Idealna praca na wakacje. Czy taka istnieje?

Idealna praca na wakacje. Czy taka istnieje?
Nie każda osoba szukająca zatrudnienia w czasie letniego sezonu jest zainteresowana sprzedawaniem pamiątek w turystycznych kurortach, nie każda chce pracować w gastronomii. Czy są sezonowe zajęcia, które pracownik może wykonywać np. we wrześniu?

Sezonowa praca kojarzy się głównie z nadmorskimi miejscowościami. Trzeba jednak pamiętać, że zatrudnienie sezonowe mogą znaleźć również pracownicy, którzy wybierają zimowe kurorty. W takich pracy nie brakuje od początku jesieni, gdy właściciele ośrodków wypoczynkowych przygotowują się na przyjęcie pierwszych gości.

Jeżeli nie udało się tobie znaleźć pracy w okresie od czerwca do sierpnia, to również we wrześniu czy październiku możesz dorobić. Okazuje się, że prace sezonowe, przy których można dorobić, wcale nie brakuje. Sprawdź przykładowe, jeżeli zamierzasz pracować właśnie jesienią.


Szkoła wita, czyli…

…potrzebni są pracownicy, którzy zajmą się pomocą księgarniom i sklepom papierniczym. Zdecydowana większość takich podmiotów poszukuje osób zainteresowanych pracą w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy, które pomogą w sprzedaży podręczników czy przyborów szkolnych. Dotyczy to również antykwariatów przeżywających właśnie w tym okresie największe oblężenie.

Czy praca w takich punktach jest wymagająca? Z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych, bo wiąże się z koniecznością obsługi klientów, czasem łączy się również z pracą pod presją czasu. Pracownicy sezonowi muszą też dość dobrze poznać asortyment, wiedzieć, jakie książki wymagają poszczególne szkoły.


A może wyjazd za granicę?

Jesień to czas, gdy pracowników sezonowych poszukują właściciele m.in. sadów. Na zbiór owoców może wyjechać każda osoba pełnoletnia, a niezbędną pomoc przy zorganizowaniu takiego wyjazdu oferują agencje pracy, współpracujące z zagranicznymi podmiotami. Wyjazd za granicę może być świetnym pomysłem na podreperowanie domowego budżetu.

W zależności od kraju, do którego wyjedzie pracownik sezonowy, wysokość dniówki może być zróżnicowana. Z całą pewnością jednak wyjazd za granicę jest opłacalny pod względem finansowym. Dodatkową zaletą może być podszkolenie swoich umiejętności językowych.


Przewodnik turystyczny

By zostać przewodnikiem turystycznym, wcale nie trzeba kończyć specjalistycznych kursów. Współcześnie przewodnikiem może zostać każda osoba zainteresowana, bo nastąpiła deregulacja tego zawodu. Biura turystyczne zatrudniają zaś przewodników przez cały rok, bo organizują wycieczki w różne zakątki świata. Znalezienie krajów, do których turyści wybierają się jesienną porą, nie sprawia większego problemu.

By zostać przewodnikiem turystycznym nie potrzeba dodatkowych uprawnień, ale nie oznacza to, że nie trzeba mieć konkretnych zdolności. Przeciwnie – osoba zainteresowana powinna potrafić rozmawiać z klientami i ciekawie opowiadać o miejscach, które turyści odwiedzają. Jeżeli pracownik wyrobi sobie dobrą opinię, to bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie musiał szukać wakacyjnej pracy w przyszłym roku.

Oceń ten wpis
Idealna praca na wakacje. Czy taka istnieje?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Katarzyna
2019-12-03, 12:28
Wszystko zależy od osoby i tego co chce robić. Dla kogoś zbieranie truskawek będzie fajne a ktoś inny szuka czegoś innego.
Eugenia
2019-05-16, 15:14
Przeczytałam ten wpis na tej stronce- fajny i oceniam go na ocenę dobry. Nie wierzę osobiście w idealną pracę na wakacje...
joga
2019-05-08, 18:14
Ale nie tylko pracodawcy korzystają z pracy w agencji. Pracownicy mogą również znacznie zwiększyć swoje szanse na sukces, zwłaszcza gdy szukają pracy za granicą.
Jadal
2019-05-02, 11:31
nie trzeba uznawać kwalifikacji zawodowych; jednak w niektórych zawodach może być konieczne sporządzenie pisemnej deklaracji: dowiedz się więcej o uznawaniu kwalifikacji zawodowych lub można po prostu sprostać wymaganiom bez kwalifikacji.
Bolo_środa wielkopolska
2019-04-01, 12:54
Nie wiem czy jest idealna praca. Jeżeli taka jest podajcie mi przykłady i w jaki sposób szukaliście tej idealnej pracy? Z przyjemnością bym także skorzystała z takich możliwości.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.