Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca KOBNEXT- zatrudnienie w kompleksowej obsłudze budownictwa

23 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

5 komentarzy
Praca KOBNEXT- zatrudnienie w kompleksowej obsłudze budownictwa
Spółka KOBNEXT powstała w wyniku fuzji firm budowlanych Zbigniewa Zajączkowskiego i Zbigniewa Kowalika, którzy są aktywni w branży od 1988 roku. Bogate doświadczenie połączone z nieustannym rozwojem sprawia, że przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 350 osób jest uważane za atrakcyjne miejsce pracy.

Kompleksowa Obsługa Budownictwa KOBNEXT Spółka z o.o. realizuje zlecenia w regionie, na terenie całej Polski, a także zagranicą. Cieszy sięwysoką renomą wśród partnerów i otrzymuje różne nagrody, między innymi w konkursie Budowa Roku 2016 Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Wyróżnienie zostało przyznane w w ramach tytułu Generalnego Wykonawcy rozbudowy Centrum Medycznego Małgorzata o szpital Jurajski Ośrodek Onkologii w Częstochowie.

Przedsiębiorstwo podejmuje się zleceń na budowę, modernizację, adaptację, remont obiektów mieszkaniowych, publicznych czy przemysłowych. Praca wśród doświadczonej kadry inżyniersko-technicznej jest okazją do zmierzenia się z rozmaitymi projektami realizowanymi w kraju i zagranicą. Zatrudnienie w KOBNEXT jest też okazją do nabycia wielu praktycznych umiejętności, szczególnie przy bardziej skomplikowanych i niestandardowych zadaniach.

Zakres działalności KOBNEXT Częstochowa

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie spółki pozwala świadczyć usługi konkurencyjne nie tylko pod względem ceny, ale przede wszystkim zakresu wykonywanych działań. Firma KOBNEXT z Częstochowy podejmuje się między innymi:

 • robót ziemnych, żelbetowych, murarskich, płytkarskich, okładzinowych, stolarskich, malarskich, ociepleniowych, dekarskich, elektrycznych, instalacyjnych, wyburzeniowych i drogowych;
 • usług transportowych,
 • montażu konstrukcji stalowych, kompletnych hal stalowych, sufitów podwieszanych,
 • tynkowania,
 • wykonywania zabudowy i posadzek.

Firma dysponuje wieloma specjalistycznymi narzędziami, a także własnymi halami magazynowymi, ślusarnią, warsztatem czy stolarnią. Dzięki temu możliwe jest podjęcie się z jednej strony kompleksowego, a z drugiej – niestandardowego, praktycznie dowolnego zlecenia na potrzeby klienta indywidualnego, instytucjonalnego lub biznesowego.

Jak wygląda praca w firmie KOBNEX?
KOBNEXT Sp. z o.o. to nie tylko usługi typowo budowlane. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów także pod kątem projektowania, oceny stanu technicznego czy wykonywania specjalistycznych kosztorysów. Usługi cechują się precyzją, są wykonywane w terminie i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Ponieważ w branży budowlanej nieustannie pojawiają się nowe technologie sprzętowe i materiałowe, firma KOBNEXT na bieżąco rozwija kompetencje pracowników i wyposaża ich w najlepsze urządzenia oraz jakościowe produkty.

Dbałość o sprzęty i odpowiednie technologie pomaga spółce stale rozwijać swoją działalność przy zachowaniu wysokiej jakości wykonań. Pracownicy KOBNEXT podejmują się kompleksowych i zróżnicowanych zadań w obrębie wybranej usługi. Na przykład pod pojęciem robót murarskich mogą kryć się taki czynności, jak wykonywanie murów licowanych silikatowych, klinkierowych lub rustykalnych w zależności od potrzeb i chęci klienta. Jeśli chodzi o roboty instalacyjne, dotyczą one zarówno systemów wentylacji i klimatyzacji, jak i np. centralnego ogrzewania, gazu czy wod-kan.

Pracodawca KOBNEXT – firma z sukcesami

Planując rozwój kariery zawodowej, warto szukać wiarygodnego pracodawcy, który cieszy się dobrą opinią. Spółka KOBNEXT promuje swoje usługi, nie tylko wskazując liczne podziękowania zadowolonych klientów, ale także prezentując wiele wartościowych nagród branżowych, które na przestrzeni lat otrzymała. Oprócz wspomnianego już wyróżnienia w konkursie BUDOWA ROKU są to między innymi takie dyplomy:

 • Pracodawca Wspierający Szkolnictwo Zawodowe,
 • Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy,
 • Certyfikat Wiarygodności Biznesowej,
 • Certyfikat Rzetelności – Rzetelna Firma,
 • Jurajski Produkt Roku,
 • Gazele Biznesu „Pulsu Biznesu”,
 • Orły Eksportu Województwa Śląskiego.
Szukasz pracy?
Dodana
Dodana

Recepcjonistka w klinice stomatologicznej - Bielsko-Biała

Dentify. Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej

 • Bielsko-Biała
Dodana

Specjalista ds. rozliczeń z ZUS

Zakład Techniczno-Budowlany Polbau

 • Opolskie
Dodana

Koordynator laboratorium

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

Wyróżnienie wśród konkurencji potwierdzają także współpracujące podmioty. Opinie firmy KOBNEXT i jej usług w branży są bardzo dobre, a pozytywne referencje otrzymała ona od takich podmiotów jak X-Kom, Stolze, Millenium Inwestycje, Milimex, Canpol, JHM Development, KS SKRA Częstochowa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Nestle Polska, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie czy Banniger Formtechnik.

Co ciekawe, przedsiębiorstwo na przestrzeni lat sponsorowało lokalne kluby sportowe – żużlowców Włókniarza czy siatkarzy KS Norwid.

Praca w KOBNEXT Sp. z o.o. – struktura firmy

Warto poznać strukturę przedsiębiorstwa, do którego się aplikuje. W Kompleksowej Obsłudze Budownictwa KOBNEXT na szczycie hierarchii znajduje się zarząd spółki. Następnie należy podkreślić rolę sekretariatu, księgowości, działu przygotowania inwestycji, działu realizacji inwestycji i kontroli jakości oraz działu eksportu. Oczywiście firma nie istniałaby z pewnością bez sporego grona pracowników technicznych i fizycznych.

Struktura firmy KOBNEXT - schemat

Struktura firmy przedstawiona na schemacie, źródło: kobnext.pl

Praca w firmie KOBNEXT może dotyczyć zarówno kadr i zatrudnienia, BHP, zaopatrzenia, jak i bazy sprzętowo-transportowej, bądź w charakterze robotnika branżowego, majstra lub kierownika budowy. Na dziś łącznie przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie około 350 specjalistów.

Praca na budowie w KOBNEXT z Częstochowy

Z uwagi na charakter działalności i podejmowanych zleceń spółka KOBNEXT prowadzi rekrutację praktycznie cały czas pod kątem konkretnych inwestycji lub stałego zatrudnienia w strukturach firmy.  Aktualne oferty znajdziesz na stronie https://www.kobnext.pl/13,24,praca.html. Aplikacje kandydatów są przyjmowane zarówno przez Internet, jak i osobiście, w siedzibie spółki.

Jak się zgłosić do pracy w KOBNEXT?
Od kandydatów do pracy w KOBNEXT wymaga się przede wszystkim przedstawienia CV zawierającego:

 • dane osobowe,
 • informacje na temat wykształcenia, doświadczenia zawodowego, znajomości języka obcego, umiejętności oraz uprawnień i kwalifikacji zawodowych.

Szczególnie w przypadku kierowniczych stanowisk warto wymienić zakres obowiązków na dotychczasowych stanowiskach pracy. Wśród poszukiwanych pracowników są między innymi: kierownicy budów, cieśle, zbrojarze, murarze, operatorzy maszyn, brygadziści czy inżynierowie budownictwa.

Rekrutacja w firmie KOBNEXT

Miejsc pracy w spółce nie brakuje, szansę na zatrudnienie ma każdy o odpowiednich kompetencjach i uprawnieniach wymaganych na dane stanowisko. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda sama rekrutacja pracowników. 

Proces rekrutacji w KOBNEXT odbywa się standardowo w kilku etapach:

 • Firma z Częstochowy przeprowadza analizę nadsyłanych CV – zajmują się tym pracownicy działu zatrudnienia wraz z konsultantem ds. technicznych.
 • Wybrani kandydaci są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. W przypadku większości stanowisk jest to spotkanie z pracownikiem, kierownikiem działu zatrudnienia i konsultantem ds. technicznych. Zarząd firmy spotyka się osobiście z kandydatami na kluczowe stanowiska w strukturze firmy.
 • Pozytywnie zweryfikowani kandydaci otrzymują propozycję pracy na ponownym spotkaniu rekrutacyjnym.

W trakcie rozmów o pracę należy spodziewać się pytań dotyczących przede wszystkim doświadczenia zawodowego i kwalifikacji związanych z danym stanowiskiem.

Pracownicy na budowie

Gdzie znaleźć oferty pracy firmy KOBNEXT?

Oprócz ogłoszeń o aktualnych rekrutacjach publikowanych na stronie firmy w podanej wyżej zakładce, oferty pracy spółki KOBNEXT czasami pojawiają się na popularnych portalach ogłoszeniowych, takich jak Praca.pl, Pracuj.pl, itp. Warto wiedzieć, ze KOBNEXT wysyła swoich pracowników do pracy również za granicą, ponieważ realizuje inwestycje m.in. w Szwecji. Zarobki przy pracy za granicą są adekwatne do norm obowiązujących w danym kraju.

Jeżeli firma nie prowadzi w danym momencie rekrutacji na interesujące Cię stanowisko, zawsze możesz przesłać aplikację spontanicznie, co daje szansę na zatrudnienie w chwili, gdy pojawi się wakat odpowiedni dla Twoich kwalifikacji. W tym celu możesz przesłać wiadomość o chęci pracy w KOBNEXT na ogólny e-mail rekrutacyjny rekrutacja@kobnext.pl i dodać swoje CV zgodne z wytycznymi dostępnymi na stronie spółki.

Warto wiedzieć!
Kompleksowa Obsługa Budownictwa KOBNEXT to nie tylko realizacja zamówień klientów. Spółka wspiera różne instytucje edukacyjne i nie tylko, organizuje także dni otwarte dla uczniów szkół zawodowych i techników, umożliwiając młodym zapoznanie się ze specyfiką branży i poznanie pracy w budownictwie w różnych aspektach.

KOBNEXT Sp. z o.o. opinie o pracodawcy

Jako pracodawca KOBNEXT zbiera głównie pozytywne opinie. Osoby, które pracują lub pracowały dla firmy przy realizacjach zagranicznych, komentują, że zarobki są odpowiednie, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty zakwaterowania i innych opłat pokrywanych przez firmę związanych z pobytem pracowników w innym państwie na czas prac.

Osoby pracujące dla spółki KOBNEXT w Polsce podkreślają jako najważniejsze zalety stabilność zatrudnienia i wynagrodzenie adekwatne do umiejętności. Osoby podnoszące swoje kwalifikacje i rozwijające się w pracy mogą liczyć na podwyżki, kadra kierownicza sprawiedliwie ocenia zaangażowanie i efekty pracy zatrudnionych, a zwierzchnicy pilnują, by nie dochodziło do nadużyć. KOBNEXT z pewnością jest firmą o dobrej organizacji pracy i sprawnym systemie zarządzania.

KOBNEXT informacje z KRS

W Krajowym Rejestrze Przedsiębiorców firma widnieje jako spółka z ograniczona odpowiedzialnością o następujących danych:

Nazwa:  KOMPLEKSOWA OBSŁUGA BUDOWNICTWA "KOBNEXT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Województwo: ŚLĄSKIE
Numer KRS: 0000249143       
Powiat:  CZĘSTOCHOWA
NIP: 9491978115 
Gmina: CZĘSTOCHOWA
REGON: 24027741900000             
Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
Forma prawna: SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ          
Adres: UL. PIASTOWSKA 57
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców: 006-01-16         
Kod pocztowy: 42-202

Sposób reprezentacji: Do składania oświadczeń i podpisywania w imieniu spółki w przypadku zarządu jednoosobowego uprawniony jest samodzielnie prezes zarządu, natomiast w przypadku zarządu wieloosobowego do składania oświadczeń i podpisywania w imieniu spółki w sprawach, których wartość nie przekracza 100.000,00 (sto tysięcy) złotych uprawniony jest samodzielnie każdy z członków zarządu, a w sprawach, których wartość przekracza 100.000,00 (sto tysięcy) złotych wymagane jest łączne działanie dwóch członków zarządu lub łączne działanie jednego członka zarządu z prokurentem.

Członkowie reprezentacji:

Nazwisko i imię Funkcja
ZAJĄCZKOWSKI ZBIGNIEW WŁADYSŁAW Prezes zarządu
ZAJĄCZKOWSKI ZBIGNIEW KAZIMIERZ Wiceprezes zarządu
NOWAK MICHAŁ Członek zarządu
KOWALIK BARTOSZ Członek zarządu

Jak skontaktować się z KOBNEXT Spółka z o.o.?

Aby nawiązać kontakt ze spółką KOBNEXT z Częstochowy, zadzwoń pod numer telefonu +48 34 368 20 34 lub napisz wiadomość e-mail na adres: sekretariat@kobnext.pl. Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za kadry i rekrutację, zadzwoń pod numer telefonu +48 34 371 14 42 lub napisz na jeden z poniższych adresów:

Dział Zatrudnienia

Główna siedziba firmy:

ul. Piastowska 57
42-200 Częstochowa
Województwo śląskie

Podsumowanie:
 • Przedsiębiorstwo KOBNEXT z Częstochowy specjalizuje się w budowie, modernizacji i remontach obiektów mieszkaniowych, publicznych i przemysłowych, oferując kompleksowe usługi z różnych branż.
 • Firma dysponuje wieloma specjalistycznymi narzędziami oraz własnymi halami magazynowymi, warsztatami i stolarniami, co umożliwia jej podjęcie się praktycznie każdego niestandardowego zlecenia.
 • Pracownicy KOBNEXT, którzy mają do dyspozycji wiele narzędzi i technologii, podejmują się zróżnicowanych zadań w ramach swoich obszarów specjalizacji, natomiast firma cieszy się dobrą opinią na rynku pracy i zdobyła wiele nagród branżowych.
 • Spółka zatrudnia obecnie około 350 specjalistów, poszukujących pracowników mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie internetowej firmy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Zenek

Zenek

Firma KOBNEXT to świetna opcja dla inwestorów i klientów. Firma ma wiele wyróżnień branżowych, które potwierdzają jej wysoką jakość usług. Cieszę się, że mogę współpracować z tak zaangażowanymi i profesjonalnymi specjalistami.
Sebastian Czak

Sebastian Czak

Świetnie, że firma KOBNEXT promuje szkolenia i szkolenia zawodowe. To bardzo ważne, ponieważ pomaga bezrobotnym osobom zdobyć nowe umiejętności i znaleźć pracę.
Iga

Iga

Cieszę się, że firma KOBNEXT oferuje wiele różnorodnych ofert pracy, od kierowników budowy po operatorów maszyn czy inżynierów budownictwa. Z pewnością to dobrze rozwijająca się firma, która oferuje pracownikom szansę na rozwój zawodowy.
Arkadiusz

Arkadiusz

Praca w KOBNEXT to dla mnie okazja do zdobycia nowych umiejętności i wzięcia udziału w różnorodnych projektach. Pracujemy z doświadczoną kadrą, co pozwala nam na rozwój naszych kompetencji zawodowych.
Olaf

Olaf

Z punktu widzenia takiego opisu wszystko to bardzo ciekawie i korzystnie wygląda. Opinie pracowników byłyby bardzo na miejscu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka