Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Doświadczenie w profesjonalnej firmie remontowo-budowlanej z Jaworzna - praca RISER Sp. z o.o.

30 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

6 komentarzy
Doświadczenie w profesjonalnej firmie remontowo-budowlanej z Jaworzna - praca RISER Sp. z o.o.
RISER Spółka z o.o. jest przedsiębiorstwem remontowo-budowlanym, z którego usług na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat skorzystało wielu klientów, przede wszystkim ze Śląska oraz Małopolski. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i poszukując zatrudnienia, warto się zainteresować aktualnymi ofertami pracy. Firma z Jaworzna rekrutuje specjalistów gotowych do systematycznego rozwoju.

Przedsiębiorstwo podejmuje się kompleksowych realizacji obiektów mieszkaniowych, przemysłowych, kubaturowych czy użyteczności publicznej. Dążeniem spółki jest nieustanne podnoszenie standardów technologicznych i kwalifikacji pracowników – począwszy od ekip budowlanych, po kadrę kierowniczą i administracyjną.

Firma RISER sp. z o.o. dysponuje flotą liczącą aż 25 pojazdów i ma na koncie realizacje dla ponad 120 klientów, a na jej sukces składają się wysiłki około 100 kompetentnych pracowników.

Logo Riser

Historia RISER

Spółka RISER powstała w 2005 roku w Jaworznie, ale zasięgiem działania szybko objęła Śląsk i Małopolskę. Ważnym momentem w początkowym okresie funkcjonowania na rynku było podjęcie się realizacji na potrzeby Południowego Koncernu Węglowego. Do dziś efektem jest współpraca ze spółką Tauron Wydobycie.

Za ważne realizacje RISER można uznać budowy mieszkaniowe najpierw dla Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa, a później dla Xenakis Development. Na rozwój przedsiębiorstwa wpłynęła między innymi rozbudowa własnej siedziby – projekt był wart ponad 1,3 mln złotych netto, z czego prawie 750 tys. złotych pochodziło z unijnej dotacji.

Czy wiesz, że...
Spółka chętnie uczestniczy w inicjatywach prospołecznych: wspiera lokalny sport, włącza się też w akcje takie jak Szlachetna Paczka czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Kolejne lata przynosiły nowe zlecenia, które stopniowo poszerzały kompetencje spółki, pozwalając na podejmowanie się coraz bardziej kompleksowych i zaawansowanych prac. W 2013 roku powstała spółka-córka, RISER.domy, której działalność jest skoncentrowana na budownictwie jednorodzinnym. W 2019 roku natomiast powołano kolejną spółkę – RISER.inwestycje. To również z tego względu powstają nowe miejsca pracy, więc warto śledzić pojawiające się ogłoszenia i oferty firmy.

Szukasz pracy?
Dodana

Pracownik produkcji w Kędzierzyn Koźle

SGP APT Sp. z o.o.

 • 4 800-5 000 zł / mc
 • Kędzierzyn-Koźle
Dodana

Order picker w Lidlu – NOWA OFERTA! Jedna zmiana

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • 13-15 € / h
 • Holandia
Dodana
Dodana
Dodana

Działalność RISER Jaworzno

Przedstawiając ofertę potencjalnym klientom, firma RISER wyróżnia sześć głównych obszarów świadczonych usług, czyli:

 • budownictwo ogólne,
 • obiekty przemysłowe,
 • obiekty użyteczności publicznej,
 • budownictwo mieszkaniowe,
 • roboty ziemne i melioracyjne,
 • wynajem sprzętu.

Tak szerokie możliwości są możliwe dzięki posiadaniu zaawansowanego technologicznie, nowoczesnego parku maszynowego oraz wysokim umiejętnościom pracowników. O jakości świadczonych usług świadczą takie wyróżnienia jak „Diamenty miesięcznika Forbes”, „Przedsiębiorstwo Fair Play” czy „Gazele Biznesu”,. Spółka otrzymuje również nagrody przyznawane przez instytucje lokalne, jak np. nagroda "Przedsiębiorcze Jaworzno" (2018).

Nagroda dla RISER

Nagroda "Przedsiębiorcze Jaworzno" dla firmy RISER i tytuł "Najlepszy Menadżer" przyznany pracownikowi firmy. Źródło: riser.pl

Niektóre z dotychczasowych realizacji można zobaczyć w Katowicach, Imielinie, Świętochłowicach, Zabrzu, Będzinie, Jaworznie, Konstantynowie Łódzkim, Mysłowicach, Sosnowcu, Czeladzi czy Libiążu. Dołączając do grona pracowników firmy RISER, zdobędziesz spore doświadczenie i dowiesz się, jak buduje i remontuje się obiekty przemysłowe, sklepy czy bloki mieszkalne.

Rekrutacja w RISER

Oprócz fachowców z brygady wykonawczej zespół RISER tworzą między innymi:

 • projektanci,
 • kierownicy i inżynierowie budowy,
 • pracownicy administracyjni.

Aktualne informacje na temat rekrutacji w spółce znajdziesz na stronach ogłoszeniowych i portalach pracy, a także na stronie www.riser.pl/kariera. 

Przedsiębiorstwo dokładnie przedstawia na swojej stronie etapy rekrutacji. Pierwszy krok należy do Ciebie. Po prostu wyślij CV na skrzynkę e-mail: praca@riser.pl. W temacie wiadomości podaj stanowisko, które Cię interesuje. W przypadku kierowników i inżynierów budowy konieczne jest przedstawienie dotychczasowych realizacji.

Na kolejnym etapie procesu rekrutacji w RISER firma kontaktuje się telefonicznie z wybranymi kandydatami, opisując stanowisko czy warunki zatrudnienia. Istnieje możliwość przeprowadzenia testu lub zadania do rozwiązania. Rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie firmy jest trzecim i zarazem ostatnim etapem rekrutacji.

Oczekiwania wobec pracowników RISER
Pracodawca bierze pod uwagę m.in.:
 • doświadczenie,
 • wykształcenie,
 • kompetencje miękkie i twarde,
 • potencjał zawodowy,
 • pomysł na swoją rolę w strukturze RISER.

Przedsiębiorstwo zaprasza do kontaktu ambitnych i komunikatywnych studentów zainteresowanych zdobyciem praktyki zawodowej. To ciekawa propozycja dla osób dopiero wchodzących na rynek pracy w branży budownictwa.

RISER praca i kariera

To, jak się pracuje zatrudnionym w spółce, zależy w dużej mierze od stanowiska. Od pracowników fizycznych oczekuje się pracowitości i gotowości do pracy na budowie od wczesnego poranka do godzin popołudniowych, z pewnością więc takie obowiązki nie będą zadowalające dla osób, które preferują pracę siedzącą. Jednak RISER posiada także swoje biuro, więc od czasu do czasu jest szansa zatrudnienia się również na stanowisku związanym z administracją, dokumentacją czy kadrami. 

Najważniejszymi atutami pracy w RISER są:

 • dobre warunki zatrudnienia,
 • możliwość rozwoju poprzez udział w szkoleniach,
 • grupowa polisa na życie,
 • benefit w formie karty sportowej.

Pracodawca ponadto prowadzi politykę rozwoju zawodowego poprzez organizowanie w firmie RISER praktyk dla młodzieży. Podczas praktycznej nauki zawodu uczestnicy zdobywają sporą wiedzę i doświadczenie branżowe, a elastyczny harmonogram praktyk pozwala pogodzić je z innymi obowiązkami.

Video

Jak skontaktować się z RISER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Aby skontaktować się z firmą RISER z Jaworzna, wyślij wiadomość e-mail na adres biuro@riser.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 32 614 01 75.

Główna siedziba firmy:
ul. Inwalidów Wojennych 8
43-603 Jaworzno
Województwo śląskie

Podsumowanie:
  • Firma RISER sp. z o.o. dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów oraz zatrudnia 100 kompetentnych pracowników, co pozwala jej na realizację zleceń dla ponad 120 klientów z różnych branż.
  • Działalność RISER obejmuje sześć obszarów świadczonych usług, m.in. budownictwo ogólne, obiekty przemysłowe i wynajem sprzętu. Firma może pochwalić się wysoką jakością usług oraz wyróżnieniami, takimi jak "Diamenty miesięcznika Forbes" czy "Gazele Biznesu".
  • RISER oferuje szereg możliwości rozwoju zawodowego dla swoich pracowników, w tym programy szkoleniowe, grupową polisę na życie oraz elastyczne harmonogramy praktyk zawodowych dla studentów.
  • Firma prowadzi aktywną politykę rekrutacyjną i poszukuje pracowników m.in. na stanowiska projektantów, inżynierów budowy oraz pracowników administracyjnych. Rekrutacja odbywa się w trzech etapach, a informacje na temat aktualnych ofert pracy można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

6 komentarzy

piegus

piegus

Nie spodziewałam się, że RISER ma tak szeroką ofertę usług. Zdecydowanie zrobię próbę aplikacji na stanowisko w administracji lub kadrami, ponieważ jest to mój obszar zainteresowań.
Bolebor

Bolebor

Jako pracodawca, interesuję się firmami z dobrymi standardami zatrudnienia i rozwoju zawodowego swoich pracowników. RISER w pełni spełnia moje oczekiwania. Gratuluję im wszystkich nagród i wyróżnień.
daga

daga

Jestem pod wrażeniem liczby zrealizowanych projektów przez RISER. To duża firma z doświadczonymi pracownikami, z pewnością warto spróbować aplikować do nich na stanowisko.
Hania

Hania

Cieszę się, że firma RISER.domy wzięła pod uwagę mnie jako pracownika. Ich rekrutacja nie jest skomplikowana, a etapy są jasno przedstawione na ich stronie internetowej.
Skrzywdzony

Skrzywdzony

RISER to wspaniałe miejsce do pracy. Pracuję tam od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z mojego stanowiska. Wszyscy są sympatyczni i wykwalifikowani, co sprawia, że praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza.
Arnie

Arnie

Doświadczenie w każdej firmie jest wskazane. Dlatego je mając i aplikując tutaj z pewnością ma się jakieś plusy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.