Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Nowoczesny zespół i międzynarodowe projekty w sektorze IT - praca TECTOCOM

30 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 16 głosów

16 głosów

5 komentarzy
Nowoczesny zespół i międzynarodowe projekty w sektorze IT - praca TECTOCOM
Ponad 50 pracowników w 7 zespołach – tak przedstawia się stan zatrudnienia w katowickiej firmie TECTOCOM z sektora IT. Jeżeli specjalizujesz się w programowaniu lub pokrewnych zajęciach, sprawdź aktualne oferty i dowiedz się więcej na temat rekrutacji do biura w stolicy województwa śląskiego.

Firma TECTOCOM z siedzibą w Katowicach działa na rynku od 2004 roku. Jest częścią niemieckiej spółki PERI GmbH, którą wspiera na gruncie technologii i procesów IT. Spółka z siedzibą w Katowicach zachęca potencjalnych pracowników do dołączenia do zespołu m.in. elastycznymi warunkami zatrudnienia i wspieraniem idei work-life balance.

Tectocom logotyp

W pracy na rzecz przedsiębiorstwa PERI firma TECTOCOM działa z inną spółką należącą do niemieckiego właściciela, czyli CENTRIO. Efektem jest kompleksowy system informatyczny dostosowany do technologii Microsoft.

Działalność TECTOCOM sp. z o.o.

Dzięki usługom spółki wiele firm może wdrażać systemy i aplikacje, tak aby były kompatybilne z wewnętrznym oprogramowaniem. Obszary pracy zespołów TECTOCOM dzielą się na:

 • systemy zarządzania,
 • aplikacje web,
 • aplikacje biznesowe,
 • CAD,
 • procesy,
 • technologie.

Podstawowym przedmiotem działalności TECTOCOM jest rozwój zaawansowanego systemu zarządzania, z którego korzysta kilka tysięcy pracowników grupy PERI w kilkudziesięciu krajach świata. Specjaliści obsługujący platformę odpowiadają między innymi za warstwę aplikacyjną oraz interfejs użytkownika.

Firma z Katowic dostarcza też spersonalizowane, samodzielne lub rozproszone aplikacje web dostosowane do popularnych przeglądarek i urządzeń. Dla pracowników oznacza to rozwijanie głównego interfejsu flagowego systemu zarządzania danymi i zarazem możliwość realizowania innych, równie interesujących projektów.

Tectocom zdjęcie z biura

Pracownicy w biurze TECTOCOM. Źródło: tectocom.com

Pracę w TECTOCOM można znaleźć także na stanowiskach polegających na tworzeniu aplikacji biznesowych. Oprogramowanie może wspierać procesy w dowolnym przedsiębiorstwie, tak aby zwiększać jego wydajność czy bezpieczeństwo. Produkty TECTOCOM obejmują m.in. nowoczesne aplikacje desktop i mobile.

Dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu pracowników spółki z siedzibą w Katowicach inżynierowie z ponad 100 krajów mogą liczyć na automatyzację między innymi w tworzeniu kosztorysów czy dokumentacji rysunkowej. Praca nad oprogramowaniem CAD wiąże się z wykorzystaniem technologii Autodesk, Microsoft i autorskich algorytmów blokowych. 

Praca TECTOCOM

Firma TECTOCOM funkcjonuje w ramach procesów rozwojowych. Każdy klient zostaje objęty indywidualnym wsparciem, a regularnie przeprowadzane audyty pozwalają na dostosowywanie pracy do rynkowych potrzeb i wymagań. Zespoły są skupione na projektowaniu i wdrażaniu technologii, ale też na kontrolowaniu jakości. Przedsiębiorstwo dba o prawidłowy przebieg procesów z zastosowaniem platformy Team Foundation Server.

Pracownicy w biurze TECTOCOM

Zespół pracowników w biurze TECTOCOM. Źródło: tectocom.com

Podsumowując, praca w TECTOCOM wiąże się ze stosowaniem technologii:

 • MS SQL Server,
 • .NET,
 • C#,
 • ASP.NET,
 • WPF,
 • WCF,
 • MS Team Foundation Server,
 • Red Gate Tools,
 • MS Visual Studio,
 • ReSharper.

Jeżeli posiadasz doświadczenie z wyżej wymienionymi narzędziami lub szukasz nowych, zawodowych wyzwań w branży IT, sprawdź, na jakie stanowiska jest aktualnie prowadzona rekrutacja w firmie TECTOCOM. Katowice to ciekawe miejsce do rozwijania kariery w tej branży, a ponieważ spółka należy do niemieckiej spółki kapitałowej, nabyte doświadczenie może zaprocentować kolejnymi wyzwaniami na całym świecie.

TECTOCOM rekrutacja i kariera

Ta nowoczesna firma zatrudnia głównie specjalistów:

 • programistów,
 • developerów,
 • testerów oprogramowania.

Konkretne opisy stanowisk wraz z aktualnymi ogłoszeniami znajdziesz w zakładce na stronie przedsiębiorstwa: https://tectocom.com/kariera/. Warto również śledzić anonse pojawiające się w Internecie, między innymi na portalach branżowych.

Tectocom w liczbach infografika

Źródło: tectocom.com

Przykładowo, na stanowisko .NET developer są przyjmowani specjaliści zajmujący się projektowaniem i rozwijaniem oprogramowania w środowisku Microsoft, włączając w to aplikacje. Praca w tym charakterze wiąże się z koniecznością znajomości metodyki Agile/Scrum. Podstawowe wymagania na to stanowisko obejmują:

 • co najmniej 2-letnie doświadczenie w podobnym charakterze,
 • programowanie asynchroniczne,
 • znajomość języka angielskiego,
 • znajomość obsługi Microsoft .NET (C#), WCF, HTML 5, jQuery Entiry Framework, CSS, JSON czy GIT/TFS.

Pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę, atrakcyjne zarobki, elastyczne godziny, możliwość rozwoju, prywatną opiekę medyczną czy kartę multisport.

Aby wejść na ścieżkę rekrutacji, należy wysłać CV w języku angielskim na adres office@tectocom.com, podając nazwę stanowiska w tytule wiadomości. Firma z Katowic zastrzega sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Jak skontaktować się z TECTOCOM Sp. z o.o.

Chcąc nawiązać kontakt z biurem katowickiej spółki, napisz wiadomość na adres office@tectocom.com lub zadzwoń pod numer telefonu +48 32 253 98 12.

Główna siedziba firmy:
ul. Jordana 21/5
40-056 Katowice
Województwo śląskie

Podsumowanie:
 • Firma TECTOCOM działa przy współpracy z inną spółką CENTRIO, tworząc kompleksowy system informatyczny z technologią Microsoft dla wielu firm.
 • Głównym przedmiotem działalności TECTOCOM jest rozwój zaawansowanego systemu zarządzania, który korzysta kilka tysięcy pracowników grupy PERI.
 • Firma oferuje także produkty, takie jak aplikacje biznesowe, zaawansowane systemy CAD, aplikacje desktop i mobile, które automatyzują procesy i zwiększają wydajność przedsiębiorstw.
 • Tectocom zatrudnia głównie specjalistów zajmujących się programowaniem oraz testerami oprogramowania, a aktualną ofertę pracy można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Ewa

Ewa

Jestem zadowolony z pracy w TECTOCOM. Mogę rozwijać swoje umiejętności w nowoczesnych technologiach i pracować nad ciekawymi projektami.
Karol

Karol

Bardzo ciekawi mnie praca w branży IT, jednak nie mam doświadczenia w tym zawodzie. Czy firma TECTOCOM zatrudniłaby jakiegoś początkującego programistę?
Romuald

Romuald

Jestem zainteresowany pracą w firmie TECTOCOM, ponieważ wykorzystują oni technologie, które mnie interesują. Na pewno rozważę aplikowanie na jedno z ogłoszonych przez nich stanowisk.
baśka2000

baśka2000

Jako pracodawca jestem bardzo zadowolony z usług TECTOCOM. Dzięki ich systemowi informatycznemu, moja firma może jeszcze bardziej zwiększyć swoją wydajność i bezpieczeństwo.
Ezekiel

Ezekiel

Kariera w każdej firmie jest warta. Dlatego aby aplikować w takie miejsca wiedza o nich jest z pewnością bardzo korzystna.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.