polska są przystosowane do przechowywania towarów o różnej strukturze bez ryzyka ich uszkodzenia. Na terenie Polski magazyny znajdują się w 3 strategicznych, dogodnych logistycznie miejscowościach: Katowice, Grodzisk Mazowiecki oraz Kąty Wrocławskie.

Praca Michl Polska

Codzienność w pracy specjalistów z Michl Polska zależy od pełnionej przez nich funkcji i działu, ponieważ na różnych etapach organizacji transportu potrzebne są inne umiejętności i kompetencje. W tej branży ważne są dynamiczność, dokładność i dobra organizacja.

Pracownicy Michl Polska są odpowiedzialni za cały proces transportu, od doboru trasy i środków oraz wyceny, poprzez odpowiedni załadunek, ubezpieczenie go, kontakt z klientem i informowanie na bieżąco o realizacji, aż po dopilnowanie, by towar dotarł w terminie i uzupełnienie dokumentacji.

Video

To z pewnością ciekawe miejsce pracy dla osób interesujących się logistyką i spedycją. Z racji ogromnego zasięgu i wielu klientów nie brakuje wyzwań, a praca jest ciekawa i intensywna – nie sposób się w niej nudzić.

Jakie można napotkać stanowiska pracy w Michl Polska? Firma zatrudnia przede wszystkim spedytorów, logistyków, magazynierów, ale także pracowników zajmujących się księgowością i dokumentacją oraz współpracuje z wieloma przewoźnikami. Oprócz standardowych obowiązków część pracowników ma okazję w ramach pracy brać udział w targach i innych wydarzeniach branżowych.

Targi

Stoisko Michl Polska na targach transportu, spedycji i logistyki. Źródło: www.facebook.com/Michl-polska-Sp-Z-o-o-305002719549706

Rekrutacja Michl Polska

Ponieważ spółka ciągle rozwija swoje usługi, od czasu do czasu przyjmowani są nowi pracownicy. Aktualne oferty pracy Michl Polska można sprawdzić, odwiedzając oficjalną stronę firmy. Na stronie głównej, przewijając widok w dół, znajdziemy sekcję Kariera, w której podawana jest informacja o bieżących procesach rekrutacyjnych wraz z odnośnikiem do konkretnego ogłoszenia.

Warunki zatrudnienia są w dużej mierze zależne od stanowiska, choć z pewnością różne oferty dotyczące rekrutacji do Michl Polska łączy transparentność – firma podaje szczegółowe informacje dla kandydata. Zachęca potencjalnych pracowników takimi korzyściami z zatrudnienia, jak:

 • atrakcyjne wynagrodzenie,
 • dodatki, premie i benefity pozapłacowe,
 • stabilne zatrudnienie – bezterminowa umowa o pracę po okresie próbnym,
 • szkolenia z języków obcych,
 • kameralna i przyjazna atmosfera w pracy.

Warto wiedzieć!
Firma Michl Polska uczestniczyła w akcjach Stowarzyszenia Dawcy Uśmiechu - motocykliści dzieciom.

Michl Polska zyskała stabilną, mocną pozycję w branży właśnie dzięki skutecznemu zespołowi pracowników i stara się doceniać ich spory wkład w rozwój firmy. Z tego względu ważna jest również odpowiednia selekcja kandydatów na stanowiska. Warto więc liczyć się z tym, że trzeba spełnić określone szczegółowo w ofertach wymagania, by otrzymać pracę w tej firmie (np. od spedytorów oczekuje się posiadania wypracowanych już kontaktów z klientami).

Michl Polska opinie o pracodawcy

Wiele wskazuje na to, że atrakcyjne warunki zatrudnienia, którymi spółka Michl Polska przyciąga uwagę kandydatów w swoich ogłoszeniach o pracę, to nie tylko pusty frazes. Rzeczywiście można spotkać liczne pozytywne opinie o pracy w Michl Polska, wśród których podkreśla się miłą atmosferę pracy, zaufanie i szacunek pracodawcy w stosunku do pracowników, a także atrakcyjne zarobki i możliwości rozwoju.

Opinie o Michl Polska

Opinie pracowników Michl Polska na temat pracodawcy, źródło: GoWork.pl

O spółce dobrze świadczą również opinie klientów oraz podmiotów uczestniczących w realizacji zleceń realizowanych przez Michl Polska. Przewoźnicy prywatni i firmy transportowe chwalą sobie współpracę ze spółką z Katowic: doceniają dobrą organizację, bezproblemowy kontakt z pracownikami Michl Polska oraz terminowość i profesjonalizm. Przedsiębiorstwo zostało również wyróżnione nagrodami biznesowymi; firmie Michl Polska przyznano prestiżową nagrodę Gazele Biznesu oraz tytuł Rzetelnej Firmy.

Kontakt do Michl Polska sp. z o.o. i dodatkowe informacje

Jeśli chodzi o informacje w sprawie prowadzonych rekturacji, Michl Polska udostępnia jedynie odnośnik do oferty, na którą można aplikować bezpośrednio online. A zatem w celu uzyskania dodatkowych informacji, lub w sprawach niezwiązanych z ofertami pracy, najlepiej kontaktować się z firmą Michl Polska poprzez poniższe dane ogólne biura spółki.

Michl Polska Sp. z o.o.
tel. 32 3549 700
e-mail: j.lorentz@michl-polska.com.pl
Adres: Szafranka 2-4/1, Katowice, 40-025

Michl Polska dane z KRS

Przedsiębiorstwo z Katowic widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2004 r. Poniżej podajemy najważniejsze informacje rejestrowe o Michl Polska Sp. z o.o. dostępne w Rejestrze Przedsiębiorców:

Nazwa: MICHL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr: Rejestr Przedsiębiorców    
Numer KRS: 0000210563   
NIP: 6342527179    
REGON: 27824650100000    
Miejscowość: KATOWICE
Forma prawna: SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców: 2004-07-29

Podsumowanie:
  • Michl Polska Spółka, będąca częścią niemieckiej grupy logistycznej Karl Michl OHG, oferuje kompleksową obsługę logistyczną i spedycyjną w transporcie krajowym i międzynarodowym.
  • Zasięg działania firmy obejmuje nie tylko wszystkie państwa europejskie, ale także Rosję, łącznie z Syberią. Firma dysponuje również siecią nowoczesnych centrów magazynowych i przeładunkowych.
  • Pracownicy Michl Polska są odpowiedzialni za cały proces transportu, od doboru trasy i środków, poprzez odpowiedni załadunek, ubezpieczenie go, kontakt z klientem i informowanie na bieżąco o realizacji, aż po dopilnowanie, by towar dotarł w terminie i uzupełnienie dokumentacji.
  • Aktualne oferty pracy Michl Polska można sprawdzić na oficjalnej stronie firmy, która podaje informacje dotyczące procesów rekrutacyjnych i warunków zatrudnienia. Firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, dodatki, premie i benefity pozapłacowe, stabilne zatrudnienie, szkolenia z języków obcych, oraz kameralną i przyjazną atmosferę w pracy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

9 komentarzy

Wargas

Wargas

Jako pracodawca z branży transportowej wiem, jak ważne jest wybieranie dobrych partnerów i podwykonawców. Michl Polska to firma, na którą nie raz mogę liczyć w realizacji zleceń.
Ireneusz

Ireneusz

Praca dla Michl Polska to nie tylko stabilne zatrudnienie, ale również możliwość rozwoju zawodowego. Firma oferuje wiele szkoleń i możliwości awansu.
Horiła

Horiła

Michl Polska to firma, na którą warto zwrócić uwagę w poszukiwaniu pracy w branży logistycznej. Ich wieloletnie doświadczenie, dobra reputacja i dynamiczność na pewno są dla mnie atrakcyjnymi czynnikami.
słuchacz

słuchacz

Bardzo cieszy mnie fakt, że firma Michl Polska oferuje swoim pracownikom szkolenia z języków obcych. To bardzo ważne w branży transportowej, szczególnie w przypadku międzynarodowych przewozów.
Anita

Anita

Mam nadzieję że Michl Polska ma oferty pracy dostępne dla osób bezrobotnych, bo słyszałem same dobre rzeczy o tej firmie. Byłbym bardzo zainteresowany pracy w branży logistycznej.
q123

q123

Pracuję dla Michl Polska od ponad roku i nie żałuję swojej decyzji. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, dobrą atmosferę i ciekawą pracę.
Ramzes

Ramzes

Jako osoba poszukująca pracy w branży logistycznej, nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca pracy niż Michl Polska. Ich zasięg i możliwości są imponujące.
Jaga

Jaga

Jako pracodawca z wieloletnim doświadczeniem w branży mogę potwierdzić, że Michl Polska to firma godna polecenia. Są one bardzo dynamiczne i oferują wiele interesujących stanowisk pracy dla osób zainteresowanych logistyką.
Zeus

Zeus

Rekrutacja w takiej firmie z pewnością zainteresuje wielu ludzi szukających pracy na Śląsku. To dobra opcja.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.