Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Małgorzata Jachacz-Łopata

Małgorzata Jachacz-Łopata
Kategoria:
Nauka

Fizjoterapeutka, doktor nauk medycznych, instruktorka pilates, jogi i nordic walking. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Współautorka projektu Femme Medica, edukującego specjalistów w temacie holistycznego zdrowia kobiety oraz Eat Clean, promującego zdrowe i świadome odżywianie.

Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej. Jest fizjoterapeutką „od spraw kobiecych”, zajmuje się terapią uroginekologiczną, w gabinecie pracuje z kobietami w każdym wieku i na różnych etapach życia. Poza pracą z pacjentami od lat prowadzi swoje autorskie zajęcia Pilayoga, które stanowią połączenie elementów yogi i pilatesu z prostymi technikami automasażu.  

Pasjonatka wysokich gór, jogi, biegania, zdrowego jedzenia i wszelkich aktywności na łonie natury. Uczestniczyła w licznych biegach górskich, w tym ultramaratonach, realizuje swój projekt wysokogórski, polegający na zdobywaniu kolejnych najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Zwiedziła kawałek świata: Alpy, Kaukaz, Andy, Himalaje… 

Jak mówi, jest mamą Gajki „na pełny etat”. Spełnia się jako mama i żona, jest pasjonatką życia. Miłośniczka sportów, zielonej przestrzeni i górskiego krajobrazu. Dla gór przeniosła się z Górnego Śląska na Podbeskidzie, obecnie mieszka w Bielsku-Białej.

Prowadzi bloga Górska Mama i fanpage na Facebooku, gdzie dzieli się doświadczeniami związanymi z wędrówkami górskimi i wspiera wiedzą osoby zainteresowane podróżami z dziećmi. Pomysłodawczyni oraz organizatorka wydarzenia dla rodzin z dziećmi "Mamy w Góry!".