!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Gadżety reklamowe - czy warto takie nabywać?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 28 głosów

28 głosów

6 komentarzy

Gadżety reklamowe - czy warto takie nabywać?
Gadżety reklamowe cieszą się dużym powodzeniem wśród właścicieli firm. Utarło się, że dzięki nim możliwe jest promowanie przedsiębiorstwa niskim kosztem. Czy dziś gadżety reklamowe nadal są skuteczne?

Pod terminem „gadżety reklamowe” należy rozumieć produkty służące reklamowaniu towarów lub usług firmy. Współcześnie drukarnie są w stanie zaprojektować i wykonać nadruk na dowolnie wybranych wyrobach. Do najpopularniejszych gadżetów reklamowych zalicza się m.in.: długopisy, kubki, ołówki, notesy czy kalendarze. Nie brakuje jednak nietypowych gadżetów, np. parasolek, zegarów ściennych czy latarek.

Z pewnością dziś gadżety reklamowe już nie zaskakują konsumentów, nie oznacza to jednak, że nie są skuteczne. Przeciwnie, firma chcąca zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów lub biznesowych kontrahentów powinna zainwestować w wybrane produkty.


Długopisy – produkt zawsze potrzebny

Do najpopularniejszych gadżetów reklamowych należy zaliczyć długopisy reklamowe. Ich popularność wynika z dwóch faktów: po pierwsze są tanie, po drugie są praktyczne – chętnie sięgają po nie klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Jeżeli dodać do tego jeszcze fakt, że są trwałym nośnikiem reklamowy, to nie powinno dziwić, dlatego właśnie ten produkt znajduje się na szczycie, gdy mowa o popularności poszczególnych gadżetów.

Długopisy reklamowe to nie zawsze najtańsze długopisy z nadrukiem. Obok takich należy wskazać eleganckie zestawy składające się m.in. z długopisu i pióra wiecznego lub długopisu i automatycznego ołówka. Takie komplety często są pakowane w eleganckie, drewniane pudełka. W efekcie nadruk może znaleźć się zarówno na poszczególnych przyborach piśmienniczych, jak i na opakowaniu. A komplet można podarować najlepszym kontrahentom np. w ramach świątecznego upominku. Firma zyskuje wizerunkowo i przypomina o sobie.


A może coś do jedzenia?
Jeszcze kilka lat temu gadżetami reklamowymi były głównie długopisy, notesy czy kalendarze. Dziś coraz część drukarnie wykonują nadruk na materiałach opakowaniach np. czekolad czy cukierków. Słodkie gadżety reklamowe są o tyle ciekawe, że… naprawdę wywołują u konsumenta pozytywne skojarzenia.

Słodkie gadżety reklamowe najczęściej pojawiają się w recepcjach lub sekretariatach – tam, gdzie klienci mają styczność z pracownikami firmy po raz pierwszy. Drobny poczęstunek zawsze jest mile widziany i klienci często czują się zobowiązani po jego otrzymaniu.


Kalendarz – gadżet również dla firmy

Wśród popularnych gadżetów reklamowych wskazać należy również na kalendarze. To jedne z niewielu produktów, które używamy każdego dnia przez cały rok. Przedsiębiorcy już dawno zauważyli korzyści płynące z faktu zamawiania w drukarniach reklamowych kalendarzy. Tymi można obdarować zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych kontrahentów.

Z kalendarzy korzysta się w praktycznie w każdej firmie. Większość poza kalendarzami książkowymi jest zmuszona zakupić również ścienne. Kalendarze, z których będą korzystać pracownicy danej firmy również powinny być gadżetami reklamowymi. W ten sposób mogą oni dodatkowo promować produkty lub usługi oferowane przez swojego pracodawcę i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdą.

Podziel się

6 komentarzy

Jacek Szuta

Jacek Szuta

Obecnie na rynku jest tyle możliwości, że aż głowa boli. Poza tym dochodzą dostawy z azji, gdzie tam jest tego jeszcze więcej.
Pamela

Pamela

To zawsze dobra rzecz mieć przy sobie coś z logiem własnej firmy. Pewne sytuacje pozwalają na promowanie się korzystnie przez takie drobiazgi.
reklama

reklama

Dobre gadżety reklamowe są bardzo dobrze. Ich wykorzystanie jest bardzo ciekawe jednak trzeb zawsze zdecydować by jakichś bzdur nie brać.
Reklama

Reklama

Gadżety reklamowe to bardzo tani i skuteczny sposób, aby promować firmę. Polecam
Jauntix

Jauntix

Teraz jest sporo firm jakie produkują bardzo ciekawe i nawet praktyczne gadżety z których każda firma może w sposób pozytywny przedstawić swoją reklamę.
Leria

Leria

Po zdobyciu doświadczenia w sprzedaży możesz zaoferować swoim znajomym pomoc w pozbyciu się „śmieci” w podobny sposób. W tym samym czasie tylko ty ustawiasz temat. Gadżety mogą powstać z tego.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.