Nie tylko dla doświadczonych programistów - praca Euvic, nowoczesna firma z branży IT

Nie tylko dla doświadczonych programistów - praca Euvic, nowoczesna firma z branży IT
Grupa Euvic skupia wiele specjalistycznych podmiotów z branży IT, a zasięg jej działań dawno wykroczył poza polską granicę. Jeżeli szukasz pracy w sektorze technologicznym, sprawdź, co ma do zaoferowania spółka z siedzibą w Gliwicach.

Zarówno na świecie, jak i w Polsce w branży IT wyróżnia z jednej strony duże korporacje, a z drugiej niewielkie spółki – nierzadko są to ambitne, choć wciąż początkujące start-upy. Połączenie wiedzy i możliwości wielu firm daje efekt synergii i pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej wymagających, złożonych projektów. Właśnie na tej podstawie wyrosła grupa Euvic, która od lat skupia wiele polskich i zagranicznych firm IT. Wspólnie pełnią one rolę zaufanego, stabilnego i wszechstronnego partnera w biznesie.

Szukając pracy w IT, zwróć uwagę na spółkę Euvic, a także realizowane przez nią projekty. O ile posiadasz niezbędne kwalifikacje, stoisz przed unikatową szansą nabycia nowych doświadczeń i dynamicznego rozwoju w strukturach grupy, która jest jednym z pionierów w sektorze nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Geneza i historia Euvic

Grupa Euvic powstała z wyjątkowej koncepcji biznesowej opartej na wzajemnym wsparciu przedsiębiorstw i budowie wspólnych interesów. Grupa powstała przez połączenie kilkunastu różnych spółek IT, które stopniowo połączyły się w jedną, oferującą kompleksowe usługi organizację. Dziś Euvic tworzy silną grupę na rynku IT, dostarczając klientom szereg technologicznych rozwiązań dzięki najlepszym specjalistom w kraju.

Schemat przekształcenia przedsiębiorstwa Euvic

Źródło: Euvic.pl

Firmy tworzące grupę Euvic:

 • Internetium – spółka specjalizująca się w tworzeniu oprogramowaniu dla sektora ubezpieczeniowego i bankowego, która bazuje na środowisku .NET.
 • TeamConnect – firma świadcząca outsourcing IT, odpowiedzialna między innymi za tworzenie i testowanie aplikacji mobilnych oraz front-end i back-end.
 • Speednet – doświadczona spółka skupiająca ponad 90 inżynierów specjalizujących się między innymi w UX/UI i aplikacjach, która obsługuje klientów w skali międzynarodowej.
 • BlueBrain – polski lider rynku MPS (Managed Print Services).
 • X-Code – firma oferująca kompleksowy outsourcing specjalistów z różnych dziedzin IT.
 • iFormation – spółka skoncentrowana na obsłudze dużych projektów IT na terenie państw Unii Europejskiej.
 • LG Nexera AG – wiedeńska spółka związana z grupą Euvic, działająca w obszarze mobile.
 • IT-DEV – zespół specjalistów doświadczonych we wdrażaniu intranetu i systemów przesyłu dokumentów.
 • Netland – doradcy informatyczni i nie tylko; firma oferuje między innymi produkty do digitalizacji i tworzenia cyfrowych archiwów.
 • SOFTIQ – firma działająca w obszarze zaawansowanych usług IT, która zajmuje się między innymi integracją systemów z wykorzystaniem ESB.
 • Bonair – podmiot wyspecjalizowany w kompleksowym wsparciu dla klientów zainteresowanych produktami CRM/ERP/BI firmy Microsoft.
 • HYCOM – spółka, która skupia specjalistów w dziedzinie omnichannel commerce.
 • Omnis – przedsiębiorstwo udzielające wsparcia między innymi we wdrażaniu środowiska Oracle.
 • Codlake – spółka kompleksowo pomagająca klientom – od developmentu, po projektowanie UX/UI.
 • Omnitec – firma, która w swojej ofercie ma między innymi cloud computing.
 • Leocode – przedsiębiorstwo skupiające utalentowanych programistów.
 • Spółki pod marką EUVIC – Energia, IT Works, Solutions, Services, USA, SE, DE, NL, UK, AT.

Jak widać, zasięg działania pod szyldem grupy Euvic jest spektakularny. Otrzymując pracę w gliwickiej spółce, stoisz przed unikatową szansą realizacji projektów we współpracy z wieloma doświadczonymi i nowatorskimi przedsiębiorstwami. Warto podkreślić, że początki Euvic sięgają 2004 roku, gdy powstała firma LGBS Polska Sp. z o.o.

Wielobranżowa działalność spółki Euvic

Zespół firmy do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny, oferując technologie dostosowane przede wszystkim do potrzeb i oczekiwań. Jako pracownik firmy Euvic z siedzibą w Gliwicach masz okazję współpracować między innymi z sektorem bankowym, medialnym, produkcyjnym, energetycznym czy handlowym.

Sukcesy grupy EuvicLiczby, którymi grupa Euvic promuje się na stronie internetowej, robią wrażenie nawet na osobach niezwiązanych ściśle z IT. Chodzi bowiem o ponad 6500 zrealizowanych projektów, 900 aktywnych klientów i 24 lokalizacje.

Oprócz polskich miast spółka Euvic jest obecna w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Przechodząc przez proces rekrutacji, wkraczasz więc do firmy, która stanowi trampolinę do imponującej kariery i sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem zawodowym.

Rekrutacja do pracy w Euvic

Precyzyjne informacje na temat rekrutacji w Euvic sp. z o.o. znajdziesz na stronie https://praca.euvic.pl/. Do składania aplikacji służy w firmie specjalny formularz dla kandydatów do pracy, który jest dostępny pod adresem https://formularz-praca.euvic.pl/. Należy podać w nim:

 • podstawowe dane – imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu,
 • nazwę preferowanego stanowiska i preferowane miejsce pracy (np. Gliwice, Poznań),
 • pliki zawierające CV, list motywacyjny i portfolio.

Jak podaje firma na swojej stronie, w odpowiedzi na maila z aplikacją powinieneś otrzymać wiadomość z potwierdzeniem jej otrzymania.

Ogłoszenia o pracy w Euvic znajdziesz w specjalnej zakładce na stronie firmy. Aktualne oferty są niekiedy także publikowane w popularnych portalach pracy i branżowych. Euvic rekrutuje między innymi programistów, testerów, projektantów, kierowników projektów, analityków, wdrożeniowców, DevOps, liderów technicznych, administratorów czy specjalistów HelpDesk.

Jak dostać pracę w Euvic?Kluczowe są oczywiście umiejętności i kompetencje. Pracodawca na swojej stronie informuje, że o na pozytywną decyzję o zatrudnieniu wpływają zawsze trzy elementy:
 • pozytywny wynik rozmowy technicznej,
 • akceptacja kandydatury przez Kierownika Projektu, który nadzoruje dany zespół,
 • porozumienie w zakresie warunków współpracy firmy z kandydatem (rodzaju umowy, wysokości wynagrodzenia itp).

Proces rekrutacji w Euvic przebiega standardowo – po wstępnej selekcji aplikacji z wybranymi osobami rekruterzy kontaktują się telefonicznie. Następnie kandydat sprawdzany jest pod kątem umiejętności (podczas rozmowy, na spotkaniu w biurze firmy bądź poprzez zadania testowe) – na podstawie tych kilku etapów weryfikacji wyłaniana jest osoba, która otrzymuje ofertę zatrudnienia.

Firma informuje także, że decyzja o zatrudnieniu danej osoby zostaje podjęta w czasie od 2 h do 2 tygodni w zależności od kandydatur i specyfiki stanowiska. Na Euvic.pl podane są dodatkowo bezpośrednie dane, na które można się kontaktować w sprawach rekrutacji: 

tel. +48 32 279 49 42
e-mail: praca@euvic.pl

Infografika - benefity pracownicze w Euvic

Źródło: Euvic.pl

Euvic praca i kariera

Grupa Euvic chwali sobie indywidualne podejście do ścieżek kariery pracowników. Firma oferuje możliwość rozwoju w strukturach zrzeszonych spółek, możliwość zatrudnienia zarówno na podstawie umowy o pracę, jak B2B, dopasowanie projektów do preferencji takich jak praca grupowa lub indywidualna, zdalnie lub stacjonarnie w jednym oddziałów spółki. Dużym plusem zatrudnienia w Euvic są także elastyczne godziny pracy ustalane z pracownikami zależnie od ich potrzeb i chęci.

Warunki pracy Euvic infografika 1

Warunki pracy Euvic infografika 2

Źródło: Euvic.pl

Ogromna liczba klientów to także spory wybór branż, których dotyczą realizowane projekty. Swoje miejsce mogą tu więc znaleźć programiści doświadczeni przy pracy z klientami branży medycznej, spożywczej, ubezpieczeniowej i innych.

Każdy nowy pracownik Euvic może liczyć na szkolenie onboardingowe, otrzymuje też swoistą "instrukcję obsługi", które pozwolą mu w pierwszym dniu pracy wdrożyć się w obowiązki oraz zapoznać się z trybem współpracy, narzędziami i programami niezbędnymi do realizacji zadań. Możesz więc być pewien, że po przyjęciu do pracy zostaniesz odpowiednio przygotowany i zaznajomiony z najważniejszymi informacjami. 

Opinie o pracodawcy Euvic

Wyczerpujące i pozytywne informacje o pracy oraz karierze w Euvic dostępne na stronie samej firmy wydają się potwierdzać wśród głosów osób zatrudnionych lub byłych pracowników grupy. Internauci komentujący swoje doświadczenia z pracodawcą Euvic podkreślają przede wszystkim plusy, takie jak możliwości rozwoju i nauki, pozytywna atmosfera w pracy oraz atrakcyjne benefity pozapłacowe.

Wiele pozytywnych opinii płynie szczególnie od młodych pracowników, którym firma dała szansę zatrudnienia, rozwoju i realizacji w zawodzie, mimo niewielkiego doświadczenia. Z taką szansą wiąże się jednak mniej atrakcyjne wynagrodzenie, co niektórzy określają jako jedyny minus firmy.

Screen opinia pracownika o Euvic

Opinia o pracy w Euvic z portalu Absolvent.pl.

Staże i praktyki w Euvic

Grupa Euvic oferuje nie tylko zatrudnienie na stałe doświadczonym i w pełni wykwalifikowanym pracownikom. Daje również możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń studentom i świeżo upieczonym absolwentom. Rokrocznie na wiosnę organizowany jest program praktyk i stażów w Euvic, na których podczas warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych studenci zdobywają cenne doświadczenia, praktyczną wiedzę, a niekiedy również możliwość nawiązania współpracy na przyszłość. 

To wielka szansa dla młodych osób stawiających swoje pierwsze kroki na drodze do kariery IT. W Euvic studenci otrzymują wsparcie merytoryczne, a przez cały okres praktyk doświadczony opiekun weryfikuje ich postępy i dba o odpowiedni podział zadań.

Kontakt z Euvic sp z o.o. i dodatkowe informacje

Podstawowe informacje z siedziby firmy możesz uzyskać, pisząc wiadomość e-mail na adres info@euvic.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 32 279 49 42.

Główna siedziba firmy
ul. Przewozowa 32
44-100 Gliwice
Województwo śląskie

Informacje gospodarcze na temat Euvic sp. z o.o.

 • Pełna nazwa: Euvic sp. z o.o.
 • Adres siedziby głównej: ul. Przewozowa 32, 44-100 Gliwice
 • NIP: 9691411637
 • REGON: 240087133
 • KRS: 0000233192
 • Zarejestrowany w: Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
 • Kapitał zakładowy: PLN 178 400
Oceń ten wpis
Nie tylko dla doświadczonych programistów - praca Euvic, nowoczesna firma z branży IT
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.