Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków

29 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 15 głosów

15 głosów

5 komentarzy
Praca Wodpol sp. z o.o. - od budowy szpitali po renowacje zabytków
Jednym z największych graczy na rynku budowalnym na Śląsku jest spółka Wodpol. W jej ofercie znajdziemy prace budowlane, modernizacyjne, ale też inżynieryjne, a nawet renowacje! Jej bogate portfolio potwierdza różnorodne doświadczenie firmy i specjalistów w niej zatrudnionych. Pracownicy WodPol pracowali między innymi przy obiektach znanych na całą Polskę. Chcesz się dowiedzieć, jak do nich dołączyć? Sprawdź poniżej.

Wodpol to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z branży budowlanej o ugruntowanej pozycji na rynku. Choć siedziba firmy Wodpol znajduje się w Żywcu i większość projektów to zadania zlokalizowane na Śląsku, zespoły regularnie pracują także w innych częściach Polski.

Spółka uznaje swój sukces za efekt odpowiedniego połączenia kreatywności, efektywnej polityki kadrowej i wysokiej dyscypliny wykonawczej. Dba o budowanie relacji z klientami i zaufania, traktując każdy projekt indywidualnie. Ceni sobie perfekcjonizm i troskę o szczegóły. Planuje rozwijać się zarówno ilościowo, czyli zwiększać skalę działania i zdobywać oraz obsługiwać więcej klientów jednocześnie, jak i jakościowo, cały czas uzupełniając swoją ofertę o nowinki technologiczne i tym samym zapewniając coraz wyższy standard usług.

Co ważne, eksperci Wodpol podchodzą do zleconych projektów ze szczególną uwagą. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią doradzić najlepsze rozwiązania i uchronić klienta przed potencjalnymi problemami. Spółka Wodpol deklaruje również troskę o środowisko naturalne i wspieranie lokalnych społeczności w rozwoju. Promowanie dobrych praktyk w branży budowlanej wyróżnia przedsiębiorstwo i ma szansę pozytywnie wpłynąć na realia tego sektora.

Wodpol logotyp

Działalność Wodpol sp. z o.o.

Spółka Wodpol zajmuje się różnego rodzaju budownictwem ogólnym i inżynieryjnym. Oferuje budowę, przebudowę, rozbudowę oraz modernizację obiektów zarówno mieszkaniowych, jak i użyteczności publicznej (m.in. hal widowiskowo-sportowych, budynków o przeznaczeniu medycznym lub objętych nadzorem konserwatorskim) oraz przemysłowych. Przedsiębiorstwo podejmuje się również prac konserwatorskich.

W ramach budownictwa inżynieryjnego Wodpol służy pomocą przy budowie obiektów związanych z ochroną środowiska, budowli hydrotechnicznych oraz sieci kanalizacyjno-wodociągowej.

Droga leśna w Leśnictwie Cięcina

Wyremontowana przez Wodpol droga leśna wraz zabudową potoku w Leśnictwie Cięcina. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Szukasz pracy?

Manager Sprzedaży_Łódź

PROFI CREDIT Polska S.A.

 • Łódź
 • 6 500-11 000 zł / mc
Dodana

Kierowca kat.B

Rent Design Sp. z o.o.

 • Ożarów Mazowiecki
 • 35-38 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

Zostań Kurierem w Barbora

BARBORA POLSKA Sp. z o.o.

 • Mazowieckie
 • 4 500-6 500 zł / mc
Dodana

Magazynier - Zaopatrzeniowiec

Stadler Service Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 5 000-6 100 zł / mc
Dodana

MAGAZYNIER

Alfa Poland Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Dodatkowo w ofercie przedsiębiorstwa jest również skaning z użyciem nowoczesnego skanera laserowego Faro Focus x130. Tworzenie tego typu dokumentacji pozwala na zaprojektowanie dokładnego modelu 3D oraz szybkie, dokładne pomiary fasady i struktury różnego rodzaju budynków, obiektów i wielkogabarytowych elementów. Używany przez spółkę skaner ma zasięg do 130 metrów i niski poziom szumów, a przy tym pracuje bardzo szybko – skanuje ponad milion punktów na sekundę.

Z tego typu materiałów korzysta się najczęściej podczas inwentaryzacji obiektów, analizy konstrukcji, kontroli fasad i szkieletów budynków oraz monitorowaniu postępów prac budowlanych. Skaning Wodpol pomaga także w precyzyjnym rejestrowaniu geometrii obiektów, dokumentowaniu wypadków, a nawet w kontroli komponentów o różnych rozmiarach i nietypowych kształtach.

Realizacje Wodpol

Spółka dba zarówno o nowoczesne zaplecze technologiczne, jak i wykwalifikowaną kadrę, dzięki którym może podejmować kolejne wyzwania. A tych jest niemało! Najlepszym świadectwem różnorodności zadań, jakie realizuje firma, są realizacje, którymi się chwali na stronie internetowej. Wodpol wykonuje remonty i modernizacje wielu budynków użyteczności publicznej, budowy z nadzorem konserwatorskim, a także prace inżynieryjne. 

Wśród zrealizowanych zamówień znajdziemy takie jak:

 • modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie, budowa sali koncertowej w Żywcu,
 • budowa hali widowiskowo-sportowej i amfiteatru w Węgierskiej Górce,
 • renowacja Sanktuarium w Rychwałdzie wraz z modernizacją systemu ogrzewania,
 • przebudowa i rozbudowa szklarni na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
 • zabezpieczenie brzegów potoku Łękawka,
 • przebudowa Centrum Onkologii w Krakowie,
 • budowa lądowiska sanitarnego dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Siemianowicach Śląskich
 • modernizacja zamku w Łodygowicach.
Szklarnia Ogrodu Botanicznego UJ

Budynek szklarni nr 5 i zimownika w kompleksie szklarni Victoria na terenie Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie po przebudowie i rozbudowie w wykonaniu Wodpol. Źródło: wodpol.zywiec.pl.

Przetargi publiczne Wodpol

Jak wiele firm budowlanych i ta regularnie bierze udział w przetargach publicznych. Według statystyk portalu egospodarka.pl między 2010 a 2017 rokiem udzielono spółce Wodpol aż 74 zamówień publicznych od 33 różnych zamawiających, których wartość szacowana jest na prawie 90 milionów złotych.

Przetargi te są zwykle związane z robotami budowlanymi, w tym również w zakresie wyburzenia i rozbiórki, pracami związanymi z instalacją elektryczną, robotami wykończeniowymi obiektów budowlanych, pracami budowalnymi w obiektach szpitalnych oraz robotami ziemnymi. W tych więc obszarach działań mają szansę wykazać się pracownicy firmy.

Jak już wspomnieliśmy, większość działań spółki Wodpol koncentruje się na Śląsku, ale zdarzają jej się zlecenia z innych rejonów Polski – dlatego najwięcej zamówień publicznych pochodzi z Katowic (18), Żywca (13), Węgierskiej Górki (7) i Łodygowic (5), ale wysoko w statystyksch jest też Kraków (8).

Przetargi Wodpol

Źródło: przetargi.egospodarka.pl

Praca Wodpol Sp. z o.o.

Spółka Wodpol ze względu na swoją szeroką ofertę często zatrudnia specjalistów – inżynierów, kierowników budowy, osoby obsługujące maszyny różnego typu, elektryków, ale także pracowników biurowych, zajmujących się kwestiami administracyjnymi, finansowymi, księgowymi, marketingiem czy obsługą klienta.

Przedsiębiorstwo ma na stronie internetowej zakładkę Praca (menu O nas: www.wodpol.zywiec.pl/praca). Prawdopodobnie to tam można spodziewać się nowych ogłoszeń, choć zdarza się, że na oferty pracy Wodpol natkniemy się na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Jeżeli interesuje cię praca w przedsiębiorstwie Wodpol, najlepiej skontaktuj się z działem kadr (kadry@wodpol.zywiec.pl) lub sekretariatem, żeby dopytać o otwarte aktualnie rekrutacje i ich szczegóły, albo po prostu prześlij tak zwaną aplikację spontaniczną.

Aplikacja spontaniczna
Jak to zrobić? Napisz wiadomość, w której dasz rekruterowi znać, że chciałbyś pracować w tej firmie, zaznaczając, jakie stanowisko lub stanowiska Cię interesują, a następnie pokaż, dlaczego warto cię zatrudnić, czyli opisz krótko swoje doświadczenie, kompetencje i mocne strony. Warto załączyć w takiej wiadomości standardowe CV.

Pamiętaj, żeby zawsze w wiadomości do pracodawcy odnieść się też do tego, dlaczego akurat w tej firmie chciałbyś być zatrudniony – to pokazuje twoje indywidualne podejście do każdego pracodawcy. Do e-maila koniecznie dodaj w załączniku CV.

Kontakt z firmą Wodpol i dodatkowe informacja

W sprawach związanych z rekrutacją, w tym w celu odpowiedzi na ogłoszenia, strona internetowa firmy odsyła pod adres e-mail: kadry@wodpol.zywiec.pl.

W zakładce Kontakt na stronie spółka nie podaje innych danych poza podstawowym kontaktem do sekretariatu.

Telefon:

(33) 861 85 27, Fax: (33) 866 67 16

e-mail:

sekretariat@wodpol.zywiec.pl

Adres korespondencyjny:

ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24, 34-300 Żywiec

 

Siedziba Wodpol

Siedziba firmy Wodpol w Żywcu. Źródło: wodpol.zywiec.pl

Wodpol Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Wodpol Sp. z o.o., zarejestrowana w Żywcu przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki 24 (kod pocztowy 34-300), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2008 roku. Najważniejsze informacje na temat spółki z rejestru Przedsiębiorców:

REGON: 072819994
NIP: 5532248772
KRS: 0000315140

Członkowie reprezentacji:
Marszałek Adam – Prezes Zarządu
Kołtonowicz Maciej Władysław – Wiceprezes Zarządu

Podsumowanie:
 • Spółka Wodpol stawia na kreatywność, efektywną politykę kadrową i wysoką dyscyplinę wykonawczą, a także dba o budowanie relacji z klientami i zaufanie poprzez podejście do projektów ze szczególną uwagą oraz troskę o środowisko naturalne i wspieranie lokalnych społeczności.
 • W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się różne rodzaje budownictwa ogólnego i inżynieryjnego, a także skaning z użyciem nowoczesnego skanera laserowego Faro Focus x130, który umożliwia tworzenie dokładnego modelu 3D oraz szybkie, dokładne pomiary fasady i struktury różnego rodzaju budynków, obiektów i elementów.
 • Wśród zrealizowanych zamówień przez Wodpol znajdują się m.in. modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie, budowa sali koncertowej w Żywcu czy przebudowa Centrum Onkologii w Krakowie. Spółka regularnie bierze także udział w przetargach publicznych, związanych głównie z robotami budowlanymi, instalacją elektryczną, pracami wykończeniowymi czy robotami ziemnymi.
 • Przedsiębiorstwo ma ambicje rozwijania się zarówno ilościowo, jak i jakościowo, uzupełniając swoją ofertę o nowości technologiczne, a także stawiając na wykwalifikowaną kadrę, dzięki której może podejmować kolejne wyzwania.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

rude2

rude2

Pracuję w Wodpol już kilka lat i muszę powiedzieć, że to najlepsza firma, w której miałem okazję pracować. Tutaj naprawdę ceni się pracę zespołową i staramy się zawsze osiągać jak najlepsze wyniki. Wiedza i doświadczenie moich kolegów to nieocenione atuty, które rzeczywiście pomagają nam realizować trudne projekty.
Patryk

Patryk

Zawsze robi mi się przyjemnie, kiedy widzę, że jakaś firma działa w sposób zgodny ze zasadami zrównoważonego rozwoju. To pokazuje, że nie wszystkie przedsiębiorstwa kierują się wyłącznie zyskiem, ale dbają też o pracowników, społeczność i środowisko naturalne. Gratulacje dla Wodpol!
Wyszedlem z raka/na razie

Wyszedlem z raka/na razie

Jak dla mnie, w biznesie najważniejsza jest perfekcyjna polityka kadrowa. Widzę, że Wodpol wie, jak tę kwestię załatwić. I co najważniejsze, docenia się tam pracowników i ich zdolności. To znakomite podejście, które pozwala osiągać sukcesy.
Majkel

Majkel

Wygląda na to, że Wodpol jest świetnym miejscem do pracy dla osób związanych z branżą budowlaną. Szeroki zakres działań i wiele zrealizowanych projektów to naprawdę imponujący dowód na to, że firma potrafi sprostać naprawdę dużym wyzwaniom. Chętnie bym tam pracował, gdybym tylko miał odpowiednie kwalifikacje!
Esmeralda

Esmeralda

Jak widać firma tworzyła wiele na rynku. Wizerunkowo dla pracowników jest ważne jednak jeszcze bardziej stabilność zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka