1) Coworking tylko dla osób wykonujących wolny zawód
Jeszcze do niedawna coworking był rozwiązanie dedykowanym dla osób wykonujących wolny zawód lub freelancerów. Trzeba jednak pamiętać, że osoby tworzące przestrzenie coworkingowe to przedsiębiorcy chcący zarabiać. Z tego względu niezwykle dynamicznie odpowiadają oni na potrzeby osób zainteresowanych korzystaniem z takich biur. Dziś na rynku działają biura coworkingowe oferujące wynajem przestrzeni również niewielkim firmom – głównie tym, które zatrudniają do 4 – 5 pracowników.
Jeżeli prowadzisz niewielką firmę i chcesz zmniejszyć koszty związane z wynajmem przestrzeni biurowej, to coworking może być świetnym rozwiązaniem. W ten sposób możesz zaoszczędzić od 30 do 50% kwoty wydawanej dotychczas.
2) Biura coworkingowe powstają tylko w dużych miastach
Najwięcej biur coworkingowych działa w dużych miastach, np. Warszawie, Poznaniu czy Szczecinie. Nie oznacza to jednak, że nie takie przestrzenie nie powstają w mniejszych miejscowościach. Osoby, które nie mogą znaleźć zatrudnienia od dłuższego czasu i które to mieszkają na obszarach dotkniętych największych bezrobociem często upatrują swojej szansy na zawodowy zawód właśnie w pracy w usługach. Ponieważ takich osób jest z roku na rok coraz więcej, biura coworkingowe można znaleźć już w małych miejscowościach.
Jesteś zainteresowany pracą wśród ludzi? Powinieneś sprawdzić, czy w okolicy twojego zamieszkania nie ma przestrzeni coworkingowej. Jeżeli nie, to może czas taką stworzyć?
3) Coworking – muszę przychodzić cały miesiąc
Osoby tworzące biura coworkingowe doskonale wiedzą, że w takich miejscach pracują osoby, u których ze zleceniami bywa również. Z tego właśnie względu zainteresowani mogą wynająć biurko na cały miesiąc, mogą również na godziny. Drugie rozwiązanie pozwala przetestować, czy praca w przestrzeni coworkingowe rzeczywiście się sprawdza. Jako osoba zainteresowana takim rozwiązaniem musisz zdawać sobie sprawę, że może ci być ciężko rozpocząć pracę wśród ludzi. Z tego względu dobrze, abyś – zanim zdecydujesz się na wykupienie miesięcznego dostępu do biurka – przetestował takie rozwiązanie.
4) W przestrzeniach coworkingowych jest głośno
Być może zastanawiasz się, czy w przestrzeni coworkingowej będzie ci się wygodnie pracować. Rzeczywiście, musisz mieć świadomość tego, że praca wśród innych ma swoje wady i zalety. Jeżeli jednak martwisz się tym, że będzie głośno, to musisz wiedzieć, że masz mylne wyobrażenie o przestrzeniach coworkingowych.
Osoby decydujące się na pracę w biurach coworkingowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie są same. Większość wycisza telefon, a jeżeli musi z niego skorzystać, wychodzi na zewnątrz.
5) Coworking – dojazd to problem
Przestrzenie coworkingowe powstają w różnych częściach miasta. Dziś niekoniecznie musisz przemierzać całe miasto, aby móc pracować w kreatywnej przestrzeni. Większość właścicieli biur coworkingowych doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb swoich klientów i wybiera takie lokalizacje, do których dotarcie nie sprawia większych trudności. Jeżeli jesteś mieszkańcem większego miasta, to z pewnością będziesz miał do wyboru kilka lokalizacji.
To może Cię również zainteresować