!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Czym różnią się oferty biur rachunkowych?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 4 głosy

4 głosy

6 komentarzy

Czym różnią się oferty biur rachunkowych?
Biur rachunkowych na rynku jest sporo. Specjaliści wskazują, że wejście w życie w dniu 10 sierpnia 2014 r. ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych spowodowało, że prowadzeniem takich firm zainteresowały się osoby poszukujące intratnego pomysłu na biznes.

Nic dziwnego, bo wartość rynku usług rachunkowości rośnie z roku na rok i jest ściśle związana z powstawaniem nowych firm. Tylko w 2011 r. jego wartość była szacowana na ok. 400 mln zł (więcej przeczytasz tutaj:  www.fundacjastarter.org.pl).


Stacjonarne kontra oferujące usługi online

Rozwój nowoczesnych technologii i fakt, że przedsiębiorcy już od dawna prowadzą działalność gospodarczą w sieci (otwierają np. sklepy internetowe) sprawił, że dziś na rynku rachunkowości działają dwa rodzaje biur rachunkowych. Pierwszy to biura stacjonarne, których usługi są ukierunkowane głównie na lokalnych przedsiębiorców; drugie to biura upatrujące szansę na utrzymaniu się na rynku w oferowaniu usług również firmom działającym w sieci.

To, na jakie zdecyduje się przedsiębiorca, zależy wyłącznie od jego oczekiwań. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą np. sklepy stacjonarne, najczęściej szukają biur w najbliższej odległości. Inaczej w przypadku biznesów skoncentrowanych wokół internetu. Takie chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie.


Wachlarz usług

Poszczególne biura rachunkowe działające na rynku różnią się również ofertą. Zdecydowana większość doradza tym, którzy zamierzają lub prowadzą już działalność gospodarczą. Pierwsza grupa zainteresowanych powinna wiedzieć, o czym należy pamiętać, zakładając firmę. Dobre biuro rachunkowe pomaga w tym zakresie, bo oferuje kompleksowe usługi – przygotowuje dokumentację i tym samym pomaga w załatwieniu wszystkich formalności.

Im większy wachlarz usług, tym lepiej dla klientów. Z tego też względu coraz więcej biur rachunkowych decyduje się np. na współpracę z kancelariami prawa gospodarczego czy radcami prawnymi. W ten sposób mogą oni zaoferować kompleksową obsługę.


Specjalizacja biura rachunkowego

Z usług biur rachunkowych korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Nie oznacza to jednak, że podmioty te nie specjalizują się w obsłudze wybranych podmiotów. Przeciwnie, specjalizacja ułatwia im pozyskiwanie nowych klientów. To też kolejna różnica między biurami rachunkowymi działającymi na rynku.

Jakie specjalizacje najczęściej wybierają biura rachunkowe? Część koncentruje się na obsłudze rachunkowej przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, część nastawia się na współpracę ze spółkami i tym samym proponuje prowadzenie pełnej księgowości. Jeszcze inne biur rachunkowe upatrują swój sukces w doradztwie firmom. Jest to szczególnie ważne, gdy mowa o kosztach prowadzenia firmy. Dzięki przeanalizowaniu sytuacji przedsiębiorstwa i znajomości przepisów, biuro rachunkowe może zaoferować atrakcyjne i korzystne rozwiązania zainteresowanym podmiotom.

Podziel się

6 komentarzy

Roman Gigoń

Roman Gigoń

Jak z każdą usługą trzeba porównanie zrobić. Warto zwrócić uwagę na to co tutaj zostało przedstawione.
Łukasz Krzan

Łukasz Krzan

Jak widać trzeba patrzyć konkretnie na pewne mechanizmy. W inny sposób można popełnić błąd.
New Generation

New Generation

Fajnie, że można porównać kompleksowe oferty takich biur by móc wybrać najlepsze z nich do własnych potrzeb i nie przepłacać za usługę.
Gosia

Gosia

Biura rachunkowe są w każdy mieście i nie tylko. Świadczą usługi księgowe i rachunkowe. Są też biura rachunkowo-podatkowe. Te świadczą usługi w zakresie kompleksowej obsługi finansowo – księgowej, doradztwa podatkowego- zajmują się podatkami. Jakie oferty ma konkretne biuro podatkowe, to zazwyczaj jest ujęte na stronie internetowej takiego biura.
start

start

Wiele jest opcji. Częścią tego procesu mogą być oparte na chmurze narzędzia do przygotowywania podatków i audytu, ale także platformy od komunikatorów internetowych do niestandardowych pulpitów klienta.
Seweryn

Seweryn

Każda firma rachunkowa koncentruje się na przedsiębiorstwach i organizacjach wszelkich form własności i współpracuje z firmami działającymi w różnych dziedzinach działalności: detalicznej i hurtowej, produkcji i usług różnego rodzaju, budownictwa, farmacji, zagranicznej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.