Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Tomasz Jabłoński

Tomasz Jabłoński
Kategoria:
Biznes

Prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego.

Jego zawodowa i naukowa praktyka skoncentrowana jest przede wszystkim na prawie korporacyjnym i prawie rynku kapitałowego, a w szczególności na alternatywnych funduszach inwestycyjnych typu hegde, PE/VC, family office, a także na umowach inwestycyjnych, transakcjach kapitałowych, planowaniu oraz start-up’ach.

Swoją karierę rozpoczął od praktyk w najbardziej renomowanych kancelariach prawnych w wojewódzkie śląskim, aby następnie podjąć pracę w jednej z nich. W chwili obecnej:

  • przewodniczy radzie nadzorczej spółki giełdowej Robinson Europe S.A.,
  • jest wspólnikiem i członkiem zarządu w J&A Corporate Advisory Sp. z o.o. zajmującej się kompleksową obsługą prawną i księgową połączeń, podziałów, przekształceń, restrukturyzacji lub sprzedaży przedsiębiorstw,
  • jest wspólnikiem bielskiej agencji reklamowej Armada Media Sp. z o.o.,
  • jest prawnikiem w Kancelarii Radców Prawnych Marek Płonka i wspólnicy Sp. k.,
  • jest wspólnikiem i członkiem zarządu w spółce start-up’owej zajmującej się rozwojem nowej technologii,
  • jest prokurentem w Capsilon Software Poland Sp. z o.o.

Poza pracą ma na swoim koncie kilka publikacji naukowych i fachowych, angażuje się w różne przedsięwzięcia społeczne na terenie powiatu bielskiego i żywieckiego, np. jest honorowym członkiem i Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Judo Panthers prowadzącego zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży lub udziela bezpłatnych porad prawnych osobom najbardziej potrzebującym, których nie stać na uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej. 

Głównym zajęciem Tomka jest jednak wychowywanie jego prawie dwuletniego syna Huberta.