Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Agata Goik

Agata Goik
Kategoria:
Biznes

Architekt, właścicielka nagradzanej firmy architektonicznej GOIK Architects. Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Vrije Universiteit Brussel (Belgia). Członek Izby Architektów RP

 

Posiada duże doświadczenie w projektowaniu różnych form architektonicznych. W przeszłości zdobywała praktykę m. in. w : 

INARKO biuro architektoniczne A. Duda & H. Zubel, SensForm / subiektywnie o architekturze, B2 studio i Iliard Architecture & Project Management. Brała udział w konkursach projektowych, zdobyła I nagrodę w konkursie na zagospodarowanie terenu w Tychach oraz w konkursie Projekt Roku 2013 na Politechnice Gliwickiej. Otrzymała również III nagrodę w Ogólnopolskim konkursie na projekt mebli miejskich w Jastrzębiu Zdroju, oraz uczestniczyła w zespole projektowym, który zdobył III nagrodę na opracowanie koncepcji architektoniczno-ubranistycznej budynku gminnego dla centrum społeczno-kulturalnego w Sośnicowicach.

 

Obecnie prowadzi działalność  w Małopolsce i na Śląsku. Jej studio specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych, biurowych, usługowych, a także wnętrz do tych przestrzeni. W realizacjach kładzie nacisk na estetyczną i funkcjonalną architekturę, a zarazem uwzględnia finansowe możliwości klientów. Jest zdania, że dobrze zaprojektowana przestrzeń łączy w sobie podstawy szkoły architektonicznej z próbą przełamywania utartych do tej pory schematów.