Jak szukać dobrych ofert pracy?

Jak szukać dobrych ofert pracy?
Każdy przynajmniej raz w życiu szukał pracy. Bez względu na to, czy dopiero zaczynamy naszą karierę czy też chcemy zmienić stanowisko, wymaga to od nas czasu poświęconego na poszukiwania oraz przygotowania. Szukanie pracy wiąże się ze stresem, dlatego tak ważne jest określenie swoich oczekiwań względem nowej pracy i pracodawcy od samego początku.

Nawet jeśli podczas przeglądania ofert lub podczas rozmów kwalifikacyjnych będziemy musieli zweryfikować swoje wymagania to ich wyznaczenie i wypisanie na artce jest niezbędne. Zdecydowanie pomoże nam to wykonać pierwszy krok w stronę pozyskania wymarzonej pracy. Podczas tworzenia CV dokładnie przyjrzyjmy się swoim kwalifikacjom, wykształceniu i doświadczeniu. Na tej podstawie określmy, co chcemy robić, w jakiej pracy chcemy się spełniać, ile chcemy zarabiać. Wszystko to pomoże nam stworzyć wizję nowego stanowiska. Zawsze weźmy poprawkę na zastaną sytuację oraz zostawmy sobie margines na negocjacje zarówno pod względem obowiązków, jak i wynagrodzenia. Czasami warto trochę odpuścić, aby zyskać dodatkowe doświadczenie czy niższe stanowisko, ale z możliwością atrakcyjnego awansu.

 

Oferty pracy w jednym miejscu

Kiedy my sami będziemy dobrze przygotowani to czas na rozpoczęcie poszukiwań. W tym celu najlepiej skorzystać ze stron-wyszukiwarek, na których znajdziemy bogatą bazę ogłoszeń pracy we wszystkich branżach czy stanowiskach. Profesjonalne portale, typu pl.jobsora.com, to ogromne ułatwienie w poszukiwaniach. Możemy zaznaczać tam kategorie, które najbardziej nas interesują, np. stanowisko czy lokalizację. Dzięki temu otrzymamy najlepsze i dokładnie sprecyzowane oferty ze swojego regionu. To nie tylko ułatwienie, ale także oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na przeglądanie wszystkich ogłoszeń. Wybierzmy ogłoszenia, które nam odpowiadają, a także firmy, z którymi możemy negocjować. W ofertach zwracajmy uwagę zarówno na wymagania, jak i na obowiązki. Niekiedy firmy oczekują konkretnych umiejętności, ale później okazuje się, że nasze CV jest bardzo atrakcyjne i chcą spotkać się z nami osobiście. Dlatego nie rezygnujmy, jeśli z całej listy nie spełniamy tylko jednego wymagania.

To Cię powinno też zainteresować: Nie mogę znaleźć pracy

 

Wybrane ogłoszenia

Do całej puli wybranych ofert wyślijmy zaktualizowane CV. Warto do aplikacji dołączać list motywacyjny. Świadczy on o naszym zaangażowaniu oraz profesjonalizmie. Nie musi, a nawet nie powinien być on długi, wystarczy zwięźle opisać swoje kwalifikacje oraz motywację do pracy na danym stanowisku w tej firmie. Pamiętajmy, aby list był spersonalizowany i napisany do konkretnej firmy, zawsze od nowa. Przed wysłaniem sprawdźmy czy nie ma w nim błędów, ponieważ  nie będą one zbyt dobrze o nas świadczyć.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oceń ten wpis
Jak szukać dobrych ofert pracy?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Łukasz
2019-12-05, 14:50
Człowiek sądzę, gdy nabędzie praktyki to sam będzie wiedział co jest skuteczne albo jaka oferta pracy jest warta by się starać o angaż.
Estella
2019-05-28, 13:45
Dzisiaj możliwości jest wiele i strategie można realizować wieloetapowo. To pozwala w sposób skuteczny zdobyć właściwe zatrudnienie. Warto zadbać o to na początku.
rekruter
2019-05-02, 14:37
Niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie szukałeś pracy - może jesteś nowym absolwentem szkoły wyższej - albo minęło wiele czasu, odkąd ubiegałeś się o stanowisko, o którym nie wiesz, od czego zacząć, nie bój się.
Kornelia
2019-04-17, 08:46
Często potrzebujemy nowych wrażeń, a nie dużej pensji. Jedną z najczęstszych przyczyn frustracji w pracy jest nagromadzone zmęczenie. Osoba po prostu denerwuje się każdego dnia, aby iść tą samą drogą do pracy i wykonywać te same zadania.
Lodzia
2019-04-16, 16:36
Agencje pracy są jeszcze ale nie szukają pracy dla kandydatów: pracodawca zwraca się do nich i płaci za wybór pracownika. Wszystko, co kandydat może zrobić, to wysłać swoje CV do agencji i mieć nadzieję, że kiedyś zostanie wezwany.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.