Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Magdalena Senderowicz

Magdalena Senderowicz
Kategoria:
Nauka

Pochodzi z Będzina. Absolwentka kierunku biotechnologia ze specjalnościa biotechnologia roślin na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie jest doktorantką w Katedrze Anatomii i Cytologii Roślin UŚ.

Została najlepszą absolwentką roku akademickiego 2015/2016. Brała udział w projektach naukowych Jungle Fever oraz POLAPGEN, ten ostatni kontynuowała w swojej pracy magisterskej. Ma za sobą prezentację postera na 5. Międzynarodowym Sympozjum Biotechnologicznym „Symbioza”. Jako studentka należała do Interdyscyplinarnego Koła Naukowego „Planeta”.

Aktywnie udzielała się przy organizacji naukowych imprez akademickich, takich jak: Plant’s Day, Noc Biologów, Festiwal Nauki

Kształciła się także w kierunku dietetyki, profilaktyka zdrowotna jest jedną z jej głównych pasji. Jako członek Fundacji Wspieramy.org, której celem jest działalność popularnonaukowa, propagowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki prozdrowotnej, współtworzy nowy portal www.genweb.pl, na którym znajdować się będą treści poświęcone tej tematyce, oparte o twarde fakty naukowe. Fundacja pracuje obecnie również nad stworzeniem Holistycznego Centrum Zdrowego Człowieka, zajmującego się profilaktyką i szerzeniem wiedzy z zakresu genetyki (nutrigenetyki i nutrigenomiki), a także szeroko pojętego zdrowia, dietetyki i aktywności fizycznej.

Poza także wiele innych zainteresowań. Ukończyła podyplomowe studium Akademia Praktyków Jogi Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Prowadzi bloga i fanpage na Facebooku Bookeater Reality, na którym pisze o powieściach fantasy i nie tylko. Jest również redaktorką naczelną popularnego portalu BookGeek.pl poświęconego literaturze. Z pasji zajmuje się recenzowaniem powieści i pisaniem artykułów dla portali związanych z filmem i literaturą.