!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca PSH Lewiatan - jedna z czołowych polskich sieci handlowych

10 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

1 komentarz

Praca PSH Lewiatan - jedna z czołowych polskich sieci handlowych
Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku jako odpowiedź na rosnące w siłę zagraniczne sieci handlowe otwierające swoje sklepy w Polsce. Grupa dziesięciu hurtowników zdecydowała się na utworzenie konsorcjum zakupowego mającego bronić interesy polskich przedsiębiorców. Kolejne decyzje doprowadziły do utworzenia sieci handlowej, która dziś jest jedną z największych w Polsce.

Pod szyldem Lewiatan funkcjonuje w Polsce ponad 3200 sklepów dających zatrudnienie przeszło 25 000 osób. Te liczby robią wrażenie i stawiają sieć Lewiatan w gronie największych pracodawców nad Wisłą. Firma jest też przykładem, jak porozumienie hurtowników i odpowiednie decyzje biznesowe mogą zaowocować utworzeniem rynkowej potęgi.

Historia Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan ma swoje początki w 1994 roku, gdy dziesięciu hurtowników w obawie przed zagranicznymi sieciami postanowiło utworzyć organizację zrzeszającą kupców. Nieformalna grupa w 1995 roku została zalegalizowana przez utworzenie spółki akcyjnej pod nazwą Związek Kupców i Producentów Lewiatan '94 S.A.

W 1996 roku zdecydowano o utworzeniu sieci sklepów franchisingowych oraz utworzono oficjalne struktury łączące detal i hurt. Podmioty tworzące spółkę zaczęły kreować wspólną politykę oraz regionalne struktury operatorskie. W efekcie powstały jednolite standardy, co dało fundament pod budowę silnej sieci handlowej.

Kolejnym przełomem w funkcjonowaniu sieci Lewiatan było uruchomienie sprzedaży towarów własnej marki. Między innymi linie własnych produktów obejmowały artykuły spożywcze oraz chemiczne. Rok 2011 przyniósł przejęcie Lewiatan Holding S.A. przez grupę Eurocash. W tym roku zdecydowano także o przeprowadzeniu szeroko zakrojonej akcji rebrandingowej mającej odmienić i unowocześnić wizerunek sieci Lewiatan.

Video

Działalność Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan

PSH Lewiatan powstało w obawie przed zagranicznymi sieciami handlowymi zagrażającymi polskim przedsiębiorcom. Do dziś głównym celem spółki jest tworzenie rozbudowanej sieci franczyzowej i zrzeszanie polskich handlowców pod jedną silną marką.

Franczyzobiorcy mają możliwość korzystania ze struktur rozbudowanej organizacji handlowej oraz z produktów markowych przygotowywanych dla Lewiatana. Sama sieć również korzysta z know-how franczyzobiorców, dzięki czemu jest w stanie udoskonalać zasady swojego funkcjonowania i opracowywać odpowiednie procedury.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan w liczbach:

  • ponad 3 200 - liczba sklepów franczyzowych w sieci
  • ponad 25 000 - liczba łącznie zatrudnionych osób w PSH Lewiatan
  • ok. 500 - ilość markowych produktów sieci Lewiatan
  • 13,6 mld zł - obrót sieci w 2019 roku

Lewiatan z roku na rok rośnie w coraz większą siłę na polskim rynku. Sieć w 2019 roku osiągnęła obrót 13,6 mld zł, podczas gdy w 2015 roku obrót wynosił 9,3 mld zł. Jak widać, firma prężnie się rozwija, a do sieci dołączają kolejni przedsiębiorcy ze swoimi sklepami.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan szczyci się także działalnością charytatywną. Przedsiębiorstwo wspiera działalność Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, a także uczestniczy w zbiórkach żywności organizowanych przez Caritas Polska i inne organizacje charytatywne. Firma stara się także wspierać lokalne społeczności w rozwiązywaniu ich problemów.

Sukcesy branżowe PSH Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana w prestiżowych plebiscytach. Między innymi sieć Lewiatan znalazła się na 17 miejscu w ostatnim rankingu "Lista 500 Rzeczpospolitej" oraz na 7 miejscu zestawienia największych polskich pracodawców. PSH Lewiatan uplasował się również na 11 miejscu "Listy 200 Największych Polskich Firm" magazynu Wprost.

PSH Lewiatan gromadził na swoim koncie także takie wyróżnienia, jak:

  • Superbrands 2019
  • Super Marka 2017
  • Laur Konsumenta Top Marka 2016
  • Dobry Pracodawca 2016
  • Konsumencki Lider Jakości 2015

Sieć Lewiatan nie tylko zgarniała wiele nagród, ale także z roku na rok stawała się coraz bardziej rozpoznawalna wśród Polaków. Ciągle rosnąca ilość sklepów zwiększała zasięg sieci i pozwoliła na skuteczną walkę z zagranicznymi sieciami.

Praca w PSH Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan posiada bardzo rozbudowaną sieć sklepów franczyzowych i to w nich jest zatrudniona większość z ponad 25 000 pracowników. Osoby zainteresowane pracą w Lewiatanie mogą liczyć głównie na funkcje kasjerów-sprzedawców w sklepach sieci. Jednak to nie jedyne możliwości zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie.

PSH Lewiatan składa się z 16 spółek zarządzających siecią i tworzących struktury organizacyjne sieci. Potencjalni pracownicy mogą się starać o pracę w biurach Lewiatana bądź na magazynach wchodzących w skład logistyki firmy.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w PSH Lewiatan mogą szukać aktualnych ofert pracy na stronie internetowej: https://lewiatan.pl/kariera. Sieć ogłasza się także na portalach internetowych, takich jak np. Aplikuj.pl. Mamy do czynienia ze sklepami franczyzowymi i często ich właściciele poszukują pracowników za pomocą lokalnych mediów.

Video

Opinie o PSH Lewiatan

Bardzo często kandydaci do pracy przed aplikowaniem starają się poznać warunki pracy i atmosferę w danym zakładzie. W takiej sytuacji dobrze jest porozmawiać z pracownikami firmy, ale nie jest to zawsze możliwe. Znacznie łatwiej przejrzeć opinie pracowników publikowane w sieci na portalach zbierających informacje o pracodawcach.

Warto mieć na uwadze, że wpisy na stronach z opiniami często są niczym innym, jak wylewaniem żali. Trzeba więc brać je z pewnym dystansem, ale często można z wypowiedzi byłych i obecnych pracowników wyciągnąć pewne wnioski.

Na temat Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan również można znaleźć wpisy w internecie. Zasadniczo niemal każdy dotyczy innego sklepu, więc w kwestii atmosfery pracy wszystko zależy od placówki, w jakiej podejmie się zatrudnienie. Same warunki zatrudnienia są przeciętne i typowe dla pracy w sklepie. Dodatkowe benefity są rzadkością, wynagrodzenia nie zachwycają, ale większość wypowiedzi potwierdza, że jak na pracę w sklepie jest po prostu zwyczajnie, ani źle, ani bardzo dobrze. Praca w Lewiatanie jest stabilna, co dla wielu osób jest kluczowe.

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt do firmy Lewiatan Holding S.A.

Interesanci mogą się kontaktować z firmą Lewiatan Holding S.A. za pomocą kilku ścieżek. Osoby chcące podjąć zatrudnienie w PSH Lewiatan mogą się posiłkować danymi udostępnianymi w ogłoszeniach o pracę. Pozostałe osoby mają możliwość skontaktowania się z centralą spółki Lewiatan Holding S.A. bądź ze spółkami regionalnymi.

Dane kontaktowe Lewiatan Holding S.A.:

ul. Kilińskiego 10

87-800 Włocławek

telefon: +48 54 412 78 21

e-mail: sekretariat@lewiatan.pl

reklamacje: reklamacje@lewiatan.pl

Na stronie internetowej www.lewiatan.pl można znaleźć formularz kontaktowy oraz dane kontaktowe wszystkich spółek zrzeszonych w sieci Lewiatan. Warto również odwiedzić oficjalne kanały sieci Lewiatan w social mediach. W ten sposób można się bliżej zapoznać z produktami dostępnymi w sklepach Lewiatan oraz z działalnością sieci. Firma prowadzi również kanał poświęcony gotowaniu, w którym można znaleźć ciekawe przepisy oparte o produkty dostępne w sieciowych sklepach.

Facebook ikona
YouTube ikona

 

https://www.facebook.com/psh.lewiatan/

 

 

https://www.youtube.com/c/LewiatanPSH/featured

 

 

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest bardzo prężnie rozwijającą się firmą skupiającą w swoich szeregach coraz liczniejszą grupę sklepów. W ten sposób kreuje się obraz solidnego pracodawcy, któremu warto dać szansę. Na pracowników nie czekają astronomiczne zarobki, ale mogą liczyć na stabilne zatrudnienie.

Podziel się

1 komentarz

eryk

eryk

Ja mam negatywne doświadczenia jako odbiorca tej firmy w skali klienta. Ceny wysokie, produkty lewiatan słabej jakości. Może praca tu jest lepsza niż u konkurencji?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.