!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Zawody i ich potencjał

Biuro tłumaczeń. Kiedy rozpocząć z nim współpracę?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 21 głosów

21 głosów

3 komentarze

Biuro tłumaczeń. Kiedy rozpocząć z nim współpracę?
Na rynku jest ich wiele i oferują tłumaczenia dokumentów na wszystkie języki świata. Biura tłumaczeń, bo o nich mowa, na co dzień współpracują z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Co oferują tym pierwszym? Kiedy przedsiębiorca powinien postawić na współpracę z biurem tłumaczeń?

Rozwój firmy jest szczególnie ważny, jeżeli przedsiębiorca chce, by istniała ona na rynku i budowała swoje własne marki. Rozkwit i popyt na produkty lub usługi oferowane przez przedsiębiorstwo oznacza też tworzenie nowych miejsc pracy i poszukiwanie nowych rynków zbytu. By wyjść na nowe rynki, niezbędne jest zaprezentowanie się potencjalnym kontrahentom. Jest to możliwe na kilka sposobów: przedsiębiorca może udać się na międzynarodowe targi branżowe czy zdecydować się na rozesłanie ofert handlowych do potencjalnych kontrahentów zagranicznych. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku przyda się pomoc tłumacza.

 

Międzynarodowe targi – szansa dla firmy

Każda firma planująca wyjść z produktami czy usługami na rynek zagraniczny, powinna pomyśleć o tym, by zaprezentować się na międzynarodowych targach. Takie wydarzenia są organizowane w różnych krajach i są ukierunkowane na pomoc przedsiębiorcom, którzy zamierzają nawiązać kontakty handlowe. By jednak było to możliwe, przedsiębiorca powinien odpowiednio wcześniej opanować w stopniu komunikatywnym jeden z najpopularniejszych języków świata lub nawiązać współpracę z biurem tłumaczeń, które zaoferuje pomoc tłumacza na targach.

Przed wyjazdem na targi, przedsiębiorca powinien pamiętać o sprawdzeniu umiejętności tłumacza. Tu nie ma miejsca na współpracę z amatorami – nawiązanie kontaktów z wybranymi biurami tłumaczeń jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że w interesie tych podmiotów leży zatrudnianie tylko najlepszych. Z tego względu przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania, może być pewien, że nie będzie zawiedziony, wracając do kraju.


Gdy firma rozsyła ofertę handlową

Jeżeli przedsiębiorca decyduje się na rozesłanie ofert handlowych, to również powinien sięgnąć po pomoc biura tłumaczeń. Warto pamiętać, że najlepsze, które działają aktualnie na rynku stawiają na zróżnicowaną ofertę i sprawny kontakt z klientem. Gdy mowa o kontakcie, warto podkreślić, że część oferuje usługi online. Takie rozwiązanie jest praktyczne – wystarczy wysłać tekst, by po kilku godzinach odebrać wiadomość na skrzynce elektronicznej w postaci gotowego tłumaczenia. Przedsiębiorca decydujący się na takie rozwiązanie, oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze.

Współpraca z biurem tłumaczeń przyda się nie tylko wówczas, gdy konieczne jest przetłumaczenie przygotowanej oferty, lecz także wtedy, gdy jej adresaci wyrażą chęć współpracy i będą chcieli omówić jej szczegóły. W takiej sytuacji przyda się natychmiastowa pomoc specjalistów, którzy będą w stanie przetłumaczyć otrzymane wiadomości i sporządzić tłumaczenia odpowiedzi.


Czym kierować się przy wyborze biura tłumaczeń?

Rynek tłumaczeń zagospodarowały nie tylko profesjonalne firmy tłumaczeniowe, lecz także tłumacze działający na własny rachunek. Spora konkurencja powoduje nie tylko systematyczne obniżanie cen, lecz także jakości – nie jest możliwe przygotowanie dobrego tłumaczenia za kilka złotych. Przy wyborze biura należy zatem wykazać się ostrożnością. Jeżeli teksty nie są specjalistyczne, to przy wyborze biura tłumaczeń z powodzeniem można sugerować się ceną. Jeżeli jednak dokumentacja, którą należy przetłumaczyć będzie dotyczyła specjalistycznych zagadnień, to warto zdać się na specjalistów.

Poza ceną i jakością, warto też sprawdzić, czy firma oferuje dobry i sprawny kontakt. Ten jest szczególnie istotny, jeżeli przetłumaczone dokumenty będą potrzebne w ciągu kilku godzin po ich wysłaniu do biura tłumaczeń. Zapomnieć nie można też o dyskrecji – pracownicy biura tłumaczeń w żadnym przypadku nie powinni rozpowszechniać otrzymanych od klienta dokumentów.

Podziel się

3 komentarze

Szukacz pracy

Szukacz pracy

Specjaliści językowi są zawsze w cenie. Nie ma sensu o tym zapominać.
Madonna

Madonna

Z pewnością dla specjalistów językowych jest to bardzo dobra opcja współpracy i dotyczy także projektów długoterminowych.
Albina

Albina

Pragnę rozpocząć współpracę z biurem tłumaczeń. Wiele przydatnych informacji zdobyłam z artykułu: Biuro tłumaczeń. Kiedy rozpocząć z nim współpracę?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.