Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca CCC S.A. - jak polska marka obuwnicza urosła w potęgę?

8 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

1 komentarz

Praca CCC S.A. - jak polska marka obuwnicza urosła w potęgę?
Wielu Polaków w ostatnich latach myśląc o zakupie obuwia ma przed oczyma trzy litery: CCC. Cena Czyni Cuda było hasłem, za którym polska sieć obuwnicza przebojem wdzierała się na rodzimy rynek. Dziś CCC jest jedną z najsilniejszych marek nad Wisłą. Historia firmy zaczęła się kilka lat przed uruchomieniem dobrze znanej dziś marki, natomiast obecnie za CCC stoi potężna infrastruktura zapewniająca tysiące miejsc pracy. Jak pewien pomysłowy przedsiębiorca zbudował międzynarodowe imperium? Przyjrzyjmy się bliżej marce, którą znają wszyscy Polacy.

Obecnie CCC S.A. może się pochwalić statusem największej spółki obuwniczej w Europie Środkowej. Sieć sklepów CCC liczyła sobie na koniec 2019 roku aż 1242 placówki, a według rankingów największych pracodawców firma zatrudniała około 16 tysięcy pracowników. Te liczby robią wrażenie i od kilku lat CCC S.A. plasuje się w pierwszej dwudziestce wspomnianych rankingów. Przyjrzyjmy się historii budowy tego imperium.

Historia firmy CCC S.A.

Lata 90. minionego stulecia były dla polskich biznesmenów prawdziwym sprawdzianem przedsiębiorczości. Przemiany systemowe i gwałtownie formujący się kapitalizm dawał duże pole do popisu. To właśnie w pierwszej połowie lat 90. Dariusz Miłek utworzył Firmę Handlową "Miłek". Przedsiębiorstwo zajmowało się detalicznym i hurtowym handlem obuwia.

Początkowo firma rozwijała sieć sklepów franczyzowych pod nazwą "Żółta Stopa". Dziś mało kto pamięta tę nazwę, ponieważ prawdziwy sukces przyszedł w 1999 roku. Właśnie wtedy zarejestrowano CCC Sp. z o.o. Spółka stała się owocem konceptu handlowego Cena Czyni Cuda, czyli CCC. Sieć sklepów szybko rozwinęła się o ponad setkę franczyzobiorców. Choć firma w ostatnich latach odcięła się od pierwotnego konceptu Cena Czyni Cuda, to i tak dziś to rozwinięcie pozostaje w głowach wielu Polaków.

W 2001 roku doszło do dwóch znaczących wydarzeń. Pierwszym było uruchomienie nowoczesnej bazy magazynowej oraz głównej siedziby firmy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach.

Video

Drugim zaś budowa fabryki obuwia CCC Factory Sp. z o.o. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa doprowadził w 2004 roku do przekształcenia się spółki w CCC S.A. Od 2 grudnia 2004 roku firma oficjalnie funkcjonowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu został założyciel firmy Dariusz Miłek. W tym samym roku na terenie Czech uruchomiono spółkę zależną CCC Czech s.r.o. z siedzibą w Pradze.

W kolejnych latach sieć obuwnicza zawitała także do:

 • Słowacji,
 • Węgier,
 • Austrii,
 • Chorwacji,
 • Niemiec,
 • Bułgarii,
 • Serbii,
 • Rosji,
 • Rumunii
 • oraz państw Bliskiego Wschodu.

W międzyczasie CCC S.A. rozwijało swoje centrum w Polkowicach i dokonywało kolejnych inwestycji. Między innymi pozyskiwano kolejne znane marki obuwnicze oraz wprowadzano CCC do sieci z pomocą takich projektów, jak eobuwie.pl. Projekt obejmuje sprzedaż internetową oraz nowoczesny system skanowania stopy, pozwalający dopasować obuwie online. Usługa esize.me pozwala na dokładne zeskanowanie stopy, a następnie system będzie wyszukiwał i sugerował odpowiednie obuwie w sklepie eobuwie.pl oraz ccc.eu. Na podstawie historii zakupów system opracuje bardziej szczegółowe algorytmy dopasowywania.

Szukasz pracy?
Dodana

Projektant - LEROY MERLIN - Olsztyn

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Olsztyn
Dodana
Polecana

Pracownik produkcji

CD S.A.

 • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana
Polecana
Dodana

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią koronawirusa dotknęły wszystkie przedsiębiorstwa. Warto jednak zauważyć, że CCC S.A. okazało się bardzo silne w starciu z epidemią i mimo poniesionych strat wydaje się, że spółka bardzo dobrze poradziła sobie z sytuacją.

Struktura zatrudnienia w CCC S.A.

CCC S.A. jest jedną z największych spółek w naszym kraju i choć firma jest związana bezpośrednio z handlem obuwiem, to daje naprawdę szerokie możliwości prowadzenia kariery. Spółka generuje kilkanaście tysięcy stanowisk pracy w różnych obszarach swojej działalności. Naturalnie głównym trzonem zatrudnienia pozostają sprzedawcy pracujący w licznych sklepach. To oni stanowią o sile sieci i mają bezpośredni kontakt z klientami.

Zatrudnienie w CCC:

 • Salony CCC S.A. zatrudniają sprzedawców oraz kadrę kierowniczą. Warto nadmienić, że sieć w dużej mierze stawia na awans wewnętrzny. Dotyczy to zarówno budowania kariery w obrębie salonu, jak i dalsze wspinanie się na szczeblach kariery.
 • Poszczególne regiony mają swoich kierowników oraz dekoratorów pracujących nad wizerunkiem salonów.
 • Firma zatrudnia także pracowników biurowych oraz specjalistów z różnych dziedzin do swoich siedzib w Polkowicach i Warszawie.
 • Specjaliści od handlu, księgowości, IT czy logistyki mogą rozwijać się zawodowo w nowoczesnych siedzibach CCC S.A.
 • Oczywiście CCC S.A. zatrudnia także pracowników w swoich fabrykach i centrum logistycznym. Magazyn tak dużej sieci ma za zadanie sprawne zatowarowanie licznych sklepów, co daje prawdziwy sprawdzian umiejętności dla pracowników logistyki. Oprócz głównego magazynu na terenie kraju funkcjonują także pomniejsze placówki logistyczne.

Działalność i projekty CCC S.A. w liczbach

O sile przedsiębiorstwa świadczą nie tylko zarobki, ale także projekty, w jakie zaangażowana jest firma oraz jej cała infrastruktura. Kolejne inwestycje w rozwój oraz przemyślana działalność świadczy o zdrowym przedsiębiorstwie. Właśnie taki obraz rysuje CCC S.A.

Na początek warto zwrócić uwagę na wyniki finansowe CCC S.A. oraz infrastrukturę sieci sprzedaży. Spółka zdaje się być jedną z najbardziej stabilnych na polskim rynku.

W 2019 roku CCC S.A. mogło się pochwalić:

 • 5,8 mld PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży
 • 2,5 mln wyprodukowanych par obuwia przez fabrykę w Polkowicach
 • obecność w 29 krajach na świecie
 • 760 tys m2 łącznej powierzchni sklepów
 • 1242 salony sprzedaży CCC
 • 52 mln sprzedanych par obuwia

Liczby mówią same za siebie. Dane z 2019 roku opublikowane przez CCC S.A. pokazują potęgę imperium stworzonego przez Dariusza Miłka. Ciężko wróżyć jakie wyniki spółka zanotuje w 2020 roku, ale z pewnością będą one wypaczone przez sytuację epidemiologiczną, która odbiła się na całej światowej gospodarce.

Warto również wspomnieć o innych projektach, z którymi związane jest CCC. Wielu miłośników sportu kojarzy markę z jedną z najsilniejszych w Europie grup kolarskich. Firma od wielu lat inwestuje w kolarzy, co się wiąże bezpośrednio z faktem iż założyciel CCC, Dariusz Miłek był kolarzem i zawsze czynnie udzielał się w tym sporcie. CCC S.A. zostało także pierwszą polską spółką, która oficjalnie wsparła UNICEF. Dzięki temu przedsiębiorstwo oraz jego klienci pomagają dzieciom z biednych regionów świata. Tego typu inicjatywy również świadczą o stabilnej pozycji firmy na rynku.

Praca w CCC S.A.

CCC S.A. ciągle inwestuje w rozwój swoich struktur, a co za tym idzie, regularnie poszukuje nowych fachowców. Warto też mieć na uwadze dużą rotację pracowników w handlu, co dodatkowo zwiększa szanse na zdobycie pracy w tej spółce. CCC S.A. prowadzi nabór pracowników w pięciu obszarach: Sklep, Biuro, Magazyn, Fabryka oraz Studenci.

Video

Największy odsetek pracowników CCC S.A. stanowią sprzedawcy, którzy prowadzą salony firmy w całej Polsce i za granicą. Właśnie z tej kategorii można znaleźć najwięcej ofert zatrudnienia. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że praca w sklepie obuwniczym prężnie prosperującej sieci nie polega na piciu kawy i przymierzaniu obuwia. Salony CCC S.A. odwiedzają miliony klientów rocznie i w wielu salonach daje się to mocno we znaki pracownikom. Tym bardziej że spółka stawia duży nacisk na wizerunek i co za tym idzie na wygląd swoich sklepów oraz obsługę klientów. Osoby ceniące sobie spokój w pracy oraz stroniące od kontaktu z ludźmi mogą nie zabawić długo w CCC.

Praca w CCC S.A. to nie tylko obsługa klientów w salonach, ale także bardzo duże biura w Polkowicach oraz w Warszawie.

Video

Na zatrudnienie w nich mogą liczyć specjaliści od marketingu i sprzedaży. Dynamiczny rozwój w sprzedaży online otwiera także drogę do budowy kariery fachowcom IT. W CCC S.A. zatrudnienie znajdą także magazynierzy, specjaliści od logistyki oraz pracownicy produkcyjni. Spółka posiada dużą fabrykę obuwia w Polkowicach oraz jeden z najnowocześniejszych magazynów i centrów logistycznych w tej części Europy. Do tego dochodzą również pomniejsze placówki logistyczne. Firma organizuje także staże oraz prace dla studentów.

Aktualne oferty pracy w firmie CCC S.A. można znaleźć na stronie www.kariera.ccc.eu. Strona oferuje podział na wspomniane obszary zatrudnienia, więc można w łatwy sposób wyszukać interesujące oferty. Zainteresowani pracą w CCC S.A. mogą przesłać swoje CV bądź za pośrednictwem strony zadać pytania rekruterom.

Opinie o firmie CCC S.A.

Poszukując zatrudnienia, bardzo często chcielibyśmy dowiedzieć się, jak wygląda faktycznie praca w danej firmie. Najlepszym sposobem wydaje się zaczerpnięcie informacji u pracowników przedsiębiorstwa, ale nie zawsze jest to możliwe. W dobie ekspansji internetu z pomocą przychodzą portale zbierające opinie na temat pracodawców. Wśród wypowiedzi obecnych i byłych pracowników można czasem natrafić na pomocne informacje. Kluczowe jest oczywiście odsianie wypowiedzi będących wątpliwymi merytorycznie.

źródło: gowork.pl

źródło: pl.indeed.com

źródło: https://www.goldenline.pl

Kontakt do firmy CCC S.A.

Osoby zainteresowane pracą w CCC S.A. mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem podanej wyżej strony poświęconej rekrutacji bądź bezpośrednio w salonach sprzedaży. Spółka prowadzi jednak kanały ogólnodostępne do kontaktu w różnych sprawach.

Interesanci mogą wysyłać wiadomości pocztą elektroniczną na adres email: info.pl@ccc.eu

Od poniedziałku do piątku można dzwonić pod numer telefonu (42) 21 44 222.

Warto również odwiedzić media społecznościowe, w których aktywnie funkcjonuje CCC S.A.:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/CCC.Poland/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCVscWDmL_2JddDdGuku7f2w/featured

 

 

https://www.linkedin.com/company/cccsa/

 

 

CCC S.A. jest największą spółką obuwniczą w tej części Europy i należy do grona najstabilniejszych firm na polskim rynku. Zatrudnienie w CCC może być okazją do budowy kariery w handlu, ale także może stanowić ciekawy przystanek przed wyborem innej ścieżki rozwoju.

Podziel się

1 komentarz

zygmunt

zygmunt

W każdym centrum ta marka jest obecna zatem rozgłos i lokalizacja szeroka pokazuje, że jest to wiodący podmiot. Ciekawi mnie jak z kasą?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka