!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków

29 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 15 głosów

15 głosów

1 komentarz

Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków
Jednym z największych graczy na rynku budowalnym na Śląsku jest spółka Wodpol. W jej ofercie znajdziemy prace budowlane, modernizacyjne, ale też inżynieryjne, a nawet renowacje! Jej bogate portfolio potwierdza różnorodne doświadczenie firmy i specjalistów w niej zatrudnionych. Pracownicy WodPol pracowali między innymi przy obiektach znanych na całą Polskę. Chcesz się dowiedzieć, jak do nich dołączyć? Sprawdź poniżej.

Wodpol to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z branży budowlanej o ugruntowanej pozycji na rynku. Choć siedziba firmy Wodpol znajduje się w Żywcu i większość projektów to zadania zlokalizowane na Śląsku, zespoły regularnie pracują także w innych częściach Polski.

Spółka uznaje swój sukces za efekt odpowiedniego połączenia kreatywności, efektywnej polityki kadrowej i wysokiej dyscypliny wykonawczej. Dba o budowanie relacji z klientami i zaufania, traktując każdy projekt indywidualnie. Ceni sobie perfekcjonizm i troskę o szczegóły. Planuje rozwijać się zarówno ilościowo, czyli zwiększać skalę działania i zdobywać oraz obsługiwać więcej klientów jednocześnie, jak i jakościowo, cały czas uzupełniając swoją ofertę o nowinki technologiczne i tym samym zapewniając coraz wyższy standard usług.

Co ważne, eksperci Wodpol podchodzą do zleconych projektów ze szczególną uwagą. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią doradzić najlepsze rozwiązania i uchronić klienta przed potencjalnymi problemami. Spółka Wodpol deklaruje również troskę o środowisko naturalne i wspieranie lokalnych społeczności w rozwoju. Promowanie dobrych praktyk w branży budowlanej wyróżnia przedsiębiorstwo i ma szansę pozytywnie wpłynąć na realia tego sektora.

Wodpol logotyp

Działalność Wodpol sp. z o.o.

Spółka Wodpol zajmuje się różnego rodzaju budownictwem ogólnym i inżynieryjnym. Oferuje budowę, przebudowę, rozbudowę oraz modernizację obiektów zarówno mieszkaniowych, jak i użyteczności publicznej (m.in. hal widowiskowo-sportowych, budynków o przeznaczeniu medycznym lub objętych nadzorem konserwatorskim) oraz przemysłowych. Przedsiębiorstwo podejmuje się również prac konserwatorskich.

W ramach budownictwa inżynieryjnego Wodpol służy pomocą przy budowie obiektów związanych z ochroną środowiska, budowli hydrotechnicznych oraz sieci kanalizacyjno-wodociągowej.

Droga leśna w Leśnictwie Cięcina

Wyremontowana przez Wodpol droga leśna wraz zabudową potoku w Leśnictwie Cięcina. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Dodatkowo w ofercie przedsiębiorstwa jest również skaning z użyciem nowoczesnego skanera laserowego Faro Focus x130. Tworzenie tego typu dokumentacji pozwala na zaprojektowanie dokładnego modelu 3D oraz szybkie, dokładne pomiary fasady i struktury różnego rodzaju budynków, obiektów i wielkogabarytowych elementów. Używany przez spółkę skaner ma zasięg do 130 metrów i niski poziom szumów, a przy tym pracuje bardzo szybko – skanuje ponad milion punktów na sekundę.

Z tego typu materiałów korzysta się najczęściej podczas inwentaryzacji obiektów, analizy konstrukcji, kontroli fasad i szkieletów budynków oraz monitorowaniu postępów prac budowlanych. Skaning Wodpol pomaga także w precyzyjnym rejestrowaniu geometrii obiektów, dokumentowaniu wypadków, a nawet w kontroli komponentów o różnych rozmiarach i nietypowych kształtach.

Realizacje Wodpol

Spółka dba zarówno o nowoczesne zaplecze technologiczne, jak i wykwalifikowaną kadrę, dzięki którym może podejmować kolejne wyzwania. A tych jest niemało! Najlepszym świadectwem różnorodności zadań, jakie realizuje firma, są realizacje, którymi się chwali na stronie internetowej. Wodpol wykonuje remonty i modernizacje wielu budynków użyteczności publicznej, budowy z nadzorem konserwatorskim, a także prace inżynieryjne. 

Wśród zrealizowanych zamówień znajdziemy takie jak:

  • modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie, budowa sali koncertowej w Żywcu,
  • budowa hali widowiskowo-sportowej i amfiteatru w Węgierskiej Górce,
  • renowacja Sanktuarium w Rychwałdzie wraz z modernizacją systemu ogrzewania,
  • przebudowa i rozbudowa szklarni na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
  • zabezpieczenie brzegów potoku Łękawka,
  • przebudowa Centrum Onkologii w Krakowie,
  • budowa lądowiska sanitarnego dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Siemianowicach Śląskich
  • modernizacja zamku w Łodygowicach.
Szklarnia Ogrodu Botanicznego UJ

Budynek szklarni nr 5 i zimownika w kompleksie szklarni Victoria na terenie Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie po przebudowie i rozbudowie w wykonaniu Wodpol. Źródło: wodpol.zywiec.pl.

Przetargi publiczne Wodpol

Jak wiele firm budowlanych i ta regularnie bierze udział w przetargach publicznych. Według statystyk portalu egospodarka.pl między 2010 a 2017 rokiem udzielono spółce Wodpol aż 74 zamówień publicznych od 33 różnych zamawiających, których wartość szacowana jest na prawie 90 milionów złotych.

Przetargi te są zwykle związane z robotami budowlanymi, w tym również w zakresie wyburzenia i rozbiórki, pracami związanymi z instalacją elektryczną, robotami wykończeniowymi obiektów budowlanych, pracami budowalnymi w obiektach szpitalnych oraz robotami ziemnymi. W tych więc obszarach działań mają szansę wykazać się pracownicy firmy.

Jak już wspomnieliśmy, większość działań spółki Wodpol koncentruje się na Śląsku, ale zdarzają jej się zlecenia z innych rejonów Polski – dlatego najwięcej zamówień publicznych pochodzi z Katowic (18), Żywca (13), Węgierskiej Górki (7) i Łodygowic (5), ale wysoko w statystyksch jest też Kraków (8).

Przetargi Wodpol

Źródło: przetargi.egospodarka.pl

Praca Wodpol Sp. z o.o.

Spółka Wodpol ze względu na swoją szeroką ofertę często zatrudnia specjalistów – inżynierów, kierowników budowy, osoby obsługujące maszyny różnego typu, elektryków, ale także pracowników biurowych, zajmujących się kwestiami administracyjnymi, finansowymi, księgowymi, marketingiem czy obsługą klienta.

Przedsiębiorstwo ma na stronie internetowej zakładkę Praca (menu O nas: www.wodpol.zywiec.pl/praca). Prawdopodobnie to tam można spodziewać się nowych ogłoszeń, choć zdarza się, że na oferty pracy Wodpol natkniemy się na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Jeżeli interesuje cię praca w przedsiębiorstwie Wodpol, najlepiej skontaktuj się z działem kadr (kadry@wodpol.zywiec.pl) lub sekretariatem, żeby dopytać o otwarte aktualnie rekrutacje i ich szczegóły, albo po prostu prześlij tak zwaną aplikację spontaniczną.

Aplikacja spontaniczna
Jak to zrobić? Napisz wiadomość, w której dasz rekruterowi znać, że chciałbyś pracować w tej firmie, zaznaczając, jakie stanowisko lub stanowiska Cię interesują, a następnie pokaż, dlaczego warto cię zatrudnić, czyli opisz krótko swoje doświadczenie, kompetencje i mocne strony. Warto załączyć w takiej wiadomości standardowe CV.

Pamiętaj, żeby zawsze w wiadomości do pracodawcy odnieść się też do tego, dlaczego akurat w tej firmie chciałbyś być zatrudniony – to pokazuje twoje indywidualne podejście do każdego pracodawcy. Do e-maila koniecznie dodaj w załączniku CV.

Kontakt z firmą Wodpol i dodatkowe informacja

W sprawach związanych z rekrutacją, w tym w celu odpowiedzi na ogłoszenia, strona internetowa firmy odsyła pod adres e-mail: kadry@wodpol.zywiec.pl.

W zakładce Kontakt na stronie spółka nie podaje innych danych poza podstawowym kontaktem do sekretariatu.

Telefon:

(33) 861 85 27, Fax: (33) 866 67 16

e-mail:

sekretariat@wodpol.zywiec.pl

Adres korespondencyjny:

ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24, 34-300 Żywiec

 

Siedziba Wodpol

Siedziba firmy Wodpol w Żywcu. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Wodpol Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Wodpol Sp. z o.o., zarejestrowana w Żywcu przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24 (kod pocztowy 34-300), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2008 roku. Najważniejsze informacje na temat spółki z rejestru Przedsiębiorców:

REGON: 072819994
NIP: 5532248772
KRS: 0000315140

Członkowie reprezentacji:
Marszałek Adam – Prezes Zarządu
Kołtonowicz Maciej Władysław – Wiceprezes Zarządu

Podziel się

1 komentarz

Esmeralda

Esmeralda

Jak widać firma tworzyła wiele na rynku. Wizerunkowo dla pracowników jest ważne jednak jeszcze bardziej stabilność zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.