Agencje zatrudnienia - na co możesz liczyć, zgłaszając się do takiej?

Agencje zatrudnienia - na co możesz liczyć, zgłaszając się do takiej?
Z agencjami zatrudnienia z pewnością spotkałeś się przy poszukiwaniu zatrudnienia. Rzeczywiście, gromadzą one informacje o aktualnych ofertach pracy. Zakres ich działania nie sprowadza się jednak wyłącznie do pomagania poszukującym zatrudnienia. Chcesz wiedzieć więcej o działalności agencji zatrudnienia? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Pośrednictwo pracy - to podstawa

Na polskim rynku agencje zatrudnienia działają w oparciu o ustawę z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Większość z nich koncentruje się na pośrednictwie pracy. Jako osoba bezrobotna możesz wybrać się do wybranych agencji zatrudnienia, aby porozmawiać z jej pracownikami o aktualnych ofertach pracy. Jeżeli będziesz spełniał oczekiwania poszczególnych pracodawców, to możesz liczyć na otrzymanie ciekawej oferty zatrudnienia.

Pośrednictwo pracy stanowi trzon działalności każdej agencji zatrudnienia. Nawiązanie współpracy z firmami poszukującymi pracownikom przynosi agencjom przychód. W efekcie mogą one utrzymać się na rynku i opłacić koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Oferowanie pracy tymczasowej

Być może był w twoim życiu taki okres, gdy nie byłeś zainteresowany pracą na cały etat, ale szukałeś pracy dorywczej. Agencje zatrudnienia oferują również pracę tymczasową. Pracowników tymczasowych poszukują dla firm, dla których współpracują. Współcześnie takie rozwiązanie jest bardzo popularne z punktu widzenia pracodawców. Mogą oni zarówno zoptymalizować koszty zatrudnienia pracowników i jednocześnie poradzić sobie z tymczasowymi problemami kadrowymi.

Gdy jesteś zainteresowany pracą tymczasową lub dorywczą, powinieneś zdecydować się na wizytę na wybranych agencjach zatrudnienia. Co ważne, nie musisz korzystać z usług tylko jeden agencji – możesz wybrać kilka, bo żadna nie ma prawa wymagać od ciebie lojalności.

To Cię powinno też zainteresować: Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

 

Skorzystaj z poradnictwa zawodowego

Niestety, bardzo niewiele osób decyduje się korzystać z poradnictwa zawodowego, które również świadczą agencje zatrudnienia. Na czym polega poradnictwo zawodowe? Na podstawie przeprowadzonych rozmów i wypełnionych przez zainteresowanego testów, doradca zawodowy jest w stanie pomóc mu m.in. w wyborze zawodu. Określenie umiejętności i predyspozycji może być bardzo cenną informacją dla każdego, kto jest zainteresowany wybraniem najlepszej ścieżki zawodowej. Profesjonaliści pomagają również w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych, np. listu motywacyjnego.

Z poradnictwa zawodowego powinny korzystać osoby, które utraciły zatrudnienia. Zdezorientowanie, stres czy zniechęcenie mogą być skuteczną przeszkodą w trakcie poszukiwania nowego zajęcia. Rozmowa ze specjalistą może pomóc wyznaczyć cele na najbliższe miesiące. To powinno pomóc w poszukiwaniu pracy.

 

Doradztwo personalne – również z myślą o pracodawcach

Agencje zatrudnienia najczęściej pośredniczą między pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia. Trzeba jednak pamiętać, że podmioty te nie pomagają wyłącznie bezrobotnym, ale również pracodawcom. Duże firmy najczęściej nie chcą same organizować rekrutacji. W takim przypadku mogą skorzystać z pomocy pracowników agencji zatrudnienia.

Niektóre firmy korzystają również z pomocy doradców zawodowych, aby wyznaczyć ścieżkę zawodową poszczególnych pracowników. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorstw działających na terenie całego kraju. Wówczas możliwe jest opracowanie szczebli kariery zatrudnionych.

Oceń ten wpis
Agencje zatrudnienia - na co możesz liczyć, zgłaszając się do takiej?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Idylla
2019-12-03, 12:20
Agencja jak agencja pośrednik - z drugiej strony pozwala wielu luidziom skorzystać z jakiejś formy pracy bo lepiej ją mieć niż nie mieć.
Marianna
2019-05-16, 07:28
Uważam, że jak ktoś poszukuje pracy w naszym kraju, a tym bardziej poza granicami naszego kraju, to warto skorzystać z usług agencji zatrudnienia . Tam pracują specjaliści i oni pośredniczą między pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia.
szydek
2019-05-08, 18:02
Znaczna liczba osób wyjeżdża do pracy za granicę, szuka ciekawej pracy, wyższych wynagrodzeń, lepszych perspektyw rozwoju. Nic dziwnego, że nowe agencje zatrudnienia otwierają się cały czas na rynku.
Moore
2019-05-02, 11:02
Dorośli mogą wybierać między różnymi programami wolontariatu i pracy za granicą. Z pewnością znajdziesz szansę, która wzbudzi Twoje zainteresowanie. Praca tymczasowa także jest dostępna.
Pamp67
2019-04-01, 13:22
Korzystając z ogłoszenia agencyjnego jest wiele takich pośredników co działają w wielu krajach i dlatego są niby sprawdzeni. Jednak sprawdzać trzeba każdego pośrednika.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.