Praca VOLEN S.A. - ciekawe projekty i stabilna praca przy automatyzacji procesów produkcji

Praca VOLEN S.A. - ciekawe projekty i stabilna praca przy automatyzacji procesów produkcji
VOLEN S.A. specjalizuje się w realizacji inwestycji w energetyce oraz automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oznacza to szereg usług, z których korzysta wiele gałęzi przemysłu, dlatego spółka ma za sobą wiele udanych współprac i licznych stałych klientów.

Istniejąca od ponad 10 lat spółka VOLEN SA z Katowic to jedna z najwyżej cenionych firm świadczących usługi inżynierskie dla branży automatyki i energetyki, a z pewnością najbardziej rozpoznawalna na obszarze województwa śląskiego. Dzięki jej wsparciu i kompleksowej obsłudze możliwe jest ciągłe usprawnianie i optymalizowanie procesów produkcyjnych różnych podmiotów przemysłowych. VOLEN SA realizuje zamówienia wykonawcze lub modernizacyjne nie tylko w regionie, ale także na zamówienia klientów z całej Polski.

col-xs-7Ponieważ usługi spółki obejmują prace okołobudowlane, montażowe, instalacyjne, konfiguracyjne, związane z prowadzeniem dokumentacji oraz wiele innych, spółka VOLEN SA zatrudnia pracowników o różnych specjalizacjach z obszaru elektroenergetyki i automatyki.

Volen SA logotyp

Historia firmy VOLEN 

Spółka powstała w 2009 roku w Katowicach jako niewielkie przedsiębiorstwo i od początku obrała za cel kompleksowe wykonywanie realizacji kontraktów w systemie "pod klucz". Firma VOLEN realizuje zamówienia związane z sektorami:

 • automatyzacji  procesów produkcyjnych i przemysłowych 
 • energetyki przemysłowej (rafinerie, huty, zakłady chemiczne i azotowe)
 • zawodowej (elektrownie, elektrociepłownie, sieci dystrybycyjne i przemysłowe). 

Od 2013 r. w spółce funkcjonuje Dział Energetyki oraz systemu sterowania i nadzoru eVoster. Z roku na rok spółka zdobywała coraz większe uznanie, najpierw na rynku regionalnym, a potem krajowym, co zaowocowało możliwościami realizacji kontraktów o wartości kilku, a następnie nawet kilkunastu mln zł. Dziś spółka wciąż cieszy się dobrą opinią wielu zadowolonych klientów i stale rozwija swoją obsługę.

Działalność VOLEN SA

Kompleksowa obsługa realizacji branży automatyki i energetyki oznacza w praktyce szereg działań firmy VOLEN SA, które usprawniają proces produkcyjny danego podmiotu przemysłowego, naprawiają funkcjonalności sprzętowe i umożliwiają korzystanie z zaawansowanych technicznie metod, a także zwiększenie wydajności i efektywności prac. 

Działalność VOLEN SA

Źródło: volensa.eu

Zgrany zespół inżynierów i specjalistów, pracowników VOLEN SA, umożliwia sprawne wykonywanie prac instalacyjnych, montażowych, związanych z modernizacją części procesu produkcji, a także konfiguracją urządzeń i integracją ich z ogólnym systemem sterowania i nadzoru produkcji. Te prace obejmują wiele zadań wymagających nie tylko fachowej wiedzy i doświadczenia, ale również dobrania i zastosowania odpowiednich rozwiązań zgodnie z celami i potrzebami klienta. W zakres tych obowiązków wchodzą (wg informacji z www.volensa.eu):

 • Doradztwo,
 • Projektowanie,
 • Kompletacja dostawy,
 • Montaże obiektowe,
 • Badania i próby,
 • Oprogramowanie,
 • Uruchamianie,
 • Szkolenia,
 • Serwis i wsparcie.

Jak podaje spółka na swojej oficjalnej stronie, główną misją VOLEN jest wsparcie klientów w rozwijaniu ich procesów produkcyjnych i realizowaniu poszczególnych projektów, a tym samym podnoszenie jakości i wydajności w Polskim przemyśle.

Sukcesy VOLEN SA

Profesjonalizm i kompleksowa obsługa zamówień w VOLEN S.A. przyczyniają się do systematycznego wzrostu  liczby klientów oraz realizacji. Każdego roku firma realizuje kontrakty w szerokim zakresie usług, potwierdzając swoją wszechstronność w działaniu, gruntowną wiedzę i doświadczenie pracowników VOLEN SA. Z ich skuteczności korzystają niejednokrotnie takie podmioty, jak KWK Ziemowit, SKANSKA S.A., EDF w Toruniu, KGHM Huta Miedzi Głogów i inni.

Praca VOLEN SA i prężna działalność spółki z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne są doceniane nie tylko przez klientów, ale także całe środowisko branżowe i podmioty zajmujące się odpowiedzialnością przedsiębiorstw. Firma w 2011 r. uzyskała certyfikat "Firma Przyjazna Naturze", a w 2015 tytuł Gazeli Biznesu (Puls Biznesu).

Wyróżnienia VOLEN

Źródło: volensa.eu

Rekrutacja VOLEN SA 

Spółka niejednokrotnie poszukuje nowych rąk do pracy, zwłaszcza przy dużych zamówieniach klientów branży automatyki i energetyki. Z racji różnorodnych zadań obejmujących realizacje różnych gałęzi przemysłu, VOLEN SA zatrudnia specjalistów z kwalifikacjami i umiejętnościami niezbędnymi do pracy przy zarówno typowych, jak i bardziej wymagających projektach. 

Ogłoszenia o pracę w VOLEN dotyczą różnych stanowisk, w zależności od zapotrzebowania poszukiwani są inżynierowie, elektrycy, monterzy i inni pracownicy, zdarzają się także rekrutacje na stanowiska kierownicze. Aktualne oferty pracy w VOLEN SA zawsze można znaleźć na stronie firmy w zakładce Praca (http://volensa.eu/praca/), a niekiedy publikowane są także w popularnych portalach ogłoszeniowych. Dokumenty aplikacyjne na poszczególne stanowiska należy przesyłać na adres e-mail: praca@volensa.eu.

Warto wiedzieć!Proces rekrutacji w VOLEN SA odbywa się standardowo. Po wstępnej selekcji zgłoszeń rekruterzy kontaktują się z wybranymi kandydatami i przeprowadzają rozmowę o pracę oraz podejmują decyzję co do zatrudnienia. Obowiązki pracowników z racji renomy i specyfiki działań firmy wiążą się często ze sporą odpowiedzialnością, dlatego kandydaci do pracy w VOLEN powinni spełniać szereg wymagań podawanych w ofertach.

Praca VOLEN SA opinie i warunki

Według treści, które można znaleźć na stronie internetowej spółki, praca w firmie VOLEN cechuje się dobrymi warunkami zatrudnienia i stabilnością. Pracodawca zdaje sobie sprawę z wagi działań pracowników, dlatego dokłada starań, aby organizacja pracy była sprawiedliwa i przemyślana, a zatrudnieni zadowoleni i doceniani.

VOLEN SA oferuje więc pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, stabilną pracę, możliwości rozwoju i wsparcie zespołu w przyjaznej atmosferze. Z racji licznych realizacji nie brakuje również wyzwań zawodowych, w których można się wykazać. Pracownicy i byli zatrudnieni potwierdzają dobre opinie o VOLEN jako pracodawcy - szczególnie podkreślana jest możliwość pracy przy ciekawych projektach, dobre warunki płacowe i pozytywna atmosfera w zakładzie. Trudno doszukać się nieprzychylnych komentarzy na temat zatrudnienia w VOLEN.

Opinia o VOLEN

Opinia pracownika VOLEN SA, źródło: gowork.pl

Kontakt z VOLEN SA i dodatkowe informacje

Kandydaci do pracy w spółce VOLEN SA powinni kierować swoje zgłoszenia na podaną wyżej skrzynkę mailową przeznaczoną do procesu rekrutacji. Aby skontaktować się z firmą w innej sprawie, najlepiej skierować zapytanie na ogólny adres e-mail, skontaktować się telefonicznie lub udać się do siedziby spółki, według podanych niżej informacji.

Dane kontaktowe VOLEN SA

Adres: ul. Budowlana 5G, 40-301 Katowice, Polska
kom. 881 946 355
tel. 32 793 71 98
e-mail: biuro@volensa.eu
fax. 32 793 71 99

Informacje z KRS firmy VOLEN SA

Ponad dziesięcioletnia firma niezmiennie rozwija swoją działalność pod szyldem VOLEN SA. Poniżej podajemy najważniejsze dane rejestrowe spółki dostępne publicznie w krajowym Rejestrze Przedsiębiorców:

Nazwa VOLEN SPÓŁKA AKCYJNA
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000362545 
NIP 6372170730
REGON 12131886600000
Miejscowość KATOWICE
Forma prawna SPÓŁKA AKCYJNA
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2010-08-10
Oceń ten wpis
Praca VOLEN S.A. - ciekawe projekty i stabilna praca przy automatyzacji procesów produkcji
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.