Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Rafał Warchulski

Rafał Warchulski
Kategoria:
Nauka

Absolwent geologii Wydziału Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Śląskim. Nadal rozwija wiedzę o geologii jako doktor UŚ. Poza karierą naukową jego pasją jest fotografia – prowadzi własną firmę fotograficzną Architekt Wspomnień.

Jako geolog prowadził projekt z programu stypendialnego na rzecz innowacyjnego Śląska – DoktoRIS, finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz projekt z grantu Narodowego Centrum Nauki „Preludium”. Autor ponad 20 publikacji naukowych, w tym kilku artykułów w czasopismach międzynarodowych, dwunastu artykułów w publikacjach pokonferencyjnych, czterech ekspertyz oraz jednego rozdziału w monografii. Rezultaty swoich prac prezentował podczas prestiżowych konferencji międzynarodowych m.in. IMA 2018 Melbourne, Goldschmidt 2016 Jokohama czy ICAM 2015 Stambuł. Jest laureatem kilku nagród, w tym nagrody Ministra Środowiska „Geologia 2017”, którą otrzymał za nowatorskie osiągnięcia naukowe. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Lizymetrycznego, Członek Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego. 

Z zamiłowania zajmuje również się fotografią. Jego firma Architekt Wspomnień oferuje szeroki zakres usług fotograficznych. Jak pisze na swojej stronie, sztuka fotografowania to dla niego: Zatrzymanie czasu, uczuć, wspomnień do których można w dowolnej chwili powrócić i odkryć na nowo ma w sobie coś magicznego. Fotografuje śluby, uroczystości rodzinne, cosplaye, eventy i wiele innych. Do jego najciekawszych projektów należała sesja zdjęciowa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, która pomogła w znalezieniu nowego domu dla podopiecznych. Na stronie swojej firmy Rafał Warchulski prowadzi bloga, w którym pisze o realizowanych projektach i jego doświadczeniach jako fotografa.