Twoje wsparcie w rekrutacji

Zarobki Gibraltar - ile można zarobić na Gibraltarze?

Zarobki Gibraltar - ile można zarobić na Gibraltarze?
Gibraltar jest niewielkim państwem przyległym do Hiszpanii i będącym terytorium zamorskim Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Oznacza to, że spora część praw ma swoje korzenie właśnie w Anglii. Okazuje się, że także w kwestiach zarobkowych można liczyć na brytyjskie pensje.

W szczególności specjaliści z takich branż, jak IT czy finanse mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia. Dzięki swojemu statusowi prawnemu na Gibraltarze rozwija się również przemysł iGamingowy.

Rozważając emigrację zarobkową, warto rozważyć wyjazd na Gibraltar. Taki wybór może zaowocować zarobkami charakterystycznymi dla krajów Europy Zachodniej przy ciepłym klimacie śródziemnomorskich krain. Przyjrzyjmy się bliżej zarobkom, na jakie można liczyć w tym niewielkim państwie.

Minimalne wynagrodzenie na Gibraltarze - planowane wzrosty

Odgórnie ustalane płace minimalne mają w większości krajów duży wpływ na kształtowanie się średnich pensji. Stanowią one bazę, od której ustala się zarobki pracowników o wyższych kwalifikacjach i doświadczeniu.

Gibraltar jak wiele innych państw posiada oficjalne wynagrodzenie minimalne. Władze kraju ustalają stawki godzinowe, poniżej których nie mogą pracować legalnie zatrudnieni pracownicy.

W 2019 roku doszło do dużej podwyżki płacy minimalnej, która wzrosła do 7 GIP (funtów gibraltarskich) za godzinę.

To jednak nie koniec podwyżek. Władze kraju zapowiedziały, że przez kolejne dwa lata podatkowe dojdzie do następnych podwyżek. W roku 2020/2021 stawka wzrośnie do 7,25 GIP, a w roku 2021/2022 do 7,50 GIP. W planach są także kolejne podwyżki mające się rozciągnąć na okres pięciu lat.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Gibraltar

Jak widać, płaca minimalna jest dość wysoka. Szczególnie gdy porównamy ją do zarobków, polskich można łatwo wysnuć wniosek, że na najniższym stanowisku w Gibraltarze można zarobić dużo więcej niż jako fachowiec w Polsce.

Dla kogo praca na Gibraltarze?

Płaca minimalna tego niewielkiego państwa zachęca do wyjazdu. Warto jednak wiedzieć dla kogo znajdzie się praca na Gibraltarze. Obecnie gospodarka kraju opiera się o firmy działające w sektorze finansowym oraz IT. W efekcie lokalne korporacje poszukują finansistów, księgowych oraz programistów. Duże znaczenie ze względu na sytuację prawną nabierają przedsiębiorstwa iGamingowe. Osoby mające doświadczenie z obsługą platform hazardowych online nie powinny mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Gibraltar to także prężnie rozwijająca się turystyka.

W efekcie bardzo łatwo o pracę sezonową. Restauracje poszukują regularnie kelnerów i pomoc kuchenną. Potrzebni są pracownicy najróżniejszych atrakcji turystycznych, co daje szanse na połączenie wakacji z pracą. W niewielkim kraju brakuje także fachowców budowlanych, więc i dla nich może się znaleźć ciekawe zatrudnienie.

Należy jednak podkreślić, że na Gibraltarze panuje spora konkurencja ze strony Hiszpanów. Południe Hiszpanii należy do biedniejszych regionów kraju, a gibraltarski rynek pracy jest bardzo atrakcyjny zarobkowo. W takim razie ile średnio zarabiają pracownicy na Gibraltarze?

Ile wynoszą średnie zarobki na Gibraltarze?

W sieci można znaleźć różne zestawienia wynagrodzeń na Gibraltarze. Wyniki najczęściej wskazują, że średnie zarobki wynoszą powyżej 31 000 GIP rocznie. W niektórych zestawieniach podawane są kwoty bliżej 40 000 GIP. Biorąc pod uwagę, że funt gibraltarski jest wart niewiele mniej, niż funt brytyjski to rysuje nam się obraz bardzo dobrych zarobków.

Dzięki firmom analitycznym mamy też możliwość zapoznania się ze średnimi zarobkami w różnych zawodach. Daje to możliwość sprawdzenia, w jakiej branży są szanse na znalezienie najbardziej intratnego zatrudnienia.

Sprawdźmy, ile się zarabia na Gibraltarze w najpopularniejszych zawodach:

 • Dentysta - 114 000 GIP rocznie
 • Farmaceuta - 97 500 GIP rocznie
 • Architekt - 80 000 GIP rocznie
 • Menadżer IT - 73 000 GIP rocznie
 • Programista - 67 500 GIP rocznie
 • Programista aplikacji mobilnych - 64 000 GIP rocznie
 • Pielęgniarka - 61 000 GIP rocznie
 • Analityk finansowy - 52 000 GIP rocznie
 • Księgowy - 44 000 GIP rocznie
 • Projektant stron internetowych - 43 000 GIP rocznie
 • Szef kuchni - 42 000 GIP rocznie
 • Grafik komputerowy - 37 000 GIP rocznie
 • Recepcjonistka - 27 000 GIP rocznie
 • Kelner - 19 500 GIP rocznie
 • Sprzedawca/kasjer - 18 500 GIP rocznie

Ile realnie zarabia się na Gibraltarze?

Średnie zarobki będące wynikiem badań analitycznych to jedno, a rzeczywistość często wygląda inaczej. Właśnie dlatego warto przejrzeć ogłoszenia o pracę na Gibraltarze dostępne w sieci. W ten sposób można zobaczyć jakie zarobki faktycznie oferują pracodawcy oraz agencje pracy w tym niewielkim państwie.

Przyjrzyjmy się kilku ofertom znalezionym w internecie:

 • Kierownik ds. żywności w hotelu - 35 000 GIP rocznie
 • Menadżer jakości - 45 000-55 000 GIP rocznie
 • Inżynier ds. konserwacji elektrycznej - 36 000 GIP rocznie
 • Analityk marketingu cyfrowego - 30 000-47 000 GIP rocznie
 • Niezależny doradca finansowy - 30 000-40 000 GIP rocznie
 • Recepcjonistka i zarządca biura - 18 000-20 000 GIP rocznie
 • Księgowy - 30 000-35 000 GIP rocznie
 • Analityk Business Intelligence - 40 000-55 000 GIP rocznie
 • Administrator sieci informatycznych - 35 000-40 000 GIP rocznie

Tak się prezentuje kilka ofert znalezionych w sieci. Jak widać, zarobki są wysokie i dla Polaków szukających zatrudnienia za granicą powinny być bardziej niż zadowalające. Widać także, że większość ofert w sieci dotyczy branży IT oraz finansów. Można także znaleźć multum ogłoszeń z zakresu iGamingu, czyli hazardu w sieci.

Czy praca na Gibraltarze się opłaca?

Wysokie zarobki i mocna waluta oznacza, że życie na Gibraltarze może być dla wielu osób szokująco drogie. Wystarczy wspomnieć, że wynajęcie w centrum miasta kawalerki oznacza miesięczny koszt około 1 160 GIP. W przypadku większego mieszkania ceny mogą skoczyć do ponad 2 300 GIP miesięcznie.

Ceny paliw stoją na podobnym poziomie co w Polsce, więc koszta transportu wypadają podobnie. Niestety znacznie droższa będzie żywność i nie pomogą nawet wizyty w tanich sieciach sprzedaży. Średnio szacuje się, że koszta życia na Gibraltarze są od 50% do nawet 100% wyższe niż w Warszawie. Średnio wydatki jednej osoby wyniosą około 600 GIP i to bez kosztów wynajmu mieszkania.

Szczęśliwie zarobki na Gibraltarze pozwalają godnie żyć, a przy rozsądnym gospodarowaniu finansami także zgromadzić spore oszczędności. Najgorszy może być pierwszy miesiąc, gdy trzeba będzie wyżyć za pieniądze uzbierane w Polsce. Gibraltar wydaje się być bardzo ciekawym kierunkiem emigracji, dla osób szukających dobrych pensji i ciepłego klimatu.

Oceń ten wpis
Zarobki Gibraltar - ile można zarobić na Gibraltarze?
Ocena: 3.3, liczba głosów: 9

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.