Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków

Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków
Jednym z największych graczy na rynku budowalnym na Śląsku jest spółka Wodpol. W jej ofercie znajdziemy prace budowlane, modernizacyjne, ale też inżynieryjne, a nawet renowacje! Jej bogate portfolio potwierdza różnorodne doświadczenie firmy i specjalistów w niej zatrudnionych. Pracownicy WodPol pracowali między innymi przy obiektach znanych na całą Polskę. Chcesz się dowiedzieć, jak do nich dołączyć? Sprawdź poniżej.

Wodpol to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z branży budowlanej o ugruntowanej pozycji na rynku. Choć siedziba firmy Wodpol znajduje się w Żywcu i większość projektów to zadania zlokalizowane na Śląsku, zespoły regularnie pracują także w innych częściach Polski.

Spółka uznaje swój sukces za efekt odpowiedniego połączenia kreatywności, efektywnej polityki kadrowej i wysokiej dyscypliny wykonawczej. Dba o budowanie relacji z klientami i zaufania, traktując każdy projekt indywidualnie. Ceni sobie perfekcjonizm i troskę o szczegóły. Planuje rozwijać się zarówno ilościowo, czyli zwiększać skalę działania i zdobywać oraz obsługiwać więcej klientów jednocześnie, jak i jakościowo, cały czas uzupełniając swoją ofertę o nowinki technologiczne i tym samym zapewniając coraz wyższy standard usług.

Co ważne, eksperci Wodpol podchodzą do zleconych projektów ze szczególną uwagą. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią doradzić najlepsze rozwiązania i uchronić klienta przed potencjalnymi problemami. Spółka Wodpol deklaruje również troskę o środowisko naturalne i wspieranie lokalnych społeczności w rozwoju. Promowanie dobrych praktyk w branży budowlanej wyróżnia przedsiębiorstwo i ma szansę pozytywnie wpłynąć na realia tego sektora.

Wodpol logotyp

Działalność Wodpol sp. z o.o.

Spółka Wodpol zajmuje się różnego rodzaju budownictwem ogólnym i inżynieryjnym. Oferuje budowę, przebudowę, rozbudowę oraz modernizację obiektów zarówno mieszkaniowych, jak i użyteczności publicznej (m.in. hal widowiskowo-sportowych, budynków o przeznaczeniu medycznym lub objętych nadzorem konserwatorskim) oraz przemysłowych. Przedsiębiorstwo podejmuje się również prac konserwatorskich.

W ramach budownictwa inżynieryjnego Wodpol służy pomocą przy budowie obiektów związanych z ochroną środowiska, budowli hydrotechnicznych oraz sieci kanalizacyjno-wodociągowej.

Droga leśna w Leśnictwie Cięcina

Wyremontowana przez Wodpol droga leśna wraz zabudową potoku w Leśnictwie Cięcina. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Dodatkowo w ofercie przedsiębiorstwa jest również skaning z użyciem nowoczesnego skanera laserowego Faro Focus x130. Tworzenie tego typu dokumentacji pozwala na zaprojektowanie dokładnego modelu 3D oraz szybkie, dokładne pomiary fasady i struktury różnego rodzaju budynków, obiektów i wielkogabarytowych elementów. Używany przez spółkę skaner ma zasięg do 130 metrów i niski poziom szumów, a przy tym pracuje bardzo szybko – skanuje ponad milion punktów na sekundę.

Z tego typu materiałów korzysta się najczęściej podczas inwentaryzacji obiektów, analizy konstrukcji, kontroli fasad i szkieletów budynków oraz monitorowaniu postępów prac budowlanych. Skaning Wodpol pomaga także w precyzyjnym rejestrowaniu geometrii obiektów, dokumentowaniu wypadków, a nawet w kontroli komponentów o różnych rozmiarach i nietypowych kształtach.

Realizacje Wodpol

Spółka dba zarówno o nowoczesne zaplecze technologiczne, jak i wykwalifikowaną kadrę, dzięki którym może podejmować kolejne wyzwania. A tych jest niemało! Najlepszym świadectwem różnorodności zadań, jakie realizuje firma, są realizacje, którymi się chwali na stronie internetowej. Wodpol wykonuje remonty i modernizacje wielu budynków użyteczności publicznej, budowy z nadzorem konserwatorskim, a także prace inżynieryjne. 

Wśród zrealizowanych zamówień znajdziemy takie jak:

  • modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie, budowa sali koncertowej w Żywcu,
  • budowa hali widowiskowo-sportowej i amfiteatru w Węgierskiej Górce,
  • renowacja Sanktuarium w Rychwałdzie wraz z modernizacją systemu ogrzewania,
  • przebudowa i rozbudowa szklarni na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
  • zabezpieczenie brzegów potoku Łękawka,
  • przebudowa Centrum Onkologii w Krakowie,
  • budowa lądowiska sanitarnego dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Siemianowicach Śląskich
  • modernizacja zamku w Łodygowicach.

Szklarnia Ogrodu Botanicznego UJ

Budynek szklarni nr 5 i zimownika w kompleksie szklarni Victoria na terenie Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie po przebudowie i rozbudowie w wykonaniu Wodpol. Źródło: wodpol.zywiec.pl.

Przetargi publiczne Wodpol

Jak wiele firm budowlanych i ta regularnie bierze udział w przetargach publicznych. Według statystyk portalu egospodarka.pl między 2010 a 2017 rokiem udzielono spółce Wodpol aż 74 zamówień publicznych od 33 różnych zamawiających, których wartość szacowana jest na prawie 90 milionów złotych.

Przetargi te są zwykle związane z robotami budowlanymi, w tym również w zakresie wyburzenia i rozbiórki, pracami związanymi z instalacją elektryczną, robotami wykończeniowymi obiektów budowlanych, pracami budowalnymi w obiektach szpitalnych oraz robotami ziemnymi. W tych więc obszarach działań mają szansę wykazać się pracownicy firmy.

Jak już wspomnieliśmy, większość działań spółki Wodpol koncentruje się na Śląsku, ale zdarzają jej się zlecenia z innych rejonów Polski – dlatego najwięcej zamówień publicznych pochodzi z Katowic (18), Żywca (13), Węgierskiej Górki (7) i Łodygowic (5), ale wysoko w statystyksch jest też Kraków (8).

Przetargi Wodpol

Źródło: przetargi.egospodarka.pl

Praca Wodpol Sp. z o.o.

Spółka Wodpol ze względu na swoją szeroką ofertę często zatrudnia specjalistów – inżynierów, kierowników budowy, osoby obsługujące maszyny różnego typu, elektryków, ale także pracowników biurowych, zajmujących się kwestiami administracyjnymi, finansowymi, księgowymi, marketingiem czy obsługą klienta.

Przedsiębiorstwo ma na stronie internetowej zakładkę Praca (menu O nas: www.wodpol.zywiec.pl/praca). Prawdopodobnie to tam można spodziewać się nowych ogłoszeń, choć zdarza się, że na oferty pracy Wodpol natkniemy się na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Jeżeli interesuje cię praca w przedsiębiorstwie Wodpol, najlepiej skontaktuj się z działem kadr (kadry@wodpol.zywiec.pl) lub sekretariatem, żeby dopytać o otwarte aktualnie rekrutacje i ich szczegóły, albo po prostu prześlij tak zwaną aplikację spontaniczną.

Aplikacja spontanicznaJak to zrobić? Napisz wiadomość, w której dasz rekruterowi znać, że chciałbyś pracować w tej firmie, zaznaczając, jakie stanowisko lub stanowiska Cię interesują, a następnie pokaż, dlaczego warto cię zatrudnić, czyli opisz krótko swoje doświadczenie, kompetencje i mocne strony. Warto załączyć w takiej wiadomości standardowe CV.

Pamiętaj, żeby zawsze w wiadomości do pracodawcy odnieść się też do tego, dlaczego akurat w tej firmie chciałbyś być zatrudniony – to pokazuje twoje indywidualne podejście do każdego pracodawcy. Do e-maila koniecznie dodaj w załączniku CV.

Kontakt z firmą Wodpol i dodatkowe informacja

W sprawach związanych z rekrutacją, w tym w celu odpowiedzi na ogłoszenia, strona internetowa firmy odsyła pod adres e-mail: kadry@wodpol.zywiec.pl.

W zakładce Kontakt na stronie spółka nie podaje innych danych poza podstawowym kontaktem do sekretariatu.

Telefon:

(33) 861 85 27, Fax: (33) 866 67 16

e-mail:

sekretariat@wodpol.zywiec.pl

Adres korespondencyjny:

ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24, 34-300 Żywiec

 

Siedziba Wodpol

Siedziba firmy Wodpol w Żywcu. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Wodpol Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Wodpol Sp. z o.o., zarejestrowana w Żywcu przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24 (kod pocztowy 34-300), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2008 roku. Najważniejsze informacje na temat spółki z rejestru Przedsiębiorców:

REGON: 072819994
NIP: 5532248772
KRS: 0000315140

Członkowie reprezentacji:
Marszałek Adam – Prezes Zarządu
Kołtonowicz Maciej Władysław – Wiceprezes Zarządu

Oceń ten wpis
Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.