Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Polomarket - sieć supermarketów zbudowana na polskim kapitale

14 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 17 głosów

17 głosów

6 komentarzy
Praca Polomarket - sieć supermarketów zbudowana na polskim kapitale
W naszym kraju obok wielkich sieci hipermarketów o klienta walczą dynamicznie rozwijające się sieci mniejszych sklepów. Jedną z takich marek jest Polomarket, który może się pochwalić całkowicie polskim kapitałem.

Polomarket (stylizowana nazwa POLOmarket) jest polską siecią supermarketów założoną w 1997 roku. Spółka z o.o. powstała z połączenia sił pięciu właścicieli posiadających 27 sklepów. Początkowo niewielkie przedsiębiorstwo szybko zaczęło rozwijać swoją infrastrukturę i dziś może się pochwalić 280 nowoczesnymi sklepami na terenie całej Polski. Firma pozytywnie patrzy w przyszłość i ciągle rozwija swoją sieć supermarketów. To sprawia, że stała się atrakcyjnym pracodawcą, któremu warto się nieco bliżej przyjrzeć.

Działalność firmy Polomarket

Polomarket przez ponad 20 lat bardzo prężnie się rozwijał, choć rozrost sieci supermarketów został mocno spowolniony w 2014 roku. Wtedy też spółka Market-Detal odłączyła się od grupy Polomarket i przekształciła 170 sklepów sieci w sklepy MILA. To znacząco obniżyło sieć dotychczasowego partnera, ale nie przeszkodziło marce Polomarket w dalszym podbijaniu rynku.

Video

Dziś Polomarket posiada 270 sklepów w całej Polsce. Przedsiębiorstwo szczyci się codziennymi dostawami świeżych produktów pochodzących głównie od polskich rolników i wytwórców. W marketach marki można nabyć świeże, niepaczkowane mięso oraz pieczywo wypiekane na miejscu. Polomarket stawia sobie za misję tworzenie sklepów pozwalających na zakup wszystkich produktów potrzebnych do funkcjonowania gospodarstwa domowego.

Polska sieć współpracuje z renomowanymi producentami produktów spożywczych oraz innych środków potrzebnych do utrzymania gospodarstwa domowego. W efekcie powstało wiele marek dedykowanych sklepom sieci Polomarket. W ten sposób przedsiębiorstwo handlowe stara się dostarczyć stosunkowo niedrogie produkty o wysokiej jakości.

Oprócz standardowych usług Polomarket pozwala również na skorzystanie z usługi caschback, czyli pobranie gotówki podczas zakupów w sklepie. Moje Rachunki to zaś usługa pozwalająca na opłacenie przy kasie sklepu rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizję, raty czy ubezpieczenie. Oprócz tego w sieci funkcjonuje także program lojalnościowy. Tak zwana Polokarta pozwala na uzyskanie rabatów na wiele produktów.

Szukasz pracy?

Pracownik biurowy - Specjalista ds. Administracji w branży nieruchomości

Trzaskoma Development

 • Szczecin
 • 8 000-12 000 zł / mc
Dodana

Inżynier Produktu

Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o.

 • Lublin
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV

Operator /-ka pobierania próbek

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Niepołomice
Dodana

Sortowanie paczek - Wałbrzych **OD ZARAZ!**

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Wałbrzych
 • 28-30 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

Polomarket stara się być także firmą odpowiedzialną społecznie. Sieć regularnie bierze udział w akcjach charytatywnych i wspiera kilkanaście domów dziecka oraz ośrodków pomocy. Między innymi przez cały rok zaopatruje te placówki w odzież, zabawki, książki, pomoce naukowe oraz żywność. W 1997 roku tuż po powstaniu, podczas wielkiej powodzi firma oferowała wsparcie osobom poszkodowanym w kataklizmie.

Video

Sukcesy branżowe firmy Polomarket

Wizerunek firmy budują nie tylko sukcesy na rynku, ale także wyróżnienia i nagrody przyznawane w prestiżowych plebiscytach. Polomarket rozwija się prężnie i staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką w wielu regionach kraju. W swojej stosunkowo niedługiej historii firma zdobyła wiele cennych nagród potwierdzających jej dobrą formę.

Wybrane nagrody i wyróżnienia dla Polomarketu:

Godło "Teraz Polska" - polska sieć supermarketów otrzymała w XXX edycji konkursu godło "Teraz Polska" w kategorii Usługi.

"Dobry Pracodawca 2020" - przedsiębiorstwo zostało docenione przez kapitułę Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności za budowanie dobrych relacji z pracownikami.

"Mobile Trends Awards 2020" - aplikacja POLOmarket po niespełna pół roku od debiutu zakwalifikowała się do szóstki najlepszych aplikacji commerce/m-commerce w prestiżowym konkursie.

"Orzeł Wprost" - wyróżnienie dla Polomarket przyznawane firmom wnoszącym szczególny wkład w rozwój regionalnej i krajowej gospodarki.

"Brylanty Polskiej Gospodarki 2017" - sieć Polomarket została wyróżniona w X edycji prestiżowego konkursu.

"Hermes" - nagroda dla sieci Polomarket za całokształt działalności przyznana przez miesięcznik branżowy "Poradnik Handlowca".

"Diament Forbesa" - magazyn "Forbes" dwukrotnie umieścił firmę Polomarket w swoim rankingu największych firm w województwie kujawsko-pomorskim.

Polomarket zebrał wiele nagród, co pokazuje, że firma obrała dobrą drogę rozwoju. Dzięki temu marka rośnie w siłę, a sieć handlowa staje się nie tylko atrakcyjna dla klientów, ale także dla potencjalnych pracowników.

Praca w firmie Polomarket

Polomarket dzięki rozbudowanej sieci sklepów stał się jednym z większych pracodawców w Polsce. Obecnie firma zatrudnia ponad 5 800 osób na terenie całego kraju. Większość pracowników stanowią sprzedawcy pracujący w poszczególnych sklepach.

Firma zapewnia, że traktuje pracowników jako cenny kapitał, w który należy inwestować. Na pracowników mają czekać odpowiednie systemy szkoleń oraz inne formy doskonalenia zawodowego. Przedsiębiorstwo prowadzi również program "POLOmarket - Wspólnie dbamy o zdrowie" mający na celu objęcie wszystkich pracowników prywatną opieką zdrowotną finansowaną przez pracodawcę.

Osoby zainteresowane pracą w sieci Polomarket mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie internetowej: https://www.polomarket.pl/pl/kariera.html. Firma zatrudnia pracowników w trzech obszarach: Centrala, Centrala - Logistyka oraz Sklepy. Największą grupę zatrudnionych stanowią oczywiście sprzedawcy w sklepach. To oni odpowiadają bezpośrednio za obsługę klientów i budowanie wizerunku sieci. Także w tym obszarze najczęściej pojawiają się ogłoszenia o pracę.

Video

Opinie o firmie Polomarket

Wiele osób przed aplikowaniem do pracy stara się dowiedzieć jak najwięcej o ewentualnym pracodawcy. Nie zawsze można porozmawiać z pracownikami danej firmy, więc najczęściej kandydaci do pracy posiłkują się opiniami publikowanymi w internecie.

Wpisy byłych i aktualnych pracowników w sieci zawsze należy traktować z pewną dozą rezerwy, ale zazwyczaj da się z nich wyciągnąć pewne wnioski. Przeglądając opinie na temat Polomarketu, można znaleźć zróżnicowane wpisy. Zasadniczo praca w sklepie ma swoje plusy i minusy. Wygląda też na to, że w sieci Polomarket wynagrodzenia nie należą do najwyższych. Atmosfera zdaje się być dobra, choć tu także wiele zależy od konkretnego sklepu oraz kierowników regionalnych.

Wiele osób podkreśla, że praca w Polomarket jest przede wszystkim dobra jako zajęcie sezonowe i ewentualny przystanek w budowie kariery. Oczywiście najlepiej sprawdzić na własnej skórze, czy dana praca jest dla nas odpowiednia.

Źródło: www.indeed.com

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt do firmy Polomarket

Kandydaci do pracy w Polomarket mogą się kontaktować z firmą i aplikować za pośrednictwem ofert pracy publikowanych pod wspomnianym wyżej adresem. W przypadku innych spraw można skorzystać z ogólnodostępnych danych kontaktowych:

POLOmarket Sp. z o.o.

Giebnia 20

88-170 Pakość

tel. +48 52 35 99 000

faks +48 52 35 99 999

poczta@polomarket.pl

Szczegóły na temat działalności sieci Polomarket oraz oferowanych przez nią produktów można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa pod adresem: www.polomarket.pl. Warto także odwiedzić oficjalne kanały sieci supermarketów w social mediach. W ten sposób można się dowiedzieć więcej o Polomarket.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/polomarket

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCPjdfv2QWuG63zPnbj3DpXg

 

 

https://www.linkedin.com/company/polomarket/

 

 

Polomarket jest w pełni polską siecią supermarketów, co stanowi jeden z magnesów na klientów. Firma dynamicznie się rozwija, dając zatrudnienie tysiącom osób i wiele wskazuje, że ma silnie ugruntowaną pozycję. Patrząc na opinie pracowników, praca w Polomarket może być dobrym pomysłem w charakterze pracy sezonowej bądź dłuższego zatrudnienia w rejonach, w których ciężko o pracę.

Podsumowanie:
  • Polomarket to polska sieć supermarketów, która dynamicznie rozwija się na rynku od ponad 20 lat, posiadając obecnie 270 sklepów w całym kraju.
  • Firma oferuje codzienne dostawy świeżych produktów pochodzących głównie od polskich rolników i wytwórców oraz stawia sobie za misję zapewnienie klientom wszystkich produktów potrzebnych do funkcjonowania gospodarstwa domowego.
  • Polomarket stara się być firmą odpowiedzialną społecznie, wspierając akcje charytatywne i biorąc udział w programie lojalnościowym, który pozwala na uzyskanie rabatów.
  • Firma zdobyła wiele cennych nagród, m.in. Godło Teraz Polska, Dobry Pracodawca 2020 czy Brylanty Polskiej Gospodarki 2017.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

nos

nos

Bardzo podoba mi się podejście Polomarktu do pracowników i dbanie o ich rozwój. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę w tej firmie i rozwijać swoje umiejętności.
Apka

Apka

Widzę wiele korzyści dla firmy związanych z współpracą z Polomarketem. Firma dba o jakość produktów, co przyciąga klientów, a także oferuje wiele atrakcyjnych usług i programów lojalnościowych.
Łukasz

Łukasz

Oferty pracy w Polomarkcie wydają się bardzo interesujące. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiednie stanowisko dla siebie i zdobyć dobre doświadczenie.
Petra

Petra

Cieszę się, że Polomarket zatrudnia tak wielu pracowników i oferuje wiele miejsc pracy. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę w tej firmie.
Adrian

Adrian

Jako pracownik Polomarktu, jestem dumny z tego, że pracuję w tak dobrej firmie. Firma dba o pracowników i oferuje wiele szkoleń i rozwoju zawodowego. Polecam!
Pitek

Pitek

Ciekawe jak wygląda porównanie pracy w tej sicie do tych zagranicznych typu lidl, aldi, kaufland i całą reszta?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.