Jak szukać pracy w Tychach, aby ją znaleźć?

Jak szukać pracy w Tychach, aby ją znaleźć?
Straciłeś stanowisko? A może zdecydowałeś się odejść z dotychczasowego zakładu pracy? Poszukiwania nowej posady mogą być nie tylko żmudne, lecz także poważnie zachwiać twoim poczuciem wartości. Jak szukać zatrudnienia, aby je znaleźć?

Powodów, dla których straciłeś lub zdecydowałeś się na zmianę dotychczasowego miejsca zatrudnienia może być wiele – z pewnością miałeś swój. Jeżeli masz zamiar kontynuować zawodową karierę, musisz jak najszybciej rozpocząć poszukiwania nowego zajęcia. Zasiedzieć się w domu jest bardzo łatwo, a jeszcze łatwiej możesz zniechęcić się do przeglądania portali z ogłoszeniami o pracę. Jak zatem szukać posady, aby ją rzeczywiście szybko znaleźć?


Krok pierwszy: nie przeglądaj portali z ogłoszeniami o pracę, ale…

…skorzystaj z faktu, że pozwalają one zapisać się na newsletter. W ten sposób będziesz codziennie otrzymywał najnowsze ogłoszenia o pracę prosto na swoją skrzynkę pocztową. Zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu, lecz dodatkowo nie będziesz marnował energii na przeglądanie ogłoszeń, które nie spełniają twoich oczekiwań.

Sporo osób poszukujących zatrudnienia zauważa, że po pewnym czasie obniża swoje oczekiwania wobec potencjalnego pracodawcy. To efekt długiego przebywania na bezrobociu. Gdy o pracę w branży jest trudno, a ofert jak na lekarstwo, bezrobotni częściej myślą o przyjęciu pierwszej lepszej propozycji. Czy jednak wyobrażasz sobie wykonywanie pracy, która nie będzie cię satysfakcjonowała?


Krok drugi: networking naprawdę działa

To rozwiązanie dla tych, którzy odpowiednio wcześniej zadbali o budowę sieci kontaktów zawodowych. Dziś jest to o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, bo istnieją specjalne serwisy pozwalające pracownikom nawiązywać kontakty ze swoimi współpracownikami czy nawet byłymi pracodawcami. Każdy kontakt zwiększa w przyszłości szansę na znalezienie zatrudnienia. Jak to możliwe?

Jeżeli odpowiednio wcześniej zbudowałeś sieć kontaktów, to wystarczy tylko, że poinformujesz poszczególnych znajomych o fakcie poszukiwania zatrudnienia. Nie chodzi przy tym o to, aby osoby te poleciły cię swojemu pracodawcy – wystarczy, że poinformują cię o przeprowadzanych lub planowanych w ich firmach rekrutacjach. W ten sposób zyskasz czas, aby przygotować dokumenty aplikacyjne, od których – jak z pewnością doskonale wiesz – wiele zależy.

To Cię powinno też zainteresować: Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?


Krok trzeci: nie tylko ogłoszenia

Masz odpowiednie wykształcenie, a z pewnością doświadczenie, prawda? Poza odpowiadaniem na oferty pracy, możesz również wziąć w dłoń telefon i obdzwonić firmy znajdujące się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania, które zatrudniają pracowników o twojej specjalizacji. Wykażesz się inicjatywą i być może właśnie to zaowocuje. Będzie cię to kosztować niewiele, a możesz wiele zyskać.

Dlaczego warto samodzielnie rozejrzeć się za pracą w wybranych firmach? Bywa tak, że pracodawca dopiero niedawno otrzymał od pracownika wymówienie. W takiej sytuacji mógł jeszcze nie zdążyć zgłosić zapotrzebowania na wybranych portalach z ogłoszeniami o pracę. Masz zatem szansę, aby twoje CV zostało rozpatrzone w pierwszej kolejności. Być może uda ci właśnie w taki sposób zdobyć posadę?


Krok czwarty: zdaj się na specjalistów

W sieci znajdziesz mnóstwo stron, na których działają osoby zawodowo zajmujące się zagadnieniem rynku pracy. Co mogą one dla ciebie zrobić? Choćby sprawdzić CV, które – jak z pewnością doskonale wiesz – jest twoją wizytówką i przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli skorzystasz z takiej pomocy, będziesz wiedział, czy twoje dokumenty aplikacyjne spełnią wymogi pracodawcy.

Skoro ostatni raz pracy szukałeś kilka lat temu, to z pewnością nie orientujesz się, jak wygląda nowocześnie przygotowane CV. A pamiętaj, że szata graficzna – choć z pewnością nie najważniejsza – może jednak sprawić, że pracodawca zainteresuje się właśnie twoją kandydaturą.

Oceń ten wpis
Jak szukać pracy w Tychach, aby ją znaleźć?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Marek
2019-12-05, 14:40
Tychy jak każde inne miasto na Śląsku posiada spore możliwości do znalezienia pracy. Można poszerzyć swoje poszukiwania o okoliczne miasta i nawet w Bielsku-Białej jej szukać.
Jacek
2019-05-28, 14:24
Myślę, że poszukiwanie pracy w Tychach, to ten sam problem, jak ktoś ją szuka w Pszczynie czy winnym mieście. Przeglądać oferty pracy w różnych miejscach. udać się do agencji Pracy- może pomoże???
Tatoo
2019-05-02, 14:23
Użyj wyszukiwarek, aby znaleźć pracę, używając słów kluczowych pasujących do Twoich zainteresowań i miejsca, w którym chcesz pracować. Zawężenie kryteriów wyszukiwania pomoże Ci skoncentrować się na poszukiwaniu pracy i da Ci więcej trafnych ofert pracy do przejrzenia i mniej nieistotnych ofert pracy.
Halina
2019-04-17, 08:36
Przez pewien czas wysoka pensja będzie w stanie zmusić każdą osobę do nie myślenia o tym, jak opuścić pracę. Trzeba zawsze przemyśleć wszystko najdokładniej.
Karolina
2019-04-16, 16:06
Na przykład dziś przeglądasz informacje o ofertach pracy. Jutro napisz listę firm, w których chciałbyś pracować i wyślij im CV. Nazajutrz idziesz na rozmowę. To dobra opcja.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.