Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Anna Sielska

Anna Sielska
Kategoria:
Kultura

Urodziła się w 1978 r. w Katowicach. Doktor sztuki filmowej, adiunkt w Katedrze Projektowania, fotograf. Absolwentka grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, jest wykładowcą tej uczelni w Pracowni Fotografii. Uzyskała również dyplom Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opavie (Czechy)

Pełni funkcję prezesa Fundacji Kultura Obrazu (kulturaobrazu.org), zajmującej się rozwojem i promocją fotografii. Prowadzi warsztaty dotyczące narracji fotograficznej i analizy obrazu fotograficznego. Interesuje się tematyką pracy z fotograficznym archiwum społecznym. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Wzięła udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Ma za sobą również kilkanaście projektów fotograficznych, do najważnejszych należą: Druga Strona”, „Salix Polaris” oraz „Oczekiwanie/Waiting”. 

Wraz z dr. n. med. Heleną Zakliczyńską stworzyła projekt „Sztuka fotografii - sztuka przetrwania”, który za pomocą fotografii ukazywał proces terapeutyczny w leczeniu traumy. Na stronie ankasielska.com można znaleźć informacje o jej aktualnych i już zrealizowanych projektach artystycznych.