Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Martyna Gwóźdź

Martyna Gwóźdź
Kategoria:
Biznes

Reporterka, operatorka i montażystka w Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Studia licencjackie ukończyła na kierunku politologia. Obecnie kontynuuje naukę na studiach prawniczych. 

Otrzymała wyróżnienie Studenta Roku 2018 od Rektora Uniwersytetu Śląskiego. W 2017 roku była nominowana do tytułu „Absolwent z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego. Od 2014 roku współpracuje z „UŚ TV”, a od 2016 roku jest redaktorem naczelnym magazynu studenckiego „Suplement”. W zeszłym roku rozpoczęła pracę w Centrum Obsługi Studentów UŚ, do jej głównych obowiązków należą organizacja i promocja wydarzeń akademickich. Współtworzy także filmy promujące uczelnię, prowadzi wywiady z ciekawymi osobami związanymi ze Śląskiem i lokalną społecznością. 

Bierze czynny udział w organizacji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Stworzyła autorski program „Uniwersytet czyta”, promujący czytelnictwo wśród młodych ludzi, w którym udział wzięli prof. Ryszard Koziołek oraz dr hab. Tomasz Pietrzykowski. Prowadziła również warsztaty na Obozie Dziennikarskim w Cieszynie.

Jej największa pasja to dziennikarstwo, tworzenie treści, media społecznościowe. Współprowadzi bloga Fitmadmara. W wolnych chwilach czyta książki i uprawia sport.