Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca VOLEN S.A. - ciekawe projekty i stabilna praca przy automatyzacji procesów produkcji

9 września 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

5 komentarzy
Praca VOLEN S.A. - ciekawe projekty i stabilna praca przy automatyzacji procesów produkcji
VOLEN S.A. specjalizuje się w realizacji inwestycji w energetyce oraz automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oznacza to szereg usług, z których korzysta wiele gałęzi przemysłu, dlatego spółka ma za sobą wiele udanych współprac i licznych stałych klientów.

Istniejąca od ponad 10 lat spółka VOLEN SA z Katowic to jedna z najwyżej cenionych firm świadczących usługi inżynierskie dla branży automatyki i energetyki, a z pewnością najbardziej rozpoznawalna na obszarze województwa śląskiego. Dzięki jej wsparciu i kompleksowej obsłudze możliwe jest ciągłe usprawnianie i optymalizowanie procesów produkcyjnych różnych podmiotów przemysłowych. VOLEN SA realizuje zamówienia wykonawcze lub modernizacyjne nie tylko w regionie, ale także na zamówienia klientów z całej Polski.

col-xs-7Ponieważ usługi spółki obejmują prace okołobudowlane, montażowe, instalacyjne, konfiguracyjne, związane z prowadzeniem dokumentacji oraz wiele innych, spółka VOLEN SA zatrudnia pracowników o różnych specjalizacjach z obszaru elektroenergetyki i automatyki.

Volen SA logotyp

Historia firmy VOLEN 

Spółka powstała w 2009 roku w Katowicach jako niewielkie przedsiębiorstwo i od początku obrała za cel kompleksowe wykonywanie realizacji kontraktów w systemie "pod klucz". Firma VOLEN realizuje zamówienia związane z sektorami:

 • automatyzacji  procesów produkcyjnych i przemysłowych 
 • energetyki przemysłowej (rafinerie, huty, zakłady chemiczne i azotowe)
 • zawodowej (elektrownie, elektrociepłownie, sieci dystrybycyjne i przemysłowe). 

Od 2013 r. w spółce funkcjonuje Dział Energetyki oraz systemu sterowania i nadzoru eVoster. Z roku na rok spółka zdobywała coraz większe uznanie, najpierw na rynku regionalnym, a potem krajowym, co zaowocowało możliwościami realizacji kontraktów o wartości kilku, a następnie nawet kilkunastu mln zł. Dziś spółka wciąż cieszy się dobrą opinią wielu zadowolonych klientów i stale rozwija swoją obsługę.

Działalność VOLEN SA

Kompleksowa obsługa realizacji branży automatyki i energetyki oznacza w praktyce szereg działań firmy VOLEN SA, które usprawniają proces produkcyjny danego podmiotu przemysłowego, naprawiają funkcjonalności sprzętowe i umożliwiają korzystanie z zaawansowanych technicznie metod, a także zwiększenie wydajności i efektywności prac. 

Działalność VOLEN SA
Szukasz pracy?

INSTALATOR-MONTER POMP CIEPLA, C.O., C.W.U.

EKO HELIOS DARIUSZ ZIELIŃSKI

 • Dąbrowa Górnicza
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana

Źródło: volensa.eu

Zgrany zespół inżynierów i specjalistów, pracowników VOLEN SA, umożliwia sprawne wykonywanie prac instalacyjnych, montażowych, związanych z modernizacją części procesu produkcji, a także konfiguracją urządzeń i integracją ich z ogólnym systemem sterowania i nadzoru produkcji. Te prace obejmują wiele zadań wymagających nie tylko fachowej wiedzy i doświadczenia, ale również dobrania i zastosowania odpowiednich rozwiązań zgodnie z celami i potrzebami klienta. W zakres tych obowiązków wchodzą (wg informacji z www.volensa.eu):

 • Doradztwo,
 • Projektowanie,
 • Kompletacja dostawy,
 • Montaże obiektowe,
 • Badania i próby,
 • Oprogramowanie,
 • Uruchamianie,
 • Szkolenia,
 • Serwis i wsparcie.

Jak podaje spółka na swojej oficjalnej stronie, główną misją VOLEN jest wsparcie klientów w rozwijaniu ich procesów produkcyjnych i realizowaniu poszczególnych projektów, a tym samym podnoszenie jakości i wydajności w Polskim przemyśle.

Sukcesy VOLEN SA

Profesjonalizm i kompleksowa obsługa zamówień w VOLEN S.A. przyczyniają się do systematycznego wzrostu  liczby klientów oraz realizacji. Każdego roku firma realizuje kontrakty w szerokim zakresie usług, potwierdzając swoją wszechstronność w działaniu, gruntowną wiedzę i doświadczenie pracowników VOLEN SA. Z ich skuteczności korzystają niejednokrotnie takie podmioty, jak KWK Ziemowit, SKANSKA S.A., EDF w Toruniu, KGHM Huta Miedzi Głogów i inni.

Praca VOLEN SA i prężna działalność spółki z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne są doceniane nie tylko przez klientów, ale także całe środowisko branżowe i podmioty zajmujące się odpowiedzialnością przedsiębiorstw. Firma w 2011 r. uzyskała certyfikat "Firma Przyjazna Naturze", a w 2015 tytuł Gazeli Biznesu (Puls Biznesu).

Wyróżnienia VOLEN

Źródło: volensa.eu

Rekrutacja VOLEN SA 

Spółka niejednokrotnie poszukuje nowych rąk do pracy, zwłaszcza przy dużych zamówieniach klientów branży automatyki i energetyki. Z racji różnorodnych zadań obejmujących realizacje różnych gałęzi przemysłu, VOLEN SA zatrudnia specjalistów z kwalifikacjami i umiejętnościami niezbędnymi do pracy przy zarówno typowych, jak i bardziej wymagających projektach. 

Ogłoszenia o pracę w VOLEN dotyczą różnych stanowisk, w zależności od zapotrzebowania poszukiwani są inżynierowie, elektrycy, monterzy i inni pracownicy, zdarzają się także rekrutacje na stanowiska kierownicze. Aktualne oferty pracy w VOLEN SA zawsze można znaleźć na stronie firmy w zakładce Praca (http://volensa.eu/praca/), a niekiedy publikowane są także w popularnych portalach ogłoszeniowych. Dokumenty aplikacyjne na poszczególne stanowiska należy przesyłać na adres e-mail: praca@volensa.eu.

Warto wiedzieć!
Proces rekrutacji w VOLEN SA odbywa się standardowo. Po wstępnej selekcji zgłoszeń rekruterzy kontaktują się z wybranymi kandydatami i przeprowadzają rozmowę o pracę oraz podejmują decyzję co do zatrudnienia. Obowiązki pracowników z racji renomy i specyfiki działań firmy wiążą się często ze sporą odpowiedzialnością, dlatego kandydaci do pracy w VOLEN powinni spełniać szereg wymagań podawanych w ofertach.

Praca VOLEN SA opinie i warunki

Według treści, które można znaleźć na stronie internetowej spółki, praca w firmie VOLEN cechuje się dobrymi warunkami zatrudnienia i stabilnością. Pracodawca zdaje sobie sprawę z wagi działań pracowników, dlatego dokłada starań, aby organizacja pracy była sprawiedliwa i przemyślana, a zatrudnieni zadowoleni i doceniani.

VOLEN SA oferuje więc pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, stabilną pracę, możliwości rozwoju i wsparcie zespołu w przyjaznej atmosferze. Z racji licznych realizacji nie brakuje również wyzwań zawodowych, w których można się wykazać. Pracownicy i byli zatrudnieni potwierdzają dobre opinie o VOLEN jako pracodawcy - szczególnie podkreślana jest możliwość pracy przy ciekawych projektach, dobre warunki płacowe i pozytywna atmosfera w zakładzie. Trudno doszukać się nieprzychylnych komentarzy na temat zatrudnienia w VOLEN.

Opinia o VOLEN

Opinia pracownika VOLEN SA, źródło: gowork.pl

Kontakt z VOLEN SA i dodatkowe informacje

Kandydaci do pracy w spółce VOLEN SA powinni kierować swoje zgłoszenia na podaną wyżej skrzynkę mailową przeznaczoną do procesu rekrutacji. Aby skontaktować się z firmą w innej sprawie, najlepiej skierować zapytanie na ogólny adres e-mail, skontaktować się telefonicznie lub udać się do siedziby spółki, według podanych niżej informacji.

Dane kontaktowe VOLEN SA

Adres: ul. Budowlana 5G, 40-301 Katowice, Polska
kom. 881 946 355
tel. 32 793 71 98
e-mail: biuro@volensa.eu
fax. 32 793 71 99

Informacje z KRS firmy VOLEN SA

Ponad dziesięcioletnia firma niezmiennie rozwija swoją działalność pod szyldem VOLEN SA. Poniżej podajemy najważniejsze dane rejestrowe spółki dostępne publicznie w krajowym Rejestrze Przedsiębiorców:

Nazwa VOLEN SPÓŁKA AKCYJNA
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000362545 
NIP 6372170730
REGON 12131886600000
Miejscowość KATOWICE
Forma prawna SPÓŁKA AKCYJNA
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2010-08-10
Podsumowanie:
 • Spółka VOLEN SA specjalizuje się w kompleksowej obsłudze działań związanych z automatyką i energetyką, zapewniając wiele usług, w tym doradztwo, projektowanie, badania czy serwis i wsparcie.
 • Pracownicy firmy VOLEN SA posiadają różne specjalizacje z zakresu elektroenergetyki oraz automatyki, co umożliwia im sprawną realizację prac instalacyjnych, montażowych i modernizacyjnych, a także konfiguracji urządzeń i integracji z systemem sterowania i nadzoru produkcji.
 • VOLEN SA cieszy się zaufaniem na rynku krajowym, realizując zamówienia dla takich klientów jak KGHM Huta Miedzi Głogów, SKANSKA czy EDF. Dodatkowo, firma dba o środowisko naturalne i posiada certyfikat "Firma Przyjazna Naturze".
 • Spółka VOLEN SA poszukuje różnych specjalistów w związku z realizacją zamówień dotyczących automatyki i energetyki. Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz przyjazną atmosferę pracy. Aktualne oferty pracy są publikowane na stronie internetowej firmy i w popularnych portalach ogłoszeniowych.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Irka

Irka

Jako pracodawca doceniam profesjonalizm i kompleksowość działań VOLEN. Zawsze mogę na nich liczyć przy realizacji zamówień i dbają o jakość wykonywanych prac.
Aruś

Aruś

Oferty pracy, jakie publikuje VOLEN SA wydają się naprawdę interesujące. Jeszcze nigdy nie pracowałam w branży automatyki i energetyki, ale chętnie spróbowałabym swoich sił.
Det

Det

Cieszy mnie fakt, że VOLEN SA poszukuje pracowników, nawet na stanowiska kierownicze. Mam nadzieję, że uda mi się tam znaleźć pracę i rozwinąć swoje umiejętności.
Emilia

Emilia

Pracując w VOLEN SA od kilku lat, wiem, że to firma, która oferuje stabilną pracę i rozwoju. Doceniam także dobrą organizację pracy i wsparcie zespołu.
Danny

Danny

Praca tutaj dla każdego jak widać będzie dobrym pomysłem. Tylko jak się tutaj dostać? Warto próbować się przygotować do aplikowania.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.