Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Maxcom w Tychach - znany producent i dystrybutor telefonów oraz urządzeń elektronicznych

6 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 4 głosy

4 głosy

5 komentarzy
Praca Maxcom w Tychach - znany producent i dystrybutor telefonów oraz urządzeń elektronicznych
Nie każdy wie, że popularne telefony komórkowe projektowane specjalnie z myślą o seniorach – Maxcom – są produkowane przez polską firmę, której siedziba znajduje się w Tychach. Jeżeli szukasz zatrudnienia w nowoczesnym, rozwijającym się przedsiębiorstwie z branży telekomunikacyjnej i technologicznej, sprawdź informacje na temat rekrutacji i kontynuowania kariery w tym miejscu.

Maxcom jest jednym z branżowych liderów na rynku europejskim i od lat specjalizuje się między innymi w produkowaniu telefonów dla seniorów oraz telefonów „do zadań specjalnych” typu strong. Stopniowo oferta rozszerza się o kolejne technologie, jak smartbandy czy hulajnogi elektryczne.

Ponadto Maxcom jest polskim dystrybutorem smartfonów Meizu i produktów IoT z katalogu Lenovo. Obserwując dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i śledząc kolejne jego etapy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, można dojść do wniosku, że pod wieloma względami to jeden z ciekawszych, dużych pracodawców w Tychach i okolicach.

Historia firmy Maxcom

W 2001 roku na rynku pojawiły się pierwsze telefony stacjonarne Maxcom. W tamtych latach, pomimo rozwoju telefonii komórkowej, dużą popularnością cieszyły się bezprzewodowe modele stacjonarne. Odpowiadając na zapotrzebowanie szczególnej grupy użytkowników, w 2006 roku firma zaczęła produkować specjalne telefony dla seniorów. Już wcześniej zajmowała się między innymi radiotelefonami czy telefonami internetowymi.

Bardzo ważny był 2008 rok, w którym Maxcom zaprezentował swój pierwszy telefon komórkowy dla seniorów – z dużymi klawiszami i powiększonym tekstem na ekranie. Od 2010 ten flagowy produkt marki zaczął być projektowany w linii Classic. Rok później wprowadzono praktyczne udogodnienie w postaci opaski SOS. 

Telefony Maxcom

W 2012 roku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stała się spółką akcyjną, a telefony zaczęły pojawiać się na zagranicznych rynkach – słowackim i fińskim. Rok później produkty sygnowane marką Maxcom znalazły się w ofercie operatorów Orange i Plus.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Kolejne lata to już dynamiczny rozwój asortymentu, dystrybucji i samej spółki. Warte odnotowania są lata 2014 (pierwszy smartfon typu strong), 2016 (współpraca z T-Mobile) czy 2017 (debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie).

Działalność i mocne strony Maxcom

Dużym atutem przedsiębiorstwa jest transparentność. Dzięki udostępnianym publicznie informacjom wiadomo, że produkty Maxcom są projektowane i tworzone przez dział R&D, a ich produkcja jest zlecana specjalistycznym firmom w Chinach. Transport towaru odbywa się głównie drogą morską. Oprócz tego Maxcom dystrybuuje niektóre produkty marek Meizu, Lenovo, Motorola, Celly, NextBase czy Nilox. Od 2018 roku firma jest wspólnikiem Grupy Comtel, co pozwala jeszcze skuteczniej oferować produkty na polskim i zagranicznym rynku.

Mapa punktów serwisu Maxcom w Polsce

Mapa: punkty w sieci autoryzowanych serwisów Maxcom w Polsce. Źródło: Maxcom.pl

Firma Maxcom ma również kilkanaście punktów serwisowania w całym kraju, do których zgłaszają się klienci w razie problemów z produktami. Zarówno sieć serwisowa, jak i dystrybucja oraz sprzedaż na szeroką skalę generują wiele miejsc w pracy nie tylko na terenie Polski.

Działalność firmy Maxcom

Zastanawiasz się, z jakimi wyzwaniami mierzą się pracownicy Maxcom? Aktualnie firma z Tychów odpowiada za wprowadzanie na rynek:

 • telefonów dla seniorów, klasycznych, wzmacnianych,
 • smartfonów typu strong,
 • telefonów biurkowych i stacjonarnych,
 • krótkofalówek,
 • akcesoriów sportowych, m.in. hulajnóg elektrycznych, ciśnieniomierzy,
 • głośników Bluetooth,
 • akcesoriów GSM, m.in. baterii, powerbanków, przewodów USB, ładowarek, zestawów słuchawkowych, uchwytów, etui, kijków do selfie, folii ochronnych,
 • wideorejestratorów jazdy,
 • oświetlenia LED,
 • zegarków i opasek sportowych – smartwatch/smartband,
 • robotów sprzątających.

Wszystkie produkty są objęte niezbędnymi certyfikatami zgodności. Od początku XXI wieku firma była wielokrotnie nagradzana, między innymi „Gazelą Biznesu” czy „Diamentami Forbesa”.

Praca w Maxcom

O tym, że Maxcom rekrutuje na konkretne stanowisko, możesz się dowiedzieć z portali ogłoszeniowych i ze specjalnej zakładki na stronie internetowej firmy. Tam znajdują się wytyczne, na jaki adres wysłać CV. Na przykład kandydat na stanowisko specjalisty ds. marketingu powinien skontaktować się przez adres marketing@maxcom.pl.

Wymagania od kandydatów do pracy w Maxcom
Podczas rekrutacji na specjalistyczne stanowiska bierze się pod uwagę m.in.:
 • wykształcenie kierunkowe,
 • kompetencje miękkie,
 • doświadczenie w zawodzie,
 • znajomość języków obcych i branżowych pojęć.

Wiele oczywiście zależy jednak od stanowiska, działu i charakteru pracy w danym zespole.

Przedsiębiorstwo reklamuje się wśród kandydatów między innymi dobrą atmosferą pracy, wysokojakościowymi narzędziami pracy, a także elastycznymi, atrakcyjnymi warunkami umowy. Wśród benefitów w Maxcom wymieniane są wyjazdy integracyjne.

Szukając więc pracy związanej z nowymi technologiami i rynkiem telekomunikacyjnym na terenie Śląska, warto pamiętać, że właśnie w Tychach ma swoją siedzibę dobrze znana firma Maxcom. Jeśli interesuje Cię praca pełna wyzwań i możliwość zdobycia doświadczenia również na skalę międzynarodową, warto aplikować.

Jeśli chodzi o opinie Maxcom jako pracodawcy, trudno doszukać się w sieci negatywnych ocen. Obecni i byli zatrudnieni nie wskazują żadnych poważnych problemów związanych z pracodawcą, według nich pracownicy otrzymują niezbędny sprzęt służbowy oraz godne warunki zatrudnienia. W sieci stosunkowo nieczęsto pojawiają się też nowe ogłoszenia o pracy w firmie Maxcom, co również świadczyć może o niskiej rotacji pracowników i stałej współpracy wielu z nich. 

Jak skontaktować się z Maxcom Spółka Akcyjna

W celach udziału w aktualnych rekrutacjach najlepiej kontaktować się z pracodawcą Maxcom poprzez dane kontaktowe wpisane w sekcji ofert pracy na stronie firmy. W innych sprawach natomiast można skorzystać z ogólnych danych kontaktowych: podstawowy numer telefonu do biura spółki to +48 32 327 70 89, a adres email: office@maxcom.pl.

Główna siedziba firmy:
ul. Towarowa 23a
43-100 Tychy

Facebook logo

 

 

 

https://www.facebook.com/MaxcomPL/

 

LinkedIn logotyp

 

 

 

https://www.linkedin.com/company/maxcom_s.a./

Podsumowanie:
 • Firma Maxcom to polski producent telefonów, akcesoriów GSM oraz produktów IoT, która od początku XXI wieku zdobyła wiele nagród, takich jak "Gazela Biznesu" czy "Diamenty Forbesa".
 • Jako jeden z ciekawszych pracodawców w Tychach i okolicach, firma oferuje wiele miejsc pracy zarówno na terenie Polski, jak i zagranicą.
 • Maxcom produkty projektuje i tworzy we własnym dziale R&D, a produkcję zleca specjalistycznym firmom w Chinach. W ofercie znajdują się między innymi telefony dla seniorów, smartfony, akcesoria sportowe, hulajnogi elektryczne oraz roboty sprzątające.
 • Firma jest również polskim dystrybutorem smartfonów Meizu i produktów IoT z katalogu Lenovo. Maxcom ma kilkanaście punktów serwisowych w całym kraju oraz współpracuje z Grupą Comtel, co pozwala na skuteczną ofertę produktów na polskim i zagranicznym rynku.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Rockefeller

Rockefeller

Cieszę się, że istnieje taki pracodawca jak Maxcom, który oferuje wiele różnych stanowisk i szuka nowych pracowników. To daje nadzieję na znalezienie pracy.
Perła

Perła

Podziwiam Maxcom za to, jak szybko potrafi się rozwijać i wprowadzać innowacyjne produkty na rynek. To dobry przykład dla innych przedsiębiorstw.
Hala

Hala

Wydaje mi się, że Maxcom to dobry wybór dla osób poszukujących pracy w branży telekomunikacyjnej. Wiele ofert i dobre warunki zatrudnienia.
Daniela

Daniela

Pracując w Maxcom, czuję się dobrze i doceniany. Firma dba o swoich pracowników i stawia na rozwój zawodowy.
Olga2

Olga2

Teraz tylko jest klaps w produkcji. Tak więc ciężko o pracę jak wiele fim przenosi się do innych krajó jak na przykład Słowacja.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.