Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Wiodący krajowy producenta noży - praca NOMA Tools Sp. z o.o.

27 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

9 komentarzy
Wiodący krajowy producenta noży - praca NOMA Tools Sp. z o.o.
Czy wiesz, że na terenie śląskiej gminy Wyry znajduje się zakład jednego z najnowocześniejszych producentów noży przemysłowych? NOMA Tools to nie tylko wiarygodny partner biznesowy i dostawca, ale również atrakcyjny pracodawca, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu mikołowskiego i okolic.

Od garażu na przedmieściach Mikołowa, do branżowych nagród i międzynarodowej renomy na kilkunastu wymagających rynkach. Drogę przedsiębiorczą, którą przebyła firma NOMA Tools, można uznać za inspirującą. Dostarczane produkty i świadczone usługi potwierdzają, dlaczego w biznesie tak istotną rolę spełnia jakość – zasobów ludzkich i stosowanego sprzętu.

Pracownicy NOMA Tools mają okazję zdobywać cenne doświadczenie, biorąc udział w produkcji noży przemysłowych i specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w branżach drzewnej, papierniczej, tytoniowej, metalowej, a także w przemyśle tworzyw sztucznych i recyklingu. Sprawdź, czym zajmuje się firma i jak postarać się o zatrudnienie w Noma Tools.

NOMA Tools logotyp

Dynamiczny rozwój NOMA Tools

Pierwsze narzędzia tnące, a konkretnie noże poligraficzne sygnowane marką NOMA powstawały w garażu rodzinnego domu, na przedmieściach Mikołowa, od 1985 roku. W 1991 roku postawiono dwie hale produkcyjne w Wyrach, umożliwiając w ten sposób wejście do kilku istotnych branż.

1997 rok zapisał się w dziejach firmy jako ten, w którym powstała nowoczesna hartownia, wybudowano biurowiec i kolejną halę produkcyjną. Tym samym na przełomie wieków doszło do znacznego przyspieszenia rozwoju przedsiębiorstwa. Nowe możliwości technologiczne, produkcyjne i logistyczne przełożyły się na szanse na nowych rynkach i coraz wyższe wymagania klientów z Polski i zagranicy. W kolejnych latach przedsiębiorstwo stopniowo rozwijało swoją działalność, by w roku 2017 podjąć decyzję o skorzystaniu ze wsparcia inwestora z zewnątrz. To umożliwiło jeszcze bardziej prężny rozwój NOMA Tools i poszerzenie dystrybucji na kolejne rynki zagraniczne.

Video

Działalność NOMA Tools Spółka z o.o.

Podstawowy asortyment firmy NOMA Tools stanowią noże maszynowe i pokrewne narzędzia, które są wykonywane z najwyższej jakościowo stali. Do klientów firmy zaliczają się między innymi przedstawiciele przemysłu drzewnego, którzy zamawiają:

 • noże do skrawarek, do forniru, do sklejki, łuszczarskie, do korowarki,
 • wkłady i wykładziny kosza,
 • kosze nożowe do skrawarek,
 • rębaki, imaki, śruby młotkowe, belki nożowe,
 • pierścienie uszczelniające tylne i przednie,
 • płyty ochronne i mocujące,
 • listwy mocujące i nożowe,
 • przeciwnoże.

Odbiorcami produktów NOMA Tools są także firmy z sektora hutniczego, maszynowego i przetwórczego. Katalog produktów dla tych klientów obejmuje:

 • obudowy do mocowania noży,
 • listwy, stemple i matryce do krawędziarek,
 • prowadnice maszyn,
 • noże gilotynowe, do szarpaczy złomu, kształtowe, do prasonożyc,
 • noże do cięcia blach trapezowych i w kręgach, kształtowników, prętów zbrojeniowych.

Praca dla NOMA Tools jest też okazją do kontaktów z branżą poligraficzną, która zamawia wysokojakościowe noże introligatorskie, gilotynowe czy wzdłużne (i wiele innych). Do tego dochodzą technologie powstające specjalnie na potrzeby produkcji tworzyw sztucznych, a także recyklingu – mowa o częściach do młynów, granulatorów i kruszarek. Kolejnym elementem oferty NOMA Tools są noże przemysłowe do maszyn stosowanych w przemyśle tytoniowym – HAUNI, Legg czy Garbuio.

Stalowe ostrza obrotowe

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu NOMA Tools oferuje także usługi obróbki – skrawaniem i cieplnej. Ponadto wyspecjalizowana, doświadczona kadra wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują firmy wykonującej wypalanie laserem, cięcie gilotyną i piłą, spawanie, prostowanie detali, projektowanie czy programowanie obrabiarek CNC.

Struktura NOMA Tools

Struktura NOMA Tools obejmuje dział przygotowania technicznego (oprócz pracowników zakładów są to między innymi dyrektor, kierownik, technolog i specjalista ds. zaopatrzenia technicznego) oraz dział sprzedaży i marketingu. Firma ma również swoje przedstawicielstwo w Niemczech (poprzez L&L Precision Tools GmbH).

Sukcesy przedsiębiorstwa NOMA Tools

Szukasz pracy u renomowanego pracodawcy? NOMA Tools to lider w dziedzinie produkcji specjalistycznych noży do maszyn. Wysoką jakość wyrobów i zaufanie klientów potwierdzają również branżowe rankingi i instytucje:

 • prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, który od lat jest niemal rokrocznie przyznawany spółce przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland sp. z o.o. 
 • tytuł „Gazele Biznesu 2016” przyznany przez Puls Biznesu
 • wyróżnienie w ramach Forbes Diamond Award 2019.

Rekrutacja w NOMA Tools

Aktualne oferty rekrutacyjne firmy z siedzibą w Wyrach można znaleźć nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale przede wszystkim w zakładce o pracy na stronie firmy. Stanowiska, na których istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, to m.in.: operator maszyn CNC, frezer, szlifierz.

Ogłoszenia o pracę w NOMA Tools
Warto wiedzieć, że poza stroną firmową oferty pracy spółki NOMA Tools publikowane są w popularnych portalach pracy, m.in. Praca.pl i Pracuj.pl. Również w portalu Aplikuj.pl firma ma swój profil pracodawcy, w którym niekiedy udostępnia oferty pracy.

Ogłoszenia o pracę sporządzane przez spółkę są treściwe i konkretne. Przechodząc do poszczególnych ofert z zakładki na stronie firmy, można bez trudu dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o dostępnych miejscach pracy w NOMA Tools; sprawdzić, co należy do obowiązków danego pracownika i jakie są oczekiwania względem kandydatów (np. 2-letnie doświadczenie, znajomość narzędzi pomiarowych czy uprawnienia dotyczące kierowania wózkami widłowymi).

Swoją kandydaturę można zgłosić na trzy sposoby – przez wbudowany formularz kontaktowy, osobiście w siedzibie firmy lub drogą mailową (rekrutacja@nomatools.pl).

Praca w NOMA Tools Opinie

Najlepszym dowodem na to, że osoby zatrudniane przez to przedsiębiorstwo są zadowolone z warunków i miejsca pracy, jest brak negatywnych opinii o tej firmie w sieci. W przypadku większości zakładów produkcyjnych, zwłaszcza dużych, zatrudniających wiele osób, często można się spotkać z rozmaitymi nieprzychylnymi opiniami związanymi z niekoniecznie dobrymi relacjami między pracownikami, bądź kadrą zarządzającą.

W przypadku pracowników NOMA Tools trudno doszukać się tego rodzaju głosów, jeśli już pojawiają się w internecie opinie o firmie, są one pozytywne. 

NOMA Tools opinie

Opinia pracownika NOMA Tools ze strony GoldenLine.pl

Świadczy to o odpowiednim podejściu do kadr, sprawnej organizacji i zarządzaniu zespołem. Firma, która odnosi takie sukcesy na rynku i umie odpowiednio traktować zatrudnionych, z pewnością ma większe szanse na dalszy rozwój, ze względu na lojalność i zaangażowanie zadowolonych pracowników. NOMA Tools jako pracodawca wydaje się stanowić przykład właśnie takiej firmy.

Jak skontaktować się z NOMA Tools Sp. z o.o.?

Gdy ogłoszenia tej firmy pojawiają się w naszym portalu, znajdziesz je w profilu pracodawcy NOMA Tools. Jednak osobom zainteresowanym zatrudnieniem w spółce zdecydowanie polecamy odwiedzać przede wszystkim zakładkę Praca na stronie samej  firmy. CV w wersji cyfrowej najlepiej przesyłać na wspomniany już adres mailowy przeznaczony do rekrutacji:

rekrutacja@nomatools.pl,

Bądź skorzystać z formularza rekrutacyjnego dostępnego na ww. stronie.

Jeżeli w innych sprawach szukasz kontaktu do firmy NOMA Tools, podajemy przydatne dane:

e-mail: biuro@nomatools.pl

tel.: +48 32 324 09 99.

Główna siedziba firmy:

ul. Łaziska 27

43-175 Wyry

Województwo śląskie

Podsumowanie:
  • Firma NOMA Tools produkuje noże przemysłowe i specjalistyczne narzędzia used w różnych branżach przetwórczych.
  • Zakład produkcyjny NOMA Tools posiada rozbudowany park maszynowy umożliwiający także usługi obróbki, projektowanie czy programowanie obrabiarek CNC.
  • Firma cieszy się uznaniem klientów i instytucji, m.in. otrzymując tytuł "Gazele Biznesu 2016" oraz wyróżnienie w ramach Forbes Diamond Award 2019.
  • Firma aktualnie poszukuje specjalistów, m.in. operatorów maszyn CNC, frezerów i szlifierzy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

9 komentarzy

Ela

Ela

Widzę, że NOMA Tools przywiązuje dużą wagę do kwalifikacji pracowników. Cieszę się, że każda oferta pracy zawiera dokładne wymagania, dzięki czemu unikamy nieporozumień i niepotrzebnego rozczarowania.
Patrycja

Patrycja

Jestem pod wrażeniem nie tylko ofert pracy, ale i szerokiej gamy produktów oferowanych przez NOMA Tools. Wydaje mi się, że praca w tak prestiżowej firmie mogłaby być dla mnie olśniewającym doświadczeniem.
Rozczarowany

Rozczarowany

Jako pracownik NOMA Tools, bardzo cieszy mnie, że firma rozwija się w takim tempie i nie boi się inwestować w nowe technologie. Daje nam to możliwość ciągłego nauki i zdobywania nowych kwalifikacji.
nikola tesla

nikola tesla

Cieszę się, że NOMA Tools szuka pracowników nawet z pozoru specjalistycznych stanowisk, takich jak operator maszyn CNC. Dzięki temu, osoby nieco bardziej ambitne i zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności, mają realną szansę na karierę w rozwijającej się firmie.
krystian

krystian

Z perspektywy pracodawcy, współpraca z NOMA Tools to gwarancja jakości. Od kilku lat korzystamy z ich usług i jesteśmy bardzo zadowoleni, czego dowodem może być prestiżowa nagroda Forbes Diamond Award 2019.
Narcyz

Narcyz

NOMA Tools z pewnością jest renomowanym pracodawcą, podnoszącym ciągle swoje kwalifikacje. Zainteresował mnie szczególnie stanowisko frezera, choć brakuje mi jeszcze nieco doświadczenia. Cieszę się, że oferty rekrutacyjne są tak konkretne.
Olena

Olena

Czytając o ofertach pracy w NOMA Tools, bardzo chętnie złożyłabym swoją aplikację. Wydaje mi się, że przy takim dynamicznym rozwoju firmy, mogłabym zdobyć cenne doświadczenie i rozwijać się w zawodzie.
Gosia

Gosia

Jestem pracownikiem NOMA Tools i z dumą mogę powiedzieć, że firma nieustannie się rozwija i daje nam możliwość zdobywania cennego doświadczenia w produkcji wysokiej jakości noży przemysłowych i narzędzi. Polecam!
Wantoła

Wantoła

Wszystkie spółki zoo to dobre miejsca pod względem pracy- tylko czy to puste slogany czy realnie jest tak dla wszystkich? Dlatego poznałbym opinie innych.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.