Zanim zaczniesz szukać pracy w Rudzie Śląskiej - 3 błędy, których nie możesz popełnić

Zanim zaczniesz szukać pracy w Rudzie Śląskiej - 3 błędy, których nie możesz popełnić
Poszukiwania pracy mogą zająć długie miesiące – wiele zależy od tego, jak podejdziemy do tego zadania. Być może jesteś osobą bardzo zmotywowaną, która każdego dnia przeznacza co najmniej kilka godzin na poszukiwanie pracy. Rezultaty wcale jednak nie muszą być widoczne. Jak to możliwe?

Okazuje się, że przeglądanie portali z ogłoszeniami to za mało, aby znaleźć zatrudnienie. Sprawdź, czy nie popełniłeś 3 błędów, które skutecznie mogą odsuwać od ciebie perspektywę dobrej pracy.


1) Jakie wiadomości można znaleźć o tobie w sieci?

Współcześnie internet to potężne narzędzie, z pewnością też pierwsze źródło wiedzy, do którego zaglądamy. Skoro robisz tak ty, to dlaczego inaczej miałby postępować potencjalny pracodawca? Czy sprawdzałeś, co znajdzie on o tobie w sieci i w szczególności na portalach społecznościowych? Zanim wyślesz CV, powinieneś:

  • Zaktualizować swoje konto na portalach społecznościowych pozwalających budować bazę kontaktów zawodowo-biznesowych. Jeżeli nie masz konta na takim portalu, jak najszybciej je załóż – korzyści są naprawdę duże, bo możesz zdobyć choćby referencje od poprzednich pracodawców lub współpracowników. A to może zaowocować tym, że kierownictwo firmy, do której aplikowałeś, zainteresuje się twoją kandydaturą.
     
  • Sprawdzić posty umieszczane na portalach społecznościowych. Czy wszystkie twoje wpisy są na przyzwoitym poziomie? Pamiętaj, że używanie słów powszechnie uznanych za wulgarne czy też umieszczanie w sieci kontrowersyjnych wpisów nie musi się spodobać twojemu potencjalnemu pracodawcy.
     
  • Umieścić kilka artykułów specjalistycznych. Być może jesteś ekspertem w swoim zawodzie. Dlaczego zatem nie wykorzystać tego? Bloga stworzysz bez większego trudu, a opublikowanie choć kilku wpisów może skutecznie pomóc ci w zainteresowaniu swoją kandydaturą potencjalnego pracodawcę.


Jak widzisz, zadbanie o swój wizerunek w sieci, wcale nie jest łatwe – wymaga poświęcenia co najmniej kilku godzin. Z pewnością jednak warto, bo to właśnie tam rekruter zajrzy w pierwszej kolejności.


2) Zaktualizuj dokumenty aplikacyjne

Jeżeli po raz pierwszy szukasz pracy, musisz przygotować CV. Zostałeś zwolniony lub zdecydowałeś się odejść z zakładu pracy? W takim razie musisz zadbać zaktualizowanie swoich dokumentów aplikacyjnych. Pamiętaj nie tylko o doświadczeniu zawodowym, lecz także wszelkich szkoleniach czy kursach, w jakich miałeś przyjemność brać udział. Być może zdecydowałeś się dokształcać? W takim razie uzupełnij również rubrykę „wykształcenie”.

Zaktualizowanie informacji to jedna sprawa, drugą jest zaś konieczność zadbania o wizualną część przygotowanych dokumentów. Pamiętaj, że w tej kwestii trendy zmieniają się bardzo często – warto je poznać i się do nich dostosować. Jeżeli będziesz wysyłał CV i list motywacyjny w formie elektronicznej, pamiętaj również o tym, że masz wiele możliwości, aby przyciągnąć wzrok potencjalnego pracodawcy – wystarczy tylko, że zadbasz o szatę graficzną. Nie jesteś grafikiem i obawiasz się, że efekty twojej pracy nie będą zadowalające? Zatem skorzystaj z pomocy specjalisty. To nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. Alternatywą jest skorzystanie z generatorów CV – w sieci znajdziesz takie zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej.

To Cię powinno też zainteresować: Zmiana pracy - jak zrobić to bez stresu


3) Znajdź dobry portal z ogłoszeniami o pracę w Rudzie Śląskiej 

Szukając pracy, z pewnością będziesz korzystał z internetowych portali pracy. Jak się okazuje, tych jest wiele, ale znacznie się one od siebie różnią. Abyś nie spędzał cały dni na poszukiwaniu interesujących cię ofert, powinieneś wybrać 2–3 portale z ogłoszeniami o pracę. Mogą być to portale specjalistyczne, mogą być również ogólne – ważne jest co innego, a mianowicie to, abyś mógł zapisać się na newsletter, a portal był wyposażony w wyszukiwarkę.

Zapisując się na newsletter, będziesz otrzymywał aktualne ogłoszenia na swoją skrzynkę pocztową. Takie rozwiązanie sprawia, że nie będziesz musiał codziennie przeglądać poszczególnych portali, tylko od razu będziesz przechodził do konkretnych, interesujących cię ogłoszeń. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę, to w ten sposób zawęzisz swój obszar poszukiwań. Każde rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić czas i sprawi też, że nie będziesz czuł się przytłoczony ilością ogłoszeń.

Oceń ten wpis
Zanim zaczniesz szukać pracy w Rudzie Śląskiej - 3 błędy, których nie możesz popełnić
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Mikołaj
2019-12-05, 14:41
Na śląsku o pracę jest zależy gdzie ciężko lub łatwiej. Plusem jest możliwość aplikowania na oferty nie tylko w jednej miejscowości bo wszędzie jest przecież blisko.
Ruda2
2019-05-02, 14:24
Istnieje wiele aplikacji, widżetów, gadżetów i narzędzi, które pomogą przyspieszyć poszukiwania pracy i zarządzać karierą. Używaj ich do organizowania poszukiwania pracy i oszczędzania cennego czasu na znalezienie pracy.
Pola
2019-04-17, 08:38
Zdecydowawszy, że nadszedł czas, abyś przestał, zastanów się, co da ci nowa pozycja. Aby zmienić pracę, powinieneś mieć określony cel: wspinać się po szczeblach kariery, zacząć otrzymywać wysokie wynagrodzenie, rozwijać się jako profesjonalista.
Sebastian
2019-04-16, 16:03
Zacznij szukać pracy tak szybko, jak to możliwe, ponieważ im później ją zaczniesz, tym większe szanse na utratę umiejętności i apatię. Znam to wszystko z doświadczenia.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.