Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1060        SUBSKRYBUJE: 7263
Tematy, które interesują czytelników:  Co wpisać do CV, Prawa pracownika, Delegacja, Freelancer, Spóźnienie do pracy, Znajomość języków obcych, Motywacja, Marketing internetowy, Relokacja pracowników, Praca w IT, Kredyt, Kwestionariusz osobowy

Zwiąż się z piłką nożną zawodowo - nie tylko na czas Euro 2016

Zwiąż się z piłką nożną zawodowo - nie tylko na czas Euro 2016

Na boisku widzisz piłkarzy, ale za ich sukcesem stoi cały sztab ludzi. Jeżeli myślisz o związaniu się ze światem sportu, ale twoja kondycja wyklucza aktywne uczestnictwo w piłkarskich zmaganiach, to mamy dobrą wiadomość – nadal masz szansę, aby pracować na sukces drużyny.

Poniżej znajdziesz 5 zawodów, dzięki którym możesz mieć realny wpływ na sukcesy odnoszone przez drużynę lub po prostu związać się ze światem sportu. Sprawdź, jak wykorzystać swoją pasję, by móc (taj, jak Thomas Edison) powiedzieć, że nie przepracowałeś w życiu ani jednego dnia.

 

1. Dziennikarz sportowy – na bieżąco ze światem sportu

Dziennikarz sportowy ma bezpośredni kontakt z wieloma sportowcami, musi też być obecny na różnych sportowych imprezach. Wybierając taki zawód, możesz być na bieżąco z informacjami płynącymi ze świata sportu. Najlepsi dziennikarze sportowi znajdują pracę zarówno w prasie, jak i telewizji. Decydując się na wykonywanie tego zawodu, będziesz miał okazję przeprowadzić rozmowy z wieloma sportowcami, gromadząc przy tym duży zbiór autografów.


2. Fizjoterapeuta – by sportowiec mógł jeszcze więcej

Pomagają we wzmocnieniu mięśni czy powrocie do formy po kontuzji – nad każdą drużyną piłkarską czuwa sztab lekarzy i fizjoterapeutów. Ci drudzy wspierają sportowców w odzyskaniu sprawności fizycznej. Jeżeli marzy ci się realny wpływ na wyniki drużyny piłkarskiej, której kibicujesz, a przy okazji interesujesz się medycyną, to zdobycie zawodowych uprawnień nie powinno sprawić ci żadnych trudności.


3. Analityk, czyli wyprzedzić przeciwnika

Triumf jednej drużyny i porażka drugiej to nie zawsze przypadek, ale często bezbłędne wykonanie zaplanowanej wcześniej taktyki. Masz analityczny umysł? W takim razie wiedz, że kluby piłkarskie zatrudniają również analityków. Swoją pracą wspomagają oni trenerów i selekcjonerów. Dzięki analizie gry poszczególnych piłkarzy w czasie spotkań, są oni w stanie wskazać ich słabe i silne strony. Taka wiedza jest niezwykle cenna, bo dzięki niej można opracować najbardziej korzystną taktykę gry.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?


4. Zostań trenerem, aby wyszkolić najlepszych

Trener dla każdego sportowca jest przewodnikiem, osobą, która ma realny wpływ na jego rozwój. Właśnie dlatego nie może nim zostać każdy – na tym stanowisku sprawdzą się wyłącznie osoby odpowiedzialne, potrafiące rozmawiać i przekonywać do swoich racji. Trener to również człowiek zmotywowany i dążący do celu. Jeżeli myślisz o bezpośredniej pracy ze sportowcami, powinieneś zainteresować się kursami, które są furtką do pracy w tym zawodzie.

 

5. Dietetyk – o odżywianiu wie dosłownie wszystko

Dziś dietetyk to popularny zawód, bo coraz więcej osób uświadamia sobie, że spożywane przez nie produkty mają wpływ na ich samopoczucie. Aby piłkarz pozostawał w formie przez cały sezon, musi nie tylko regularnie ćwiczyć, lecz także dobrze jeść. Im więcej będziesz wiedział o żywieniu i utrzymywaniu równowagi między zbilansowaną dietą a odpoczynkiem, snem i treningami, tym większą cegiełkę do rozwoju kariery danego piłkarza dołożysz.

Powyższe zawody to tylko przykłady profesji, których wykonywanie pozwala pogodzić zarabianie pieniędzy z pasją do piłki nożnej. Jak widzisz – możliwości masz całkiem sporo.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.