!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

5 mitów o coworkingu

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy

5 mitów o coworkingu
Coworking to sposób na nudę, możliwość wyrwania się z domowego zaciszu czy po prostu wspólnej pracy – dla każdego ten model pracy oznacza coś innego. Jeżeli jesteś osobą zainteresowaną pracą w przestrzeni coworkingowej, powinieneś mieć pełen jej obraz. Zapoznaj się z 5 najpopularniejszymi mitami o coworkingu.

1) Coworking tylko dla osób wykonujących wolny zawód

Jeszcze do niedawna coworking był rozwiązanie dedykowanym dla osób wykonujących wolny zawód lub freelancerów. Trzeba jednak pamiętać, że osoby tworzące przestrzenie coworkingowe to przedsiębiorcy chcący zarabiać. Z tego względu niezwykle dynamicznie odpowiadają oni na potrzeby osób zainteresowanych korzystaniem z takich biur. Dziś na rynku działają biura coworkingowe oferujące wynajem przestrzeni również niewielkim firmom – głównie tym, które zatrudniają do 4 – 5 pracowników.

Jeżeli prowadzisz niewielką firmę i chcesz zmniejszyć koszty związane z wynajmem przestrzeni biurowej, to  coworking może być świetnym rozwiązaniem. W ten sposób możesz zaoszczędzić od 30 do 50% kwoty wydawanej dotychczas.
 

2) Biura coworkingowe powstają tylko w dużych miastach

Najwięcej biur coworkingowych działa w dużych miastach, np. Warszawie, Poznaniu czy Szczecinie. Nie oznacza to jednak, że nie takie przestrzenie nie powstają w mniejszych miejscowościach. Osoby, które nie mogą znaleźć zatrudnienia od dłuższego czasu i które to mieszkają na obszarach dotkniętych największych bezrobociem często upatrują swojej szansy na zawodowy zawód właśnie w pracy w usługach. Ponieważ takich osób jest z roku na rok coraz więcej, biura coworkingowe można znaleźć już w małych miejscowościach.

Jesteś zainteresowany pracą wśród ludzi? Powinieneś sprawdzić, czy w okolicy twojego zamieszkania nie ma przestrzeni coworkingowej. Jeżeli nie, to może czas taką stworzyć? 

 

3) Coworking – muszę przychodzić cały miesiąc

Osoby tworzące biura coworkingowe doskonale wiedzą, że w takich miejscach pracują osoby, u których ze zleceniami bywa również. Z tego właśnie względu zainteresowani mogą wynająć biurko na cały miesiąc, mogą również na godziny. Drugie rozwiązanie pozwala przetestować, czy praca w przestrzeni coworkingowe rzeczywiście się sprawdza. Jako osoba zainteresowana takim rozwiązaniem musisz zdawać sobie sprawę, że może ci być ciężko rozpocząć pracę wśród ludzi. Z tego względu dobrze, abyś – zanim zdecydujesz się na wykupienie miesięcznego dostępu do biurka – przetestował takie rozwiązanie.

 

4) W przestrzeniach coworkingowych jest głośno

Być może zastanawiasz się, czy w przestrzeni coworkingowej będzie ci się wygodnie pracować. Rzeczywiście, musisz mieć świadomość tego, że praca wśród innych ma swoje wady i zalety. Jeżeli jednak martwisz się tym, że będzie głośno, to musisz wiedzieć, że masz mylne wyobrażenie o przestrzeniach coworkingowych.

Osoby decydujące się na pracę w biurach coworkingowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie są same. Większość wycisza telefon, a jeżeli musi z niego skorzystać, wychodzi na zewnątrz.

 

5) Coworking – dojazd to problem

Przestrzenie coworkingowe powstają w różnych częściach miasta. Dziś niekoniecznie musisz przemierzać całe miasto, aby móc pracować w kreatywnej przestrzeni. Większość właścicieli biur coworkingowych doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb swoich klientów i wybiera takie lokalizacje, do których dotarcie nie sprawia większych trudności. Jeżeli jesteś mieszkańcem większego miasta, to z pewnością będziesz miał do wyboru kilka lokalizacji.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

6 komentarzy

Kinga Post

Kinga Post

Dlatego dobrze zrozumieć co to jest i czy to jest na korzyć czy niekorzyść. Wtedy ma się obraz całości.
Daniel

Daniel

Ludzie przecież wszystko co tu pisze jest konkretnie opisane. Co wy to za bzdury opisujecie w komentarzach?
coworker

coworker

Pytanie brzmi, czy chcesz doświadczyć wszystkich ryzyk i pułapek związanych z zakładaniem nowej firmy. Warto przetestować wiele rozwiązać od coworkingu przez outsourcingowe usługi. I na tej podstawie wybrać najkorzystniejsze.
prac. Tytus 54

prac. Tytus 54

Coworking to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. W obecnych czasach przedsiębiorcy mają do wyboru biurko, biurko wraz ze sprzętem, oddzielnym pokojem bądź salą przeznaczoną dla większego zespołu. W tym artykule fajnie są opisane 5 mitów o coworkingu...
Malwina

Malwina

Trzeba się dobrze zastanowić,a przede wszystkim przemyśleć pomysł i dostępne opcje do działania. Warto zatem interesować się w praktyce wszystkimi opcjami w działalności.
Katiusza

Katiusza

Rzadko można znaleźć produkt podlegający wymianie po znacznie niższej cenie niż wśród konkurentów i nikt o tym nie wie. Cooworking tol ciekawa rzecz jakiej nie znałem.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.