Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Nie tylko dla doświadczonych programistów - praca Euvic, nowoczesna firma z branży IT

21 sierpnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

1 komentarz

Nie tylko dla doświadczonych programistów - praca Euvic, nowoczesna firma z branży IT
Grupa Euvic skupia wiele specjalistycznych podmiotów z branży IT, a zasięg jej działań dawno wykroczył poza polską granicę. Jeżeli szukasz pracy w sektorze technologicznym, sprawdź, co ma do zaoferowania spółka z siedzibą w Gliwicach.

Zarówno na świecie, jak i w Polsce w branży IT wyróżnia z jednej strony duże korporacje, a z drugiej niewielkie spółki – nierzadko są to ambitne, choć wciąż początkujące start-upy. Połączenie wiedzy i możliwości wielu firm daje efekt synergii i pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej wymagających, złożonych projektów. Właśnie na tej podstawie wyrosła grupa Euvic, która od lat skupia wiele polskich i zagranicznych firm IT. Wspólnie pełnią one rolę zaufanego, stabilnego i wszechstronnego partnera w biznesie.

Szukając pracy w IT, zwróć uwagę na spółkę Euvic, a także realizowane przez nią projekty. O ile posiadasz niezbędne kwalifikacje, stoisz przed unikatową szansą nabycia nowych doświadczeń i dynamicznego rozwoju w strukturach grupy, która jest jednym z pionierów w sektorze nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Geneza i historia Euvic

Grupa Euvic powstała z wyjątkowej koncepcji biznesowej opartej na wzajemnym wsparciu przedsiębiorstw i budowie wspólnych interesów. Grupa powstała przez połączenie kilkunastu różnych spółek IT, które stopniowo połączyły się w jedną, oferującą kompleksowe usługi organizację. Dziś Euvic tworzy silną grupę na rynku IT, dostarczając klientom szereg technologicznych rozwiązań dzięki najlepszym specjalistom w kraju.

Schemat przekształcenia przedsiębiorstwa Euvic

Źródło: Euvic.pl

Firmy tworzące grupę Euvic:

 • Internetium – spółka specjalizująca się w tworzeniu oprogramowaniu dla sektora ubezpieczeniowego i bankowego, która bazuje na środowisku .NET.
 • TeamConnect – firma świadcząca outsourcing IT, odpowiedzialna między innymi za tworzenie i testowanie aplikacji mobilnych oraz front-end i back-end.
 • Speednet – doświadczona spółka skupiająca ponad 90 inżynierów specjalizujących się między innymi w UX/UI i aplikacjach, która obsługuje klientów w skali międzynarodowej.
 • BlueBrain – polski lider rynku MPS (Managed Print Services).
 • X-Code – firma oferująca kompleksowy outsourcing specjalistów z różnych dziedzin IT.
 • iFormation – spółka skoncentrowana na obsłudze dużych projektów IT na terenie państw Unii Europejskiej.
 • LG Nexera AG – wiedeńska spółka związana z grupą Euvic, działająca w obszarze mobile.
 • IT-DEV – zespół specjalistów doświadczonych we wdrażaniu intranetu i systemów przesyłu dokumentów.
 • Netland – doradcy informatyczni i nie tylko; firma oferuje między innymi produkty do digitalizacji i tworzenia cyfrowych archiwów.
 • SOFTIQ – firma działająca w obszarze zaawansowanych usług IT, która zajmuje się między innymi integracją systemów z wykorzystaniem ESB.
 • Bonair – podmiot wyspecjalizowany w kompleksowym wsparciu dla klientów zainteresowanych produktami CRM/ERP/BI firmy Microsoft.
 • HYCOM – spółka, która skupia specjalistów w dziedzinie omnichannel commerce.
 • Omnis – przedsiębiorstwo udzielające wsparcia między innymi we wdrażaniu środowiska Oracle.
 • Codlake – spółka kompleksowo pomagająca klientom – od developmentu, po projektowanie UX/UI.
 • Omnitec – firma, która w swojej ofercie ma między innymi cloud computing.
 • Leocode – przedsiębiorstwo skupiające utalentowanych programistów.
 • Spółki pod marką EUVIC – Energia, IT Works, Solutions, Services, USA, SE, DE, NL, UK, AT.

Jak widać, zasięg działania pod szyldem grupy Euvic jest spektakularny. Otrzymując pracę w gliwickiej spółce, stoisz przed unikatową szansą realizacji projektów we współpracy z wieloma doświadczonymi i nowatorskimi przedsiębiorstwami. Warto podkreślić, że początki Euvic sięgają 2004 roku, gdy powstała firma LGBS Polska Sp. z o.o.

Szukasz pracy?

Doradca Klienta w Credit Agricole Bank Polska

Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Warszawa
Dodana
Dodana
Polecana

Senior React Developer

TIMEBOOK

 • Śląskie
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Doradca Klienta

Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Wałbrzych
Dodana

Wielobranżowa działalność spółki Euvic

Zespół firmy do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny, oferując technologie dostosowane przede wszystkim do potrzeb i oczekiwań. Jako pracownik firmy Euvic z siedzibą w Gliwicach masz okazję współpracować między innymi z sektorem bankowym, medialnym, produkcyjnym, energetycznym czy handlowym.

Sukcesy grupy Euvic
Liczby, którymi grupa Euvic promuje się na stronie internetowej, robią wrażenie nawet na osobach niezwiązanych ściśle z IT. Chodzi bowiem o ponad 6500 zrealizowanych projektów, 900 aktywnych klientów i 24 lokalizacje.

Oprócz polskich miast spółka Euvic jest obecna w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Przechodząc przez proces rekrutacji, wkraczasz więc do firmy, która stanowi trampolinę do imponującej kariery i sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem zawodowym.

Rekrutacja do pracy w Euvic

Precyzyjne informacje na temat rekrutacji w Euvic sp. z o.o. znajdziesz na stronie https://praca.euvic.pl/. Do składania aplikacji służy w firmie specjalny formularz dla kandydatów do pracy, który jest dostępny pod adresem https://formularz-praca.euvic.pl/. Należy podać w nim:

 • podstawowe dane – imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu,
 • nazwę preferowanego stanowiska i preferowane miejsce pracy (np. Gliwice, Poznań),
 • pliki zawierające CV, list motywacyjny i portfolio.

Jak podaje firma na swojej stronie, w odpowiedzi na maila z aplikacją powinieneś otrzymać wiadomość z potwierdzeniem jej otrzymania.

Ogłoszenia o pracy w Euvic znajdziesz w specjalnej zakładce na stronie firmy. Aktualne oferty są niekiedy także publikowane w popularnych portalach pracy i branżowych. Euvic rekrutuje między innymi programistów, testerów, projektantów, kierowników projektów, analityków, wdrożeniowców, DevOps, liderów technicznych, administratorów czy specjalistów HelpDesk.

Jak dostać pracę w Euvic?
Kluczowe są oczywiście umiejętności i kompetencje. Pracodawca na swojej stronie informuje, że o na pozytywną decyzję o zatrudnieniu wpływają zawsze trzy elementy:
 • pozytywny wynik rozmowy technicznej,
 • akceptacja kandydatury przez Kierownika Projektu, który nadzoruje dany zespół,
 • porozumienie w zakresie warunków współpracy firmy z kandydatem (rodzaju umowy, wysokości wynagrodzenia itp).

Proces rekrutacji w Euvic przebiega standardowo – po wstępnej selekcji aplikacji z wybranymi osobami rekruterzy kontaktują się telefonicznie. Następnie kandydat sprawdzany jest pod kątem umiejętności (podczas rozmowy, na spotkaniu w biurze firmy bądź poprzez zadania testowe) – na podstawie tych kilku etapów weryfikacji wyłaniana jest osoba, która otrzymuje ofertę zatrudnienia.

Firma informuje także, że decyzja o zatrudnieniu danej osoby zostaje podjęta w czasie od 2 h do 2 tygodni w zależności od kandydatur i specyfiki stanowiska. Na Euvic.pl podane są dodatkowo bezpośrednie dane, na które można się kontaktować w sprawach rekrutacji: 

tel. +48 32 279 49 42
e-mail: praca@euvic.pl

Infografika - benefity pracownicze w Euvic

Źródło: Euvic.pl

Euvic praca i kariera

Grupa Euvic chwali sobie indywidualne podejście do ścieżek kariery pracowników. Firma oferuje możliwość rozwoju w strukturach zrzeszonych spółek, możliwość zatrudnienia zarówno na podstawie umowy o pracę, jak B2B, dopasowanie projektów do preferencji takich jak praca grupowa lub indywidualna, zdalnie lub stacjonarnie w jednym oddziałów spółki. Dużym plusem zatrudnienia w Euvic są także elastyczne godziny pracy ustalane z pracownikami zależnie od ich potrzeb i chęci.

Warunki pracy Euvic infografika 1

Warunki pracy Euvic infografika 2

Źródło: Euvic.pl

Ogromna liczba klientów to także spory wybór branż, których dotyczą realizowane projekty. Swoje miejsce mogą tu więc znaleźć programiści doświadczeni przy pracy z klientami branży medycznej, spożywczej, ubezpieczeniowej i innych.

Każdy nowy pracownik Euvic może liczyć na szkolenie onboardingowe, otrzymuje też swoistą "instrukcję obsługi", które pozwolą mu w pierwszym dniu pracy wdrożyć się w obowiązki oraz zapoznać się z trybem współpracy, narzędziami i programami niezbędnymi do realizacji zadań. Możesz więc być pewien, że po przyjęciu do pracy zostaniesz odpowiednio przygotowany i zaznajomiony z najważniejszymi informacjami. 

Opinie o pracodawcy Euvic

Wyczerpujące i pozytywne informacje o pracy oraz karierze w Euvic dostępne na stronie samej firmy wydają się potwierdzać wśród głosów osób zatrudnionych lub byłych pracowników grupy. Internauci komentujący swoje doświadczenia z pracodawcą Euvic podkreślają przede wszystkim plusy, takie jak możliwości rozwoju i nauki, pozytywna atmosfera w pracy oraz atrakcyjne benefity pozapłacowe.

Wiele pozytywnych opinii płynie szczególnie od młodych pracowników, którym firma dała szansę zatrudnienia, rozwoju i realizacji w zawodzie, mimo niewielkiego doświadczenia. Z taką szansą wiąże się jednak mniej atrakcyjne wynagrodzenie, co niektórzy określają jako jedyny minus firmy.

Screen <a href=opinia pracownika o Euvic" src="https://www.aplikuj.pl/userfiles/_CMS_/porady/euvicopinia.png" style="width: 790px; height: 454px;" />

Opinia o pracy w Euvic z portalu Absolvent.pl.

Staże i praktyki w Euvic

Grupa Euvic oferuje nie tylko zatrudnienie na stałe doświadczonym i w pełni wykwalifikowanym pracownikom. Daje również możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń studentom i świeżo upieczonym absolwentom. Rokrocznie na wiosnę organizowany jest program praktyk i stażów w Euvic, na których podczas warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych studenci zdobywają cenne doświadczenia, praktyczną wiedzę, a niekiedy również możliwość nawiązania współpracy na przyszłość. 

To wielka szansa dla młodych osób stawiających swoje pierwsze kroki na drodze do kariery IT. W Euvic studenci otrzymują wsparcie merytoryczne, a przez cały okres praktyk doświadczony opiekun weryfikuje ich postępy i dba o odpowiedni podział zadań.

Kontakt z Euvic sp z o.o. i dodatkowe informacje

Podstawowe informacje z siedziby firmy możesz uzyskać, pisząc wiadomość e-mail na adres info@euvic.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 32 279 49 42.

Główna siedziba firmy
ul. Przewozowa 32
44-100 Gliwice
Województwo śląskie

Informacje gospodarcze na temat Euvic sp. z o.o.

 • Pełna nazwa: Euvic sp. z o.o.
 • Adres siedziby głównej: ul. Przewozowa 32, 44-100 Gliwice
 • NIP: 9691411637
 • REGON: 240087133
 • KRS: 0000233192
 • Zarejestrowany w: Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
 • Kapitał zakładowy: PLN 178 400
Podziel się

1 komentarz

Gromda

Gromda

Najlepsi w branży z pewnością znajdą tutaj konkretną pracę. Taka firma jest jak widać niendla wszystkich ale przecież to normalne.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka