!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Pokaż się w sieci, zdobywaj nowych klientów

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 4 głosy

4 głosy

7 komentarzy

Pokaż się w sieci, zdobywaj nowych klientów
Z roku na rok rosną nakłady na reklamę w internecie. Już wielu przedsiębiorców przekonało się, jak wiele można osiągnąć dzięki dobrze przeprowadzonej kampanii reklamowej. Gdzie najlepiej się reklamować? Ile to kosztuje?

 Reklama w sieci to sposób na dotarcie do konsumentów poszukujących towarów czy usług. Jednocześnie nie można zapominać, że w sieci użytkownicy szukają również informacji. Nie ma więc przesady w stwierdzeniu, że nieobecność w internecie jest równoznaczna z brakiem istnienia. Rozumie to coraz więcej firm. Z myślą o świadomych przedsiębiorstwach sklepy i agencje reklamowe przygotowują różne pakiety reklamy internetowej.

Reklama w sieci w zestawieniu z tradycyjnymi mediami jest wciąż tańsza i jednocześnie wyjątkowo skuteczna. Te dwa czynniki powodują, że zainteresowanie tego rodzaju reklamą wciąż jest duże.

Strona WWW – Twoja wizytówka w sieci

Podstawowym działaniem jest stworzenie w sieci własnej wizytówki, czyli strony WWW. Sklepy poza stroną informacyjną powinny pomyśleć również o e-sklepie, w którym klienci będą mogli robić zakupy on-line. Własna strona pozwala nie tylko na zaprezentowanie towarów czy usług, lecz także na stworzenie konta poczty elektronicznej.

Dużą rolę odgrywa również nazwa strony (domena). Powinna być dopasowana do profilu przedsiębiorstwa i przywodzić na myśl branżę, w jakiej ono działa. Jeśli zdecydujemy się na usługi profesjonalistów, możemy liczyć na kompleksowe podejście do tego zagadnienia. Specjaliści potrafią nie tylko zaprezentować domenę, lecz także wykonać serwis lub sklep internetowy.

Może mailing?

Firma oferująca produkty lub usługi i mająca już własną stronę internetową może pomyśleć o mailingu. To rozwiązanie pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Fachowcy tworzą bazy adresów aktywnych kont pocztowych, jak również dzielą je według np. płci użytkownika. Dzięki temu można przedstawić ofertę grupie potencjalnie zainteresowanych konsumentów.

W przypadku mailingu nie bez znaczenia jest też treść oferty i szata graficzna. Również dlatego warto zdać się na pomoc specjalistów. Rozwiązanie zaproponowane przez fachowców ze sklepu lub agencji reklamowej powinno przełożyć się na zainteresowanie konsumentów firmą lub nabywanie przez nich produktów.

Reklamuj się w Google

Jeszcze inną możliwością jest reklamowanie się w najpopularniejszej wyszukiwarce, czyli Google. W tym wypadku korzystanie z usług profesjonalistów pozwala zaoszczędzić czas na formalności. A linki sponsorowane będą widoczne dla tych konsumentów, którzy np. szukali produktów lub usług podobnych do tych oferowanych przez reklamującą się firmę.

Reklama w Google to również osiągnięcie wyższej niż dotychczas pozycji na liście wyszukiwania. W tym zakresie specjaliści proponują usługi optymalizacji i pozycjonowania na konkretne frazy. Poza sprawdzeniem tekstów zamieszczonych na stronie pod kątem tzw. słów kluczowych profesjonaliści zakładają i prowadzą profile przedsiębiorstwa np. w mediach społecznościowych.

Z myślą o mobilnych użytkownikach

Gdy mowa o reklamie w sieci, nie można zapomnieć, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych. W zależności od profilu firmy warto pomyśleć również o takiej formie reklamy. Sklepy i agencje reklamowe oferują duży wybór usług w tym zakresie. To dobre rozwiązanie np. dla właścicieli sklepów on-line.

Podziel się

7 komentarzy

Norma

Norma

Widoczność w sieci jest dzisiaj bardzo ważna. Reklamowanie się przez tradycyjne sposoby to podstawa.
Lądek

Lądek

Dzisiaj widoczność w sieci według mnie jest podstawą.
Tamara

Tamara

Grunt to rozpoznawalność i budowanie sieci kontaktów. Jeżeli pozytywnie marka czy osoba jest kojarzona i reprezentuje produkt lub usługę to może to być kluczowe w zysku firmy.
Andrej Konieczny

Andrej Konieczny

Pokaż się w sieci, zdobywaj nowych klientów. To święta prawda. Warto reklamować się w internecie i to nie tylko mieć stronę internetową. Warto reklamy dawać w wyszukiwarce Google....
Nospa

Nospa

Własna pozytywna marka i widoczność siebie w sieci to dzisiaj podstawa. Trzeba być dobrze widocznym i pozytywnie zaprezentować siebie by zdobywać ważnych klientów.
Marcin

Marcin

Dzisiaj to podstawa jest by być widocznym w sieci społecznościowej. Poza stroną top także facebook, lionkedin, instagram i wiele innych serwisów. Trzeba to wykorzystywać.
Kornel

Kornel

Dzisiaj widoczność w sieci to podstawa. Jednak aby dobrze to wszystko realizować potrzebne są działania SEO/SEM. W ten sposób można powalczyć o pozycje, także opcjami płatnymi.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.