Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Doświadczony pracodawca z branży spedycyjnej - praca Verocargo Gliwice

21 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

5 komentarzy
Doświadczony pracodawca z branży spedycyjnej - praca Verocargo Gliwice
Firma Verocargo z Gliwic jest jednym z lokalnych liderów rynku spedycyjnego. Przedsiębiorstwo, które rozwija się już od 2004 roku, ma do zaoferowania nie tylko atrakcyjne usługi, ale również interesujące miejsca pracy dla specjalistów.

Polska jest filarem europejskiego transportu, do czego walnie przyczyniają się właśnie takie firmy jak Verocargo. Główna siedziba spółki jest zlokalizowana w Gliwicach, ale przedsiębiorstwo ma swoje oddziały także w Cieszynie i we Wrocławiu. Na renomę i wyniki przedsiębiorstwa każdego dnia pracują też doświadczeni kierowcy, którzy przewożą towary klientów nie tylko po polskich, ale również zagranicznych, europejskich drogach.

Logotyp Verocargo

Dzięki wieloletniemu rozwojowi firma nabyła niezbędne doświadczenie, które pozwala jej optymalnie dopasowywać się do potrzeb i oczekiwań partnerów. Verocargo może aktualnie pochwalić się ponad 200 aktywnymi klientami i zespołem ponad 40 wykwalifikowanych pracowników. 

Myślisz o tym, żeby skorzystać z rekrutacji i spróbować swoich sił u stabilnego, nowoczesnego pracodawcy w branży transportowo-spedycyjnej? Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat cenionej gliwickiej spółki.

Zakres działalności Verocargo

Jako pracownik Verocargo masz okazję aktywnie uczestniczyć w transporcie towarów obejmującym trasy z i do takich państw jak Włochy, Francja, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Turcja czy kraje bałkańskie. Sprawdź, jakie konkretnie usługi świadczy firma z siedzibą w Gliwicach i porównaj je ze swoimi kwalifikacjami zawodowymi. Które zajęcie najbardziej pasuje do Twoich oczekiwań i możliwości?

 • Transport drogowy – podstawowa gałąź działalności Verocargo. Ciężarówki z adresem WWW firmy na plandekach przemierzają trasy w Polsce i Europie, aby bezpiecznie, możliwie szybko i optymalnie pod względem kosztów dostarczyć towar pod wskazany adres. Przedsiębiorstwo doradza i wycenia usługę, żeby każdy klient mógł ocenić, jaki rodzaj transportu drogowego wybrać.
 • Transport intermodalny – Verocargo specjalizuje się też w przewozach, które wykraczają poza drogowy standard. Wiele procesów transportowych da się usprawnić, stosując więcej niż jeden środek transportu. Warto wykorzystywać połączenia lotnicze, morskie, rzeczne czy kolejowe, aby obniżać koszty i ułatwiać transport z punktu A do punktu B. Usługi intermodalne wymagają od pracowników firm spedycyjnych szczególnego profesjonalizmu i doświadczenia.
Na zdjęciu port promowy
 • Transport ponadgabarytowy – to kolejny rodzaj usług, które stawiają przed pracownikami Verocargo szczególne wyzwania. Niektóre towary – na przykład konstrukcje budowlane, maszyny przemysłowe czy pojazdy wolnobieżne – nie nadają się do przewożenia w ramach standardowego transportu, bo zwyczajnie nie mieszczą się nawet w największym samochodzie ciężarowym. W takiej sytuacji przygotowuje się specjalne połączenia, co generuje dodatkowe trudności, między innymi w związku z wolnym przemieszczaniem się lub blokowaniem dróg.
 • Flota zewnętrzna – przedsiębiorstwo realizuje też usługi jako flota zewnętrzna. Partnerzy biznesowi z Polski lub zagranicy mogą liczyć na pełne zaangażowanie i dobór najbardziej efektywnych rozwiązań do konkretnych potrzeb transportowych.
 • Projekty logistyczne – angażują i wymagają kreatywności. Zespół specjalistów opracowuje na potrzeby klientów trasy, które pozwalają w najbardziej optymalny sposób zrealizować transport. Doradztwo na tym polu stanowi doskonałą okazję dla pracowników, aby mierzyć się z rozmaitymi wyzwaniami i weryfikować swoje know-how.

Zdjęcie z biura Verocargo

Szukasz pracy?

Montaż -> na wakacje, bądź na dłużej!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana
Dodana

(dś) Operator wózka widłowego - darmowy transport!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Sosnowiec
 • 6 200-6 205 zł / mc
Dodana

Pracownicy biura Verocargo. Źródło: verocargo.pl

Rekrutacja do firmy Verocargo

Aktualnych ofert pracy Verocargo szukaj na stronach z ogłoszeniami. Rekrutacja dotyczy między innymi spedytorów czy ich asystentów. Istnieje też możliwość złożenia aplikacji w dowolnym momencie. Wystarczy wejść na stronę https://verocargo.pl/kariera2, kliknąć przycisk „Aplikuj”, a następnie podać imię, nazwisko, adres e-mail i załączyć plik z CV. Ważne, aby życiorys zawierał niezbędną klauzulęmo RODO, która pozwala na użycie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Taka rekrutacja spontaniczna umożliwia kandydatom zgłoszenie się zanim jeszcze pracodawca udostępni informację o wakacie. Wysłanie CV przez formularz jako zgłoszenie do pracy w Verocargo nie gwarantuje oczywiście kontaktu z rekruterem, ale zwiększa szansę na otrzymanie zatrudnienia w tej firmie.

Verocargo oczekuje od potencjalnych pracowników m.in.:

 • sprawnej komunikacji – także w językach obcych,
 • sumiennego, rzetelnego wypełnienia obowiązków,
 • skutecznej pracy pod presją czasu,
 • wielozadaniowości i chęci rozwoju.

W osobnej sekcji na swojej stronie firma Verocargo stale zachęca do zgłoszeń przewoźników, zwłaszcza doświadczonych w odbywaniu tras międzynarodowych. Spółce szczególnie zależy na dłuższej współpracy, a każdy przewoźnik musi spełnić określone warunki, umożliwiające rzetelne wykonywanie usług.

Praca w Verocargo i możliwości rozwoju

Nie da się ukryć, że Verocargo jest firmą, w której można doskonale zrozumieć, jak pracuje się w branży logistycznej, spedycyjnej i transportowej. Doświadczenie i kwalifikacje zawodowe odgrywają naturalnie istotną rolę, jednak w gliwickim przedsiębiorstwie można otrzymać szansę też jako pracownik dopiero rozwijający karierę zawodową. Praca w Verocargo to wartościowy punkt w CV.

Szkolenie w Verocargo

Pracownicy firmy Verocargo podczas szkolenia. Źródło: verocargo.pl

Co więcej, zatrudnieni nie muszą poprzestawać na wykonaniu raz wyuczonych obowiązków. Pracodawca Verocargo stara się umożliwiać im rozwój i organizuje szereg szkoleń podnoszących kwalifikacje. Pracownicy mogą uczestniczyć w szkoleniach wyjazdowych lub odbywających się w siedzibie spółki, a także uczestniczyć w różnych inicjatywach integrujących zespoły w różnych działach.

Jak skontaktować się z Verocargo

Jeśli interesuje Cię praca w tej firmie i chcesz aplikować na aktualne oferty, najlepiej śledzić popularne portale pracy, a także przesłać dokumenty poprzez wyżej wskazany formularz na stronie spółki. Chcąc nawiązać kontakt z firmą Verocargo w innych sprawach niż kadrowe i rekrutacji, napisz wiadomość na skrzynkę e-mail: verocargo@verocargo.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 32 230 20 36.

Główna siedziba firmy:
ul. Kazimierza Wielkiego 4
44-100 Gliwice
Województwo śląskie

Informacje o przedsiębiorstwie Verocargo z KRS

Spółka powstała już 16 lat temu i od tego czasu sukcesywnie się rozwija. Wtedy została zarejestrowana w KRS, następnie przekształcona w spółkę z o.o., a w 2011 roku ponownie przekształcona i zarejestrowana jako spółka komandytowa. Oto pozostałe informacje gospodarcze o Verocargo dostępne publicznie w rejestrze:

Nazwa VEROCARGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców
Miejscowość GLIWICE
Numer KRS 0000399785
NIP  6312642473
REGON 24277125300000
Forma prawna SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Adres UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 4, GLIWICE
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2011-10-25
Podsumowanie:
 • Firma transportowo-spedycyjna Verocargo z Gliwic może pochwalić się ponad 200 aktywnymi klientami i zespołem ponad 40 wykwalifikowanych pracowników.
 • Verocargo oferuje usługi z zakresu transportu drogowego, intermodalnego, ponadgabarytowego, floty zewnętrznej oraz projektów logistycznych.
 • W celu złożenia aplikacji do Verocargo lub uzyskania informacji o aktualnych ofertach pracy, można odwiedzić stronę https://verocargo.pl/kariera2.
 • Praca w Verocargo to cenna pozycja w CV i możliwość rozwoju kariery w branży logistycznej, spedycyjnej i transportowej.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Zulu

Zulu

Jako osoba bezrobotna aktywnie szukam pracy w branży transportowej. Przeczytanie o Verocargo w tym artykule z pewnością mnie zainteresowało - myślę, że warto spróbować swoich sił i złożyć aplikację.
Amanda1

Amanda1

Moja firma współpracuje z Verocargo już od kilku lat i nie mamy powodów do narzekania. Zawsze jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikami z firmy i czujemy, że nasze potrzeby są dla nich ważne.
Zoda

Zoda

Zastanawiałem się już od dłuższego czasu, gdzie warto złożyć swoją aplikację po skończeniu studiów z logistyki. Teraz po przeczytaniu tego artykułu, wiem, że Verocargo na pewno znajduje się wśród moich kandydatów!
Ania

Ania

Jestem już ponad rok zatrudniony w Verocargo i nie żałuję, że wybrałem tę firmę. Bardzo cenię sobie możliwość uczestnictwa w transporcie towarów na różnych trasach. Szefowie dbają o pracowników i są otwarci na rozmowy.
zygzak

zygzak

Ciekawe jak wygląda rotacja pracowników w tej firmie. Szkoda, że niema tutaj więcej opinii od osób mających tutaj styczność.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.