Twoje wsparcie w rekrutacji

Wiodący krajowy producenta noży - praca NOMA Tools Sp. z o.o.

Wiodący krajowy producenta noży - praca NOMA Tools Sp. z o.o.
Czy wiesz, że na terenie śląskiej gminy Wyry znajduje się zakład jednego z najnowocześniejszych producentów noży przemysłowych? NOMA Tools to nie tylko wiarygodny partner biznesowy i dostawca, ale również atrakcyjny pracodawca, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu mikołowskiego i okolic.

Od garażu na przedmieściach Mikołowa, do branżowych nagród i międzynarodowej renomy na kilkunastu wymagających rynkach. Drogę przedsiębiorczą, którą przebyła firma NOMA Tools, można uznać za inspirującą. Dostarczane produkty i świadczone usługi potwierdzają, dlaczego w biznesie tak istotną rolę spełnia jakość – zasobów ludzkich i stosowanego sprzętu.

Pracownicy NOMA Tools mają okazję zdobywać cenne doświadczenie, biorąc udział w produkcji noży przemysłowych i specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w branżach drzewnej, papierniczej, tytoniowej, metalowej, a także w przemyśle tworzyw sztucznych i recyklingu. Sprawdź, czym zajmuje się firma i jak postarać się o zatrudnienie w Noma Tools.

NOMA Tools logotyp

Dynamiczny rozwój NOMA Tools

Pierwsze narzędzia tnące, a konkretnie noże poligraficzne sygnowane marką NOMA powstawały w garażu rodzinnego domu, na przedmieściach Mikołowa, od 1985 roku. W 1991 roku postawiono dwie hale produkcyjne w Wyrach, umożliwiając w ten sposób wejście do kilku istotnych branż.

1997 rok zapisał się w dziejach firmy jako ten, w którym powstała nowoczesna hartownia, wybudowano biurowiec i kolejną halę produkcyjną. Tym samym na przełomie wieków doszło do znacznego przyspieszenia rozwoju przedsiębiorstwa. Nowe możliwości technologiczne, produkcyjne i logistyczne przełożyły się na szanse na nowych rynkach i coraz wyższe wymagania klientów z Polski i zagranicy. W kolejnych latach przedsiębiorstwo stopniowo rozwijało swoją działalność, by w roku 2017 podjąć decyzję o skorzystaniu ze wsparcia inwestora z zewnątrz. To umożliwiło jeszcze bardziej prężny rozwój NOMA Tools i poszerzenie dystrybucji na kolejne rynki zagraniczne.

Działalność NOMA Tools Spółka z o.o.

Podstawowy asortyment firmy NOMA Tools stanowią noże maszynowe i pokrewne narzędzia, które są wykonywane z najwyższej jakościowo stali. Do klientów firmy zaliczają się między innymi przedstawiciele przemysłu drzewnego, którzy zamawiają:

 • noże do skrawarek, do forniru, do sklejki, łuszczarskie, do korowarki,
 • wkłady i wykładziny kosza,
 • kosze nożowe do skrawarek,
 • rębaki, imaki, śruby młotkowe, belki nożowe,
 • pierścienie uszczelniające tylne i przednie,
 • płyty ochronne i mocujące,
 • listwy mocujące i nożowe,
 • przeciwnoże.

Odbiorcami produktów NOMA Tools są także firmy z sektora hutniczego, maszynowego i przetwórczego. Katalog produktów dla tych klientów obejmuje:

 • obudowy do mocowania noży,
 • listwy, stemple i matryce do krawędziarek,
 • prowadnice maszyn,
 • noże gilotynowe, do szarpaczy złomu, kształtowe, do prasonożyc,
 • noże do cięcia blach trapezowych i w kręgach, kształtowników, prętów zbrojeniowych.

Praca dla NOMA Tools jest też okazją do kontaktów z branżą poligraficzną, która zamawia wysokojakościowe noże introligatorskie, gilotynowe czy wzdłużne (i wiele innych). Do tego dochodzą technologie powstające specjalnie na potrzeby produkcji tworzyw sztucznych, a także recyklingu – mowa o częściach do młynów, granulatorów i kruszarek. Kolejnym elementem oferty NOMA Tools są noże przemysłowe do maszyn stosowanych w przemyśle tytoniowym – HAUNI, Legg czy Garbuio.

Stalowe ostrza obrotowe

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu NOMA Tools oferuje także usługi obróbki – skrawaniem i cieplnej. Ponadto wyspecjalizowana, doświadczona kadra wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują firmy wykonującej wypalanie laserem, cięcie gilotyną i piłą, spawanie, prostowanie detali, projektowanie czy programowanie obrabiarek CNC.

Struktura NOMA Tools

Struktura NOMA Tools obejmuje dział przygotowania technicznego (oprócz pracowników zakładów są to między innymi dyrektor, kierownik, technolog i specjalista ds. zaopatrzenia technicznego) oraz dział sprzedaży i marketingu. Firma ma również swoje przedstawicielstwo w Niemczech (poprzez L&L Precision Tools GmbH).

Sukcesy przedsiębiorstwa NOMA Tools

Szukasz pracy u renomowanego pracodawcy? NOMA Tools to lider w dziedzinie produkcji specjalistycznych noży do maszyn. Wysoką jakość wyrobów i zaufanie klientów potwierdzają również branżowe rankingi i instytucje:

 • prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, który od lat jest niemal rokrocznie przyznawany spółce przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland sp. z o.o. 
 • tytuł „Gazele Biznesu 2016” przyznany przez Puls Biznesu
 • wyróżnienie w ramach Forbes Diamond Award 2019.

Rekrutacja w NOMA Tools

Aktualne oferty rekrutacyjne firmy z siedzibą w Wyrach można znaleźć nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale przede wszystkim w zakładce o pracy na stronie firmy. Stanowiska, na których istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, to m.in.: operator maszyn CNC, frezer, szlifierz.

Ogłoszenia o pracę w NOMA ToolsWarto wiedzieć, że poza stroną firmową oferty pracy spółki NOMA Tools publikowane są w popularnych portalach pracy, m.in. Praca.pl i Pracuj.pl. Również w portalu Aplikuj.pl firma ma swój profil pracodawcy, w którym niekiedy udostępnia oferty pracy.

Ogłoszenia o pracę sporządzane przez spółkę są treściwe i konkretne. Przechodząc do poszczególnych ofert z zakładki na stronie firmy, można bez trudu dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o dostępnych miejscach pracy w NOMA Tools; sprawdzić, co należy do obowiązków danego pracownika i jakie są oczekiwania względem kandydatów (np. 2-letnie doświadczenie, znajomość narzędzi pomiarowych czy uprawnienia dotyczące kierowania wózkami widłowymi).

Swoją kandydaturę można zgłosić na trzy sposoby – przez wbudowany formularz kontaktowy, osobiście w siedzibie firmy lub drogą mailową (rekrutacja@nomatools.pl).

Praca w NOMA Tools Opinie

Najlepszym dowodem na to, że osoby zatrudniane przez to przedsiębiorstwo są zadowolone z warunków i miejsca pracy, jest brak negatywnych opinii o tej firmie w sieci. W przypadku większości zakładów produkcyjnych, zwłaszcza dużych, zatrudniających wiele osób, często można się spotkać z rozmaitymi nieprzychylnymi opiniami związanymi z niekoniecznie dobrymi relacjami między pracownikami, bądź kadrą zarządzającą.

W przypadku pracowników NOMA Tools trudno doszukać się tego rodzaju głosów, jeśli już pojawiają się w internecie opinie o firmie, są one pozytywne. 

NOMA Tools opinie

Opinia pracownika NOMA Tools ze strony GoldenLine.pl

Świadczy to o odpowiednim podejściu do kadr, sprawnej organizacji i zarządzaniu zespołem. Firma, która odnosi takie sukcesy na rynku i umie odpowiednio traktować zatrudnionych, z pewnością ma większe szanse na dalszy rozwój, ze względu na lojalność i zaangażowanie zadowolonych pracowników. NOMA Tools jako pracodawca wydaje się stanowić przykład właśnie takiej firmy.

Jak skontaktować się z NOMA Tools Sp. z o.o.?

Gdy ogłoszenia tej firmy pojawiają się w naszym portalu, znajdziesz je w profilu pracodawcy NOMA Tools. Jednak osobom zainteresowanym zatrudnieniem w spółce zdecydowanie polecamy odwiedzać przede wszystkim zakładkę Praca na stronie samej  firmy. CV w wersji cyfrowej najlepiej przesyłać na wspomniany już adres mailowy przeznaczony do rekrutacji:

rekrutacja@nomatools.pl,

Bądź skorzystać z formularza rekrutacyjnego dostępnego na ww. stronie.

Jeżeli w innych sprawach szukasz kontaktu do firmy NOMA Tools, podajemy przydatne dane:

e-mail: biuro@nomatools.pl

tel.: +48 32 324 09 99.

Główna siedziba firmy:

ul. Łaziska 27

43-175 Wyry

Województwo śląskie

Oceń ten wpis
Wiodący krajowy producenta noży - praca NOMA Tools Sp. z o.o.
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.