Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Radosław Pluciński

Radosław Pluciński
Kategoria:
Kultura

Artysta malarz z Cieszyna. Ukończył studia na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się profesjonalnym malowaniem portretów za pomocą farb olejnych i akrylowych na płótnie lub płycie, tworzy także rysunki ołówkiem, węglem i pastelami.

Od dzieciństwa uwielbiał malowac i szkicować. Fascynuje go ludzka twarz i ukazujące się na niej emocje. W obrazach stara się zatrzymać ludzką psychikę, jej myśli, przeżycia, ulotne chwile. 

Po ukończeniu studiów brał udział w wystawie wraz z innymi młodymi artystami z uniwersytetu. Grupowa wystawa odbyła się w Czeskim Cieszynie i była pierwszą, na której pokazywał swoje prace. Jako samodzielny artysta debiutował wystawą w 2013 roku w Galerii nad Księgarnią Piastowską w Cieszynie. Wystawiał prace również na cieszyńskim zamku, oraz w galerii powstałej z inicjatywy Wydawnictwa Plus, z którym współpracuje.

Na swojej stronie udostępnia przykładowe prace i umożliwia zamówienie portretu: www.malowanieportretow.pl. Wykonane przez siebie portrety sprzedawał nabywcom z Dubaju, Szwecji czy Stanów Zjednoczonych. Jego prace cieszą się dużym uznaniem za granicą i w Polsce, zwłaszcza w samym Cieszynie.